Jump to content
Dogomania

miała być kolka ..a psa już nie ma!!! PSEUDOHODOWCA Z WARSZAWY - ZDEMASKOWAĆ OSZUSTKĘ


eni81

Recommended Posts

[FONT=Arial][COLOR=black]witam mój piesek jak wiecie z innych forum odszedł ...miał wadę , takiego pieska sprzedała mi hodowczyni z [B]Warszawy[/B] , która nie chce zwrócic pieniędzy i jeszcze mnie nazywa oszustką ! kiedy dzwonię słyszę spierda...[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial]może mi ktos odpisze jak powinna wyglądać hodowla?[/FONT]
[FONT=Arial]bo ta wyglądała tak..[B]centrum warszawy[/B] , [B]śródmieście[/B] , kamienica a w mieszkaniu w kuchni klatka na klatce 2 rzędy piętrowe , a w nich po 3 dorosłe yorki , może po dwa nie pamietam ale w sumie to chyba z 10 sztuk jak nie lepiej . sikają na ręczniki w przedpokoju lub na podłogę na siebie nie wiem.w innych klatkach szczeniaki też po 3 w jednej . dalej w pokojach tez klatki i tylko szczeniaczki po 2 lub 3 sztuki w jednej.[/FONT]
[FONT=Arial]niektóre luzem latają przestraszone mają kolegę buldożka!![/FONT]
[FONT=Arial]szybko zamkneła następne drzwi nie mam pojęcia co było dalej ![/FONT]
[FONT=Arial]czy psy muszą się tak męczyć , być zwykłym rozmnażaczem ?produkcją kasy na swoją panią? wystarczyłoby abyście spojrzeli tym yorczkom w oczki --nie były szczęśliwe![/FONT]
[FONT=Arial]może komuś też sie przedarzyło coś podobnego ?czekam na odpowiedzi[/FONT]
[FONT=Arial] ( rozumiem hodowla która ma warunki , która jeśli lekarz stwierdzi wadę zwraca pieniądze ..ale takich hodowli jak ta , na którą trafiłam powinno nie być!![/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo Ci wspolczuje, ze stracilas psa ... jak widac cierpialo nie tylko zwierzatko, ale rowniez ludzie, ktorzy musieli wspoluczestniczyc w tym przykrym zdarzeniu.


Wiesz, zastanawiajace jest tylko jedno.
Gdy kupowalas psa, te dwurzedowe klatki, wiele psow, reczniki z moczem, szczeniaki trzymane w nieludzkich warunkach, przestraszone pieski, brak szczescie w oczach yoreczkow wydawalo Ci sie tak NORMALNE, PRZYZWOITE I GODNE ZAUFANIA, iz postanowilas przylozyc swoja reke do finansowej koniunktury pseudohodowcy i kupilas tam psa.

Czy choc przez chwile zdalas sobie sprawe, ze te nieludzkie warunki rozmnazania zwierzat istnieja dzieki takim jak Ty?

W.

