Jump to content
Dogomania

Bandzio ma nowy domek w Rudzie Śląskiej :-))))))))))))))))


izabelka_70

Recommended Posts

[SIZE=4][COLOR=#ff0000]dzisiaj popołudniu dostałam wiadomość, że rodzina, która zabrała bardzo chorego sharpeia ze schroniska (niestety odszedł-serduszko nie wytrzymało:placz:) zdecydowała sie przygarnąć jakąś biedę no i wybór padł na Bandzia ponieważ mają dzieci a on to takie "ciepłe kluchy". Po 17 właścicielka pojechała z Piotrkowa Trybunalskiego do Rudy Śląskiej na wizytę przedadopcyjną. No i wszystko wypadło pozytywnie! Bandzio został:multi:[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=#ff0000]jest to rodzina znajomej z forum e-beagle.[/COLOR][/SIZE][SIZE=4][COLOR=#ff0000]Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie finansowe. [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=#ff0000]poproszę na PW nr konta na które mam odesłać Wasze wpłaty. [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=#ff0000]mamy miejsce w hotelu, mamy kasę na trasport ale brakuje nam deklaracji miesiecznych.... może ktoś wspomoze nas stałą deklaracją? liczy się każde 5 zł...brakuje nam 140 zł/mc--- czy za 2 miesiące ma trafić do schronu???[/COLOR][/SIZE]
kopiuję z e-beagle
17 listopada właścicielka wpisała sie na forum:
Jestem właścicielką Bandzia( bo tak go nazwaliśmy).Z powodu tego,iż mieszkamy w bloku i mamy kota pies nie może u Nas zostac, chociaż bardzo byśmy chceli...Każdy słysząc o tej rasie ma uprzedzenia- nie dziwię się ja też bym je miała dopóki nie znaleźliśmy Bandzia.Pies jest wogóle nie groźny co można byłoby się spodziewac,boi sie ludzi i innych zwierząt.Reaguje na większośc komend i jest posłuszny.Jeżeli ktoś jest zainteresowany Bandziem bardzo prosimy o kontakt, na wszelkie pytania udzielę odpowiedzi.pozdrawiam Monika.
problem w tym, ze nie ma zainteresowania psem-pomimo ogłoszeń na wielu potralach.
wczoraj pojawił sie juz taki wpis:
Zdajemy sobie sprawę z tego, tych psów jest w schroniskach dużo,dlatego też nie oddamy go tam.Jesteśmy już w takiej desperacji,że dzisiaj byliśmy go uśpic,ale Nasza Pani doktor odesłała Nas poraz trzeci i mamy poczekac jeszcze do soboty,bo jest szansa, że go ktoś wezmie.Tak wiec czekamy do soboty.Jesli go Ci państwo wezmą to będzie cudownie a jeśli nie to w sobotę podejmiemy ostateczną decyzję, a nie chcemy tego robic....


poszukiwany jest pilnie chociaż DT, bo pani chce go uśpic juz w tą sobotę bo nie ma czasu i siły dłużej czekać:angryy:


[URL="http://img15.imageshack.us/i/53132692.jpg/"][IMG]http://img15.imageshack.us/img15/1645/53132692.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

podaję nr konta :
Izabela Schulmann
os. Jagiellońskie 44/3
61-235 Poznań
46 2490 0005 0000 4001 0000 1072
koniecznie z nickiem z forum i dopiskiem na Bandzio [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG])


wpłaty:
30 sonikowa
80 ms_arwi
450 malibo57
----------------------------
560 zł 17.12.2009
+30 porcelana
+30 Tomo
+150 izabelka_70
------------------------------------
770 zł 21.12.2009




deklaracje na Bandzio:
miesiecznie:
30 porcelana
+ 30 tomo 2
+ 50 ms_arwi
+ 5 magenka1
-------------------------------
115 zł brakuje 135 zł na mc:placz:
jednorazowo :

25 babulka
+30 sonikowa
+50 małgorzatahubertszymon
+50(150) przez 3 m-ce wpłacę jednorazowo
+100 monika82 (włascicielka bandzio)
+1 miesiąc malibo57


czyli mamy opłacony 1 miesiąć przez malibo57
+115 miesięcznie do czasu znalezienia domku...
+355 jednorazowo...

