Jump to content
Dogomania

Preparaty na stawy


Agnes

Recommended Posts

ok dziekuje :) to jeszcze zapytam - czy iloscia tj w karmie 41 mg/kg warto sie sugerowac? Mam po prostu dylemat - karma Eagle Pack nie ma jako tako karmy dla psow doroslych, duzych. Jednak w karmie alergicznej (w normalnej nie ma) jest wlasnie cholorwodorek glukozaminy w takiej ilosci i zastanawiam sie czy jest to jakas ilosc ktora bedzie miala wplyw na stawy - czy nie jest jej np za malo itp Oj namotalam :roll:

Link to comment
Share on other sites

41mg/kg to mało.
Taka ilość raczej nie wpłynie znaczaco na psa, zwłaszcza dużego.
250mg/kg to jest przyzwoita ilość.
Bez wątpienia za mało, jeśli chcesz uzupełnić, odbudować psie stawy, do tego polecam Arthro Flex lub wręcz suplement dla "pakerów". Te ostatnie są dośc tanie, jedynie trzeba dobrać dawkę. Z tym raczej problemu nie powinno byc, bo dawki dla ludzi to zazwyczaj kilka tabletek dziennie.

Link to comment
Share on other sites

Tak mi sie wydawalo, w takim razie nie ma sensu kupowac rego rodzaju karmy, napewno nie ze wzgledu na glukozamine.
Pies nie ma dysplazji, ja po prostu ew chcialam kupwoac karme dla ras duzych, bo sucz wazy 30 kg
[quote]lub wręcz suplement dla "pakerów"[/quote]
mozesz napisac dokladniej o co chodzi?

Link to comment
Share on other sites

hm..moze chodzi o zwykla glukozamine dla sportowcow?fakt-jest ona dosc tania-i nie tylko dla pakerow-jesli chodzi o to :lol: opakowanie takiej glukozaminy w sklepie dla sportowcow kosztowalo w zeszlym roku okolo 20 zl za 100 tabsow i mi to wystarczalo na miesiac-ba powiem wiecej-mialam mocno nadszarpniete stawy kolanowe od prowadzenia stepu czasem 4-5 godzin na dzien i po miesiacu zazywanie glukozaminy bol w stawach przeszedl jak reka odjal.Z tymze nie pamietam juz czy zawiera to rowniez chitodontrynine(czy jakos tak :oops: )no i nie wiem,czy mozna podac to zwierzakom i w jakich ilosciach

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj pytałam w aptece o preparatry na stawy. Glukozamina jest sprzedawana osobno i faktrycznie jest niedroga. Bardzo mnie zdziwiło, że w sumie niewiele preparatów zawiera i glukozaminę i chondoritynę, głównie tylko to pierwsze plus ew. przeciwutleniacze, np. witamina C.

Link to comment
Share on other sites

Co do glukozaminy "dla pakerów" - dokładnie o to mi chodziło :)
Nie polecam wszelkich środków "ochronnych" na stawy, reklamowanych w TV. Skład ten sam, tylko droższe 8)

Co do chondroityny : jest używana także w "ludzkich" środkach. Taki kompleksowy środek jest droższy niż sama glukozamina, o ile pamiętam opakowanie 60 kapsułek można dostać za ~30 zl.

Być może są dostępne tańsze, ja sam znam głównie to, co sami używamy (ja z psem :lol: )
Należy też patrzeć na ilość glukozaminy w jednej kapsułce, np tu
[url]http://tinyurl.com/dz9q4[/url] 60 kapsułek kosztuje ponad 30 zł., ale jedna to 1000 mg! Dlatego warto poczytać także dokładnie skład i przeliczyć jak potem będzie wyglądać dawkowanie.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno? Jakie dawkowanie przyjęłaś? Pamiętaj, że na opakowaniu jest "ludzkie".
Co do Arthro Flexu : dobry środek, Astra "zużyła" jedno opakowanie i postęp można było zobaczyć gołym okiem (sposób chodzenia np.).
Poza tym większości psów smakuje i nie ma żadnych kłopotów z podawaniem.

