Jump to content
Dogomania

Towarzyski...az za bardzo, blagam o rade!


AlaNowak

Recommended Posts

Ala mam podobny problem, a mianowicie moj pies przed ringiem jest spokojny ale jak wejdziem na ring to po chwili stania zaczyna szczekac, jak mam cos w rece to musze mu to dac bo zaczyna skakac na mnie (na moja reke). Dzieje sie tak od kilku wystaw - na poczatku wszystko bylo ok.
W czasie miedzy naszymi "wystepami" cwicze z nim na dworze, w domu skupianie uwagi i wtedy mu swietnie idzie a jak wchodzimy na ring to juz po chwili sie niecierpliwi :roll:
Co Wy na to ??

Link to comment
Share on other sites

[quote]jak mam cos w rece to musze mu to dac bo zaczyna skakac na mnie (na moja reke)[/quote]
I to jest błąd. POpatrz na to oczami swojego psa. Poskaczę sobie, poszczekam, szybciej dostanę smakołyka, prawda?

Nagradzamy tyłko i wyłącznie za to, ze pies robi to, czego od niego oczekujemy. Inaczej pies nie będzie wiedział, o co tak naprawdę nam chodzi.

[quote]w domu skupianie uwagi i wtedy mu swietnie idzie a jak wchodzimy na ring to juz po chwili sie niecierpliwi[/quote]
Bo tu nie chodzi tylko o skupianie uwagi, ale również o cierpliwość. Jeśli w domu idzie Wam dobrze, to ćwicz w domu jak najdłużej. Niech pies stoi naeet 5 minut grzecznie i dopiero po tych 5 minutach dostaje smakołyk.
Później ćwicz w ten sposób na zewnątrz,wsród innych psów, na wystawie obok ringu.

Powodzenia! :)

Link to comment
Share on other sites

alanowak,

Musisz nauczyc sie skupiac na sobie uwage psa, niekoniecznie przez jedzenie[jak zazwyczaj robia wystawcy]. Dobra alternatywą jest na przykład chęć zabawy z psem - gdy jest pobudzony i skoncentrowany na tym co robisz. Musisz wkładac dużo spontaniczności w szkolenie, gdy pies zrobi coś dobrze mówisz radośnie "bravo".

Swoja droga zastanawiam się dlaczego oferujesz handling skoro masz takie problemy. Zazwyczaj psy do wystawiania oddaja ludzie, którzy sami nie potrafią sobie z nimi poradzić.


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']
... Powodzenia! :)[/quote]
Dzieki za rade, bedziemy dalej cwiczyc.
Z moim psem jest jeszcze jeden problem, ze on mieszka z moimi rodzicami (nie ze mna) i np. przez mame jest rozpieszczany; ale juz dalam domownikom wskazowki jak maja wykorzystywac kazda sytuacje na nauke Morfeusza cierpliwosci ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_i_Morfeusz']Dzieki za rade, bedziemy dalej cwiczyc.
Z moim psem jest jeszcze jeden problem, ze on mieszka z moimi rodzicami (nie ze mna) i np. przez mame jest rozpieszczany; ale juz dalam domownikom wskazowki jak maja wykorzystywac kazda sytuacje na nauke Morfeusza cierpliwosci ;)[/QUOTE]
No to na dobrą sprawę jeszcze lepiej. :) Pies nie ma z Tobą codziennie kontaktu, jesteś więc dla niego sporą atrakcją. ;)

[quote]poza tym sa pewne psy, ktorym nie pomoga nawet handlerzy. skad wiesz, ze moj pies akurat nie jest takim przypadkiem...[/quote]
Ja osobiście nie znam psa, z którym handler by sobie nie poradził. No, chyba że mówimy o psie z bardzo zwichrowaną psychiką. A Twój chyba takiej nie ma, a może się mylę? Skoro ze swoim psem nie potrafisz sobie do końca poradzić, to najpierw ucz się "na nim" a później na cudzych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']tak, tylko, ze kazdy uczy sie na bledach,a kto pyta nie bladzi...poza tym sa pewne psy, ktorym nie pomoga nawet handlerzy. skad wiesz, ze moj pies akurat nie jest takim przypadkiem...[/quote] Nie widziałam handlera, który nie opanowałby swojego psa. Uważam, ze własny pies to w pewnym sensie wizytówka i zazwyczaj dobrzy handlerzy maja psy, które zwracają uwage. A ja nie kwestionuje twierdzenia "kto pyta nie bładzi", bo przeciez tez zaczynałam jak każdy i wskazówki są cenne a nawet niezbędne. Mój komentarz bardziej dotyczył faktu, ze moze zbyt szybko zaczęłas sie reklamować, bowiem wystawianie psów uważam za odpowiedzialne zadanie [przynajmniej z racji nakładu finansowego w cała wystawe wliczajac wpisowe].

Link to comment
Share on other sites

tylko, ze to jest taka sprawa, ze od 3 lat pracuje na innych psach, jakie sa wyniki wystarczy popytac hodowcow, zobaczyc na wyniki tych psow, przyjzec sie konkursowi mlody prezenter... nie rozumiem tych napastliwosci, bo rasowego psa mam od miesiaca... no moze miesiaca i pol... co do tego poradzenia sobie handlera z psem... podam to na przykladzie baskow... jesli jakis basek ma kogos w dupie to czy bedzie go sluchal??? wydaje mi sie , ze nie... wiec nawet przy najlepszym handlerze bedzie widac, ze pies nei ma najmniejszej ochoty z nim wspolpracowac...(jesli ktos faktycznie zna ta rase to powinienen wiedziec cos o jego charakterze...:?) a to, ze pytam sie jak opanowac w SZCZENIAKU tak wielka chec obwachania obcego psa nie powinno spotkac sie z taka krytyka...:?:angryy:

Link to comment
Share on other sites

no dobra...niech ci bedzie, ze za szybko,ale to bylo 3 lata temu!!! Teraz to promuja mnie hodowcy, ktorym psy wystawialam... Nie widzialas handlera,ktory nie opanowalby swego psa na wystawie... moj jesczez nigdy na wystawie nie byl, wiec powinnas rozumiec jak zachowuje sie szczeniak...

