Jump to content
Dogomania

Odchudzamy kudłacza


Claudia_Jazz

Recommended Posts

Ja nie polecam karm typu light, bo jeszcze bardziej rozpychaja żołądek. lepiej dawać karmy noralmalne, tylko zmniejszone dawki ( tu musisz sama podjąć decyzję o ile ). Z ćwiczeń to bieganie, aportowanie, agillity ( jeśli macie warunki ) zabawy z innymi psami. Jeżeli zdrowie psiaka nie pozwala na takie szaleństwa to poprostu długie sacery, połączone z kilku minutowym truchtem. Dobrym sposobem jest też przeciaganie się z psem szmatką.

Ps. Z karm light to najlepsza jest chyba na "szybkie odchudzenie" RC obsesity

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Claudia_Jazz']Jak w temacie :D
Jaka karma na odchudzanie i co do tego polecacie? Jakie ćwiczenia i wgl.
Ja nie mam bladego pojęcia o odchudzaniu, a nie wiem gdzie tego szukać :/[/QUOTE]

Razem z Twoim pytaniem podstawową informacją jaka powinna pojawić się to obecny sposób karmienia i bytowania psiaka. Jaką karmą jest karmiony? Te informacje pozwolą dobrać odpowiedni sposób działania.

Link to comment
Share on other sites

No aktualnie jestem w tracie poszukiwania karmy, która Jazzowi się szybko nie znudzi, bo z reguły to on nie lubi suchych chrupków. Teraz je nie najlepszą karmę chappi, ale niedługo się kończy to spróbujemy innej, bo ta jest za duża dla kudłacza :/ A agility zaczynam w marcu. Teraz tylko hopki mogę poćwiczyć, ale zachęcić Jazza do skakania równa się z cudem :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='egeri']Ja nie polecam karm typu light, bo jeszcze bardziej rozpychaja żołądek. lepiej dawać karmy noralmalne, tylko zmniejszone dawki
[/QUOTE]
Kompletnie się z tym nie zgodzę, mam suczkę, której niestety zdarza się przybrać na wadze. Mamy "odchudzanie" przerobione wielokrotnie. Zmniejszanie ilości normalnej karmy powoduje, że pies jest nienajedzony. Moja stała nad miską mówiąc " a gdzie reszta jedzenia?". Na karmie typu light pies nie chodzi głodny. Je tyle ile powinien i nie wiem czemu taka karma miałaby rozpychać żołądek? Przecież nie daje jej się więcej niż normalnej. Ma ona po prostu skład mniej energetyczny.
Moją suczkę odchudzałam karmą Josera Emotion Balance
[URL]http://www.akitigra.pl/index.php?p5,josera-emotion-balance-15kg-light-dla-psow-starszych-i-malo-aktywnych[/URL]
Bardzo ładnie zgubiła zbędny tłuszczyk, także polecam tą karmę. Teraz już wróciliśmy do Josery Festival.

pozdrawiam
Gosia

Link to comment
Share on other sites

Claudia odchudzanie zwierzaka powinien być to niestety proces długotrwały z wykorzystaniem kilku czynników odchudzania. Zgodzę się z "egeri" że karmy light to niestety mit i nie polecam. Na początek zmieniłbym karmę na karmy wysokoenergetyczne bez zbóż. Na forum znajdziesz kilka dobrych marek tego typu karm. Kolejną rzeczą jaka trzeba by zastosować to ścisłe trzymanie się dawki dziennej. Dawkę najlepiej podzielić na kilka posiłków. Przy odchudzaniu nie można psa zagłodzić, dlatego lepiej podawać mniejsze dawki a częściej. Trzeba nauczyć psa, że karmy mu nie zabraknie i oduczyć jedzenia na zapas. Zmiana samej karmy bez zmiany sposobu podawania przyniesie skutek wręcz odwrotny. Następnym etapem do odchudzania psa jest zapewnienie mu dużej ilości ruchu (ruchu oczywiście przed posiłkiem a nie po). Może to być już wspomniane przez Ciebie agility, mogą być spacery lub tez bieganie. Pies musi lubić sposób jaki wybierzesz. Najlepiej połączyć je wszystkie. Jak już wspomniałem odchudzanie powinno być długotrwałym i powolnym procesem. Tylko wtedy ustrzeżesz się od chorób do których może doprowadzić szybkie odchudzanie.

Link to comment
Share on other sites

Ok przyjmuję do wiadomości, że nie spodobała Ci się moja wypowiedź. To w końcu Twój psiak i masz prawo sądzić i robić jak Tobie rozum podpowiada. Tego prawa nie neguję i nie będę namawiał na siłę ani rozpoczynał kłótni. Poczytaj na "dogo" tematy związane z BARF-em oraz o katmach: Acana bez zbóż, Orijen, Taste of the wild.