Link to comment
Share on other sites

teraz zwatpilam po przeczytaniu Twojego opisu - nie bralam dawki ludzkiej, zmniejszylam ja o 1/3 jakos, ale...nie patrzylam na ilosc glukozaminy w jednej tabletce...Czy umiesz mi powiedziec, z ciekawosci chociaz bym chciala wiedziec, jaka ilosc profilaktycznie powinna byc dostarczana psu o wadze 30 kg?

Link to comment
Share on other sites

Co do dawkowania : nie jestem weterynarzem, nie jestem dietetykiem :D
Dawkę dla konkretnego psa trzeba dobrać indywidualnie, bo każdy ma inne potrzeby. Astra np. ma grube kości, waży ~17 kg, miała lekkie problemy z "miękką łapką" -> ale właśnie Arthro Flex jej pomógł, w chwili obecnej dość intensywnie ćwiczy, skacze, chodzi i jest na lekkiej diecie, więc i suplementacja musi być dość duża, głównie jako osłona przed obciążeniami.
Jeśli nie czujesz się pewnie naprawdę polecan Arthro Flex, opakowanie kosztuje ok. 75-80 zl, a jeśli chcesz dawać jedynie profilaktycznie, to możesz spokojnie zredukować dawkę o 1/2.
Arthro Flex ma jedną DUŻĄ zaletę : jest środkiem kompletnym, zawiera glukozaminę, chondroitynę i MSM.
Astra dostawała "ludzkie" suplementy m .in. dlatego, że ja sam je biorę, bo jestem w podobnej sytuacji, co Astra :lol: To znaczy na diecie i ćwiczenia. Także kupuję duże opakowania i potem się dzielimy :>

Link to comment
Share on other sites

[b]Jarek[/b], ta cena Arthroflexu to za jakie opakowanie jest? Bo ja w Warszawie kupuję 500 ml za 130, taniej nie znalazłam.
I co to jest MSM? :oops: Tzn nie chodzi mi o rozwiniecie skrótu, bo to mam na opakowaniu, tylko o to, co to konkretnie jest.
W Arthroflexie jest też wyciąg z czarciego pazura - podobno badania dowowdzą, że ma działanie zblizone do niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ale oczywiście bez skutków ubocznych, jakie one powodują: [url=http://www.europlant.com.pl/europlant/produkty.php?show=one&id_produkty=78&id_dolegliwosci=72]to opis preparatu z czarcim pazurem[/url], trzeba kliknąc na "więcej informacji".

[b]Daga[/b], tak, jest środek z samą chondroityną - bodajże Caniviton? :hmmmm: produkuje to Biowet Puławy, dziś mi o tym wetka mówiła, oczywiście już zapomniałam :oops: Ale to chyba drożej wyjdzie, kupowac te dwa skałdniki osobno, niż kupić preparat zawierający oba.

A ja właśnie szukam jakiegoś tańszego zamiennika Arthroflexu, bo mi finanse nomen omen okulały na dobre :wink:

[b]Agnes[/b], lecznicza dawka Arthroflexu to 5 ml dziennie. Zawiera ona:
600 mg siarczanu glukozaminy, 240 mg chondroityny, 0, 5 ml wyciągu z czarciego pazura, to tajemnicze MSM, 50 mg wit. C i 2,5 mg manganu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']
I co to jest MSM? :oops: Tzn nie chodzi mi o rozwiniecie skrótu, bo to mam na opakowaniu, tylko o to, co to konkretnie jest.[/quote]

MSM jest to organiczna, bioaktywna siarka, która stanowi jeden z podstawowych elementów budulcowych tkanki łącznej. MSM działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo. Ma wpływ na pobudzanie syntezy kolagenu i jest potrzebna przy regenracji chrząstki stawowej (dla psów z problemami stawowymi lub sportowych ma to duże znaczenie).


