Jump to content
Dogomania

Moja "Ballada o Wędrowaniu"


zielona

Recommended Posts

  • Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zielona']Droga Pani Bundustar.
Loango podało maść szczeniąt tri i czarne ja zaś czarne i rude.
W sumie urodziły się trzy kolory.
Wróżeniem zajmuje się moja córka. Ma skompletowane kilka tomów tarota i spędziła na nauce ładnych parę lat.
Nawet nieźle jej idzie.[/QUOTE]

06-04-2011 19:45 [URL="http://www.dogomania.pl/threads/threads/205155-Basenji-w-Afryce?p=16649505&viewfull=1#post16649505"]#24[/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/members/53196-zielona"][B][COLOR=#4444ff]zielona[/COLOR][/B][/URL]

Dołączył Oct 2007 Postów 777
[INDENT]Trochę się potrudziłaś dla potomnych.Ja nie byłam taka dobra.
[I][B]W każdej książce o basenji pisze dość sporo o maściach.Ale hodowle Ypsylon i Loango [/B][/I]
[I][B]chyba nie czytały żadnej.[/B][/I]Pamiętacie nasze kłótnie.
[I]Niemniej warto wiedzieć.Tym bardziej,że jak się hoduje basenji to genetyka jest połową sukcesu.[/I]
[B][U][I]A teraz wróżba.[/I][/U][/B]
W hodowli Loango urodzę się szczenięta.Jakiej będą maści?
Mój typ jest taki.
Jak Domino jest homozygotą to urodzą się wszystkie czarne(chodzi o locus K) a jak jest heterozygotą to dzieci będą czarne i rude.Mimo,że Lala niesie gen tri po rodzicach to [U][I]w tym związku nie będzie szczeniąt tri[/I][/U].
Ciekawa jestem tych dzieci i czy mam rację.
[/INDENT][INDENT][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/137/logopodhalankopia.jpg/"][IMG]http://img137.imageshack.us/img137/4664/logopodhalankopia.jpg[/IMG][/URL]
[/INDENT]


Po coż Pani, Pani Zielona, te złośliwości, a później mówi Pani, że to "oni" napadają.
Myślę, że nic nie upoważniło Pani w moim poście aby z takim lekceważeniem i złośliwością się odnieść, wystarczy zerknąć wstecz by się jednak okazało, że to Pani się wróżeniem tamtym razem zajmowała i że było nietrafione. Czyżby: "prawda w oko kole".
Ze strony Loango wiem o zapowiedzi miotu w trzech maściach: rudo-białej, czarno-białej i tricolor, niestety nie ma już tej zapowiedzi więc mogę ją tylko z pamięci przytoczyć, no chyba, że pisałam coś w jakimś poście do kogoś, to jak sobie przypomnę to Pani przytoczę jednak z samej Pańskiej wypowiedzi wynika, że Loango zapowiedziało trzy maści, a nie jak Pani teraz twierdzi dwie.
Naprawdę nie trzeba tak postępować, właśnie o takie zachowania mi chodzi - oczywiście w sensie aby ich nie było!
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']Bundustar mam też ogromną prośbę nie pisz do mnie w liczbie mnogiej . Co jest do mnie kieruj tylko do mnie , a co do |Zielonej to do Zielonej ;)[/QUOTE]

Sama przeczytaj jeszcze raz Twój poprzedni post i jeszcze jeden wstecz, i się zapytaj siebie czego oczekujesz po takiej treści.
Widzę, że musi jeszcze dużo wody upłynąć, trudno.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ok Bundustar mozemy miedzy soba nie pisać wcale bo widze ,ze Ty co innego piszesz a co innego robisz . Dla mnie takie ciagle wymiany zdan sa bez sensu . Ja probuję sie dogadać ale nie za wszelka cene . Powiem też ,ze nie mam do nikogo negatywnego nastawienia , do Ciebie też nie . Mam nadzieje ,ze z czasem zaczniesz myslec pozytywnie tak jak ja . Wtedy nie bedziesz brala do siebie czegokolwiek na tym forum bez znaczenia kto i co takiego napisze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']06-04-2011 19:45 [URL="http://www.dogomania.pl/threads/threads/205155-Basenji-w-Afryce?p=16649505&viewfull=1#post16649505"]#24[/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/members/53196-zielona"][B][COLOR=#4444ff]zielona[/COLOR][/B][/URL]