Link to comment
Share on other sites

na począku taka miła i cierpliwa była a teraz .... szkoda gadać...po dzisiejszej wypowiedzi juz wiemy , ze dla niej uśpienie jest lepszym wyjściem niż nawet schron
wypowiedź z 19:02

Tak zdrowego psa...ponieważ nie mamy warunków do trzymania go w bloku.Przychodzimy późno do domu, mieszkanie jest małe, nie ma się nawet jak pobawic z panem, nie może się wybiegac,bo jak się go puści to owszem słucha ale z powrotem nie przyjdzie. Męczymy się i my i pies.Oddac go do schroniska??????? - nigdy w życiu,czy Panie wogóle widziały jak tam żyją psy????????????????????jeśli wogóle można to nazwac ŻYCIEM, bo nasze schronisko się nie nadaje nawet na taką nazwę.Psy robią pod siebie,są w odległości również od siebie po pół metra,zaniedbane, zarośnięte, śmierdzące i męczone na łąńcuchach i Panie mi mówią żeby go oddac w takie miejsce????????albo przywiązac do płotu??????????????to jest nie do wiary!!!!!!!!!!!po pierwsze nikt do niego nie podejdzie - ze względu na RASĘ,po drugie, nie da się nikomu dotknąc, bo jest tak bojaźliwy,a po trzecie martwic się czy go ktokolwiek wziął, czy złapała go straż i jeśli mamy się zastanawiac czy ten pies wogóle żyje????????????? nie mam mowy!!!!!!!!!!!owszem myślelismy o tym żeby go całkiem wypuścic ,ale fakt, że nawet z głodu może kogoś pogryśc, albo że potem usłyszymy, że stała się straszna tragedia,i znów zastanawiac się czy żyje, czy ma co zjeśc, czy go ktoś wziął???????????NIGDY!!!!a poza tym, teraz jest bojaźliwy, ale nie wiemy jak zareaguje na nowego właściciela?, nie wiemy czy kiedyś w przyszłości jego charakter się nie zmieni???czy (jak słyszałam taką historię ) nie zemści się na kimś za to, że go prawdziwy właściciel zostawił!!! Tak!!! mówiliśmy, że chcemy znaleźc mu dom, ale tak naprawdę NIKT DO NAS W TEJ SPRAWIE SIĘ NIE ODZYWA!!!!A my nie możemy juz dłużej czekac!!!!Najlepiej jest oceniac czyjeś zachowanie, nie znajac całej sytuacji...tak się nie robi....
Panie myślą ,że nam jest lekko????????że nie mamy serca??????? że nam się pies znudził?????????NIE!!!!!nawet nasza pani doktor weterynarz nas rozumie i odesłała juz 3 raz, bo zna naszą sytuację i jeszcze prosiła żebyśmy zaczekali te 3 dni.,więc czekamy.Ale do soboty wszystko się wyjaśni.Będziemy mogli spojrzec na pierwszą gwiazde, bo przynajmniej bedziemy wiedzieli, że pies ma po prostu SPOKÓJ!!!

Link to comment
Share on other sites

jezuuu......... to nie są ludzie.....
to powtory....
pies musi zostac uspiony, zeby mieli przyjemne świeta i zero wyrzutów sumienia??!!
BOZE !!! najlepiej poprostu wypuścic????

BRAK MI JUZ SLOW !!!
Niech pies zostanie zabrany jak najszybciej, może go umieścic w schronie na jakis czas? albo hotelik??
mamy malo czasu...

Link to comment
Share on other sites

W jakim mieście jest psiak?
Jeśli zbierze się minimum 450zł w deklaracjach na co miesięczny hotel możemy psiaka zabrać. Dodatkowo potrzebna nam będzie pomoc w ewentualnym transporcie oraz w opłaceniu weterynarza.

O ludziach już nic nie mówię, bo aż żal czytać co piszą.

Link to comment
Share on other sites

Zależy jakie to miasto i jakie schronisko.
Są takie miejsca z których psy nie wychodzą, i faktycznie jakby miał trafić do jakiejś mordowni to błogosławieństwem byłoby dla niego odejść szybko i bezboleśnie, nie przechodząc najpierw przez piekło pseudoschroniska.
Oczywiście nie wiemy czy to akurat taka sytuacja, bo nie padło jakie schronisko obsługuje rejony gdzie przebywa pies.

