Jump to content
Dogomania

Sika tam gdzie potrzeba, kupka gdziekolwiek :(


Tunia_

Recommended Posts

witam
mój pies Tosia - 3 miesiace - jeszcze jest na kwarantannie /była w schronisku, potem kłopoty zdrowotne/ i przebywa w domu
nauczyła sie w ciagu 3 dni ładnie siusiać do "kuwety" /taca wyłozona recznikami papierowymi lub kocim żwirkiem/ jest za to wylewnie chwalona i nagradzana smakołykiem i raczej nie zdazają Jej się wpadki, natomiast kupki robi gdzie popadnie, czasem wchodzi do kuwety, pokreci się tam i wychodzi i robi gdziekolwiek :shake:
próbowaliśmy przestawiac Małą w trakcie na właściwe miejsce, ale wtedy przestaje i za jakiś czas znów robi gdziekolwiek.
sugestia weterynarza była taka, ze pies próbuje znaleść sobie zaciszne miejsce, ale Mała zwykle załatwia się na środku korytarza lub kuchni czy pokoju :placz:
czemu z siusiu tak szybko pojeła o co chodzi, a z kupka nie moze :shake:
raz udało Jej się zrobić kupkę tam gdzie potrzeba były nagrody i głaskanie, a następna kupka znów gdziekolwiek...
zmywamy to miejsce, przecieramy octem żeby nie było zapachu, ale to nic nie daje, poprostu następnym razem wybiera inne miejsce :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tunia_']kupki robi gdzie popadnie, czasem wchodzi do kuwety, pokreci się tam i wychodzi i robi gdziekolwiek :shake: [/quote]

No to rzeczywiście dziwne, bo robienie kupki to dla psiaka b. intymna czynność i piesek zwykle znajduje sobie w tym celu najbardziej ustronne miejsce... Sonia już pierwszego dnia sama wyznaczyła sobie 2 toalety: za biurkiem, gdzie potwornie ciężko było potem się dostać ;) oraz przy przedpokoju. Tam od razu rozłożyliśmy gazety i przez całą kwarantannę tam załatwiała swoje potrzeby.
Może Wasza sunia próbuje w ten sposób zwrócić na siebie uwagę? A może po prostu potrzebuje jeszcze troszeczkę więcej czasu na znalezienie sobie dogodnego miejsca?

Link to comment
Share on other sites

podbijam, moze Ktoś coś wymyśli :modla: :modla: :modla:
zaczyna to już komicznie wyglądać, zrobi siusiu do kuwety, wychodzi idzie 3 metry dalej i robi kupkę, czemu nie może zostać w tej kuwecie :crazyeye: nie da się Jej "przestawić" w trakcie robienia, bo przestaje sie załatwiać, próbowalismy gdy się ustawia do robienia - juz przykuca i wtedy wstawić do kuwety i potem przez kilka godzin się nie załatwia :shake: albo jak wieczorem "przestawiliśmy" to do rana, już nie próbujemy tego, bo nie chce, aby Tosi coś się stało od tego wstrzymywania jak juz ewidentnie Jej się chce...

Link to comment
Share on other sites

hmmm...a może Mała ma jakieś ulubione miejsce na kupkę? Wtedy dajcie tam po prostu gazetę... może robienie kupki do kuwety jej nie odpowiada? Albo zacznijcie od nowa uczyć ją załatwiania... rozłóżcie wszędzie gazety... i codziennie zabierajcie po kilka gazet, aż zostanie jakieś jedno konkretne miejsce w domu...(rozłożone kilkoma gazetami)

Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

ulubione miejsce na kupkę - sam środek kuchni :evil_lol:
postawiłam tam kuwetę, siusiu już było, teraz czekam na kupkę, może załapie, jak nie to spróbujemy z gazetami, dzięki za rady :loveu:
dziś mam urlop to mogę poganiać z kuwetą :lol:
oczywiście wylewne pochwały były i smakołyki - ulubione zarezerwowane na naukę czystości.

Link to comment
Share on other sites

moj demonek tez siusiu zalapal w mig, ale z kupka szlo mu dluzej
jak przychodzili goscie to pilnowalismy jak oka w glowie, zeby nie zrobil kupy na srodku bo sie chcielismy pochwalic jaki madry szczeniak :lol:
kupke najbardziej lubil robic za fotelami w salonie, tam najtrudneij bylo sprzatac ;)
poza tym tam mial ograniczony dostep, po reszcie domunmogl chodzic ile chcial i moze traktowal to juz jako "nie swoj teren"
no nie wiem
wydaje mi sie ze szczeniak nie kojazy ze siusiu i kupa to sprawa tej samej rangi i dlatego uczy sie tego osobno
nie wiem jak sie w koncu demon nauczyl, jakos samo sie nauczylo oczywiscie bylo przestawianie i chyba samo to pomoglo bo na zewnatrz mogl kupe robic w spokoju a w domu zawsze ktos przeszkadzal ;)

ale jak mielismy choinke, i 1 dzien byla w domu to rano zobaczylam kupe pod choinka, chyba mu sie wydawalo ze w lesie jest ;)

pomimo ze kupy w domu nie robil juz od dawna ;)

powodzenia, ja uwazam ze w miare wzrostu pies sam zrozumie o co biega, tylko musi miec juz swoj rozumek ;0

Link to comment
Share on other sites

Przed gośćmi to już był popis, bawiła się ładnie, biegała, zmęczona usnęła koło stołu i zlała się pod siebie w trakcie snu :evil_lol:
a przed chwilą zasiusiała swoją poduszkę /kolejną, tamte wyrzuciłam/, juz nie pamiętam który raz... niby wie gdzie robić siusiu i w większości przypadków się udaje, a jak nie to na posłanie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Siusianie przez sen przeszło, ale nauka czystości....
już było dobrze, rozłożone w połowie kuchni gazety, i wszystko na gazety, zbieraliśmy po trochu, aż została jedna duza i kilka razy wszystko było na nią, a potem coś sie psiakowi pokręciło i od początku to samo :shake:
zaczynamy od początku,znów pół kuchni w gazetach...moze tym razem "załapie"
i nic nie moze lezeć na podłodze, zaraz zostaje obsiusiane...:placz:

Link to comment
Share on other sites

a może dwie kuwety, rzeby jedna miała na siusiu a druga na kupki?
z psem wprawdzie nie miałam tego kłopotu ale mam dwa koty i one tak sobie podzieliły kuwety że do jednej robia siusiu a do drugiej kupki, może to coś da?
natomiast kocur z niewiadomej mi przyczyny uwielbia przykrywać te kupki skarpetami tz, skutecznie odzwyczaił go od rzucania ich na ziemi, bo porostu przyciaga i wrzuca do kuwety na kupke a potem robi zgrabny pakuneczek :diabloti:
na allegro są specjalne maty i prople do nauki załatwiania się dla szczeniaczków ale czy działają :shake:

Link to comment
Share on other sites

A ja proponuję taką metodę: kiedy Twoj psiak zabierze się do gryzienia kabli, rzuć w niego czymś lekkim: zapalniczka, pudełko zapałek, itd. Tak, by nie sprawić mu bólu, ale żeby przeżył przykrą niespodziankę.
Moja Sonia co prawda nigdy nie gryzła kabli, ale kiedyś miała fazę na ogryzanie nóg wiklinowego fotela. Metoda "na zapalniczkę" zadziałała już po kilku razach!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...