Dołączył Oct 2007 Postów 777 [INDENT]Trochę się potrudziłaś dla potomnych.Ja nie byłam taka dobra.
[I][B]W każdej książce o basenji pisze dość sporo o maściach.Ale hodowle Ypsylon i Loango [/B][/I]
[I][B]chyba nie czytały żadnej.[/B][/I]Pamiętacie nasze kłótnie.
[I]Niemniej warto wiedzieć.Tym bardziej,że jak się hoduje basenji to genetyka jest połową sukcesu.[/I]
[B][U][I]A teraz wróżba.[/I][/U][/B]
W hodowli Loango urodzę się szczenięta.Jakiej będą maści?
Mój typ jest taki.
Jak Domino jest homozygotą to urodzą się wszystkie czarne(chodzi o locus K) a jak jest heterozygotą to dzieci będą czarne i rude.Mimo,że Lala niesie gen tri po rodzicach to [U][I]w tym związku nie będzie szczeniąt tri[/I][/U].
Ciekawa jestem tych dzieci i czy mam rację.
[/INDENT][INDENT][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/137/logopodhalankopia.jpg/"][IMG]http://img137.imageshack.us/img137/4664/logopodhalankopia.jpg[/IMG][/URL]
[/INDENT]
[COLOR=red]Po coż Pani, Pani Zielona, te złośliwości,[/COLOR] a później mówi Pani, że to "oni" napadają.
Myślę, że nic nie upoważniło Pani w moim poście aby z takim lekceważeniem i złośliwością się odnieść, wystarczy zerknąć wstecz by się jednak okazało, że to Pani się wróżeniem tamtym razem zajmowała i że było nietrafione. Czyżby: "prawda w oko kole".
Ze strony Loango wiem o zapowiedzi miotu w trzech maściach: rudo-białej, czarno-białej i tricolor, niestety nie ma już tej zapowiedzi więc mogę ją tylko z pamięci przytoczyć, no chyba, że pisałam coś w jakimś poście do kogoś, to jak sobie przypomnę to Pani przytoczę jednak z samej Pańskiej wypowiedzi wynika, że Loango zapowiedziało trzy maści, a nie jak Pani teraz twierdzi dwie.
Naprawdę nie trzeba tak postępować, właśnie o takie zachowania mi chodzi - oczywiście w sensie aby ich nie było!
Pozdrawiam[/QUOTE]Droga Pani Bundustar.
Ja ze strony Loango przeczytałam o szczeniętach tri i czarnych.
Jak przytacza Pani cytaty to proszę dodać jeszcze ten, w którym piszę skąd wzięła się maść tri. Ja się ciągle uczę więc pomylić zawsze się można.
Rodzeństwo Pakanya Liwang (chyba dwa szczenięta) było tri.
Pakanya Liwang niesie gen tri, ma go po matce Domino. Nie sprawdziłam tego wcześniej. I co z tego droga Pani Bundustar?
[COLOR=red]Złośliwości droga Pani Bundustar zaczęły się wcześniej pod moim adresem. Czyżby Pani ich nie znalazła? Cały długi wywód napisany przez gmk mam nawet skopiowany w zakładkach.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

miałam nie pisać, ale ciągle mnie prowokujecie! :D to wszystko Wasza wina!! :P
żartuję... a teraz na poważnie, spróbuję na spokojnie, kto mnie zna, ten wie, że spokój dla mnie, to jak płachta na byka ;)

nie umiem robić multicytatów i nie mam na to czasu, nie będę też przeszukiwała tematów by znaleźć jakiś post sprzed miesięcy, czy lat...

Lourdnes - czy ja imiennie Cię "napadłam"? obraziłam Cię jakoś? nie wydaje mi się, wstawiłam się tylko za oczernianą za wszelką cenę sunią, wstawiłaś "podrasowane" zdjęcia - ja bym tak nie zrobiła, wolałabym nie umieścić wcale, no ale... JEŚLI w jakikolwiek sposób poczułaś się urażona moją obroną suni to PRZEPRASZAM! :)
ktoś jeszcze chce przeprosin?! piszcie, póki mam nastrój ;)

co do ostatniego miotu w hodowli Loango - Zielona wróżyła czarne i rude (ewentualnie), sama Grażyna liczyła na rude i czarne (ewentualnie), ja w rozmowie z Gmk powiedziałam, że urodzą się czarne, rude i tri... pamiętam, jak Grażyna do mnie zadzwoniła po porodzie i się śmiałyśmy, że wykrakałam ;) to fajne wspomnienie, takie ludzkie było ze strony Grażyny, jak powiedziała, że się pomyliła, bo nie wzięła pod uwagę ojca suki... nikogo to nie zabolało, pożartowałyśmy sobie :) pewnie, że miałam satysfakcję, że pierwsza miałam rację! :D nosz jestem człowiekiem, a jak wszyscy wiemy, to bardzo egoistyczny gatunek...