Link to comment
Share on other sites

tak wiem że byłam głupią idijotką!! i chcę ochronić innych !! pojechałam do warszawy po innego psa , tylko tam nadziałam się na jeszcze gorszą tragedię i wracając zajechałm tu ( w gazecie warszawskiej znalazłam ogłoszenie ) a powód byl jeden obiecałam już po raz któryś mojemu synkowi , że dziś już na pewno będzie miał upragnionego pieska , miałam nadzieję , że te warunki jeszcze nie znaczą , że pies jest cieżko chory !!
chciałam choć jednego wyciągnąć z tego koszmaru w jakim był !
nawet nie wchodziłam na takie forum nie wiedziałam o różnych rzeczach !!
popełniłam błąd!! nawet nie miałam pojęcia , że ktoś taki potem nie zwróci pieniędzy i powie mi spierdal... może zrozumiecie ...:( nie mam na to słów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eni81']tak wiem że byłam głupią idijotką!! i chcę ochronić innych !! pojechałam do warszawy po innego psa , tylko tam nadziałam się na jeszcze gorszą tragedię i wracając zajechałm tu ( w gazecie warszawskiej znalazłam ogłoszenie ) a powód byl jeden obiecałam już po raz któryś mojemu synkowi , że dziś już na pewno będzie miał upragnionego pieska , miałam nadzieję , że te warunki jeszcze nie znaczą , że pies jest cieżko chory !!
chciałam choć jednego wyciągnąć z tego koszmaru w jakim był !
nawet nie wchodziłam na takie forum nie wiedziałam o różnych rzeczach !!
popełniłam błąd!! nawet nie miałam pojęcia , że ktoś taki potem nie zwróci pieniędzy i powie mi spierdal... może zrozumiecie ...:( nie mam na to słów[/quote] Rozumiem Ciebie doskonale. Jeśli bardzo się chce spełnić marzenia dziecka nie widzi się "przeszkód". Ja na szczęście trafiłam na prawdziwego hodowcę (choć Pink'y nie ma rodowodu). Pani, od której go zabierałam miała oczy pełne łez i do dziś dzwoni z zapytaniem, jak maleństwo rośnie itp. Mam nadzieję, że wszyscy trafimy na takich ludzi. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eni81'][FONT=Arial][COLOR=black]witam mój piesek jak wiecie z innych forum odszedł ...miał wadę , takiego pieska sprzedała mi hodowczyni z [B]Warszawy[/B] , która nie chce zwrócic pieniędzy i jeszcze mnie nazywa oszustką ! kiedy dzwonię słyszę spierda...[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial]może mi ktos odpisze jak powinna wyglądać hodowla?[/FONT]
[FONT=Arial]bo ta wyglądała tak..[B]centrum warszawy[/B] , [B]śródmieście[/B] , kamienica a w mieszkaniu w kuchni klatka na klatce 2 rzędy piętrowe , a w nich po 3 dorosłe yorki , może po dwa nie pamietam ale w sumie to chyba z 10 sztuk jak nie lepiej . sikają na ręczniki w przedpokoju lub na podłogę na siebie nie wiem.w innych klatkach szczeniaki też po 3 w jednej . dalej w pokojach tez klatki i tylko szczeniaczki po 2 lub 3 sztuki w jednej.[/FONT]
[FONT=Arial]niektóre luzem latają przestraszone mają kolegę buldożka!![/FONT]
[FONT=Arial]szybko zamkneła następne drzwi nie mam pojęcia co było dalej ![/FONT]
[FONT=Arial]czy psy muszą się tak męczyć , być zwykłym rozmnażaczem ?produkcją kasy na swoją panią? wystarczyłoby abyście spojrzeli tym yorczkom w oczki --nie były szczęśliwe![/FONT]
[FONT=Arial]może komuś też sie przedarzyło coś podobnego ?czekam na odpowiedzi[/FONT]
[FONT=Arial]( rozumiem hodowla która ma warunki , która jeśli lekarz stwierdzi wadę zwraca pieniądze ..ale takich hodowli jak ta , na którą trafiłam powinno nie być!![/FONT][/quote]




ja rowniezKUPIŁAM CHORE JUZ SZCZENIE Z TYM ZE Z ŁODZI!!!!!!!W MAJU 2005 CO CIEKAWE PIESEK ZDECHL NA TO SAMI I MILA TE SAME OBLAWY>"HODOWCA Z "PRZEMILEGGO CZLOWIEKA ZMIENIL SIE W .........BESTJE TEZ NIE ODBIERA TELEFONOW A JKAK CZASAMI DZWONIE Z INNEGO NUMERO WMAWIA MI ZE TO MOJW WINA ZE ZLE KARMILAM LUB SPADŁ. OD POCZADKU KLAMAŁ. LUDZIE PROSZE JEŚLI KTOS KUPIL PSIAKA Z LODZI LUB JEJ OKOLIC LUB ORIRTNTUJE SIE CO TO ZA LUDZIE POMOZCIE!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

musimy cos z tym zrobić piszcie ....czy nikt nie natknoł sie na handlarę z centrum wawy ( wiza wi centralnego )??????
okropna hodowla , okropne warunki , jak uratować przestraszone psy- przedmioty swego pana !!jak ostrzec innych ludzi przed tą handlarą????

Link to comment
Share on other sites

Eni-bez urazy ale chyba nie czytasz odpowiedzi na swoje posty.
Wind juz Ci napisala ze wywnetrzanie sie w internecie nic nie daje, napisz do tozu, zk itp.
Piszac tu to nic nie da.
Tak jak nadzieja, napisala juz chyba z 50 identycznych postow, a nic poza tym nie zrobila. Zadnej wizyty w zk, Tozie.
Pisanie postow w necie naprawde niewiele da :shake:

Link to comment
Share on other sites

posłuchajcie te pisanie dało mi dużo wiecej niż Wam sie może wydawać!!!
zgłosiło sie do mnie dużo osób z chęcią pomocy ...dali mi siłę a to już dużo,
na temat owej pani z centrum wawy dostalam nowe ciekawe wiadomości , które mi bardzo pomogą , porady co robić i gdzie sie udać , wszystko po kolei powoli , skąd wiecie czy byłam w zk , tozu , radzie miejskiej , sanepidzie , strazy miejskiej u prawnika itd????? powoli wszystkiego sie dowiecie narazie dam pani jeszcze jedną szansę ....jestem cierpliwa......
wracając do forum ...dał mi wiele...............................................:)

Link to comment
Share on other sites

Strasznie mi przykro z powodu Twojego pieska. Ja powiem szczerze, że gdyby nie forum to nie miałabym pojęcia o tych wszystkich okropnych rzeczach, jakie spotkaja pieski. Dlatego jestem jak najbardziej za tym, żeby pisać tutaj o wszystkim. Pomoże to innym uniknąć takich tragedii.

