Jump to content
Dogomania

Towarzyski...az za bardzo, blagam o rade!


AlaNowak

Recommended Posts

Wprawdzie "młodym handlerem" nie jestem, ale po obserwacjach z boku mogę coś powiedzieć.

OPUS miał 4 miesiace? jak Kasia (Pearl) go pierwszy raz postawiła. I to nie na wystawie, ale normalnie na dworze , na malutkim wydeptanym skrawku. Obok przejeżdzały samochody, a mój pies jak po dotknięciu różdżką spijał z ust wszelkie komendy Kasi.
Patrzyłam zauroczona i zazdrosna, że tak nie potrafię.

W marcu miał 7 miesięcy, przed wystawą w Katowicach, na pustym ringu poprosiłam Gosię (od kropek i posokowców):lol: by przebiegła psa. Widziała go pierwszy raz. Szedł jak na sznurku. Od niej wziąłam hasło "kłus" , co do dzisiaj owocuje - bo biegamy coraz lepiej.

pażdziernik - Zabrze. Już po ocenie , a przed finałami grup juniorskich, Asia -flashka- g ustawia mi psa do zdjęć rodzinnych hodowli.
Pierwszy raz ma go w ręku. Ale w jej rękach jest jak plastelina, może z nim zrobić wszystko. Potem użyczyła siebie na grupę juniorską.

No i tydzień temu Głogów. Jest z nami Kasia. Ma swoje obowiązki, ale znajduje jeszcze czas na przebieżkę z Opusem po pustym ringu.
Trzeba widzieć , jak wyprężony, zahipnotyzowany biega po ringu.Zapatrzony w nią.

Nie, nie wystawiała go. Ale Opus po takim treningu jakby się aktywizuje, skupia. Mnie samej jest wtedy łatwiej go opanować. Owocuje to dobrym wynikiem (chociaz sama zawaliłam wiele). Przed grupa Opus idzie na chwilę w ręce Kasi. Wychodzimy z grupy.


Dlaczego się tak rozpisałam.Bo handlerzy z psem pierwszy raz widzianym umieją coś zrobić. Bo majac swoje lata, zazdroszczę młodym prezenterom tego , co mogą zrobić z psem. Uczę się od nich, podpatruję. I z tej dyskusji coś wyniosłam.

Kasia ! :lol: :evil_lol: - Puszor musi poćwiczyć nagradzanie pośród psów.Chyba zjadę do Katowic o 8-mej, by to przećwiczyć. No i statyka. Dużo pracy przed nami.

Link to comment
Share on other sites

Agasia, a chodzi Ci o handling na MP? Bo ja Cie wtedy nie widziałam :)

Poziom się podnosi, ale wątpie czy kiedykolwiek powstanie u nas zawód "handler". Wiąże sie to nie tyle z kynologia co z polska gospodarką i rozwojem sektora usług:roll: Nie mamy tyle dochodów co na zachodzie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Agasia, a chodzi Ci o handling na MP? Bo ja Cie wtedy nie widziałam [/QUOTE]

Ale o co chodzi...? :lol:

[QUOTE]Poziom się podnosi, ale wątpie czy kiedykolwiek powstanie u nas zawód "handler". Wiąże sie to nie tyle z kynologia co z polska gospodarką i rozwojem sektora usług Nie mamy tyle dochodów co na zachodzie.[/QUOTE]

Warto wierzyc w cuda... Chociaz naprawde polskie wystawy ida do przodu... moze cos nas zaskoczy za te parenascie, paredziesiat lat ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']
Ale jednak handling w Polsce sie rozwija - i chwala za to! Jeszcze z 5-6 lat temu gdy zaczynalam "zabawe" byl on zupelnie inny niz teraz :) Idziemy w dobrym kierunku :)[/quote] O to ;) Ja nie widze dużej róznicy w handlingu 5 lat temu, a teraz. Na hingach honorowych również można było zobaczyć dobrze przygotowane psy, wiec nie wiem skad stwierdzenie "zupełnie inny". Spytałam się czy chodzi o MP. Teraz pojęcie "handling" jako sztuka wystawiania psów jest poprostu szerzone w Polsce na większa skalę, jest wiecej osób zainteresowanych.I bardzo dobrze! :) Ale sama forma nie zmieniła się tak diametralnie

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem coraz wiecej osób wystawia naprawde coraz lepiej i profesionalniej.. Coraz wiecej widac chociazby osobe mające chociaz mala wiedze o dobrym handlingu... Ale moze jedynie mi sie wydaje :) Te 5 lat temu mozliwe ze patrzylam "innym" okiem na cale zjawisko ;)

I faktycznie moze zle sformuowalam wypowiedz bo chodzilo mi nie o to ze zmienia sie handling, ale jak on powoli wchodzi coraz lepszy na polskie ringi..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...