Jump to content
Dogomania

Psie nagrody (było "Psie dropsy")


justynia

Recommended Posts

[LEFT]Czy dajecie jako smakołyk i nagrod Waszym psiakom dropsy?? Ostatnio mojej młodej suni kupiłam dropsy o smaku czekoladowym dla psów firmy Hilton. No i teraz zaczęłam się zastanawiać, czy aby jej nie zaszkodzą. Są "o smaku czekoladowym", a przecież czekolady psom się nie daje. Z tego co wiem są też tej samej firmy, tylko mleczne. W składzie czystej czekolady nie ma (cytuję: mleko i pochodne mleka, cukier, oleje i tłuszcze, pochodne produktów roślinnych (proszek kakaowy min. 5 %), to dropsy dla psów, ale....... Co o tym sądzicie? No i czy takie dropsy są tuczące?
Pozdrawiam!!! ;)
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Dawałam kiedyś psiakowi takie dropsy, tylko te mleczne. Uważam (mam nadzieję!), że są to produkty bezpieczne dla zwierzęcia. Pamiętam jednak, że na opakowaniu (?) znalazłam informację, aby nie podawać więcej niż ileśtam w ciągu dnia.
Potem zrezygnowałam z nich, bo wydały mi się takie "sztuczne" na rzecz samodzielnie wypiekanych ciasteczek watrobkowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynia']Są "o smaku czekoladowym", a przecież czekolady psom się nie daje.[/QUOTE]
Ktoś już kiedyś pisał na forum, że z tej "czekolady" usunięte są substancje szkodliwe dla psa, stąd ten "proszek kakaowy" a nie kakao.
Ja też nie daję dropsów, kupiłam może raz... Nie wiem czy tuczące, ale to pewnie same sztuczności i aromaty, sucz chętnie pracuje za parówkę, serek czy suchy chleb, więc po co mam ją karmić takim czymś ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Ja też nie daję dropsów, kupiłam może raz... Nie wiem czy tuczące, ale to pewnie same sztuczności i aromaty, sucz chętnie pracuje za parówkę, serek czy suchy chleb, więc po co mam ją karmić takim czymś ;)[/QUOTE]

Moje zwierzaki w nagrode też serek albo jakies miesko dostają:p . Veida szkolenie PT przeszła na kiełbasce. Osobiscie nie jestem zwolenniczką dropsów, ciasteczek itp. dla psów, wole mojemu piechowi dac zamiast psiego herabtnika ciastka które jem sama, zamiast dropsa mięcho. Jedyne smakołyki jakie kupuje psu w zoologicznym to suszone żwacze, ścięgna itd.
Minusem takich nagród jest to ze po kazdym dłuższym spacerku mam śmierdzące mięchem kieszenie:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

a plusem takich dropsow, ze jak zostawisz w kieszenie to nic sie nie stanie - w przeciwienstwie do miesa/sera ;) Mi na poczatku zdazylo sie kilka razy zostawic taka parowke na ekhm 2 dni w kieszeni...no nie bylo za fajnie ;) Dlatego w torebce spacerowej mam zawsze sucha karme, ktora tam lezy, a dodatkowo o ile pamietam - z tym tez mam problem ;) - zabieram parowke. Ja sie smieje, ze moja Aze bede nagradzac do konca zycia chyba ;) Wiec zawsze musze przy sobie cos miec

Link to comment
Share on other sites

Mi też się zdażyło zostawić szyneczkę w torebce na smakołyki, zwłaszcza jak chodziłam z Veida na zajecia i od treningu do treningu szyneczka sie psuła, a że to latem bylo, to efekt rozkładu był podwojnie śmierdzący.
Na spacery zakłądam "spacerowe spodenki" w których kieszenie stworzone są do trzymania w nich mieska , serkow i róznych pysznosci:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']a plusem takich dropsow, ze jak zostawisz w kieszenie to nic sie nie stanie - w przeciwienstwie do miesa/sera ;) Mi na poczatku zdazylo sie kilka razy zostawic taka parowke na ekhm 2 dni w kieszeni...no nie bylo za fajnie ;) Dlatego w torebce spacerowej mam zawsze sucha karme, ktora tam lezy, a dodatkowo o ile pamietam - z tym tez mam problem ;) - zabieram parowke. Ja sie smieje, ze moja Aze bede nagradzac do konca zycia chyba ;) Wiec zawsze musze przy sobie cos miec[/quote]

no a mnie jedne dropsy utłusciły spodnie :angryy: tzn kieszen od wewnatrz, az wylazło na wierzch. Dzieki bogu zeszlo w praniu.

Ja mam takie łakomczuchy ze daje 2 dropsy a potem podtykam nasza karme bo zezarlyby kilo dropsow dziennie. Na szczescie karma tez idzie i nie robi im roznicy - byleby od panci z kieszonki :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']julita ja w ogole nie nosze smakolykow w kieszenie - czy w spodniach czy w kurtce. Do tego mam specjalna torebeczke na smakolyki, zgrzeblo dla psa i pilke:p[/quote]

no tak ale to pewnie dosc duza taka torebeczka?
Ogladałam kilka takich ale wszystkie byly duze, a my dropsy dzielimy na 4 i karme tez mamy malutką wiec przydałaby nam sie mała torebeczka.

