Jump to content
Dogomania

Puder na czesanie?!


Tośka&Nemo

Recommended Posts

No Wiec mam westa I tu na dogo przeczytalam ze na roszczesywanie wlosa dobra bedzie maka ziemniaczana... Tylko nie wiem czy to jest skuteczne , nie wiem jeszcze w jakich ilościach go urzyc i czy pudlowka. Poradzi sobie z wyczesaniem tej mąki.
Slyszalam jeszcze o jakimś pudrze ... Czy on ma być jakiś specjalny czy może być taki zwykły?
Z góry dziękuje za odpowiedz i sory jak się powtarzam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a ja przyznam, że nie słyszałam o tym, żeby dobrym sposobem na rozczesywanie sierści była mąka ziemniaczana... ale może jeszcze wielu rzeczy nie wiem;) Przyznam, że faktycznie jeśli się chce dbać o sierść zwierzęcia trzeba mieć dobry grzebień, albo szczotkę. Pomocne są też balsamy ułatwiające rozczesywanie;)
Z taki zestawem nie musisz się martwić o to, że sierść Twojego psa będzie niezadbana;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Teraz dopiero temat zauważyłam.
Grey olejek norkowy podobno zażółca sierść białą a koleżanka ma Westika.
Tośka mąkę się używa ale do suchej kąpieli a nie do czesania. Owszem trzeba potem ją wyczesać, ja też wyczesywałam pudlówką no i pewnie lepiej wyczesuje jak jakaś inna szczotka...chyba nie jestem pewna. Ale wiem na pewno że warto kupić firmową pudlówkę np ja mam z schow tech i jest świetna.
Opis jak się robi suchą kąpiel powinien gdzieś być...bo nie chce mi się powtarzać :)

Link to comment
Share on other sites

hmm sucha kapiel jest bardzo prosta.uzywa sie do tego specjalnych suchych szamponow w postaci bialego pudru jesli chodzi o westa.posypujesz psa i zaczynasz wyczesywac go z wlosem i pod wlos.Szampony te sa na bazie silikonu co ulatwia szybkie i skuteczne doprowadzenie psa do pozadku.Takie kapiele sa zalecane w okresie jesienno zimowym bo nie powoduja przeziebien,poniewaz baza silikonu szybko schnie.Tak samo jak kapiel pianka,ktora tez polecam.A dodatkowo polecam krede do szorstkiej siersci,jesli zamierzasz trymowac westa a nie strzyc ;)))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Evelynkaa']Teraz dopiero temat zauważyłam.
Grey olejek norkowy podobno zażółca sierść białą a koleżanka ma Westika.
Tośka mąkę się używa ale do suchej kąpieli a nie do czesania. Owszem trzeba potem ją wyczesać, ja też wyczesywałam pudlówką no i pewnie lepiej wyczesuje jak jakaś inna szczotka...chyba nie jestem pewna. Ale wiem na pewno że warto kupić firmową pudlówkę np ja mam z schow tech i jest świetna.
Opis jak się robi suchą kąpiel powinien gdzieś być...bo nie chce mi się powtarzać :)[/QUOTE]



Z tym olejem norkowym to nie jest prosta sprawa. Ja używam norkowego sprayu Ring 5 Show Oil i nie ma śaldu zażółceń. A pies biały i olejku sporo sporo używam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nie ma sensu eksperymentować, naprawdę. Mąka zawsze zostawia takie siwe ślady- dawniej jak nie było innych środsków to można było jej używać,ale teraz nie ma takiej potrzeby. Kilka razy próbowałam oleju norkowego i jest o.k( problem tylko polega na tym,że jest mało wydajny)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...

a ja znam i sprawdzałam mąkę ziemniaczaną i jest rewelacyjna. Poza tym, że ogólnie dostępna, to jeszcze nieporównywalnie lepsza od kosmetyków ułątwiających roczesywanie najlepszych marek. Mam psa którego włos bardzo prędko się kotłuni i filcuje, gdy sprawa wygląda beznadziejnie, zadne kosmetyki, zadne olejki, tylko mąka ziemniaczana. Uratowała nas z niejednej opersji ;)
jak to robic? zwyczajnie, nakładasz trochę mąki na koltunka, troszkę wcierasz i dalej rozczesujesz kołtun. powodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...