[quote name='asher']A ja właśnie szukam jakiegoś tańszego zamiennika Arthroflexu, bo mi finanse nomen omen okulały na dobre :wink: [/quote]

Może spróbuj coś co jest dla ludzi, co zawiera MSM, glukozaminę i chondroitynę np. Arthroblock (firmy Olimp) ok. 40zł za 100 kapsułek (profilaktycznie podaje się jedną dziennie) lub Artox (firmy Vitalmax) 120 kapsułek za ok. 37zł (wystarczy 1 kapsułka dziennie profilaktycznie)
Jeśli pies będzie obciążany możesz zwiększyć dawkę do dwóch kapsułek dziennie.

Link to comment
Share on other sites

AM i te leki sa bez recepty? I wlasnie dzialaja tak jak Arthoflex tzn nie wplywaja negatywnie na organizm jak leki? Mozna je spokojnie stosowac profilaktycznie u psow? U Azy nie stwierdzono dysplazji (nie robilam zdjec, bo nie bylo poki co takiej potrzeby) i wolalabym, zeby nie stwierdzono w ogole ;) Dlatego chcialam podawac cos profilaktycznie, na wszelki wypadek, ale niekoniecznie tak drogiego jak Arthoflex ;)

Link to comment
Share on other sites

Agnes,
to jest bez recepty bo nie są to leki tylko preparaty dla sportowców, zawierające składniki budujące chrząstki :wink:
Ja preparaty firmy Olimp kupowałam najpierw w sklepie internetowym dla "pakerów" a teraz zamawiam w aptece, Vitalmaxa jeszcze nie dawałam psom.
Jestem bardzo zadowolona z rezultatów (szczególniee u suki dysplastycznej)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a ja byłam jakiś czas temu na wykładzie organizowanym przez Będziński ZKwP i temat wykładu był właśnie o dysplazji, zapobieganiu, etc. I tam Dr Aleksiewicz mówił, że nie należy zastępować psiego ArthroFlexu ludzkimi odpowiednikami bo ... i właśnie zapomniałam dlaczego :oops: może wiecie coś na ten temat, ale coś w tym musi być - skąd taka duża różnica w cenie psiego i ludzkiego preparatu? czy to tylko taka ściema żeby więcej zarobić?

Link to comment
Share on other sites

Kiedy ja powiedziałam swojemu wetowi, że nie kupuję następnej flachy Arthroflexu, tylko ludzki odpowiednik, dużo tańszy, to stwierdził, że zrobię jak chcę, ale on nie poleca, bo Arthroflex jest przygotowany specjalnie dla psów. Nie potrafił jednak rzeczowo uzasadnić swojej niechęci... Nie sądzę, żeby glukozamina i chondroityna "ludzka" rożniła się jakoś specjalnie od "psiej" :wink: Dlatego podejrzewam, że chodzi przede wszystkim i kasę, której on nie zarobi :-? (hehe i tak by nie zarobił, bo u nich pół litra tego specyfiku kosztuje 150 zł! :roll: )

Nie znam dokładnego składu proponowanych przez AM preparatów. Trzebaby po prostu porównać wartości jednego i drugiego i Arthroflexu...
Jak kupię, to napiszę :wink:

Link to comment
Share on other sites

Przecież wystarczy spojrzeć na skład różnych preparatów.
Jeśli są te same składniki ( a z tego co pamietam są ) to "ludzkie" i "psie" różnić się mogą jedynie ilością danego związku.
Wtedy trzeba kupować optymalny dla swojego psa preparat pod względem ilości i ceny.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

sadze ze warto zajrzec do [URL="http://www.dso.pl/product_info.php/suplementy/olimp-arthroblock-90-kap?osCsid=e23f51e5619e676de5a971c722d83e09[/URL"]sklepów dla sportowców[/URL]

Przykladowy artykul w tej materii

4 kapsułki olimp ARTHROBLOCK zawierają:
Siarczan glukozaminy 2 KCL 1500 mg
Siarczan chondroityny 1200 mg
Metylosulfonylometan (MSM) 350 mg

kazda bardziej sie szanujaca firma sportowa ma cos na stawy dla sportowcow
niektore spelniaja wymogi apteczne
dawki sa duze
preparaty dobrze kombinowane

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...