jak rozmawiałam prywatnie, poza forum z Zieloną, to przyznałam się, że nie znam się na robieniu tych wykresów, rozpisek, zawsze kieruję się swoją jakąś-tam wiedzą oraz intuicją i logicznym myśleniem... kryjąc Rybkę Balim wiedziałam, że urodzą się czarne i rude, gdzieś tam po cichu miałam nadzieję, na pręgusa, a jednocześnie bałam się trindli - udało się, urodziły się 2 z 4 możliwych kolorów :) Zostawiłam sobie z tamtego miotu czarną sunię, jakie kolory ona da, może zobaczę za rok, o ile zdecyduję się ją pokryć. Teraz pokryłam Rybkę rudym psem - powinny się urodzić rude i pręgowane, gdzieś tam czyha trindle, ale tak daleko, że mam nadzieję, iż ustąpi tym ważniejszym kolorom ;)
Zielona - mam prośbę odnośnie nazewnictwa... błagam nie pisz czarne trindle bo coś takiego nie istnieje! pisząc o mojej Imbie i Art Of Noice Loango (obie mają identyczny rozkład kolorów przodków) pisz jeśli już musisz czarne brindle, albo "ukryte" brindle... bo trindle nierozerwalnie kojarzą się z tricolorami, co oznacza czarny podpalany brązem i z białymi znaczeniami - w wypadku trindli dodatkowo są pręgi na brązowych podpalaniach - to się ma nijak do Arti i Imby :)

postów i komentarzy na temat ciemnoty i ignorancji nie zamierzam komentować, wybaczcie...

Bundustar - szkoda czasu i atłasu, jeśli chodzi o Twoją walkę, nie zostaniesz odpowiednio zrozumiana... :/ a tak w ogóle, to żałuję, że nie miałyśmy okazji się poznać :)

wiecie co... chciałabym żeby wróciło forum sprzed kilku lat... fajnie było kiedyś... :(

Pozdrawiam wszystkich! :) i buziaki dla Waszych potworów (tak pieszczotliwie nazywam swoje czteronogi) ! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']Ok Bundustar mozemy miedzy soba nie pisać wcale bo widze ,ze Ty co innego piszesz a co innego robisz . Dla mnie takie ciagle wymiany zdan sa bez sensu . Ja probuję sie dogadać ale nie za wszelka cene . Powiem też ,ze nie mam do nikogo negatywnego nastawienia , do Ciebie też nie . Mam nadzieje ,ze z czasem zaczniesz myslec pozytywnie tak jak ja . Wtedy nie bedziesz brala do siebie czegokolwiek na tym forum bez znaczenia kto i co takiego napisze ;)[/QUOTE]