Link to comment
Share on other sites

Ja też uważam, że lekka przesada z tymi karmami wysokoenergatycznymi. Najlepiej karmy dla psów normalnie aktywnych, a karmy bez zbóż jak najbardziej. Ja swojego na takich odchudziłam, trochę zmniejszyłam dawkę , ale za to dawałam 3 razy dziennie. Na karmach bez zbóz mamy większa pewność, że nawet jak pies zje mniej to jest bardziej odżywiony niz na zbozowych. Na zbożowych typu Royal pies tyje, ale to nie znaczy, że jest odżywiony. Acana bazbożowa jest świetna, teraz swojemu podają Fish4Dogs ( też bez zbóż) i nie zauważyłam przyrostu tkanki tłuszczowej, więc mogę polecić.
Tak na marginesie, jeżli juz zdecydujesz się na zbożowe, to te z ryżem są chyba najlepsze. Kukurydza i pszenica nie są najlepiej przyswajane przez psy, więc takich był unikała.
Co do BARFu to ma on swoich zwolenników i przeciwników. Napewno jest to jedno z najbardziej naturalnych sposobówżywienia psa, tylko trzeba miec czas.
Karmy typu Light to naprawdę mit, ale z tego co słyszałam to właśnie RC Obsesity najlepsze na zrzucenie szybko kilogramów, ale czy pies będzie na tej karmie dobrze odżywiony? Duża ilość zbóż raczej nie przemawia na korzyść.

Powiem tak, lepiej dłużej sie przemęczyć ze spaślaczkiem, intensywniej poćwiczyć, niz faszerować mało odżywczymi karmami typu Light.
I tak zrobisz co będziesz uważać za słuszne, my tylko podpowiadamy.

Link to comment
Share on other sites

Z tymi karmami wysokoenergetycznymi chodziło mi o karmy bez zbóż, bo po tych karmach psiaki maja więcej energii, są żywsze i weselsze. Ważna rzeczą przy przechodzeniu z karm tradycyjnych na karmy bez zbóż jest mieszanie ich z dotychczas podawana karmą. Z kolejnymi posiłkami możemy zwiększać ich zawartość. Chodzi o przyzwyczajenie jelit do nowej karmy. Szybka zmiana karmy może skończyć się biegunkami.

egeri napisz gdzie można zakupić karmę Fish4Dogs. Spróbuję przy kolejnych zakupach. Teraz zamówiłem karmę Applaws z kurczakiem i na razie czekam aż do mnie dotrze.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupuję na[B] pozwet.pl[/B] , bardzo szybko i bez problemów ;) Applaws'a nie próbowałam bo też niedawno na rynek ta karma weszła, wydaje się fajna. Ja TOTW chcę spróbować, o ile nie przerzucę się na BARFa. Ale raczej się nie przerzucę, bo moja paskuda wymiotuje po kościach, a podstawą BARFu sa kości.

Claudia, napisz na jaka karme sie zdecydowałaś. Masz Westa o ile dobrze zrozumiałam. Słyszałam, że westki często alergie na kuraka mają, czy Twój pies też? Jakby co służę pomocą wybrania karmy z jagnieciną lub jakimś innym mięsem w którym nie bedzie kurczaka, bo niestety często w karmach z "jagnięciną" jest kurak.

Link to comment
Share on other sites

Moja mama kupiła Jazzowi karmę Dog Chow Light. No nie najlepsza, ale w moim zoologu to chyba najlepsza, poza RC (jasne, zapłać 300 zł za 3 kg takiej samej karmy). Nie chce jeść. Lepiej wsuwał Chappi, ale tak samo było jak pierwszy raz ją jadł. Teraz się do niej przekonał, ale karmić taką marketówą go nie będę!

Link to comment
Share on other sites

no cóż, zoologii często maja słabe zaopatrzenie, ale od czego jest internet ;) Dog Chow nie jest najlepsza karmą i RC tez nie, jasne,ze lepsze to niż Chappi, ale może o jedna półkę. Raczej nie rewelacja. Wszystko zależy od możliwości finansowych. Cos tak z tańszej półki to może Brit Care. Zapytaj w zoologicznym czy nie mogli by dla Ciebie sprowadzić;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Claudia dog chow to faktycznie nie najlepsza karma, a i cena przy małym opkowaniu dochodzi do 10 zł za 1 kilogram. Więc np jak byś namówiła mamę by kupiła raz ale większy worek np puriny pro plan to za 15 kilo też zapłacisz nieco ponad 150 zł czyli wychodzi podobnie. Tylko trzeba pilnować by nie wywietrzała. Ja mam 3 kilowe pudełko z którego dziennie kożystam a resztę szczelnie zabezpieczam. Ogólnie staram się nie kupować dużych ilości ze względów na mojego niejadka, który po jakimś czasie potrafi zrobić niezłą głodówkę, ale Jazzowi to chyba nie grozi :D
Ja wiem że czasami ciężko jest namówić rodziców na lepszą karmę ale trzeba użyć konkretnych argumentów. Jeszcze jest taka stronka jak byś chciała jednak mniejszą ilość to się opłaca [URL]http://www.dobra-karma.pl/?p=p_2&sName=strona-wstepna&PHPSESSID=947031973febf690923e5fff1385cf63[/URL] bo przy większej ilości przesyłka już droższa, ale to sobie porównaj.

Link to comment
Share on other sites

Na odchudzanie polecam RC Obesity, wszyscy znajomi i nieznajomi psiarze chwalą sobie tą karmę, ja też jestem zachwycona. Mój Duffel bardzo ładnie na niej schudł i co najważniejsze trzyma wagę.
Teraz powoli będziemy przechodzić już na RC Weight Control.
Z tym, że my odchudzamy się pod kontrolą weta ;)
Aha, i moj pies nie dostaje do jedzenia tylko karmy, także mięso, ryby, warzywa,owoce,jogurty,jajka itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...