Jump to content
Dogomania

Co na ścieranie kamieni na zębach?


lilia1983

Recommended Posts

Co dajecie swoim psom, żeby ścierały sobie kamień na zębach i ile im tego dajecie?
Mój pies nie może jeść kości więc to odpada. Czasem kupuję mu w zoologu takie gryzaki twarde co sobie zjada, tylko zapomniałam z jakiej firmy, czasem też ma takie sztuczne kości co są w sklepach robione z suszonej skóry.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

jako, ze jakies trzy miesiace temu nagle mojemu psu zaczal sie robic kamien i osad na tylnych zebach, zaczelismy stosowac, nastepujaco:
* kosci wolowe/cielece raz w tygodniu (w dany dzien nie dostaje zwyklej karmy, a wlasnie odpowiednik gramowy kosci obgotowanej wczesniej)
* dentastixy 1x dziennie
* mycie zabkow pasta Petosan o smaku kurczakowym (naprawde polecam - najpierw byla wojna, zeby sie pies nauczyl o co chodzi, a teraz uwielbia i sie strasznie cieszy na mycie zabkow a potem lizanie szczoteczki. szkotke tez uzywamy firmy Petosan - maja w ofercie rozne wielkosci szczoteczek w zaleznosci od wielkosci psa)
* plyn do dolewania do wody firmy Virbac - vet aquadent.
Zestaw spory, ale bardzo - w przypadku mojego psa - skuteczny. Kamien i osad, ktory juz mial (malutko, ale jednak) powoli schodzi (szczegolnie po kosciach), a co najwazniejsze nie tworzy sie nowy.

Z koscmi to jest tak, ze pies moze potrzebowac czasu, zeby sie na nie przestawic. Na poczatku moga pojawiac sie w kale niedotrawione kawalki kosci, albo moze miec problemy z gazami/tawieniem, moj maluch swoja pierwsza kosc zjadl tak lapczywie, ze zaraz zwymiotowal; ale teraz nie ma najmniejszego problemu - a za to jest duzo radosci i zajecie na jakies pol godziny ;)

No i jeszcze sa specjalne karmy na kamien (maja podobno specjalny ksztalt krokiecika) - ale nie probowalam, wiec sie nie wypowiadam o skutecznosci.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 months later...

[quote name='lilia1983']Ja słyszałam o przemywaniu zębów wodą utlenioną, sokiem z cytryny i przecieraniu ich rozkruszoną witaminą C.[/QUOTE]
Sok z cytryny jest podobno dosyć skuteczny, ale o wodzie utlenionej i rozkruszonej witaminie C nie słyszałam. Osobiście nie wybrałabym żadnej z tych metod. Ja szczotkuję mojemu psu zęby kilka razy w tygoniu, a do tego 3 razy w tygodniu daję mu przysmak greenies lub dentastix. Możesz też zakupić karmę na świeży oddech i zdrowe zęby np. firmy Royal Canin, którą osobiście cenię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...