Ależ możemy pisać, jak najbardziej, weź tylko na wzgląd, że jak coś się pisze do mnie to muszę to do siebie wziąć, a nie mam zwyczaju by nastawiać drugi policzek jak ktoś w pierwszy bije.
Ja piszę o zgodzie i do zgody dążę jednak tak jak napisałaś nie za wszelką cenę, gdy ktoś mi coś "w buty wkłada" to to prostuję. Nikogo nie obrażam! Prosiłam byś przeczytała swoje posty bo jeszcze dziś w jednym z nich napisałaś, że nikogo nie nazywasz ciemnogrodem, a zaraz w następnym zdaniu piszesz kto to jest ten ciemnogród, nazywając nim ludzi którzy mają inne niż Ty zdanie na temat maści, ja też się do tych ludzi zaliczam i zupełnie mi nie przezszkadza, że Ty myślisz inaczej, i nie wyzywam Cię obraźliwie, więc nie widzę powodu dla jakiego Ty miałabyś mnie ( i innych) nazywać ciemnogrodem. Otwarcie mówię, że jestem "konserwą" jeśli chodzi o maści i nie widzę niczego w tym złego czy obraźliwego dla kogokolwiek.
To teraz tak bardzo wprost wyjaśniłam o co mi chodzi i mam nadzieję, że nie będziesz niczego nadinterpretowywać :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Droga Pani Bundustar.
Ja ze strony Loango przeczytałam o szczeniętach tri i czarnych.
Jak przytacza Pani cytaty to proszę dodać jeszcze ten, w którym piszę skąd wzięła się maść tri. Ja się ciągle uczę więc pomylić zawsze się można.
Rodzeństwo Pakanya Liwang (chyba dwa szczenięta) było tri.
Pakanya Liwang niesie gen tri, ma go po matce Domino. Nie sprawdziłam tego wcześniej. I co z tego droga Pani Bundustar?
[COLOR=red]Złośliwości droga Pani Bundustar zaczęły się wcześniej pod moim adresem. Czyżby Pani ich nie znalazła? Cały długi wywód napisany przez gmk mam nawet skopiowany w zakładkach.[/COLOR][/QUOTE]

Droga Pani,
intencją cytatu było tylko sprostowanie bieżących Pani słów, nie mam zamiaru sięgać "do staroci", w których nie brałam udziału. Odniosłam się tylko do tego, że to do mnie Pani dziś się złośliwie zachowała i kłamliwie odniosła do swojej wcześniejszej wypowiedzi, a mowa była o swobodnej wymianie zdań, dlatego nie ma sensu przypominać wcześniejszych waśni. A że się można mylić, to oczywiste, ale nie w sytuacji gdy się innych określa mało pochlebnym mianem! a też się mogli [I]tylko pomylić lub nie wziąć czegoś pod uwagę, [/I]prawda!
Tak więc zacznijmy jeszcze raz, od uśmiechu i bez wytykania, bo każdemu z całą pewnością można coś wytknąć!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']miałam nie pisać, ale ciągle mnie prowokujecie! :D to wszystko Wasza wina!! :P
żartuję... a teraz na poważnie, spróbuję na spokojnie, kto mnie zna, ten wie, że spokój dla mnie, to jak płachta na byka ;)

nie umiem robić multicytatów i nie mam na to czasu, nie będę też przeszukiwała tematów by znaleźć jakiś post sprzed miesięcy, czy lat...

Lourdnes - czy ja imiennie Cię "napadłam"? obraziłam Cię jakoś? nie wydaje mi się, wstawiłam się tylko za oczernianą za wszelką cenę sunią, wstawiłaś "podrasowane" zdjęcia - ja bym tak nie zrobiła, wolałabym nie umieścić wcale, no ale... JEŚLI w jakikolwiek sposób poczułaś się urażona moją obroną suni to PRZEPRASZAM! :)
ktoś jeszcze chce przeprosin?! piszcie, póki mam nastrój ;)

co do ostatniego miotu w hodowli Loango - Zielona wróżyła czarne i rude (ewentualnie), sama Grażyna liczyła na rude i czarne (ewentualnie), ja w rozmowie z Gmk powiedziałam, że urodzą się czarne, rude i tri... pamiętam, jak Grażyna do mnie zadzwoniła po porodzie i się śmiałyśmy, że wykrakałam ;) to fajne wspomnienie, takie ludzkie było ze strony Grażyny, jak powiedziała, że się pomyliła, bo nie wzięła pod uwagę ojca suki... nikogo to nie zabolało, pożartowałyśmy sobie :) pewnie, że miałam satysfakcję, że pierwsza miałam rację! :D nosz jestem człowiekiem, a jak wszyscy wiemy, to bardzo egoistyczny gatunek...

