Jump to content
Dogomania

22.04.2006 Grudziądz krajowa


gwiezdny-wyslannik

Recommended Posts

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeszcze malutki dodatek , jeżeli przez pomyłkę pies/suka z kl. młodzieży dostanie NPwR/npSwR to w sprawozdaniach powystawowych po prostu skreśla się ten tytuł, ponieważ zgodnie z regulaminem nie przyznaje się go im. i słusznie po to są regulaminy i zasady.inaczej zrobi się bałagan.
Będąc na wystawach za granicą - tam nie przyznaje się NPwR/NSwR i do porównania o BOB wchodzą zwycięzcy wszystkich klas.Ale u nas w kraju tak nie ma obowiązują inne zasady.Wogóle nie rozumiem dyskusji- przepisy jak rzadko są ścisłe i precyzyjne w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pare foteczek Shiby znajomej i charta. To niestety wszystko :roll:

[IMG]http://img118.imageshack.us/img118/6137/23ac.jpg[/IMG]

[IMG]http://img118.imageshack.us/img118/1917/18yn4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img118.imageshack.us/img118/3937/94cc.jpg[/IMG]

[IMG]http://img118.imageshack.us/img118/8635/57rp.jpg[/IMG]

[IMG]http://img118.imageshack.us/img118/1516/78rx.jpg[/IMG]

[IMG]http://img118.imageshack.us/img118/8303/49nw1.jpg[/IMG]

Przy okazji pochwalę sie moim białasem, wczoraj CWC i NPwR :p

Pozdarwiam
Elka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='warg2003warg']
Będąc na wystawach za granicą - tam nie przyznaje się NPwR/NSwR i do porównania o BOB wchodzą zwycięzcy wszystkich klas.Ale u nas w kraju tak nie ma obowiązują inne zasady.Wogóle nie rozumiem dyskusji- przepisy jak rzadko są ścisłe i precyzyjne w tej kwestii.[/quote]
Nie prawda co piszesz. Za granica jest roznie. Czesto przyznaje sie tytul Best Dog/Bitch, nasze NPwR/NSwR. np. na Łotwie i Estonii na poczatku wybiera sie w klasach, pozniej zazwyczaj porownanie o CAC, a pozniej dodatkowo dochodzi mlodziez i wybiera sie najlepszego psa w rasie(razem z mlodzieza) i do porownania o rase wychodzi tylko para: NPwR/NSwR. Tydzien temu bylam w Holandii i tam do porownania o CAC wchodzi mlodziez razem z klasami doroslymi i wybor rasy jest z dwojki: pies i suka

Link to comment
Share on other sites

dorotal na Łotwie i Estonii nie byłam Ty tu jesteś specem, ale piszę prawdę, wydaje mi się ,że zaogólniłaś.na Słowacji np nie przyznaje się tytułu NPwR/NSwr. do porównania wchodzą wszystkie zwycięskie psy/suki z poszczególnych klas.Wiele razy mnie to dotyczyło.pies, np. mój dostał na krajówce BOB i nie dostał NPwR.( bo się nie przyznaje), Na międzynarodówce dostaje się CACIBa też bez NPwR/NSwr. Przerabialiśmy to niedawno przy rankingu rasy.Psy wystawiane za granicą byłyby wtedy pokrzywdzone w porównaniu z psami wystawianymi w kraju.

Link to comment
Share on other sites

dorotal, czy w Holandii młodzież dostaje CAc ? tak zrozumiałam z tego co piszesz.W naszej rasie 1 szetland jest wystawiany w tym kraju.( gracjanna).
pRZEGLĄDAM dokumenty wystawowe( trochę mnie ruszyłaś z tym, że nie prawdę piszę) na Litwie nie zauważyłam takiego tytułu,na Ukrainie( dostał BOB też nie ma takiego tytułu nawet na karcie ocen nie ma takiej rubryki)w Rosji to samo, a dostał CACIBa.
Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='warg2003warg']dorotal, czy w Holandii młodzież dostaje CAc ? tak zrozumiałam z tego co piszesz.W naszej rasie 1 szetland jest wystawiany w tym kraju.( gracjanna).
pRZEGLĄDAM dokumenty wystawowe( trochę mnie ruszyłaś z tym, że nie prawdę piszę) na Litwie nie zauważyłam takiego tytułu,na Ukrainie( dostał BOB też nie ma takiego tytułu nawet na karcie ocen nie ma takiej rubryki)w Rosji to samo, a dostał CACIBa.
Pozdrowionka[/quote]
W Holandii moze dostac mlodziez CAC. Tak bylo w u mnie w kingach gdzie suczka w mlodziezy dostala CAC. Na Litwie jest ten tytul "N" - Parodos Nugaletojas - po angielsku Show Winner - po polsku Zw. Wystawy. U nas tytul Zw. Wystawy przeksztalcil sie jakies kilka lat temu w NPwR/NSwR. Na Ukrainie i w Rosji nie bylam.

