Jump to content
Dogomania

Strzykanie w stawach


filodendron

Recommended Posts

Strzykanie słychać od jakichś 10-14 dni, tylko gdy pies chodzi stępa, przy kłusie już nie. Dolegliwości bólowych raczej nie ma - pies zachowuje się zupełnie normalnie, chętnie biega za piłką itp.
W październiku przestawiłam psa na dietę BARF, wcześniej karmiony był suchą karmą z dodatkiem glukozaminy i chondroityny, ale słabo jadał te karmy, na pewno nie tyle, ile wynikałoby z dawkowania. Pies jest nieduży - 9,2 kg i ma 3,5 roku. Na Barfie przybrał 20 dk, na czym mi zależało, bo bardzo był chudziutki. Zjada sporo chrząstek - korpusy, łapy, szyje kurze, a jednak pojawiło się to strzykanie. Nie jestem pewna, czy ma to związek z dietą, ale pewnie tak, bo raczej nic innego w jego życiu nie uległo zmianie, może poza tym, że mamy piękną i długą zimę, która wprawia go w euforyczny nastrój - biega, skacze i szaleje więcej niż w niezaśnieżonych porach roku.
Nie bardzo wiem, co teraz zrobić - czy zostać przy barfie wzbogacając go o wywary z kurzych łap, czy lepiej kupić profesjonalny suplement z chondroityną i glukozaminą, a jeśli tak, to doradźcie jaki kupić - najlepiej, żeby to były te konkretne składniki, bez dodatkowych witamin. Czego ewentualnie oczekiwać od weterynarza - jakichś badań? No i czy przejmować się bardzo, bardzo czy tylko bardzo?

Link to comment
Share on other sites

Czejśc u mojego psiaka takie samo strzykanie pojawiło się w wieku 7 miesięcy. Miał robione prześwietlenie stawów i są idealne. Ortopeda do którego chodzimy powiedział że czasem takie strzykanie pojawia sie w okresie wzrostu . U nas zalecił artroflex . Psiaka mamy traktować jak zdrowego . Teraz piesek skończy 9 miesięcy i żeczywiście to strzykanie jeszcze słychać ale już żadko. To jest nasza diagnoza ale ty powinnaś skontaktować się z ortopedą bo takie strzykanie może świadczyć o innych dolegliwościach. Będziesz spokojniejsza . Pozdrawiam .Ewa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...