Jump to content
Dogomania

Coś o kolakach


MoOnY

Recommended Posts

Flaire .. nie o to mi nie chodzi .. wiem ze sa cooli długo i krótko .. ;) ale mnie chodzi o cos takiego .. Colli długowłose.. mają na sobie takie fontanny .. bardzo dużo siersci a inne o wiele mniej .. włos jest długi ale nie mają go tak sporo ... :o wiec pytam czy właściciele je obcinają czy też taka natura...

Link to comment
Share on other sites

Collie się nie strzyże, ale collie potrafią bardzo linieć. Suczka moich przyjaciól wygląda przed i po zrzuceniu sierści jak dwa różne psy. Więc to może to.

Ale również jest prawdą, że natura obdarowuje różnych osobników różnie, więc jedni mają bogatszą szatę, a inni uboższą. Więc raczej widzisz efekty natury, bo jeszcze nigdy nie słyszałam o strzeżeniu collie (ale z drugiej strony żyję na tyle długo, że już prawie wszystko przestało mnie dziwić, więc może istnieje ktoś, kto Collie strzyże :roll: ).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

żaba14

to ile kolak ma futra zalezy od wielu rzeczy.

Po pierwsze: jest to cecha dziedziczna i zaraz po urodzeniu widać który maluch ma najwięcej futra.Wiadomo, że jeśli rodzice mają bujną szatę to jest wieksze prawdopodobieństwo, że szczeniaki będę takie same lub lepsze.

Po drugie: ilość futra zalezy od płci.Zawsze suczki mają mniej futra choć teraz już to zanika.Kazdy hodowca stara się wyhodować puszystego psiaka i puszystą sunię.

Po trzecie: to jaka jest gęstość futra zalezy też od miejsca gdzie mieszkamy i gdzie pies spędza większość czasu.Psy mieszkające w miastach w mieszkaniach miałyby grubsze futro gdyby żyły np. w górach i przebywały przez większość czasu na dworzu.

Pewnie jest jeszcze wiele czynników które wpływają na obiętość włosa u collie, ale nie będziemy ich już wiecej wymieniać.Sądzę, że te argumenty są najistotniejsze.

Pozdrawiam!!!

W razie pytań zapraszam do korespondencji: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...