jak rozmawiałam prywatnie, poza forum z Zieloną, to przyznałam się, że nie znam się na robieniu tych wykresów, rozpisek, zawsze kieruję się swoją jakąś-tam wiedzą oraz intuicją i logicznym myśleniem... kryjąc Rybkę Balim wiedziałam, że urodzą się czarne i rude, gdzieś tam po cichu miałam nadzieję, na pręgusa, a jednocześnie bałam się trindli - udało się, urodziły się 2 z 4 możliwych kolorów :) Zostawiłam sobie z tamtego miotu czarną sunię, jakie kolory ona da, może zobaczę za rok, o ile zdecyduję się ją pokryć. Teraz pokryłam Rybkę rudym psem - powinny się urodzić rude i pręgowane, gdzieś tam czyha trindle, ale tak daleko, że mam nadzieję, iż ustąpi tym ważniejszym kolorom ;)
Zielona - mam prośbę odnośnie nazewnictwa... błagam nie pisz czarne trindle bo coś takiego nie istnieje! pisząc o mojej Imbie i Art Of Noice Loango (obie mają identyczny rozkład kolorów przodków) pisz jeśli już musisz czarne brindle, albo "ukryte" brindle... bo trindle nierozerwalnie kojarzą się z tricolorami, co oznacza czarny podpalany brązem i z białymi znaczeniami - w wypadku trindli dodatkowo są pręgi na brązowych podpalaniach - to się ma nijak do Arti i Imby :)

postów i komentarzy na temat ciemnoty i ignorancji nie zamierzam komentować, wybaczcie...

Bundustar - szkoda czasu i atłasu, jeśli chodzi o Twoją walkę, nie zostaniesz odpowiednio zrozumiana... :/ a tak w ogóle, to żałuję, że nie miałyśmy okazji się poznać :)

wiecie co... chciałabym żeby wróciło forum sprzed kilku lat... fajnie było kiedyś... :(

Pozdrawiam wszystkich! :) i buziaki dla Waszych potworów (tak pieszczotliwie nazywam swoje czteronogi) ! :)[/QUOTE]

Witam,
może więc Grażyna po rozmowie z Panią skorygowała i na stronie umieściła zapowiedź trzech maści bo ja nie rozmawiałam z Loango, a tylko przeczytałam na stronie jakie będą szczeniaki i po urodzeniu miotu, skojarzyłam z wyliczeniem Pani Zielonej i zamieściłam info jakie szczeniaki się urodziły z powołaniem na ten post. Powstała wtedy u mnie myśl, że margines błędu zawsze istnieje i trzeba go uszanować. To tyle odnośnie tej sprawy.

Myślę, że nic straconego i jeszcze możemy się poznać :) będzie mi bardzo miło :) a okazja na pewno jakaś będzie :) życie pisze różne scenariusze :)
Mam pokusę by próbować i nadzieję, że jednak będzie lepiej, a przynajmniej będę się starać, bo jak nikt się nie postara to już z całą pewnością lepiej nie będzie ;)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ypsylon bardzo Cię proszę o wskazanie chociażby jednego podrasowanego zdjęcia- nie liczac tych od gmk :evil_lol: I wypowiedz się co masz na mysli mowiac podrasowane , bo skoro widzisz gdzies podrasowanie to pewnie sie na tym znasz i mnie oswiecisz.Ja zdjęcia głownie rozjaśniłam( o czym pisałam) co dało mniejsze cienie.Na ciemniejszych boki psa są bardziej zapadnięte. Co do napadu na mnie i nie tylko mnie pisałaś ,ze sączymy jad i mamy sie nauczyć pokory :evil_lol: Dzieki za mądrą radę i wnikliwość oceny. Oczywiscie żartuje sobie. Ja nie biore do siebie niczego co wszyscy wzajemnie piszemy na tym forum bez znaczenia jaki to ma wydzwięk ;) Wy piszecie o jakis drużynach , obozach mnie to ani ziębi ani grzeje. Zielona mi wyjasnila ,ze z obozami to chodzi ,ze my jesteśmy Asiaczki z tytulu zakupionego psa. Uśmialam sie bo takie podzialy przypominaja mi dzieciece lata.Tylko ,ze ja juz z tego okresu wyroslam.Nie wiem co ma piernik do wiatraka .Może mi to wyjaśnisz precyzyjniej bo ja juz nie wiem czy jestem obóz Asiaczek czy Ballada a moze jeszcze coś innego.Ja już mysle innymi kategoriami niz w latach szkolnych dlatego pewnie teraz nie łapię i sama bym nie wpadla na jakakolwiek przynależnosc :evil_lol:
Mam nadzieje ,ze poznamy sie prywatnie na jakiejs wystawie.Co innego pisac co innego rozmawiac ;)

