Jump to content
Dogomania

CACIB Szczecin,19-20.06.2010.


J.G

Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

A ja przemyślałam sprawe no i jedziemy !!!!:D

[B][COLOR=red][I][U][COLOR=red]I S[/COLOR]zukam transportu na 19.06.10 r Kołobrzeg-Szczecin Szczecin-Kołobrzeg ewentualnie moge dojechac do Koszalina ,Dygowa [/U][/I][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][I][U]oczywiscie koszt paliwa zwracam bedzie Pańcia i piesek 5 kg :)[/U][/I][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][I][/I][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][I][U]Jak cos PW lub GG 7255315 ;)[/U][/I][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]Szczecin jak zawsze wygląda zachęcająco, jednak moje oczekiwania na rodowód ciągną się w nieskończoność, potem jeszcze nostryfikacja [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]L[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma], mam nadzieję, że uda mi się w końcu gdzieś pojechać w tym roku.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sequedille'][FONT=Tahoma]...moje oczekiwania na rodowód ciągną się w nieskończoność, potem jeszcze nostryfikacja [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]L[/FONT][/FONT][FONT=Tahoma]...[/FONT][/QUOTE]

Rozumiem, że psiaka zakupiłeś za granicą, stąd te trudności z jego rejestracją w Polsce?! Pytam dlatego, że sam mam dopiero od tygodnia szczeniaka zaledwie ok. 3 miesięcznego, a ponoć aby można go było wystawiać (nawet w klasie baby) niezbędny jest rodowód (wg mnie sama metryka dla tak młodych piesków powinna wystarczyć, ale jak jest to nie wiem, bo jeszcze nawet się do okręgowego ZwK nie pofatygowałem)... tylko jeśli nawet teraz chciałbym go wyrobić, to i tak czekając na niego kolejne 2-3 miesiące już ta międzynarodowa wystawa w Szczecinie przejdzie mi koło nosa, a na bardziej odleglejsze od mojego miejsca zamieszkania CACIB'y zwyczajnie nie chcę męczyć psa (mój Husky nie zbyt dobrze znosi takie samochodowe podróże) - co zatem robić?! :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ira.s']Rozumiem, że psiaka zakupiłeś za granicą, stąd te trudności z jego rejestracją w Polsce?! Pytam dlatego, że sam mam dopiero od tygodnia szczeniaka zaledwie ok. 3 miesięcznego, a ponoć aby można go było wystawiać (nawet w klasie baby) niezbędny jest rodowód (wg mnie sama metryka dla tak młodych piesków powinna wystarczyć, ale jak jest to nie wiem, bo jeszcze nawet się do okręgowego ZwK nie pofatygowałem)... tylko jeśli nawet teraz chciałbym go wyrobić, to i tak czekając na niego kolejne 2-3 miesiące już ta międzynarodowa wystawa w Szczecinie przejdzie mi koło nosa, a na bardziej odleglejsze od mojego miejsca zamieszkania CACIB'y zwyczajnie nie chcę męczyć psa (mój Husky nie zbyt dobrze znosi takie samochodowe podróże) - co zatem robić?! :roll:[/QUOTE]
Nie prawda !!!!
bez rodowodu mozesz wystawiac w klasie baby,klasa szczeniąt ,klasa młodzieży (potrzebny jest tylko numer rejestracujny.Jak idzesz do zwiazku rejestrujesz psa to dostajesz ksero metryki i własnie ten numer) Ja czekam na rodowód i wystawiam psa więc :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']Ja czekam na rodowód i wystawiam psa więc...[/QUOTE]

Jakby tak było jak mówisz, to teraz bym się mógł tylko martwić o możliwie sprawne (czyt. zaledwie w miesiąc!) ułożenie psa pod wystawę (mam tylko nadzieję, że sędziowie nie są zbyt surowi w ocenie posłuszeństwa u takich bobasów, tym bardziej, że na razie od wszelkich kursów będę go trzymał z daleka, zanim sam go wystarczająco nie odchowam) ;)

Inna sprawa, to wiadome Ci jest może, jak długo można zwlekać z rejestracją psa w ZwK, aby przypadkiem sama metryka nie straciła terminu ważności pod rodowód, o ile to oczywiście możliwe (niestety nawet w tym się nie orientuję i choć było by to irracjonalne, to w Naszych urzędach akurat wszystko jest możliwe, skoro logika nie zawsze tam jest brana pod uwagę)?! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']Nie prawda !!!!
bez rodowodu mozesz wystawiac w klasie baby,klasa szczeniąt ,klasa młodzieży (potrzebny jest tylko numer rejestracujny.Jak idzesz do zwiazku rejestrujesz psa to dostajesz ksero metryki i własnie ten numer) Ja czekam na rodowód i wystawiam psa więc :)[/QUOTE]

