Jump to content
Dogomania

robaki i środki na robaki


Alenaa

Recommended Posts

Mam pytanie, które mnie nurtuje od dawna. We wrześniu uratowałam 5 - tygodniowe szczeniaki. Przywiozłam je do domu i nazajutrz odrobaczyłam. Były bardzo zarobaczone. Robale w ogromnych ilościach z nich wychodziły. W cztery dni po podaniu leku jeden ze szczeniaków nagle przestał jeść a następnie pomimo intensywnego leczenia zdechł. Lekarz powiedział, że z powodu robaków została uszkodzona wątroba. I teraz moje pytanie. Czy jego śmierć mogła być spowodowana podaniem leku na robaki? Słyszałam takie opinie. Robaki ruszyły się z organizmu, chcąc z niego wyjść - uszkodziły organ. Jak go brałam piesek był zdrowy, pięknie jadł i bawił sie. Po podaniu leku zdechł w ciągu dosłownie kilku dni. Pozostałe były zdrowe i szcześliwie znalazłam im nowe domy.

Link to comment
Share on other sites

Powodów śnierci szczeniaka może być bardzo wiele. Poprawnie podany lek na odrobaczanie raczej jej nie spowoduje, chyba że na skutek jakiejś indywidualnej reakcji alergicznej. Bez sekcji nigdy nie będziesz wiedzieć na pewno, co go zabiło, ale ja bym obstawała, że nie był to lek na odrobaczanie.

Link to comment
Share on other sites

Powodem moglo byc przedawkowanie leku,odrobaczalas psa sama czy robil to wet?
Zalezy jaki srodek podal psu,przed kazdym odrobaczaniem pieska powinno sie zwazyc aby wiedziec jaka dawka niebedzie szkodliwa dla watroby i calego organizmu psa. Kazdy srodek taki srodek jest toksyczny.

Link to comment
Share on other sites

miałem podobna sytuację , mój szczeniaczek zdechł bo mówiąc prosto zapchał się robakami - był tak zarobaczony, że po podaniu leku one co prawda zdechły ale juz nie wyszły z organizmu. Wcześniej zaatakowały wiele narządów i juz z nich nie wyszły , dlatego odrobaczanie jest tak ważne. Ja odrobaczam pieski co miesiąc PRATELEM lub ANIPRAZOLEM

Musiałabys podac duża dawkę , żeby powodem było przedawkowanie, tym bardziej że inne sa ok, były po prostu silniejsze i nie miały zainfekowanych organów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tristan'] Ja odrobaczam pieski co miesiąc PRATELEM lub ANIPRAZOLEM
[/QUOTE]
Odrobaczasz co miesiąc dorosłe psy? :-o Leki na odrobaczanie nie są obojętne dla organizmu, wiele osób w ogóle ich nie podaje bez badania kału i upewnienia się, że jest to konieczne.

Link to comment
Share on other sites

Tristan, myślę, że było tak jak pisałeś. Te psiaki zostały przeze mnie uratowane z pustostanu, gdzie oszczeniła się lekko zdziczała suka. Suka jest własnością meneli. Ona jeszcze nie ma tam najgorzej, ale szczeniaki są tam zabijane, dlatego szczeni się w różnych dziwnych miejscach. Gdy je brałam musiały być strasznie zarobaczone. Ale może źle zrobilam je odrobaczając. Może trzeba było zaczekac aż bedzie troszeczkę starsza i silniejsza.Ich matka ma ok 10 lat i nigdy nie widziała tabletek na robaki i żyje.
Ja sama moje psy i koty odrobaczam co pół roku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alenaa']Ale może źle zrobilam je odrobaczając. Może trzeba było zaczekac.[/QUOTE]
Szczeniaki były odrobaczane za późno, pierwsze odrobaczenie maluszków robi się już w 3-4 tygodniu, bo robactwo jest dla szczeniorków niebezpieczne... Możesz się tylko cieszyć, że resztę miotu udało się uratować :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Odrobaczasz co miesiąc dorosłe psy? :-o Leki na odrobaczanie nie są obojętne dla organizmu, wiele osób w ogóle ich nie podaje bez badania kału i upewnienia się, że jest to konieczne.[/quote]


tak do pół roku odrobaczam co miesiąc, potem co pół roku

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...