Jump to content
Dogomania

Eukanuba - za wysokie psy


Nat

Recommended Posts

Też słyszalam taka opinie - od mojego kolegi, którego kleżanka hoduje retriwery i podobno u niej sie to zdarza. W związku z tym kolega karmi szczeniaki eukanubą bo ma małą mamę, niedużego tatę i boi se, że szczeniaki też wyrosną nieduże.

Ja mam dużą sukę i też chciałabym zweryfikować tą opinie, bo jedna pani drugiej pani itd. ale jesli faktycznie po tej karmie psy przerastają to moge mieć problem.

Link to comment
Share on other sites

Moja ma prawie 7 miesiecy i ma 53,5cm w klebie, no mozna powiedziec ze 54cm.

Wg wzorca suczki maja od 50-56 (w przyblizeniu).

Nie wiem czy urosnie mi jeszcze, ale jesli nawet to moze do 55-56cm.

A no i jest na Eukanubie :wink:

Ale wlasnie juz od 2 osob slyszalam taka opinie, wiec sie pytam...

Link to comment
Share on other sites

Nat napisała:

Moja ma prawie 7 miesiecy i ma 53,5cm w klebie, no mozna powiedziec ze 54cm.

Wg wzorca suczki maja od 50-56 (w przyblizeniu).

Może to z tymi wzorcami coś jest nie tak? Pisałem już że moja Sunka ważyła ostatnio 37 kg, co jest górną granicą wg wzorca, dla suk.

Wzrost też niczego sobie - przed paroma tygodniami 63 cm w kłębie, co też jest górną granicą, a przecież Sunka ma dopiero 9 miesięcy.

Może ewolucja doprowadziła do tego że psy rosną większe - lepsze jedzenie itp. sprawy? Ciekawe

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wiem ze z haszczakami to jest tak, ze wysokie psy sa pochodzenia czeskiego (czyli ukierunkowanego na wyscigi), co nie jest cenione na ringach, tam sa cenione psy o rodowodzie amerykanskim na przyklad, gdzie wlasnie sa nizsze, i grubsze.

Ale wiem tez, ze wiele championow jest poza wzorcowy wzrost i sa nadal championami :wink:

Wiec w koncu nie wiem jak to jest.

:-?

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Moja była karmiona Eukanuba do ok 8 mies. i jak ktos bedzie w Poznaniu to zaobaczy najwyzszcza suczke husky :). Nigdy tego bładu nie popelnie- kolejny malec bedzie karmiony inna karma - Ostatnio wróciłam od Miski i tam biegały 3 sunie wokoł mnie - jak wrociłam do Etny to miałam przed soba psa wielkosci owczarka niemieckiego w skórze husky :)

Ogromna różnica hihi

Jola

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...