Jump to content
Dogomania

stara Mania,mix maltańczyka, za TM


kora78

Recommended Posts

dzisiaj rano jak poszlam po zastrzyk - cerania (zapisana przez drugiego weta w razie wymiotow) - to znow dostalam opierdal ze powinnam zdecydowac sie czy korzystam z ich uslug czy drugiego weta.

w przychodni ktora mam niedaleko domu i gdzie kupuje zastrzyki i kroplowki - uwazaja ze albo Mania ma pojsc na stol operacyjny i wycina sie sledzione z guzem albo mam ja uspic.

drugi wet do ktorego dojezdzamy i ktory operwal Mankowe cycuchy uwaza ze to watroba powoduje Mani okropny stan a nie sledziona. On dokladnie obejzal Mankowa watrobe i zdjagnozowal miejsce guza - ze jest zdecydowanie na sledzionie.

ja juz trzymam sie opinii drugiego weta.

Link to comment
Share on other sites

Berta nie czytałam całego wątku ale po mojemu to musisz podjąć jakąś decyzję bo przez ostatnie dwie strony wychodzi mi ze psiak się męczy

z doświadczenia mogę jedynie coś mówić o guzie na śledzionę
my wątrobę mieliśmy porządku
śledziona została usunięta wraz z guzem
michał nam nie wymiotował ale gdybyśmy zwlekali z operacją to by nam się wykrwawił bo guz był pęknięty

jeśli guz jest na śledzionie i jest operacyjny i ze względu na wątrobę operację da się przeprowadzić to ja bym się na nią decydowała
wiem, ze wszystko jest obarczone ryzykiem ale ja wolę podjąć ryzyko niż psiak ma się męczyć

odnosnie operacji guzów na sledzionie to tutaj jest watek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/43606-Pies-po-usunięciu-śledziony[/url]
zapytaj tam, moze ktoś miał podobny przypadek jak u Ciebie z watrobą

Link to comment
Share on other sites

ja nie wiem, co doradzac, nie znam sie na weterynarii. moge tylko trzymac kciuki. i marta tez trzyma, mowilam jej o mani, marta juz nie wlazi na dogo. moze teraz zacznie, bo jej sie pozmienialo. widzialas, ze naipisala, bo jej mowilam o mani.

wg mnie, jak wyzej. jak pies sie tak meczy to operowac na cito. a co wyjdzie podczas operacji to wyjdzie... szykuj sie na wszystko :( ale lepiej ciac, nic nie robic nic i patrzec, jak sie meczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gruba Berta']jutro wet jest dopiero o 12 i musi podjac decyzje :-( ja juz od kilku dni mysle o eutanazji :-( ale w piatek wet powiedzial ze gdyby to byl jego pies to dalby mu jeszcze szanse[/QUOTE]

nie on musi ale ty musisz
jeśli jest jakaś szansa logicznie uzasadniona a nie "bo ja tak chcę" to myślę że warto walczyć !
moim zdaniem z decyzją zwłaszcza o operacji nie ma co zwlekać bo czas działa zdecydowanie na niekorzyść
jakbyśmy u nas czekali to stracilibyśmy micha półtorej roku wcześniej


[quote name='Gruba Berta']gdyby byla to tylko sledziona to Mania bylaby juz po operacji[/QUOTE]

[quote name='Gruba Berta']ale czy jest jeszcze szansa ???[/QUOTE]

każdy organizm reaguje inaczej
i szansa jest zawsze :)
ale oprócz wiary w szansę jest jeszcze rozsądek

musisz zaufać któremuś z wetów
bez zaufania będzie cholernie ciężko


trzymajcie się, dacie radę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...