Jump to content
Dogomania

Henio znalazl wspanialy dom :) Wszyscy sie ciesza :)


Szarotka

Recommended Posts

Byłoby super, Taka ciepła budka z prawdziwego zdarzenia by się przydała. Bo ta taka trochę skromna, chociaż obita steropianem od środka i panelami od wewnątrz. Jakby była większa, dwa psiaki by się zmieściły...
Pani mówiła, że w zimie mógłby spać w stodole zakopany w siano, ale taka nowa budka byłaby lepsza chyba?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='funia']Podpowiedziała ciotexczka ,która podczytuje watek ze dobrze by było zakupic Heniowi nową solidna budę .....Tak myślę ,ze ma racje .Co wy na to ?? Kupiłabym taniej od Pana ,który robił dla mnie solidne ocieplane budki .My bedziemy spokojne a Henio bedzie miał ciepło .....[/QUOTE]

Funiu uważam, że to bardzo dobry pomysł. Niech Henio grzeje dupinkę w zimie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarotka']To ile taka budka ??
A co z sunia ??[/QUOTE]
Normalnie budy są bardzo drogie, nawet kilaset złotych mała, ponad 1000 zł duża, ale Funia pisze że od znajomego to chyba dużo taniej...

Suni nie dadzą bo boja się że jak zacznie ganiać drób to uwiążą przy budzie...pewnie słusznie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarotka']To niby jej lepiej w schronisku ?? poza tym moze by nie ganiala i jak jest mloda to by sie nauczyla latwo. Co prawda wydaje mi sie, ze ona taka troche za mala na gospodarstwo.[/QUOTE]

To schronisko jest wzorcowe i wolontariat na wysokim poziome, pewnie maleństwo oddadza na wieś w ostateczności, ale mała jest adopcyjna ...pójdzie na kanapę zapewne...W pierwszym odruchu mi podsunieto właśnię ją ze wzgledu na podbieństwo...

Link to comment
Share on other sites

a co jest nie tak z budą która jest u Państwa? Nie bardzo rozumiem po co kupować nową budę. Ta podobno jest dobrze ocieplona, i nowo zrobiona. Tyle jest biednych psiaków na dogo, którym przydadzą się pieniądze po Heniucie, nie mają nawet byle jakiej budy, czy naprawdę konieczne jest teraz uszczęśliwianie tych Państwa na siłę? Może nie uczmy tak ludzi, za jakiś czas żeby się nie okazało, że może pomoc z karmą by się przydała, potem z tym z tamtym. Oczywiście zrobicie jak chcecie, ja już i tak do niczego się nie dołożę finansowo, bo jestem w niepewnej sytuacji, jednak osobiście wolałabym aby moje 20 zł, które wpłaciłam poszły albo na benzynę na wizytę, albo na plexi albo na innego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Hm o stanie budy najlepiej wie funia i Handzia bo byly na miejscu i bude widzialy. Poniewaz zawsze mialam takie psy wyjsciowe, co mogly i wrecz lubily siedziec na dworze, bo mialy odpowiednie futra, wiec nie wiem jaki jest Henio, bo w zyciu takiego malucha nie mialam to nie wiem. Dlatego musimy najbardziej polegac na opinii funi i Handzi, bo One Henia znaja najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

Ingrid ma świętą rację - ja bym czuła, że ktoś mnie osacza - przyjeżdża na wizyty, a do tego decyduje o zmianie budy. I o ile to pierwsze zdecydowanie jest musem i robić trzeba, o tyle drugie to już jest za duża ingerencja w dom. To w końcu teraz JEGO dom, i dajmy ludziom odetchnąć.. Poza tym tak jak pisałam - nie uczmy ludzi za dużo, bo jeśli adoptują psiaka to muszą mu zapewnić co trzeba.
Krótko - ja gdybym adoptowała psiaka nie życzyłabym sobie żadnych bud ani niczego zmieniającego wygląd mego domu/otoczenia.

Link to comment
Share on other sites

Najwazniejsze, zeby Henio w zimie nie marzl. Henio to nie kaukaz, ani podhalan, ale tylko Handzi i funia widzialy bude, wiec wiedza najlpiej, czy obroni Henia przed zima.
Nie ma co kupowac budy jezeli obecna jest dobra, ale z kolei jezeli byloby Heniowi zimno, to nie po to Henia wyciagalismy ze schroniska i dbali o niego przeszlo 1.5 roku, zeby marzl w ds.

Link to comment
Share on other sites

Buda może nie jest najpiękniejsza, ale ocieplona od wewnątrz styropianem i panelami. Jakby jeszcze dodać te paski, które będą osłaniać od deszczu i mrozu, to może być. Zresztą pani powiedziała, że Heniuś w zimie może spać w stodole na sianie. Ja myślę jednak, że w największe mrozy wpuszczą go do domu, skoro teraz śpi sobie na kanapie w ganku :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...