W takim razie ja mam pytanie. Za miesiąc przywożę z zagranicy małego niufka (3 miesięcznego), jak łatwo obliczyć okres w którym będę jeździł z malcem w babykach przypadna na czas wakacyjny. Chciałbym z malcem wystartować np.w Koszalinie (24.07) i nie wiem czy zdążę z nostryfikacją i wyrobieniem nr.PKR ? Jak wygląda to wszystko od kuchni?

Z góry przepraszam za małego OFF'a ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']Z tego co się orientuje to można takie psiaki zgłaszać jako zagraniczne (płaci się w euro) zanim rodowód zostanie nostryfikowany :)[/QUOTE]

Rozumiem, ale z tego co się orientuje to koszt zgłoszenia psa z zagranicy w babykach to ok.30 euro - 125 zł!!! Jak na takiego brzdąca to bardzooo dużo :razz:
No a jak ta nostryfikacja/nadanie nr.PKR wygląda od kuchni? Ile to może trwać..?

Link to comment
Share on other sites

Trudno mi powiedzieć, ponieważ "mój" rodowód był od razu złożony w oddziale Warszawskim i od razu po nostryfikacji odebrany z ZG. Zależy to również od ilości rodowodów "w kolejce" do nostryfikacji + czas w jakim poczta dostarczy go do ZG i potem do Twojego oddziału ;) Myślę, że jak wszystko pójdzie na prawdę sprawnie to da się to załatwić w 3 tyg :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya']Trudno mi powiedzieć, ponieważ "mój" rodowód był od razu złożony w oddziale Warszawskim i od razu po nostryfikacji odebrany z ZG. Zależy to również od ilości rodowodów "w kolejce" do nostryfikacji + czas w jakim poczta dostarczy go do ZG i potem do Twojego oddziału ;) Myślę, że jak wszystko pójdzie na prawdę sprawnie to da się to załatwić w 3 tyg :)[/QUOTE]

No to super ;) Myślałem ze sprawa będzie ciągnąć się miesiącami,a tu tak miła niespodzianka ;) Miejmy nadzieje ze nie będzie to trwać dłużej niż miesiąc :)
Choć, istnieje możliwość że od razu w czasie jak będę wracał z maluszkiem do Polski to "zahaczę" o ZG w Warszawie i złożę rodowód do tej nostryfikacji :)
Jeżeli tak bym zrobił... to wtedy ile trwała by ta nostryfikacja? Rozumiem że szybciej niż normalnie... ale tak mniej-więcej ile?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ira.s']

Inna sprawa, to wiadome Ci jest może, jak długo można zwlekać z rejestracją psa w ZwK, aby przypadkiem sama metryka nie straciła terminu ważności pod rodowód, o ile to oczywiście możliwe (niestety nawet w tym się nie orientuję i choć było by to irracjonalne, to w Naszych urzędach akurat wszystko jest możliwe, skoro logika nie zawsze tam jest brana pod uwagę)?! :)[/QUOTE]
Ja zarejetrowałam Pedra jak skończył 8 miesiecy tez zwlekałam.
Jak byłam rejestrowac to pani z ZK powiedziała ze psa rejestrowac jak skończy 3-4 miesiące jezeli chce sie wystawiac :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']...psa rejestrowac jak skończy 3-4 miesiące jezeli chce sie wystawiac...[/QUOTE]

No to z tego wynika, że mam jeszcze na to przynajmniej kilka tygodni (pewnie nic by się nie stało, jakbym zarejestrował moją 3-miesięczną sunię dopiero w czerwcu, tak aby w razie czego jeszcze się na ten szczeciński CACIB załapać...) :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ira.s']No to z tego wynika, że mam jeszcze na to przynajmniej kilka tygodni (pewnie nic by się nie stało, jakbym zarejestrował moją 3-miesięczną sunię dopiero w czerwcu, tak aby w razie czego jeszcze się na ten szczeciński CACIB załapać...) :)[/QUOTE]
No napewno :)
mam pytanko z kad jesteście ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...