Jump to content
Dogomania

Ile trwa poród?


apricot

Recommended Posts

Przed nami pierwszy psi poród za 2 tyg., więc zaczynają się przygotowania i nurtujące pytania.
Obecnie zastanawiam się jak długo może trwać poród i z jaką częstotliwością rodzą się szczeniaki. Sunia jest seterką angielską, z usg wynika, że z 5 maluchów będzie.
Możecie podzielić się własnymi spostrzeżeniami?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo różnie. Ostatnio odbierałam poród staficzki - 5 szczeniąt w półtorej godziny, za to w zeszłym roku moja własna labradorka rodziła 8 szczeniaków 23 godziny - zaznaczam, że nie było żadnych problemów ani komplikacji, poporostu bardzo długie odstępy pomiędzy szczeniętami były.

Link to comment
Share on other sites

Czyli trzeba uzbroić się w cierpliwość i zbierać siły na zapas.
Mam doświadczenie z kotami jak na razie. Z reguły 2,5 - 4 godziny trwał poród. Przeważnie po pierwszym jest przerwa pół godziny, potem drugi z trzecim zaraz za nim, znów przerwa pół godziny i następny lub 2 tez po sobie, albo godzina przerwy. No i zazwyczaj wybierają porę nocną.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

[quote name='Pilosus']U nas ,pierwszy poród, rasa yorkshire terrier, trwał dwie godziny. Urodziły się cztery szczenięta:lol:.[/QUOTE]
Umnie urodziło się pół miotu potem 40 minut przerwy i znowu zaczeły się skurcze do porodu i natępne pół miotu przyszło na świat, wszystko trwało około 2 godzin ,urodziło się 5 yoreczków:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladyyork']Umnie urodziło się pół miotu potem 40 minut przerwy i znowu zaczeły się skurcze do porodu i natępne pół miotu przyszło na świat, wszystko trwało około 2 godzin ,urodziło się 5 yoreczków:lol:[/QUOTE]

Hmmm pół z 5 to jest 2,5 a szczeniaki liczy się w moim świecie w całości :diabloti:
Wybaczcie ale nie mogłam się powstrzymać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U mnie jedna suczka rodziła 7 szczeniąt zaledwie 4 godziny, adruga 4 szczeniaki 8 godzin.. Różnie bywa, zależy od suki, jej wydolności, kondycji fizycznej, budowy anatomicznej, dnia ciąży w którym rodzi, wielkości i ruchliwości szczeniaków i pewnie wielu innych rzeczy :)
Życzę powodzenia, a jeśli to wasz pierwszy poród to myślę, że dobrze by było zaprosić do pomocy kogoś z doświadczeniem lub weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...