Link to comment
Share on other sites

A propo wystawy w Grudziadzu. Mi sedzina dala NPwR nie dajac CWC. :cool3: . Dla pewnosci poszlam jeszcze do ringu i spytalam czy dobrze.To odpowiedziala ze tak.
Na wystawach w Czechach rangi CAC dostaje sie tytul NV- narodni vitez. Tu tez trdno uznac ze to nie NPwR/NSwR. W tamtym roku bylam w Banskiej Bystrzycy(Slowacja) i dostalam suczka VS - Vitez Slovenska. Dla mnie to tez jest NSwR.

Link to comment
Share on other sites

Narodni Vitez w czechach nie przyznawany na wszystkich wystawach.
Na Sk mój pies też dostał Zw. Sk bez NPwR bo tego tytułu tam nie ma.U nas w Polsce w Poznaniu jest i jeden i drugi.My w regulaminie rankingu rasy przyjęliśmy dodatkowe ustalenia, żeby psy wystawiane za granicą nie były pokrzywdzone.I wtedy my przyznawaliśmy dodatkowe punkty za ten tytuł w takich przypadkach.Jesli na wystawie jak np. na krajowej Nitrze nie przyznaje się tego tytułu to każdy pies z I lokatą i CAC oraz wchodzący do porównania o BOB dostaje punkty za ten tytuł w rankingu rasy.Tak sobie radzimy.
A z tą Holandią to coś nie tak przecież obowiązują nas te same przepisy z FCI, czy tam nie ma Mł Ch.? Czy tak samo jest na krajówkach i międzynarodówkach? Dla przykładu na Czechach w mojej rasie FCI nie przyznaje użytkowności, nie ma na międzynarodowych związku z tym kl. użyt. ale na niektórych krajówkach czesi dają tą klasę.

Link to comment
Share on other sites

W Czechach owszem nie na wszystkich, ale tak jak napisalam wczesniej w Czechach na wystawach rangi CAC jest tytul NV
Odnosnie Holandii to bylam tam pierwszy raz tydzien temu na CACIB-ie. Na karcie ocen nie ma pozycji z JCAC, jest tylko CAC. A jak spisywalam oceny z tabeli z ocenami kolo ringu to byly tylko CAC. Jak wysylalam zapytania odnosnie championatu Holandii jakies poltora roku temu to nie bylo Ml. Ch. Holandii. W jakims poscie ostatnio Gracjanda napisala ze od tego roku jest.

Link to comment
Share on other sites

Wiem od Gracjanny(portal rasy),że od 2006 jest w Holandii Cajc i, że można też dostać cac ( jedno i drugie zarazem?) , bo od czego jest uzależnione,że pies w kl. mł. dostaje cajc lub cac ? No i jeszcze jedno pies z klasy mł.dostaje np. cac, idzie do porównania i nie uwierzę,że dostaje caciba, bo przepisy FCI nie pozwalają na to.Ch. danego kraju , dobrze dany ZG sam sobie ustala, ale zasady inter. nie.

Link to comment
Share on other sites

Na karcie ocen z Leeuwarden 17.04.2006 nie ma pozycji JCAC. Sa pozycje CAC, res. CAC, CACIB, res. CACIB, Beste Reu - najlepszy pies, Beste Teef - najlepsza suka.
Wystawialam buldozki w klasie mlodziezy i posredniej. W obu klasach zajelam 2 miejsce. Sekretarz ringu mowil ze jesli wygra w porownaniu o CAC pies co zajal pierwsze miejsce z ktores z moich klas to mam wyjsc o porownanie o res. CAC. Ale wygral pies z otwartej i nie wychodzilam. Przepisywalam wyniki z buldozkow i nie bylo tam zadnych JCAC. Wydaje mi sie ze nie jest przyznawany. Spisywalam tez wyniki z kingow i chinskich grzywaczy i w obu rasach wygraly psy z klasy mlodziezy i mial wpisane CAC a nie JCAC. Po drugie w grzywkach po suce z klasy championow suka z mlodziezy dostala res. CAC.

Link to comment
Share on other sites

gazuś szetlandy tak mało są przez dogomaniaków fotografowane, a to takie fotogeniczne psy.:placz: chociaż ostatnio spotkałam znajomą i powiedziała kiedy wreście sobie kupicie colliaka, bo szeltiki są takie nie dorośniete....
Spóbuje sama temu zaradzić już w Opolu , żeby dogomaniaków zachęcić.

Link to comment
Share on other sites

Ja na wystawie byłam z Tongue - Ona robiła szetlandzikowi fotki (ja w ogóle nie dotykałam na wystawie aparatu :evil_lol: ), bo bardzo podobają Jej się szetlandy w tym umaszczeniu. Mi zresztą też :lol: Mam fotek tego psiaka jeszcze sporo, wstawiłam tylko kilka :lol: A ten pies jest fascynujący :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...