Piłka jest dla moich psow mało interesujaca na dworzu, gdziesa patyczki i koledzy
a zgrzebła uzywamy w domku:-)
wiec my tylko na nagrody potrzebujemy :roll:

Link to comment
Share on other sites

e tam duza, jaka chcesz:cool1:bierzesz igle w reke, albo maszyne do szycia 10 min i masz torebeczke jaka chcesz. Albo kogos prosisz o zrobienie. Torebeczki w sklepach najczesciej sa drogie...taka na spacery to sie troche niszczy - szczegolnie od tlustych smakolykow, wiec nie ma sensu wydawac kase.
Moja jest bardzo prosta do zrobienia i wygodna - jak chcesz moge zrobic zdjecie i pokazac, jak masz mozliwosc zrobic cos takiego u siebie. Tylko moze juz tutaj nie bede wklejala zdjec, bo mnie pogonia, bo pisze nie na temat ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']julita ja w ogole nie nosze smakolykow w kieszenie - czy w spodniach czy w kurtce. Do tego mam specjalna torebeczke na smakolyki, zgrzeblo dla psa i pilke:p[/QUOTE]
Ja też mam torebeczkę :multi: Zwykłą "nerkę" kupioną na targu. Zmieszczą się smaczki i piłka. Ale nerka jest na lato, w zimie mam "psie" kurtki, gdzie w kieszeniach może sobie gnić szyneczka :diabloti:

Agnes, na "Szkoleniu" był topik o torebkach na smakołyki (chyba ja go założyłam), dawaj tam foty, zeby Cię AM nie pogoniła :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']
Agnes, na "Szkoleniu" był topik o torebkach na smakołyki (chyba ja go założyłam), dawaj tam foty, zeby Cię AM nie pogoniła :)[/quote]

[B]coztego,[/B]
nie rób ze mnie potwora :eviltong: :lol:
Temat i tak już zszedł na inne tory... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Ale nerka jest na lato, w zimie mam "psie" kurtki, gdzie w kieszeniach może sobie gnić szyneczka :diabloti:
[/quote]

Ja mam taki płaszczyk- przynajmniej wracam w czystych spodniach i moge bez problemu założyć następnego dnia kurtkę bez psich łap, nosków itp na całej kurtce :D

jeśli chodzi o smakołyki to my preferujemy żółty serek, paróweczki lub ciasteczka eukanuby połamane na pół :D

tylko czasem w kieszeń z tym wszystkim wkładam rękawiczkę a potem psy próbują mi ją zjeść ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']a plusem takich dropsow, ze jak zostawisz w kieszenie to nic sie nie stanie - w przeciwienstwie do miesa/sera [/quote]
A nawiasem mówiąc, szkoda, że nie ma czegoś małego, nietłustego, co nadawałoby się na nagrody. Widziałam coś takiego, ale dla kocurów. Są np. herbatniki dla psów w formie np. kości, ale za duże... podzielić też się nie da, bo się kruszą... Trudno, będę dalej szukała czegoś poręcznego :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynia']A nawiasem mówiąc, szkoda, że nie ma czegoś małego, nietłustego, co nadawałoby się na nagrody. [/QUOTE]
Nie ma to jak suchy chleb pokrojony na malutkie kawałeczki :cool3:
[quote name='AM']nie rób ze mnie potwora[/QUOTE]
Zaraz potwora! Ja się bardzo cieszę, ze pilnujesz porządku :cool1:

Link to comment
Share on other sites

ja daję głównie żółty serek na spacerach ;)
na początku próbowałam dawać suchą karmę, ale mój pies potrafił przybiec, obwąchać nagrodę i pójść dalej(ciżękie jest życie włascicielki beagla-niejadka..)- więc było to zupełnie nieskuteczne. Za to serek zólty sprawdza się świetnie, Batiar chętnie przybiega po niego :]
a torebka foliowa w kieszeni kurtki rozwiązuje problem tłustych kieszeni ;)

Link to comment
Share on other sites

Naprade dobre dropsy mozna kupic w skepach LIDL.
to GERO DOG Milch-Drops.sa i czekoladowe ale sprawdzone to Mleczne.
Torebka 250 gram cena 3.99.
To mleczne dropsy z biotyna,witaminy i calcium.
Naprawde sa dobre:lol: prubowalam osobiscie:lol: wcale sie niedziwie ze psy je uwielbiaja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxi3']Naprade dobre dropsy mozna kupic w skepach LIDL.
to GERO DOG Milch-Drops.sa i czekoladowe ale sprawdzone to Mleczne.
Torebka 250 gram cena 3.99.
To mleczne dropsy z biotyna,witaminy i calcium.
Naprawde sa dobre:lol: prubowalam osobiscie:lol: wcale sie niedziwie ze psy je uwielbiaja.[/quote]
Super, bo własnie obok mojego bloku Lidla budują :multi:

Link to comment
Share on other sites

Dropsiki pyszne hiihhi,moje rodzinka mnie poczestowala,a pozniej mieli ubaw ze psa wyjadam cukierki.

A takie nietluste nagrody to sa dobre zwykle platki do mleka,ja stosuje zwykle kuleczka zbozowe z miodem,takie najtansze markietowe,slodziutkie bo na miodzie ,nietluscza kieszeni,i niekrusza sie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megii']
a torebka foliowa w kieszeni kurtki rozwiązuje problem tłustych kieszeni ;)[/QUOTE]
Chylę czoła, ja nie potrafię wydobyć smaczka z torebki foliowej umieszczonej w kieszeni :shake:
Kiedyś stosowałam woreczki, ale zanim wydostałam kawałek smakołyka to sucz już zdążyła zapomnieć za co dostaje :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...