Jump to content
Dogomania

Jaka karma dla pinczera ?


Jolka3

Recommended Posts

Witam,

Nie tak dawno w moim domu zagościł pinczer. W chwili obecnej psiak ma niecałe 4 miesiące i zajada się Eukanubą PUPPY SMALL z kurczakiem(wcześniej miał jakiegoś RC, ale po kupie, strasznie tyłkiem o podłoge tarł :lol:). Widać, że Eukanuba mu smakuje, bo momentalnie znika z miski, ale ja mam mieszane uczucia.
Kupy po tej karmie mają przeróżny kształt i konsystencję. Do tego, zdarzają się strasznie śmierdzące gazy.

Z racji tego, że właśnie kończy mi się Eukanuba muszę kupić jakieś żarełko.
Więc teraz mam pytanie do Was.
Zostać przy tej Eukanubie, czy szukać czegoś innego ?
Jeżeli zmieniać jedzonko, to na jakie ? Jest tyle różnych rodzajów i firm, że nawet nie wiem na co patrzeć.
Proszę o poradę.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Mój pies też zjadł jeden worek Eukanuby i taki sam problem z kupkami jak u ciebie. Różna konsystencja, zazwyczaj kupki luźne i duże. Nie wiem jaki przedział cenowy ci odpowiada, to podam różne przykłady.
Polecam Brit Care, bardzo dobra karma za bardzo niewygórowaną cenę
Trochę wyżej cenowo stoi PPP ( purina pro plan), ale równiez bardzo dobra.
Potem Acana, którą chyba najbardziej polecam :)
No i taka bardzo wyskoka półka cenowo i jakosciowo- Orijen.

Poza tym dobrymi firmami, którymi nie bałabym się karmić szczeniaka jest Arion ( też nie drogi), TOTW ( teste of the wild) , Biomill( też bardzo dobra, ale cena bardzo wysoka) , Nutram , Hill's, PROformance, Nutro choice , Wolfsblut i mnóstwo innych.

Naprawdę jeżeli chodzi o karmy suche to jest duży wybór, trzeba tylko utrafić w karmę dobrą dla odpowiedniego psa, co czasami nie jest łatwe.

Osobiście bardzo ci polecam Acanę :)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... Ja, niestety, czytałam tu na Dogo wiele niepochlebnych opinii o PPP. Sama karmiłam dorosłą już sukę nierasowego ratlerka Fitness trainer (nowość, ale fajnie działa, cenowo dość wysoko), teraz nie było fitnessa, kupiłam Bento Kronen - całkiem niezłe recenzje, cenowo trochę tańsza niż Fitness, ale skład mi się średnio podoba i pies nie chce za bardzo tej karmy jeść.

Link to comment
Share on other sites

Dużo zależy od samego psa. Moje pekińczyki nie chciały tknąć Hilsa,Acany,Eukanuby,mimo że rozpuszczone nie są. Brit Care Mini Adult bardzo im smakuje. Ta karma ma bardzo małe granulki więc jeśli ktoś szuka bardzo drobnej, polecam.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Ci zostało trochę Eucanuby to na początek zmieszaj z Orijenem - takie stopniowe przechodzenie na inny typ karmy jest bezpieczniejsze a zwłaszcza u maluchów.
Orijen jest swietny ale, że opiera się na nieco innej koncepcji żywieniowej niż karmy z wypełniaczem zbożowym i ma dużo dodatków m in. ziołowych -na początku kupki mogą byc częstsze i trochę luźniejsze ale to przejściowe i po paru dniach się unormuje

Link to comment
Share on other sites

Super wybór! Jezeli tylko finansowo na Orijena cię stać to naprawdę świetnie wybrałaś:)
Taks ma rację, najpierw mieszaj ze stara , żeby uniknąć sensacji. Jeżeli takie się jednak pojawią nie martw sie powinny za kilka dni ustąpić, bo pies się przyzwyczaji do nowej karmy.
Ogromnego apetytu zyczę psiakowi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...