Odnośnie masci czarnej to niestety tak jest - jeden czysty wzor reszta maski. Fenotypowo mamy czarne psy a genetycznie juz niekoniecznie :evil_lol: To ze widzisz czarna masc wcale nie znaczy ,że jest czarna.Jak pisałam wczesniej- czysty czarny pies da tylko czarne szczenieta bez znaczenia z czym go skrzyżujesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Ależ możemy pisać, jak najbardziej, weź tylko na wzgląd, że jak coś się pisze do mnie to muszę to do siebie wziąć, a nie mam zwyczaju by nastawiać drugi policzek jak ktoś w pierwszy bije.
Ja piszę o zgodzie i do zgody dążę jednak tak jak napisałaś nie za wszelką cenę, gdy ktoś mi coś "w buty wkłada" to to prostuję. Nikogo nie obrażam! Prosiłam byś przeczytała swoje posty bo jeszcze dziś w jednym z nich napisałaś, że nikogo nie nazywasz ciemnogrodem, a zaraz w następnym zdaniu piszesz kto to jest ten ciemnogród, nazywając nim ludzi którzy mają inne niż Ty zdanie na temat maści, ja też się do tych ludzi zaliczam i zupełnie mi nie przezszkadza, że Ty myślisz inaczej, i nie wyzywam Cię obraźliwie, więc nie widzę powodu dla jakiego Ty miałabyś mnie ( i innych) nazywać ciemnogrodem. Otwarcie mówię, że jestem "konserwą" jeśli chodzi o maści i nie widzę niczego w tym złego czy obraźliwego dla kogokolwiek.
To teraz tak bardzo wprost wyjaśniłam o co mi chodzi i mam nadzieję, że nie będziesz niczego nadinterpretowywać :)
Pozdrawiam[/QUOTE]
Ok to ja ucinam dyskusje i nie kontynuujemy tematu kto kogo uraził bo to sie bedzie ciagnelo dalej. Z Ciemnogrodem wyjasnilam juz wczesniej -dokladnie -o co mi chodzilo i nic nie poradze ,ze tak uważam .Dla mnie genetyka jest podstawa hodowli . Jak najbardziej kazdy ma prawo myslec po swojemu :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Droga Pani,
intencją cytatu było tylko sprostowanie bieżących Pani słów, nie mam zamiaru sięgać "do staroci", w których nie brałam udziału. Odniosłam się tylko do tego, że to do mnie Pani dziś się złośliwie zachowała i kłamliwie odniosła do swojej wcześniejszej wypowiedzi, a mowa była o swobodnej wymianie zdań, dlatego nie ma sensu przypominać wcześniejszych waśni. A że się można mylić, to oczywiste, ale nie w sytuacji gdy się innych określa mało pochlebnym mianem! a też się mogli [I]tylko pomylić lub nie wziąć czegoś pod uwagę, [/I]prawda!
Tak więc zacznijmy jeszcze raz, od uśmiechu i bez wytykania, bo każdemu z całą pewnością można coś wytknąć![/QUOTE]
Dziwne te intencje.
Ale wyjdę Pani na przeciw.
Jest Pani bardzo mądra i bardzo inteligentna. Moja wiedz nijak się ma do ogromu Pani wiadomości. Dlatego jak będę miała problem natury genetycznej u basenji to zwrócę się do Pani. Mam nadzieję, że mi Pani nie odmówi.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

i zobacz, ja do Ciebie wyciągnęłam przysłowiową dłoń.... a Ty od razu się stawiasz :) to jest to, o czym wcześniej pisała Bundustar - Lourdes Ty nie potrafisz dyskutować...
pisząc "podrasowane" mam na myśli przerobione w jakikolwiek sposób - sama pisałaś, jak uczyłaś się programu do obróbki zdjęć i właśnie to miałam na myśli - zdjęcia często zbyt ostre, przejaskrawione (patrz na niektórych na nienaturalny kolor trawy)...
obozy?? jakie obozy?? kobieto zastanów się co Ty wypisujesz :) i najpierw sprawdź kto pierwszy wspomniał, że ja należę do jakiejś-tam-innej drużyny!!! ja nigdy nie napisałam, że w ogóle jest jakiś obóz! :)
zresztą, co mi przeszkadza, że Wy macie psy z hodowli Asiaczek?! matko i córko... ja Asię znam od lat!!! Wy jeszcze nawet nie wiedziałyście, że istnieje taka rasa, jak my się poznałyśmy! :) często zdarza się tak, że hodując tę samą rasę, pojawiają się zgrzyty i animozje, ale szanuję konkurencję! zawsze na ringu, jak przegram, podaję rękę i gratuluję zwycięzcy!
dobra, skończyłam dyskusję... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Dziwne te intencje.
Ale wyjdę Pani na przeciw.
Jest Pani bardzo mądra i bardzo inteligentna. Moja wiedz nijak się ma do ogromu Pani wiadomości. Dlatego jak będę miała problem natury genetycznej u basenji to zwrócę się do Pani. Mam nadzieję, że mi Pani nie odmówi.
Pozdrawiam[/QUOTE]

