Jump to content
Dogomania

"Krzywe siedzenie" psa


Przemko

Recommended Posts

czasem labki siadaja tak krzywo...
jesli nie masz innych powodow do zmartwien jak kulenie..ciezkie podnoszenie sie po spanku to ja bym sie nie martwila
a tak na marginesie...twoj pies ma 7 miesiecy..czy jeszcze nie robiliscie mu RTG? wg mnie powinno byc profilaktycznie przeprowadzone w wieku 6 miesiecy

Link to comment
Share on other sites

myślę że jak pies ma sie dobrze jest wesoły nie kuleje itp to powinno byc wszystko ok pamietaj że to jeszcze młodzieniaszek i one jeszcze siadają, leżą i biegają jak pokraczki i mimo że w tym wieku już wygladają tak dorośle, bo są już dość sporych rozmiarów to jednak po tej ich pokraczności przebija sie szczenięcy urok:lol:
Mój Jupek też ma 7 miesięcy i jego pozycje czasem są tak komiczne ze tylko boki zrywać
np mój Jupciu siedzący::evil_lol:
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img133.imageshack.us/img133/1452/dscn00965dc.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

:lol: Ja myślę, że narazie nie ma powodów do obaw :lol:
Ciuciola, pierwszy raz się spotykam z tymi badaniami u półrocznych psów... Właściwie jak nie ma jakiś objawów, to chyba nie ma potrzeby tych badań.
(oczywiście co innego psy hodowlane - to inna sprawa, ale musza mieć ponad półtora roku i sa to badania nadrzędne :lol: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']chodzi ci o RTG?
RTG moim zdaniem obojetnie w jakim przypadku warto zrobic w 6 miesieciu bo w razie czego sa jeszcze zabiegi malo inwazyjne ktore moga pomoc psinie
a po 18 miesiecu faktycznie wykonuje sie juz wpis do rodowodu[/quote]

warto i nawet wcześniej ;) (tak się wam "wcinając" w forum;))..dla uspokojenia samej siebie. My robiliśmy w 16 tyg. (po "przebojach" z pierwszym psem)..
U dobrego ortopedy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']warto i nawet wcześniej ;) (tak się wam "wcinając" w forum;))..dla uspokojenia samej siebie. My robiliśmy w 16 tyg. (po "przebojach" z pierwszym psem)..
U dobrego ortopedy.[/quote]

Możecie się wcinać :lol:
To jest przecież forum o goldach i labach, ale nie tylko dla labo i goldeno właścicieli :lol: A cenimy uwagi każdego :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Możecie się wcinać :lol:
To jest przecież forum o goldach i labach, ale nie tylko dla labo i goldeno właścicieli :lol: A cenimy uwagi każdego :lol:[/quote]

w sumie to Aż tak "daleko" nie jestem ;) ..Jeśli chodzi o psa do domu to wchodził u nas w grę seter albo [B]golden[/B] ..i nic innego ;) . Jest seter (dysplatyk). Drugi na szczęscie zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Przemko']Witam

Czy siedzenie na tyłku, na przekrzywionych łapach to normalne u 7 miesięcznego labka, czy są to już powody do zmartwień?
Od czasu do czasu potrafi siąść normalnie ale dzieje się to bardzo rzadko.

Pozdrawiam Przemek[/quote]

no to ja tez się wtrące;)
mam rodezjana dysplastyka,który tez tak siada ale nie jest to chyba związane z chorobą,bo potrafi także siadać "normalnie" na stawach skokowych.

A co do RTG to jak najszybciej...ostrożnie też ze szczenięcymi szaleństwami,żeby nie forsować za bardzo.Ja niestety przesadziłam pozwalając mojemu gończemu galopować po polach:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Ja niestety przesadziłam pozwalając mojemu gończemu galopować po polach:-([/quote]

[B]Jureja[/B]: z Vegą popełniliśmy masę błędów, dysplazja się hodowała aż miło, tyle że dr Narojek powiedział nam na to, że gdyby genetyka była ok to prawdopodobnie nic by się nie stało. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']gdyby genetyka była ok to prawdopodobnie nic by się nie stało. ;)[/quote]

genetyka ma największy wpływ na to schorzenie,ale mimo wszystko należy kontrolować szaleństwa szczeniąt,nawet jak nie ma dysplazji(takie wariactwa zwiększają prawdopodobieństwo urazów).Następnym razem już nie popełnie tego błędu!;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']genetyka ma największy wpływ na to schorzenie,ale mimo wszystko należy kontrolować szaleństwa szczeniąt,nawet jak nie ma dysplazji(takie wariactwa zwiększają prawdopodobieństwo urazów).Następnym razem już nie popełnie tego błędu!;)[/quote]

tylko wszystko z umiarem uważam ;) , ważne żeby biegały po odpowiednim podłożu i nie długie forsowanie na smyczy ale raczej swobodne bieganie (szczeniak sam "kontroluje" ile może dać z siebie wysiłku). No i waga..nasza druga długo była jakaś taka nie wyrośnięta, szczupła i niska :roll:. Dużo mniejsza niż rodzeństwo. Celowo była zywiona bardzo z umiarem, żeby nie przeciążać rozwijających się stawów. Zapobieganie na wszelkie sposoby, tym bardziej, że miała czynnik jakiego nie dało się wyeliminować, trochę starszą i cieższą Vegę z którą szalała całymi dniami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nor(a)']tylko wszystko z umiarem uważam ;) , ważne żeby biegały po odpowiednim podłożu i nie długie forsowanie na smyczy ale raczej swobodne bieganie (szczeniak sam "kontroluje" ile może dać z siebie wysiłku).[/quote]

ja nie wiem czy Raja to kontrolowała ona potrafiła 1,5godz szaleć po polach:crazyeye: non stop.Czasem trochę kulała to wracałam ale już po chwili było O.K i znowu zaczynała wariować.Wszystkie 7 miesięczne szczeniaki są tak wytrzymałe?chodzi mi o setery retrivery i gończe,w końcu to psy "stworzone" do biegania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jureja']Wszystkie 7 miesięczne szczeniaki są tak wytrzymałe?chodzi mi o setery retrivery i gończe,w końcu to psy "stworzone" do biegania[/quote]

fakt..zakazać biegać to w tym przypadku prawie niemożliwe. Sposób biegania Vegi w wieku 7 m-cy to m.in gwałtowne skręty podczas galopu..czy jeszcze gwałtowniejsze hamowanie :shake: ..w jej stanie groziło, że jej noga zwyczajnie wypadnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']a ja odkad wet stwierdzil uzne stawy i poczatki dysplazji to chucham i dmucham..wczesniej tez troche przesadzilam z ruchem,pozwalalam sie bawic mlodemu ze starym dalmatyczykiem :(
w poniedzialek mamy RTG i bardzo sie boje...wiec trzymajcie kciuki[/quote]
trzymam kciuki i wierze, że wszystko będzie w porządku
daj znać jak tam badania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']niestety w porzadku nie jest..wiecej pisalam w temacie w weterynarii dysplazja... :( :( :([/quote]
ojej strasznie mi przykro:placz:
przeczytałam ten wątek w weterynrii, to straszne co teraz przeżywasz, strasznie ci współczuje:bigcry:
a czy zanim robiłaś prześwietlenie wzaobserwowałaś jakieś objawy dysplazji?
czy juz wcześniej było coś nie tak???
trzymajcie się :calus:i powodzenia w przyzwyczajaniu Simby do kennelu
trzymam kciuki i wierzę że wszystko bedzie dobrze
łapka od Jupka:bluepaw:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...