Link to comment
Share on other sites

Co znaczy : "jest z zk"? Czy nalezy do komisji? Czy moze ze jakis jej pies jest tam zarejestrowany? Temat pseudohodowli byl poruszany juz nie raz. Sama miałam psa z hodowli podobnej, którego byłam zmuszona uśpić po 12 godzinach posiadania. Pani "hodowczyni" tez zmienila sie w potwora. Jej suka była zarejestrowana w ZK. Różnicą było to, że warunki w jakich trzymała psy były dobre. Kupujący widział wykafelkowany pokój w piwnicy ze szmatką do sikania. W holu nieco wcześniej były pięknie wystawione szczotki, kosmetyki i karma dla psów. Wszystko pięknie i na pokaz. Jak wygląda życie tych psów na prawde? Nie wiem. Jej sąsiad, z którym kobieta nie żyje zbyt dobrze poopowiadał mi parę rzeczy na temat życia tych zwierząt "od ogródka". I ja też zwróciłam się do nich o zwrot pieniędzy. W dużym skrócie historia zakończyła się ich ucieczką przez okno na tyłach ich domu. Zgłosiłam się na policję, następnie szukałam pomocy w pobliskim schronisku (chodziło mi o weterynarza a była niedziela późnym popołudniem). Tak skontaktowano mnie z panią z TOZ, która zrobiła w ich domu inspekcję. Pan ze schroniska, który skontaktował mnie z panią z TOZ poinformował mnie jak mniej więcej przebiegła inspekcja. (w małych miastach takie informacje nie są żadną tajemnicą. Powiedział mi nawet, że odebrano jej psy. Że jeden został u Pani z TOZ). Niestety...nie wyglądało to naprawdę tak kolorowo. 3 miesiące później dostałam kopię raportu z przeprowadzonej inspekcji. Wynikało z niego, że nie mają tej Pani nic do zarzucenia. Że są kafelki, że psy mają jedzenie. A Pani "hodowczyni" podpisała oświadczenie, że nie zna mnie, i że nigdy żadnego psa mi nie sprzedała. I tak się sprawa zakończyła. Niestety. Jedyne co później mogłam zrobić to odradzać innym kupowanie u niej psa.

Link to comment
Share on other sites

Legalnie nie może, ponieważ w regulaminie ZK jest określone, ze rodowód dostają szczeniaki z jednego miotu w danym roku, więc co rok,a gdy suka rodzii co pół roku, to potem tak to wygląda - jeden miot z rodowodem a drugi bez :roll: Aczkolwiek majac hodowle z ZK nie moze sprzedawac szczeniąt bez rodowodu, no ale jak wiemy - róznie to bywa

Link to comment
Share on other sites

Mi kiedys tłumaczono w związku w Warszawie(sama mam suczki)ze jesli moja suczka miałaby szczenięta w momencie gdyby nie była do tego uprawniona(czyli nie miałaby hodowlanki)albo z psem który nie byłby do tego uprawniony,czyli jednym słowem gdyby uriodziła szczenieta bez rodowodu to jest to miot nie legalny w stosunku do zkwp i własciciel takiej suki zostałby wykluczony z Związku tym samym suczka straciłby rodowód.Nie wiem jak jest teraz,ta rozmowa przebiegała jakies 1,5roku temu.Sama sie chetnie dowiem jak to wyglada.Oczywiscie w wielu przypadkach włąsciciel moze chwalic sie rodowodem,ale suczka nigdy nie wystawiana mogłabyc dlatego ze poprostu nie przeszłaby ocen na ringu(chociazby z powodu złego zgryzu)

Link to comment
Share on other sites

Hodowca ,który jest zrzeszony w ZK i kryje swoją sukę nielegalnie tzn. bez uprawnień lub sunia ma drugi miot w roku i szczeniaki są bez metryk powinien być wykluczony albo zawieszony.To samo odnosi się do właścicieli reproduktorów.Tak powinno być, ale rzeczywistość jest inna, wystarczy przejrzeć ogłoszenia i zastanowić się skąd sie biorą szczenięta po :psie medaliście albo szczeniaki są z rodowodem i bez a ZK często przymyka na to oczy albo wszyscy udają,że nie wiedzą o niczym.
A tu podaje link i myślałam,że mnie już nic nie zdziwi i nie zaskoczy, ale takiego szczeniaka to jeszcze nie widziałam, który przy tym wszystkim reklamowany jest jako "unikatowe cudo"http://www.kupsprzedaj.pl/ks-item,756307.asp zobaczcie jeszcze inne oferty tego użytkownika:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

co najgorsze chetni beda na pewno....:angryy:
ale tak sobie mysle ze jak piesek ma 20 dag to on napewno jest narazony bardziej na choroby...no sama nieiwem ....ale wyobrazcie sobie jak takie malenstwo kreci sie po podłodze-jejciu aleee trzeba uwazac zeby nie nadrepnac:razz: ojojo ....chyba ze to nie chodzi po podłodze tylko na wystawke jest włozone.....straszne szkoda mi takich małych psiaków...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...