[I][B]I znów te złośliwości!!!![/B][/I]
[I][B]Jednak prawda w oczy kole!!![/B][/I]
[B][I]Jakoś tak dziwnie jak odpisuje Pani w takim kontekście jak by Pani postu nie czytała ale bardzo mi to wszystko.........obojętne ;)[/I][/B]
[B][/B]
[B][I]Jak by Pani miała jakieś problemy to oczywiście może Pani do mnie przyjść ale z genetycznymi to niech się Pani raczej nie fatyguje i radzi sobie sama ;)[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']
Zielona - mam prośbę odnośnie nazewnictwa... błagam nie pisz czarne trindle bo coś takiego nie istnieje! pisząc o mojej Imbie i Art Of Noice Loango (obie mają identyczny rozkład kolorów przodków) pisz jeśli już musisz czarne brindle, albo "ukryte" brindle... bo trindle nierozerwalnie kojarzą się z tricolorami, co oznacza czarny podpalany brązem i z białymi znaczeniami - w wypadku trindli dodatkowo są pręgi na brązowych podpalaniach - to się ma nijak do Arti i Imby :)



[COLOR=navy]wiecie co... chciałabym żeby wróciło forum sprzed kilku lat... fajnie było kiedyś.[/COLOR].. :(

Pozdrawiam wszystkich! :) i buziaki dla Waszych potworów (tak pieszczotliwie nazywam swoje czteronogi) ! :)[/QUOTE]
Masz rację, mylę pojęcia , powinno być "black brindle"
Co do Imby to też może mieć ciekawy genotyp. Ale to czas pokaże.
[COLOR=navy]Przed kilkoma laty to mnie nie było na forum ale chętnie spędziłabym czas w niekłótliwym towarzystwie.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ypsylon']i zobacz, ja do Ciebie wyciągnęłam przysłowiową dłoń.... a Ty od razu się stawiasz :) to jest to, o czym wcześniej pisała Bundustar - Ty nie potrafisz dyskutować...
pisząc "podrasowane" mam na myśli przerobione w jakikolwiek sposób - sama pisałaś, jak uczyłaś się programu do obróbki zdjęć i właśnie to miałam na myśli - zdjęcia często zbyt ostre, przejaskrawione (patrz na niektórych na nienaturalny kolor trawy)...
obozy?? jakie obozy?? kobieto zastanów się co Ty wypisujesz :) i najpierw sprawdź kto pierwszy wspomniał, że ja należę do jakiejś-tam-innej drużyny!!! ja nigdy nie napisałam, że w ogóle jest jakiś obóz! :)
zresztą, co mi przeszkadza, że Wy macie psy z hodowli Asiaczek?! matko i córko... ja Asię znam od lat!!! Wy jeszcze nawet nie wiedziałyście, że istnieje taka rasa, jak my się poznałyśmy! :) często zdarza się tak, że hodując tę samą rasę, pojawiają się zgrzyty i animozje, ale szanuję konkurencję! zawsze na ringu, jak przegram, podaję rękę i gratuluję zwycięzcy!
dobra, skończyłam dyskusję... ;)[/QUOTE]
Przejaskrawione zdjacia nie były robione ps tylko jeszcze wtedy w innym programie.Na monitorze wygladaly ok po zapisaniu program mi je zmienial i nie umialam tego przestawic.Do tego dochodzi kalibracja monitora. Wtedy tego nie wiedzialam teraz wiem. Podejrzewam ,ze niektorzy maja nieskalibrowany a to ma znaczenie w widzeniu kolorow .Wiele razy tez podkreslalam ,ze ucze sie robic zdjecia i pracowac na programach wiec nie mam sobie nic do zarzucenia ,ze cos mi nie wyszlo. Odnosnie chudego psa- bo odtąd sie wszystko zaczelo, wczesniej wam zdjecia nie przeszkadzaly i nikt nic nie pisal.Za to do tej pory nie doczekalismy sie zdjec gmk, ktora przeciez tak sie napracowala ,zeby mnie skrytykowac :evil_lol:
Odnosnie innych rzeczy jest to caloksztalt wylapany z dawnych postow . Nie wazne czy Pani to pamieta czy nie .Mnie to nie obchodzi ale o tym byla mowa.Akurat ja pamietam. Co do tematu czy umiem dyskutowac czy nie to niech mi Pani sama odpowie [U]czy jest o czym[/U]? Moze Pani zdaniem jest -moim nie.Was to nakreca mnie nudza dyskusje ,z ktorych nikt nic madrego nie wyniesie. Takie paplanie o wszystkim i o niczym.Kiedys zaczelam robic te tlumaczenia żeby cos sie na tym forum zmienilo.Żeby mozna sie bylo tutaj czegos dowiedziec chociazby osobie , ktora zajrzy na forum pierwszy raz. I widze ,ze wyszłam z tym pierwsza i ostatnia( nie liczac wczesniejszego czasu Zielonej, w ktorym mnie jeszcze nie bylo)...Myslalam ,ze inni dadza cos od siebie rowniez .A tutaj sa osoby , ktore nie tylko nic nie wnosza ale atakuja kazda najdrobniejsza inicjatywe.
Wcale też sie nie stawiam. Napisalam ,ze wole rozmawiac niz pisac . Pozrozmawiamy kiedys gdzies to wtedy mnie Pani oceni bo teraz to chyba troche za wszesnie i na ocene i dobre rady (z wczesniejszych postow). No...chyba ,ze Pani sama jest idealem wtedy hyle czoła :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Masz rację, mylę pojęcia , powinno być "black brindle"
Co do Imby to też może mieć ciekawy genotyp. Ale to czas pokaże.
[COLOR=navy]Przed kilkoma laty to mnie nie było na forum ale chętnie spędziłabym czas w niekłótliwym towarzystwie.[/COLOR][/QUOTE]

