Jump to content
Dogomania

Wystawy - Rosja, Białoruś i Ukraina


gwiezdny-wyslannik

Recommended Posts

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]
Ktoś był w Grodnie ? Jak wygląda sprawa opłaty, i zgłoszenia? Ile trzeba wystaw do Ch. ??[/quote]
w zeszłym roku wystawa w Grodnie kosztowała 15 euro od wystawców zagranicznych. zgłaszać można było nawet tydzień przed wystawą !!!
wiem tylko tyle- chciałam jechać, ale suczysko dostało cieczki wtedy i nie pojechałam, ale znajomi z Grodna byli na tej wystawie jako widzowie- mówili że było tam kilkanaście wystawców z Polski. mówili jescze że bardzo fajna była oprawa wystawy, dużo pucharków, rozetki dla Zwycięzców Rasy. i że tamtejszy Związek bardzo zachęcał zagranicznych wystawców do przyjeżdżania na ich wystawy.
a jak wygląda sprawa z przyznawaniem tytułów tam to nie mam pojęcia- dopiero uruchomiłam kontakty no i zobaczymy jakie info mi przyślą - oczywiście dam znać czego się dowiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal']Gratulacje. :lol: :lol: :lol: [/quote]

Dziękujemy! :-)

[quote name='dorotal']Z tego co mi sie wydaje to daleko nie podrozowalas, Brzesc lezy rzut kamieniem od granicy:evil_lol: , ale granice sa rozne :evil_lol:[/quote]

No fakt- granica bliziutko- tylko jakieś 200 km od Warszawy.
Niestety stać trzeba było na granicy bardzo długo- my 7, nasza znajoma z Q'Celtics Border Collie- aż 9 godzin :roll:
Wspominano nam o przejściu granicznym, które leży jakieś 100 km dalej, ale za to można się podobno tamtędy przecisnąć w ciągu 30 minut :cool1:
W Brześciu kolejki są nieludzkie, bo nasi rodacy wymyślili sobie biznes na białoruskiej benzynie :angryy:
No i niestety, niechęć do Polaków daje się zauważyć na każdym kroku :shake:

[quote name='Bulwinka']a wiecie że bardzo fajne wystawy CAC są też w Grodnie - też blizitko granicy :cool3: . ( z Warszawy do Grodna to około 300 km tylko)
te wystawy są zawsze w połowie września !! więc jeszcze jest czas żeby się zastanowić .[/quote]

Organizatorka tejże wystawy bardzo nas zachęcała do przyjazdu :-)
Wogóle nasza dwuosobowa, tudzież trzy-psiowa delegacja z Polski wzbudziła trochę sensacji.
Dostałam wizytówkę od organizatorki wystawy w Grodnie, więc w razie czego, mogę podać namiary- bardzo otwarci i życzliwi ludzie :lol:

[quote name='Julka']Ile trzeba wystaw do Ch. ??[/quote]

Nie wiem, ile CAC'ów trzeba "normalnie", ale Championat Białorusi możesz dostać jednym CAC'em, jeśli pies ma Championat jednego z krajów byłej ZSRR (Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja itd.) :-)
Polski Championat niestety nie wystarcza.

[quote name='gwiezdny-wyslannik']NigdyNigdy gratulacje! [/quote]

Dziękujemy! :loveu:

[quote name='gwiezdny-wyslannik']My mieliśmy jechać, ale Elena ( sędziowała gr. VII i VIII ) napisała, że Spike jest już Championem Białorusi ( uznali nam CAC wstecz ) i doszłam do wniosku, że nie ma po co jechać. [/quote]

A to ta sama sędzia, która sedziowała Best in Show Weteranów :-)
Ale w sumie szkoda, że Was nie było, bo grupa VII bardzo biedna.
Nie mam teraz katalogu, ale na grupę wszedł tylko Weimar.
Sedzia powiedziała, że nie ważne, że jeden, bo bardzo piękny i oczywiście dała mu grupę ;)
Ale ten sam pies dostał potem V-ce Best in Show, więc zakładam, ze był ładny, choć na moje oko troszkę za chudy (na grupie VII się niestety nie bardzo znam :roll: ).
Zdjęć niestety żadnych (jak zwykle :diabloti: ) nie mam :shake:
Mam odwieczny problem z pogodzeniem wystawiania dwóch psów i robieniem zdjęć :-(
Podpytam może organizatora, bo zarówno sędzia wybierający BiS'a, jak i TV białoruska coś tam pstrykali/ kręcili- może dałoby radę poprosić....? :roll:

[quote name='gwiezdny-wyslannik']I oczywiście jak tam na granicy? :smile:[/quote]

Łoj....
No, to niewątpliwie dobry argument do stwierdzenia, że Championat Białorusi nie jest łatwo zrobić :evil_lol:
Na granicy staliśmy siedem godzin (znajoma 9), potem szukanie dziury w całym, żeby się do czegoś przypiąć i nie przepuścić, wymyślanie opłat dodatkowych i patrzenie na wiecznie skwaszonych celników białoruskich.
Nie byli zbyt mili, ale może to i nie ich wina.
Zdecydowanie przyjemniejsi byli, kiedy wracaliśmy do Polski- odprawiali nas ci sami- może dlatego, że dotrzymaliśmy słowa, że "my ino do zawtra" :roll:
Generalnie umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów, przy przekraczaniu granicy białoruskiej wskazane ;)

[quote name='Bulwinka']w zeszłym roku wystawa w Grodnie kosztowała 15 euro od wystawców zagranicznych. zgłaszać można było nawet tydzień przed wystawą !!![/quote]

W Brześciu opłata dla nas wynosiła € 20 i co ciekawe, dla weteranów nie było żadnych zniżek.
Zgłoszenia faktycznie do ostatniej chwili, niestety żaden folder/ ulotka informacyjna ze szczgółami nie była dostępna- wszystkiego dowiadywaliśmy się telefonicznie.:roll:

[quote name='Bulwinka']mówili jescze że bardzo fajna była oprawa wystawy, dużo pucharków, rozetki dla Zwycięzców Rasy.[/quote]

W Brześciu było zdecydowanie skromniej, ale byłam zaskoczona dobrą organizacją wystawy.
Była kameralna, ale zadbano o szczegóły i co bardzo mi się podobało to miła rodzinna wręcz atmosfera- przy każdym wejściu, psy dostawały aplauz, publiczność gratulowałą zwycięzcom, jakby znali się od lat. Nas przyjęto równie serdecznie. :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gwiezdny-wyslannik']Dziękuję za informacje. A powiedz mi czy mój pies był zgłosozny? Jak będziesz miała katalog to sprawdź czy był w nim ;)[/quote]

Zerkam i go niestety nie widzę.... :roll:

[quote name='warg2003warg']NIgdy Nigdy napisz coś z ulotki o wystawie wrzeniowej w Grodnie.Opłaty, sędziowie, termin zgłoszeń i forma zgłoszenia( listem, e-mailem).Papiery psa przy przekraczaniu granicy itd.Dzięki z góry.[/quote]

Niestety, ulotki żadnej nie dostałam- tylko słowne zaproszenie i wizytówkę organizatora- Klubu "Drug".
Mogę podac namiary na priw ;)
Co do przekraczania granicy, to wystarczyło zaświadczenie od weta powiatowego plus paszporty ze szczepieniami.
Dodatkowo trzeba było zapłacić za wwizienie psów na teren Białorusi.
Za jednego psa koleżanka zapłaciła $ 7, ale ja za dwa już $ 22 :roll:
Płaci się to na granicy.
O wiele trudniej jest się w sumie przeprawić człowiekowi i samochodowi.
Trzeba mieć wizę, ubezpieczenia, wszelkie dokumenty samochodu (zielona karta), no i wszystko musi być idealnie- właścicielem samochodu musi być osoba jadąca na wystawę lub trzeba mieć upoważn ienie poświadczone notarialnie.
Najlepiej wziąć ze sobą wszystko co Bozia dała- zawsze się może przydać ;)

Link to comment
Share on other sites

Bulwinka jak tylko będziesz miała wieści ze wschodu informuj nas, zawsze coś się przyda.

Jak dla mnie to jeszcze czarna magia, ale myślę że jakoś powolutku się trzeba zorientować w tych terenach.

Pytałam o Ch. Białorusi, ale jak wygląda normalna droga do tego Ch.? Jeśli np. pies nie ma jeszcze polskiego, a zgłaszam go tam w otwartej i ile musze zaliczyć tamtejszych wystaw do ch. białoruskiego?