Idealnie byłoby go zabrać na jakiś domowy tymczas, hotelik, niechby nawet trafił do dobrego schroniska bo są i takie. Nie wiem jaki to przypadek z Bandziem. Z postów obecnej opiekunki nie wynika raczej żeby była to rozsądna i odpowiedzialna osoba, raczej trochę histeryczna, może przesadza w pewnych punktach.

Ale coraz częściej zaczynam się zastanawiać czy eutanazja psa - nawet zdrowego - ze względu na to, na jaki los możemy go potem skazać, nie jest raczej aktem miłosierdzia niż bezdusznością.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='doddy']My czekamy do jutra z ewentualną deklaracją o zabraniu psiaka, gdyż Agaga21 zdeklarowała, że jak wpłynie do nich kasa od Ab- Agnieszki oraz inne dziewczyny się zgodzą, że weźmie Bandzia do hoteliku.[/QUOTE]
no tak ale całkiem bez deklaracji też go nie możemy wziąć

Link to comment
Share on other sites

ciekawe gdzie pani widziała takie schronisko... :roll:
naprawdę nie poważna kobieta :stupid:.... tylko dlatego dała mu czas do soboty, że ma małe mieszkanie i pies nie ma się jak pobawić z panem i ucieka na spacerze??? tak?? dobrze zrozumiałam?? czy ja jestem jakaś nie normalna czy ta babka po prostu jest .... ehhh szkoda słów....

Link to comment
Share on other sites

Ponawiam pytanie, jakie to miasto, jakie schronisko. Jeśli przyzwoite, a dla psa pojawia się jakas nadzieja ale potrzeba więcej czasu niż do soboty - to zawsze można w ostateczności, jeśli pani nie zgodzi się przetrzymać go dłużej, zaadoptować go na siebie i przetrzymać parę dni w schronisku. Tylko to wszystko zależy od układów i od tego , jaki to schron. Ktoś wie?

Link to comment
Share on other sites

tak mi jeszcze przyszło do głowy...
[quote]mieszkanie jest małe, nie ma się nawet jak pobawic z panem, nie może się wybiegac,bo jak się go puści to owszem słucha ale z powrotem nie przyjdzie. Męczymy się i my i pies.[/quote]Skoro chce podejmować takie radykalne kroki jak uśpienie i niedanie psu nawet kilku dni więcej na znalezienie domu, to niech chociaż ma odwagę się przyznać że robi to tylko i wyłącznie dla SWOJEJ wygody,a dobro psa nie ma tu nic do rzeczy. Bo przecież to takie straszne że nie może się wybiegać, że eutanazja jest koniecznością. Już to widzę. Niech powie wprost że jest jej niewygodnie i nie chce jej się zajmować kolejnym kłopotem, a nie mydli oczy stwierdzeniami o tym że pies się męczy w mieszkaniu. W bloku to się może męczyć poważnie bernardyn, kaukaz, azjata.

Kasia wiesz o co mi chodzi z oddawaniem przecież :evil_lol: nie swojego, ale czasami zdarza się np., że schron ma teoretycznie przepisy że nie przyjmuje psa od właścicieli, tylko z interwencji albo błąkające się. Ale wtedy można właśnie się dogadać czy np. psa uratowanego 'prywatnie', tak jak np. Bandzio można tam oddać, z zaznaczeniem że szuka mu się DT. Pytam, bo nie wiem jakie są układy i warunki w piotrkowskim schronisku ;) a jeśli zaczęłoby się zbierać deklaracje i brakowałoby jeszcze jakiejś niewielkiej kwoty, a właścicielka uprze się na eutanazję w sobotę, to wiecie...

Link to comment
Share on other sites

Brak słów :shake: :-(

Tak jak już doddy i agaga21 pisały, czekamy na wpłatę pieniędzy od ab-agnieszki, zgodę Danusi oraz przede wszystkim [B]deklaracje - [/B][B]jednorazowe i [/B][B]stałe ...[/B] bez tych ostatnich nie możemy pozwolić sobie na kolejnego psiaka, zwłaszcza po ostatnich perturbacjach z ab-agnieszką :roll:

no i ten transport ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...