Jump to content
Dogomania

Jaka szczotka dla yorka ??


MaLLLiiNoWa665

Recommended Posts

Jak to nie widziałaś skorupy ? To nie trzeba patrzeć to się czuje...
Szczotką można świetnie rozczesać od skóry tylko trzeba mieć dobrą szczotkę i umieć się nią posługiwać.
Ja teraz używam tylko szczotek i grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami na sam koniec by wyłapać ew. małe splątania .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się,że jeśli masz yorka to szczotka nie jest tak naprawdę potrzebna. Najlepiej przeważnie sprawdza się grzebień ( widziałam bardzo ładne, średnio twarde na krakvet.pl) Szczotkę możesz mieć to ewentualnego pielęgnowania siersci( może taka dwustronna?)

Link to comment
Share on other sites

Metalowe grzebienie są bardzo trwałe to trzeba przyznać- trzeba tylko odpowiednio je czyścic. Niektóre psy nie lubią jednak być nimi czesane, bo te grzebienie są takie twarde i bardzo łatwo nimi mocniej szarpnąć. Przypuszczam,że nie jest to przyjemne

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja używam szczotki dwustronnej średniej (mała padła dość szybko) i grzebienia z obracanymi zębami , do oczu mini grzebyk.
Szczotka z jednej strony ma sztuczne włosie, z drugiej metalowa z kulkami, po rozczesaniu grzebieniem robię przedziałek i wyczesuję łapki, malutkim "wykańczam" mordkę.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='MakeBelieve']a doradźcie mi, mam yorka, ale strzyżemy ją na dosyć krótko... lepsza pudlówka czy igłowa??[/QUOTE]

Ja mam dwustronną. Strona z włosiem sprawdza się przy przeczesywaniu ostrzyżonych na krótko miejsc a metalowa strona do dłuższych włosów na głowie, łapach, brzuchu i ogonie.

Link to comment
Share on other sites

Igiełki zakończone są małymi kuleczkami. Chyba jednak trochę drapie bo moja psica na widok szczotki odwraca się na plecy żeby ją drapać po brzuchu :evil_lol:

Mamy dokładnie taką: [IMG]http://www.karlie.de/admin/ImageServer.php?ID=18795@karlie&width=800&height=600[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

nie odzywaj się, Grey i tak wie najlepiej :lol::lol:
barberry- dla Lilo ona jest ok? bo w sumie moja też tak strzyżona podobnie, więc może by się nadała. i z karlie jest ok? ile za nią dalyście? bo ja slyszałam, że pudlówka dobra, że igłowa dobra dla długowłosych, ale koniecznie bez kuleczek jak cos..

Link to comment
Share on other sites

Ja doszłam do tej szczotki metodą prób i błędów. Zaliczyłam wcześniej pudlówkę i metalowy grzebień. Od pudlówki mój pies ucieka a do krótkich włosów grzebień nie jest nam potrzebny bo kołtuny się nie robią.
Też słyszałam o tym żeby broń boże nie kupować z kuleczkami ale radość jaką mój pies wyraża kiedy tylko biorę szczotkę do ręki mnie przekonała. Widocznie cienkie igiełki jakie są w pudlówce powodowały dyskomfort.
Lilo nie ma nigdzie kołtunów a główkę co rano wyczesaną i zawiązany kucyk. Jednym słowem - pożądany efekt osiągnięty :D

Szczotka jest bardzo porządna, ma fajną gumowaną rączkę. Kosztowała pewnie ze 25zł. Kupowałam w Kakadu.

Link to comment
Share on other sites

Ja się kompletnie na tym nie znam więc na początku słuchałam rad groomerki i tak stałam się posiadaczem pudlówki i grzebienia. Teraz oba [I]narzędzia[/I] leżą w pudle i czekają na lepsze czasy ;)

Strony z włosami używam do przeczesywania krótko ostrzyżonych miejsc ale to takie bardziej pieszczoty i wycieranie z "kurzu" bo właściwie nie ma tam czego rozczesywać ;)
Strona z metalowymi kolcami służy nam do wszystkich miejsc gdzie włos jest dłuższy, łącznie z głową.

Być może gdyby zdarzył nam się jakiś mega kołtun np. w pachwinie wyciągnęłabym grzebień żeby nie szarpać psa ale ponieważ czeszę ją całą regularnie, nie mam takiego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Moja też raz dziennie je mokrą karmę i po posiłku mordkę ma zwykle lekko mytą (tak bez szamponu tylko wodą okolice "ust" i brody ;)) Z łzami już sobie poradziliśmy więc też nie ma tego problemu. Codziennie rano, a czasem jeszcze raz w ciągu dnia, czeszę jej mordkę tą stroną z metalowymi szpikulcami. Psica siedzi spokojnie tak, że wyczesuję jej nawet okolice oczu - kwestia wprawy. Przy zaschniętych łzach kupiłabym jednak jakiś mały grzebień z gęstymi zębami bo taka szczotka, w której kolce osadzone są w gumie może w tym momencie szarpać.

Link to comment
Share on other sites

my właśnie mamy grzebień, gesty, ale mam wrażenie, że jednak szczotka jest lepsza.. jutro jadę z kol. rowerami do miasta, to zajedziemy do galerii do kakadu (;D) zobacze szczotke, może nie będe musiała prosić koleżanki, żeby mi na wystawie kupiła.. jak długo czekałaś aż Lilo tak ładnie ułozą się włoski na pyszczku? my głupie zawsze ścinalyśmy przy oczkach i Daisy zawsze się męczyła, przed Wielkanocą byłyśmy u innej fryzjerki i powiedziała, że lepiej zostawić, teraz nawet nie jest tak źle, widać jej oczka, tak samo na łebku już jej odrasta coraz lepiej do kucyka ^^

Link to comment
Share on other sites

No cóż, nie pocieszę Cię tym co powiem ale żeby włosy przy oczach miały tę samą długość co na reszcie pyszczka i żeby dało się zrobić ładny przedziałek na nosie czekałyśmy około 9 miesięcy... :/ to była męka! Nawet jak tuż po uczesaniu i "przylizaniu" było widać jej oczy to wystarczyło lekkie otrzepanie się a wszystkie włoski z powrotem sterczały powodując koszmarne łzawienie i drapanie. ma-sa-kra.
Ale już jest okej, teraz tylko za każdym razem przypominam fryzjerce żeby nawet nie próbowała ich wycinać :lol:

Link to comment
Share on other sites

To czekaj.. od kwietnia minęło.. 3 miesiące! O taak, jeszcze tylko pół roku, hahaha na święta powinna być już ładna <33 Wgl moja tak nie lubi czesać okolic pyszczka, łapek i ogona ;// Jeszcze łapy i ogon ją przekonam smakami, a pysk zawsze posklejany, masakra. Dzisiaj ją umyję troche, bo ona sika jak pies i sie zasikuje ;DD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Możesz zaopatrzyć się w [URL="http://www.krakvet.pl/ferplast-szczotka-masazu-5941-p-18701.html"]szczotkę[/URL], która zarówno masuje skórę psa, dzięki czemu będzie ładna i lśniąca sierść. Ponadto taka [URL="http://www.krakvet.pl/systems-szczotka-szpilkowa-srednia-p-5144.html"]szczotka szpilkowa[/URL] również może być przydatna, usuwają one martwe włosy podszerstka, nie wyrywając włosów zdrowych zarówno z podszerstka jak i okrywowych. Tylko kupując je zwróć uwagę na rozmiar - sa zwykle do wyboru małe, średnie i duże szczotki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...