Jump to content
Dogomania

CACIB Szczecin,19-20.06.2010.


J.G

Recommended Posts

Aby zgłosić psa na wystawe wystarczy wpisać numer rejestracji, który nadaje ZK. W zgłoszeniach jest opcja "PKR- w przygotowaniu"- tak jest przy psach krajowych- sama zgłaszałam psa nie mając jeszcze rodowodu. W przypadku psów zagranicznych jest to bardziej skomplikowane, ale trzeba miec nadzieje że może w miare sprawnie pójdzie ta cała papierologia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Sventata']Aby zgłosić psa na wystawe wystarczy wpisać numer rejestracji, który nadaje ZK. W zgłoszeniach jest opcja "PKR- w przygotowaniu"- tak jest przy psach krajowych- sama zgłaszałam psa nie mając jeszcze rodowodu. W przypadku psów zagranicznych jest to bardziej skomplikowane, ale trzeba miec nadzieje że może w miare sprawnie pójdzie ta cała papierologia.[/QUOTE]

No otóż to.. :eviltong: Ta cała "papierologia" to jakieś przekleństwo!
Maluszka będę miał u siebie już w czerwcu, więc na okres wakacyjny przypada mi klasa baby, i bardzo się z tego cieszyłem... bo wiadomo na słoneczku, na świeżym powietrzu (a nie w dusznej hali) szczeniaczek będzie miał świetną socjalizacje, i będzie już pomalutku "wdrażał się" w to wszystko. Ale cóż.. jeżeli cała ta papierkowa robota będzie trwała nie wiadomo jak długo... to obawiam się że babyki przelecą nam koło nosa .
Choć nie ukrywam że mam nadzieję...że to co pisała Kaya jest prawdą. I to "wszystko" nie będzie trwało dłużej niż 3 tyg ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawanka']...mam pytanko z kad jesteście ???[/QUOTE]

Z zachodniopomorskiego, choć na granicy z lubuskim, więc późniejszą wystawę krajową w Gorzowie Wlkp. też moglibyśmy przy okazji zaliczyć (tym bardziej, że tam będziemy mieli już tylko 30 km, kiedy od Szczecina dzieli Nas aż dystans 90 km) ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ira.s']Z zachodniopomorskiego, choć na granicy z lubuskim, więc późniejszą wystawę krajową w Gorzowie Wlkp. też moglibyśmy przy okazji zaliczyć (tym bardziej, że tam będziemy mieli już tylko 30 km, kiedy od Szczecina dzieli Nas [COLOR=Red][U][B]aż[/B][/U][/COLOR] dystans 90 km) ;)[/QUOTE]

Wooow... to macie wyjątkowe szczęście ;)
Jak ja miałbym do pokonania na każdą wystawę dystans - 90 km, to każda wystawa była by "moja" :multi:;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciek_axa']...to macie wyjątkowe szczęście...[/QUOTE]

Częściowo tak, choć ja swoją sunię tydzień temu wiozłem na - iście morderczym dla 3-miesięcznego szczeniaka - dystansie ponad 500 kilometrowym (od hodowli w świętokrzyskim do mojego domu w zachodniopomorskim), po którym to ostały jej się raczej nie za wesołe wspomnienia (przez 9 godzin jazdy - zapewne ze stresu lokomocyjnego, jako że pierwszy raz jechała samochodem - wstrzymywała swoją toaletę - pomimo licznych postojów - i dopiero z powrotem na miejscu po dłuższym spacerze się wypróżniła) i dlatego teraz nawet te pozornie błahe 90 km może jej na zdrowie nie wyjść (nie co ponad półtora miesięczna przerwa pomiędzy jedną, a drugą trasą równie dobrze może się dla niej okazać zbyt krótka i szczerze mówiąc najbardziej się niepożądanych reakcji na tym tle z jej strony obawiam).

Link to comment
Share on other sites

Dlatego też nie karmi się szczeniat przed długą trasą. Moja napiła się wody po czym wszystko zwróciła w aucie na siedzenia, 2 godziny wariowała a reszte trasy przespała (wiozłam ją ponad 450km). Żeby się przyzwyczaiła jeżdziałam z nią samochodem po mieście, na wybiegi. Na początek niedługie trasy, a teraz jeździ ze mną wszędzie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sventata']Dlatego też nie karmi się szczeniat przed długą trasą.[/QUOTE]

Ależ nie karmiłem (dopiero po 6 godzinach dałem jej garść karmy dla szczeniąt, bo już z głodu ujadała), a wyłącznie co 2-3 godziny poiłem (aby mi się nie odwodniła), jako że słońce prażyło (i to do tego stopnia, że sunia szukała cienia pod siedzeniami), a samych okien zbyt szeroko nie mogłem uchylać, aby jej nie owiało (szczególnie przy prędkościach ponad 100km/h).

Tak, czy siak uraz w niej jakiś pewnie pozostał, więc potrzebuje po prostu czasu, aby wymazać go skutecznie z pamięci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']A mnie się wydaje, że NIE MOŻNA bezpośrednio złożyc rodowodu do nostryfikacji w ZG w W-wie. Trzeba to załatwić poprzez swój macierzysty Oddział.
Ale mogę się mylić. Warto skontaktowac się najpierw albo z Oddziałem albo z ZG.

Pzdr.[/QUOTE]

Dziękuję za radę :) Przed zakupem malca będę musiał się zorientować jak ta cała nostryfikacja wygląda ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciek_axa']Dziękuję za radę :) Przed zakupem malca będę musiał się zorientować jak ta cała nostryfikacja wygląda ;)[/QUOTE]
Wiesz, ja juz kilka psów kupowałam poza granicami PL i zawsze składam ich obce rodowody w moim macierzystym Oddziale. W Oddziale rodowód jest rejestrowany i przekazywany do ZG. Potem, gdy w ZG "odczynią swoje", rodowód wraca do Oddziału i jest nadawany PKR (Polskie Księgi Rodowodowe) oraz nr rejestracyjny. PKR + nr rejestracyjny jest nadawany przy Tobie i od razu możesz odebrac rodowód. W W-wie jest zwyczaj, że dostajesz wcześniej albo maila albo list, że rodowód jest do odbioru.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Lupi']Przedłużono termin przyjmowania zgłoszeń...[/QUOTE]

Ciekawe czym zostało to podyktowane: czyżby zbyt małą dotychczasową ilością chętnych, jak na imprezę międzynarodową (sam się tam rejestrowałem dopiero w ostatnią sobotę, kiedy było zdaje się coś około tysiąca zgłoszeń, choć ile z tego procent je od razu opłaciło, to trudno powiedzieć)?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lupi']My w niedzielę wieczorem byliśmy 980.[/QUOTE]

Widocznie faktycznie wzięli sobie za punkt honoru przekroczenie tej psychologicznej granicy tysiąca zgłoszeń, skoro przez ostatni weekend przybyło im zaledwie około 30 nowych zarejestrowanych (w sobotni poranek przypadł mi bowiem dopiero numer 948...).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...