Jump to content
Dogomania

Nauka chodzenie przy nodze. POMOCY!


Kama & Diana

Recommended Posts

Na początku to kupiłam jej 15 metrową smycz. Biegała i gdy załatwiła swoje potrzeby to zaczęłam mówić komendę "do nogi". Diana nie wiedziała co ma zrobić ale do mnie przybiegła. No to ją nagrodziłam smakołykami i pochwaliłam ją. Następnie dałam komendę "idź biegaj" to poszła w trawę. Ćwiczyliśmy to kilka razy co 10-15 min. Też ćwiczyłam zostań, ale jest do mnie za bardzo przywiązana by zostawić mnie samą. Czasami nam się udaje ale to na prawdę bardzo rzadko.

Link to comment
Share on other sites

I myślisz, że ktoś będzie się produkował i pisał po raz setny kilometrowe eseje o czymś, co było w kółko wałkowane w tym dziale i można znaleźć w każdej lepszej książce o wychowaniu psów?
Z tego co pamiętam, to problem miałaś z kolczatką, z jakimiś zachowaniami które próbowalaś nią korygować (ciągnięcie) - a zakładasz wątek o wszystkim i o niczym.

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że tutaj ktoś nie wie, co to komenda "noga" :roll: . Wiesz, jeżeli uczysz psa, to przy lewej nodze i mówisz komendę "RÓWNAJ" aby pies szedł blisko Ciebie. Niech pies na dworze załatwi swoje potrzeby, a dopiero później przystap do nauki Diany. Nagradzaj za każdą dobrą reakcję psa. Jeżeli pies opanuje już tą komendę, to dopiero ucz ją komendy "noga" . Otóż ta komenda "NOGA" polega na tym, że pies oddala się od Ciebie, biega itp. a ty mówisz do psa "noga" a on ma do Ciebie przybiec i stać obok Twojej lewej nogi (ja tak uczyłam mojego) .
A tak wgl. to opd czego jest google ? :roll: . Nie wiesz to napisz w google i po sprawie :evil_lol::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Kama ja może się streszczę i dam jedną chyba najlepszą radę: Zakup książkę o tresurze.
Tam bedziesz miała wszystko opisane krok po kroku, naprawdę warto bo takie książki nie są drogie. A rzeczywiście jak ktoś tu już wspomniał po raz kolejny nikomu nie bedzie się chciało pisać jak czegoś nauczyć ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigerowa']Widzę, że tutaj ktoś nie wie, co to komenda "noga" :roll: . Wiesz, jeżeli uczysz psa, to przy lewej nodze i mówisz komendę "RÓWNAJ" aby pies szedł blisko Ciebie. Niech pies na dworze załatwi swoje potrzeby, a dopiero później przystap do nauki Diany. Nagradzaj za każdą dobrą reakcję psa. Jeżeli pies opanuje już tą komendę, to dopiero ucz ją komendy "noga" . Otóż ta komenda "NOGA" polega na tym, że pies oddala się od Ciebie, biega itp. a ty mówisz do psa "noga" a on ma do Ciebie przybiec i stać obok Twojej lewej nogi (ja tak uczyłam mojego) .
A tak wgl. to opd czego jest google ? :roll: . Nie wiesz to napisz w google i po sprawie :evil_lol::diabloti:[/QUOTE]

Ooo..Ktoś w końcu mi wytłumaczył! Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CaneSs']Kama ja może się streszczę i dam jedną chyba najlepszą radę: Zakup książkę o tresurze.
Tam bedziesz miała wszystko opisane krok po kroku, naprawdę warto bo takie książki nie są drogie. A rzeczywiście jak ktoś tu już wspomniał po raz kolejny nikomu nie bedzie się chciało pisać jak czegoś nauczyć ;)[/QUOTE]

Ok. Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

albo na forum tym czy innym poszukaj z pewnością sobie poradzisz :)
dużo cierpliwości ,zero nerwów i wytrwałości życzę,
ja jak szkoliłam swojego amstaffka to się napłakałam na wyklinałam a to i tak nic nie dało
cierpliwość! cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość!! ;)
powodzonka :]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bako2006']albo na forum tym czy innym poszukaj z pewnością sobie poradzisz :)
dużo cierpliwości ,zero nerwów i wytrwałości życzę,
ja jak szkoliłam swojego amstaffka to się napłakałam na wyklinałam a to i tak nic nie dało
cierpliwość! cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość!! ;)
powodzonka :][/QUOTE]

Dzięki, mam nadzieje, że mi się uda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama & Diana']Ooo..Ktoś w końcu mi wytłumaczył! Dzięki.[/QUOTE]

Nie ma za co :D . Ja czasami bywam u mnie w schronie i uczę psów sztuczek, większość mówi, że to głupie, ale ja tak nie uważam. Tutaj na dogomanii ktoś wspomniał, że tresura psów w schroniskach zwiększa szansę na lepszy dom dla psiaków ;) . W schronie uczę dopiero od 2 tyg. ale już 4 psiaki mam w 100% opanowane. Uczę je np. siad, leżeć, daj łapę. To raczej wystarczy moim zdaniem, a pracownicy schroniska mówią, że to z pewnością im pomoże znaleźć nowe kochające domki, bo przecież każdy zwierzak zasługuje na drugą szansę :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...