Jump to content
Dogomania

CRUFTS - transport psa samolotem


lukann

Recommended Posts

cześć

mam pytanie - czy ktoś z Was leciał do Wielkiej Brytanii samolotem i transportował psa..???

chodzi mi o to ile trwa odprawa psa na lotnisku, czy są jakieś dokumenty które poza podstawowymi Anglicy sprawdzają?? wszsystkie informacje mnie interesują - będę zobowiązana za każde info

dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

ja lecialem z psem kiedys do aten LOTem, potrzeba tylko paszport, moj pies lecial na pokladzie bo mial mniej niz 8 kg, transporter kazali mi nadac na bagaz a musialem kupic taka torbe w baltonie zeby jego wlozyc. Psa kazali wsadzic pod siedzenie w trakcie startu i ladowania. pOza tym w czasie lotu pies siedizal mi na kolanach. Odprawa jest dokonywana normlanie tak jak ludzi bez dodoatkowych jakichs kontroli.
Niestety z w. Brytania jest klopot, probowalem zalatwic sobie lot tez na tegorocznego crufta przez Niemcy, lecz nie udalo mi sie, a jak policzylem lot BA do Londynu i potem koleja do Birmingham (cena kolei tylko 73 funty w jedna strone) to zaczyna wyrastac niezla sumka. Ty jak lecisz ?

Link to comment
Share on other sites

nasz pies waży ponad 10 kg dlatego nie moze jechac na pokladzie - musi być nadany jako nadbagaż

myslimy o locie:
[COLOR=navy][FONT=Courier New]Wylot 11.03 czwartek[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=navy][FONT=Courier New]Z Warszawy o 06.40 w Amsterdamie o 08.55[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=navy][FONT=Courier New]Z Amsterdamu o 09.55 w BIRMINGHAM o 10.10[/FONT][/COLOR][/B]


[COLOR=navy][FONT=Courier New]Powrót 14.03 niedziela[/FONT][/COLOR]
[B][COLOR=navy][FONT=Courier New]Z BIRMINGHAM o 06.00 w Amsterdamie o 08.15[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=navy][FONT=Courier New]Z Amsterdamu o 10.05 w Warszawie o 12.05[/FONT][/COLOR][/B]
[COLOR=navy][FONT=Courier New]Lub[/FONT][/COLOR]
[COLOR=navy][FONT=Courier New]Z BIRMINGHAM o 16.40 w Amsterdamie o 18.55[/FONT][/COLOR]
[COLOR=navy][FONT=Courier New]Z Amsterdamu o 20.20 w Warszawie o 22.15 – cena ok. 700 PLN/OS[/FONT][/COLOR]
[COLOR=navy][FONT=Courier New][/FONT][/COLOR]
[COLOR=navy][FONT=Courier New]pies w transporterze ok 80 euro w jedną strone[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ja wysyłałam psa nie do Anglii ale też na wyspę, czyli do kraju gdzie są "porąbane" przepisy.
Odprawa na lotnisku to 5-4 godzin przed planowanym wylotem; dokumenty wszystkie sprawdzają, w sensie wszystko co jest niezbędne aby pies wleciał do danego kraju.
Co do Anglii to przy odprawie będą na 100% sprawdzane szczepienia, odrobaczenia, itp. czy w dobrym momencie wbite w paszport. Wystarczy 1 dzień pomyłki i ci psa nie wpuszczą.

Jak będziesz chciał/-a to mogę podesłać ci na PW namiary na firmę, która załatwia wszelkie formalności dot. wysyłki psów samolotami ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...