Jump to content
Dogomania

drapanie i szczepienie...


Sonika

Recommended Posts

Witam.
Niedawno zauwazylam, ze moj pies sie ciagle drapie i podgryza siersc.
Obejrzalam go dokladnie i nic nie widac.
Czy to jest mozliwe, zeby o tej porze roku mial pchły?( w zimie nie zakraplam go frontline)
Czy to moze byc rowniez od brudu? piesio nie byl juz kompany ponad 9 miesiecy(wczesniej nie widzialam takiej potrzeby)

Jutro mam zamiar isc do weterynarza. Powinnam rowniesz zaszczepic psa tydzien temu(przyznam, zapomnialam o tym :oops: )
Przy szczepieniu pies musi byc calkowicie zdrowy, wiec czy mozna zaczepic mimo, ze sie drapie? Jedno nie wyklucza drugiego? Jak to jest?

A i mam goldena 2 letniego

Link to comment
Share on other sites

na szczepienie powinnam isc dopiero pod koniec lutego, pomylilo mi sie cos. Dzisiaj ide po tabletki na odrobaczanie.

Karmy nie zmienialam. Świerzb czy grzybica to chyba nie jest, bo az tak mocno sie nie drapie, ostatnio nawet troche mniej :cool3:
No ale nic, spytam sie weta :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Sonika, mam podobny problem niestety. Moja suczka (5 miesięcy) drapie się bardzo często, ale w domu, poza domem rzadko. Wet obajrzał dokładnie jej skórę, sierść, oczy, uszy - nie ma żadnych widocznych przyczyn. Była spryskana frontlinem, więc nie powina mieć pcheł, nie widać ich zresztą.
Miała pełne gruczoły okołoodbytowe, przez trzy dni po ich wyciśnięciu było o wiele lepiej, ale wszystko wróciło do stanu poprzedniego :roll:
Wiecie może jakie badania powinnam zrobić? Czy może zacząć od diety eliminacyjnej?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weihaiwej']Wiecie może jakie badania powinnam zrobić? [/quote]Jeżeli wyraźnie drapie się więcej w domu niż poza domem (a nie tylko przez to, że poza domem ma więcej rozpraszaczy), to ja bym podejrzewała alergię na coś w domu może... Na przykład, macie wykładzinę, czy jakieś dywany? Dawno temu, słyszałam jak wet proponował komuś taki "domowy" test na alergię: uciąć kawałek włókien z dywanu i przyplastrować do skóry w pachwinie na dzień-dwa i zobaczyć, czy jest reakcja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...