Jump to content
Dogomania

Problemy z sierścią


jm

Recommended Posts

Witajcie, mam 3-letnią jamniczkę, która łysieje na łebku przy uszach. Nie ma zmian skórnych, nie drapie się, ale sierść jej się bardzo przerzedziła w tym miejscu a poza tymi miejscami jest piękna, lśniąca, aksamitna w dotyku. Dostaje biały ser, czasem rybkę, mięso surowe i gotowane z ryżem i warzywami. No i dość często troche suchej karmy do pochrupania. Znajomy wet sugerował, że te problemy to od kurczaka, bo chodowlane kurczaki dostaja antybiotyki w karmie, które wywołuja takie efekty. WIęc od ponad pół roku nie daję jej wogóle drobiu ale nie ma żadnej poprawy. Czy ktoś z Was miał podobne problemy ze swoim czworonogiem?

Link to comment
Share on other sites

tak jak pisałam w pierwszym poście oprócz białego sera, jajka, rybki, mięsa surowego i gotowanego z ryżem i warzywami daję jej do pochrupania suchy pokarm. Jadła m.in. Purinę, Eukanubę, Royala, Hillsa, Nutrę. Po żadnej z nich nie było jakiś dodatkowych reakcji. Ale ja te karmy często zmieniam mojej suni. Idę do sklepu i kupuję 40-60 dag i jak zjada to kupuję jakąś inną (bo co sklep i co właściciel psiaka to inna teoria dotycząca żywienia i jakości karmy)

Link to comment
Share on other sites

A czy podajesz jej jakieś dodatkowe preperaty witaminowe?
Najlepiej tak jak radzą inni zrób badania krwi i testy i dobrze pooglądaj suczkę czy poza miejscami, które wymieniłaś nie dzieje się coś dziwnego, np. na brzuszku, w pachwinach, na łapkach i szyi. Równie dobrze jak alergia może to być jakiś pasożyt :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...