Link to comment
Share on other sites

odpisali mi na białoruskim forum :multi:
[COLOR=navy]у нас также как и в России. Если собака является чемпионом своей страны, то у нас ей достаточно взять один [B]САС[/B] (именно САС, а не CACIB!) на любой выставке, необязательно на международной. Достаточно региональной выставки или национальной.
Если собака не является чемпионом какой-либо страны, то ей надо 6 САС или 4 САС, но один из них должен быть получен на международной выставке [/COLOR]
[COLOR=black]tłumaczę : [/COLOR]
u nas tak jak w Rosji. Jeśli pies jest Championem swojego kraju, to u nas wystarczy zdobyć jeden CAC ( właśnie CAC a nie CACIB) na obojętnie której wystawie, nie musi to być wystawa międzynarodowa.
Wystarczy wystawa regionalna lub krajowa.
Jeżeli zaś pies nie jest championem jakiegoś kraju, to musi zdobyć 6 x CAC z wystaw krajowych lub 4 x CAC , ale w tym musi być jeden CAC z międzynarodowej wystawy.
-----------------------------
no to już tyle wiemy :lol: . I należy pamiętać że tam są wystawy krajowe różnej rangi- na niektórych CAC przyznawany w każdej klasie, a na niektórych jest jeden CAC na płeć!!

Link to comment
Share on other sites

Sprostowanie do wypowiedzi nt. Championatu Białorusi.
Jeden CAC [U]NIE WYSTARCZY[/U] psu, który ma tylko Ch. Polski.
Szybki Championat Białorusi moga zrobić na pewno psy z Championatami krajów byłej ZSRR, ale nie Polski.
To informacja od osoby, która przyjmowała podania na Championaty w Brześciu- jakaś szycha z Zarządu Głównego BCU.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Sprostowanie do wypowiedzi nt. Championatu Białorusi.
Jeden CAC [U]NIE WYSTARCZY[/U] psu, który ma tylko Ch. Polski.
Szybki Championat Białorusi moga zrobić na pewno psy z Championatami krajów byłej ZSRR, ale nie Polski.
To informacja od osoby, która przyjmowała podania na Championaty w Brześciu- jakaś szycha z Zarządu Głównego BCU.[/quote]
Kasiu a czy Int.Ch liczy się?

Link to comment
Share on other sites

hm- no nie wiem- tak mi odpowiedziała babka z Mińska, która też jest działaczką tamtejszego Związku- dziwne- :roll: nie wie?
zapytam jeszcze raz .
a swoją drogą też dziwne że Ch.Rus. - liczy się, a Ch.Pl nie :p
-----------------------------------------------------------------
żeby nie nabijać postów dodam tutaj:
na pytanie po ilu CAC polski champion ,może zostać Ch. BLR - dostałam takie odpowiedzi:
[COLOR=blue]cytat: поляки закрывают Чемпиона Беларуси по одному САС[/COLOR]

tłumaczenie: " polacy zamykają championa białorusi po jednym CAC "
być może ostatnio coś się zmieniło? hmhmhm

Link to comment
Share on other sites

Informacja o tym, że Championat Polski sie do Białoruskiego nie liczy pochodzi od babki, która przyjmowała wnioski na Championat podczas wystawy w Brześciu.
Babka jest jakąś działaczką Zarządu Głównego.
Chodziło o to, że koleżanka nie miała ksero Championatu Litewskiego, więc zapytała, czy kopia polskiego może być- odpowiedziała, że nie :roll:
Nie wiem, może coś się w ostatnich czasach zmieniło, a babka o tym nie wie....?
Lepiej dopytać się bezpośrednio w BCU.

Lidziu, o Interchampionacie pojęcia nie mam.
Kiedy pytałam się o warunki uzyskania Ch. Białorusi, zaczełam wymieniać tytuły swojej Jagienki, ale pani w połowie mi przerwała i zapytała, czy mamy Championat np. Litwy, Łotwy, Estonii.
W szczegóły się nie wdawalismy, niestety....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Drodzy forumowicze czy mozecie mi podac rozpiske wystaw na ten rok w Białorusi, Rosji i Ukrainie? Potrzebuje tez inne iformacje typu : obasada sedziowska, oplaty, terminy, jakie zaswiadczenia dla psa, czy na paszport czy wize moge tam jechac, czy jest bezpiecznie bo teraz chyba za nami nie przepadaja zbytnio i czy jedno cac mi wystarczy do championatu jesli moj "luby" jest juz championem?????

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...