Link to comment
Share on other sites

Pearl zapewne zdziwiło to ze ogłaszasz sie jakos handler a zadajesz pytania co do wystawiania psa.

Ważne jest abys skoncetrowala psa na sobie. Jeżeli pies wyrywa sie do inncyh psó mozesz takze zastosowac łanucuszek zaciskowy lub zaciskowa ringowke ktora bedzie dawala mu granice rozsądku i nie pozwalała na wyrywanie sie bo nagrodzi go to podduszeniem. Moj własny pies sam lubi sie wyrywac do innych psow, jednak za wszelka cene robie wszystko zeby nie zwracala na psy na około uwagi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']no dobra...niech ci bedzie, ze za szybko,ale to bylo 3 lata temu!!! Teraz to promuja mnie hodowcy, ktorym psy wystawialam... Nie widzialas handlera,ktory nie opanowalby swego psa na wystawie... moj jesczez nigdy na wystawie nie byl, wiec powinnas rozumiec jak zachowuje sie szczeniak...[/quote] Wyraźnie zaznaczyłaś "poza tym sa pewne psy, ktorym nie pomoga nawet handlerzy. skad wiesz, ze moj pies akurat nie jest takim przypadkiem... " , wiec nie wiem czego nie zrozumiałam. Jeżeli pies jest dobrze zsocjalizowany nie widze przeszkód. Czysto na marginesie z moimi szczeniakami nie było problemów co nie znaczy, że nie wkładałam w ten cel odpowiedniej długości codziennych treningów.

[quote name='alanowak']co do tego poradzenia sobie handlera z psem... podam to na przykladzie baskow... jesli jakis basek ma kogos w dupie to czy bedzie go sluchal??? wydaje mi sie , ze nie... [/quote] Widziałam świetnie prezentowane baski. Na swoim przykładzie dodam, że w domu mam psa - według książkowej tezy - o stosunkowo niskiej pozycji w rankingu pod inteligencji użytkowej i posłuszeństwa. Co nie znaczy, że pies na ringu chodzi jak marzenie.


[quote name='alanowak']teraz mam troche inne rozumowanie na ten temat... bo jesli jest ktos dobry to ludzie tak czy inaczej to zobacza i sami do niego przyjda;-)[/quote]

Tego Ci życze - jak najwiekszej renomy i osiagnięc poprzedzonych odpowiednim wkładem pracy.


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nice_girl']
Ja osobiście nie znam psa, z którym handler by sobie nie poradził. [/quote]

Poznaj mojego Shih Tzu :evil_lol:
[IMG]http://www.asti11.pupile.com/pup/images/thm_asti11.14.jpg[/IMG]

Niestety chodzi tylko ze mna ;)
Raz chcialam sobie "zrobic dobrze" i wystawila go handlerka (dodam, ze polecana przez wiele osob i b. dobra)... i przez 50% czasu jaki pies przebywal na ringu - "tanczyl".
Ale ze swoja pania chodzi i to najwazniejsze :lol:

Link to comment
Share on other sites

DOBRY handler potrafi zainteresowac i dobrze wystawic KAZDEGO psa... ;)

Co do tych smakolykow.. ja mojego psa ucze i wystawiac na smakolyki <nic wiecej go nie pociaga :D> ale w sposob taki ze zawsze mam je w kieszeni i gdy psiak stoi, biegnie na ringu sama moja reka w kieszeni wywoluje u niego wielka radosc bo wie ze go nagrodze.. Podobnie pokazuje PONy i mysle ze to ok sposob...

A zeby zwrocic uwage psa - moze zabawka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']DOBRY handler potrafi zainteresowac i dobrze wystawic KAZDEGO psa... ;)
[/quote]

czyli na odwrot: ZLY handler nie potrafi zainteresowac i dobrze wystawic ZADNEGO psa? :evil_lol:
Niektore psy sie po prostu nie daja wystawic obcym osobom lub lepiej sie prezentuja przy boku wlascicieli :lol:

Ja zachecam wszystkich do treningow w roznych miejscach i sytuacjach. Jesli Wasze psy interesuja smakolyki lub zabawki - bardzo dobrze - mozna sobie tym pomagac. Gorzej, jesli pies to zupelnie ignoruje - wtedy pozostaje konsekwencja.
Na marginesie - zaden z moich psow nie byl nigdy nagradzany za poprawne chodzenie przy nodze, pozycje, etc. inaczej niz pochwala slowna lub pieszczota ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] lub lepiej sie prezentuja przy boku wlascicieli [/QUOTE]
to tak :) I bardzo dobrze, bo nie ma sposobu lepszego przygotowania psa do wystawiania jak posiadanie go w domu cwiczenie z nim od malego itd... Ale gdy np. wlasciciel zachoruje, handler powinien dac sobie rade z kazdym psem, moze nie z kazdym perfekcyjnie, ale zrobic tak by psa pokazac z dobrych stron, nie koniecznie bez zadnych komplikacji itd ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...