Jump to content
Dogomania

długi włos silne lnienie w grudniu


mijakimi

Recommended Posts

Mam 3 letnią długowłosą sukę owczarka niemieckiego . Dziwi mnie silne lnienie w grudniu w mróz :crazyeye:
dostaje suchą karmę któa je ( niestety była niejadkiem ) która sobie ja podpasowała. karma Best choice dla wrażliwych psów
Jest po sterylizacji ( na początku listopada był zabieg\)
co jej podawać na utrzymanie włosa ? ćzy zrobić jej jakieś badania/.>?
jak macie jakieś pomysły to rozpisujcie się nawet z różnymi linkami chętnie się zapoznam gdyż jak pujdę do weta to ci chcą wyciągnąć kasę ....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies jest w dobrej kondycji, apetyt i pragnienie jest zachowane, nie zauważasz u niego apati, biegunek lub innych niepokojących objawów tylko to linienie to badania nie będą potrzebne. Psy które mieszkają w domach mają zaburzona termoregulacje nie tak jak ich przodkowie żyjący ciągle na powietrzu więc nic się pewnie strasznego nie dzieje. Po sterylizacji też mogą być hormonalne zmiany i to też mogło troszkę wpłynąć ta ten włos. Kup psu u weta witaminy lub preparaty z biotyną lub z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi omega 3 i 6, jest na rynku dostępnych wiele preparatów na poprawę okrywy włosowej i skórę. Niestety minusem tych preparatów jest to, że trzeba je dłużej stosowac i efekt zaczyna być widoczny dopiero po 3-4 tyg. Możesz też sama dodawać do pokarmu łyżkę naszego ludzkiego oleju słonecznikowego lub rzepakowego to też troszkę wpłynie na poprawę okrywy włosowej. No i regularne szczotkowanie konieczne i będzie dobrze;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mijakimi']Mam 3 letnią długowłosą sukę owczarka niemieckiego . Dziwi mnie silne lnienie w grudniu w mróz :crazyeye:
dostaje suchą karmę któa je ( niestety była niejadkiem ) która sobie ja podpasowała. karma Best choice dla wrażliwych psów
Jest po sterylizacji ( na początku listopada był zabieg\)
co jej podawać na utrzymanie włosa ? ćzy zrobić jej jakieś badania/.>?
jak macie jakieś pomysły to rozpisujcie się nawet z różnymi linkami chętnie się zapoznam gdyż jak pujdę do weta to ci chcą wyciągnąć kasę ....:evil_lol:[/QUOTE]:roll:To ci ze sterylką niewiele będzie mało wspólnego...Raczej z okresem,w którym się urodziła:evil_lol:.Zauważ,że One linieją mniej więcej dwa razy w roku...z tym,że raz linienie jest bardzo silne/wymieniają całą szatę/...raz jakby trochę słabsze.Wszystko ma ścisły związek z Jej cyklem rozrodczym.Pamiętam,że moja Onka po linieniu i odroście pięknej sierści wchodziła w fazę cieczki...dalej dwa miesiące dobrego apetytu...pózniej miała urojoną,psychiczną ciążę/nigdy nie rodziła/...Potem przychodziło wyciszenie...aż do kolejnego linienia.Myślę,że swoją Onkę sterylizowałaś we właściwym czasie..tzn tuż przed fazą kolejnego linienia/właściwy poziom hormonów/. Wzrost apetytu jest ubocznym następstwem sterylki.Teraz wystarczy utrzymać tylko reżim żywieniowy i wszystko będzie OK:lol:.Niemniej bardzo ważne jest podawanie witamin.Na piękną,lśniącą sierść dobrze jest podawać KERABOL/biotyna+ cynk/.Po tym specyfiku nawet kolejne linienie jest mniej uciążliwe:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Owczarki niemieckie też trzeba dokładnie wyczesywać, bardzo dobrze pracuje trymer grabkowy Marsa.
Ale sama szczotka to nie da takich wyników,dużo pracy, pies nie zadowolony ,a jeszcze długowłosy.
Po 3 latach odłożyło się sporo filcu i martwego włosa okrywowego,napewno szczotka druciak nie nadaje się.

Link to comment
Share on other sites

Mialam Ci ja takiego psa... :) martwy wlos/siersc ( a masz filce, jak wpsomina Grey???) musi sie wyczesac - swietnie sie sprawdzala szczotka takimi metalowymi kulkami na koncach. Co do prepartatow - tak jak pisza-biotyna z cynkiem , ale koniecznie z NNKT:tyle ile stosujesz, taka robisz przerwe - dla ochrony watroby:) ( jesli idzie o cynk).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...