to se ne vrati...

sama jestem Imby ciekawa... ale dla niej wybrać samca odpowiedniego! to będzie wyczyn! osiwieję całkiem... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']A z tymi badaniami -przeciez nie sa skomplikowane- mozna je zrobic w kraju, po co sie wykosztowywac ?[/QUOTE]
FS nie zrobisz w PL, niestety...

[quote name='Ypsylon']
wiecie co... chciałabym żeby wróciło forum sprzed kilku lat... fajnie było kiedyś... :(
[/QUOTE]
Naprawde?
A ja nie, bo kilka lat wstecz była na forum baskowym dokładnie taka atmosfera, jak obecnie... chociaz i obecnie, w chwilach większej ciszy, sa "inni", co wyskakuja z atakiem na cokolwiek, takie [I]trollowanie[/I][B]...[/B].
W takich momentach nasuwa mi się określenie, że niektórzy myślą kategoriami "spisku dziejowego"...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']FS nie zrobisz w PL, niestety...


Naprawde?
A ja nie, bo kilka lat wstecz była na forum baskowym dokładnie taka atmosfera, jak obecnie... chociaz i obecnie, w chwilach większej ciszy, sa "inni", co wyskakuja z atakiem na cokolwiek, takie [I]trollowanie[/I][B]...[/B].
W takich momentach nasuwa mi się określenie, że niektórzy myślą kategoriami "spisku dziejowego"...

Pzdr.[/QUOTE]
Myslałam ,ze da rade takie badanie zrobic w kraju.Zwłaszcza ,ze nie jest to cos skomplikowanego :roll: Pewnie znowu jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno o pieniadze :evil_lol:

Zgadzam sie. Jak zalogowalam sie z Mańkami to atmosfera byla przyjazna.
Nie było też osob , ktore klotnie wywołują a ze starych postow wynika ,ze te kłótnie mialy miejsce jeszcze hen przed moim pojawieniem sie i powodowaly je te same osoby co obecnie. I tylko te osoby kręcą tutaj zadyme udzielając sie chyba tylko w tym celu. Albo w celu zwiększenia poczytności wątku bo wszystkie te awantury niczego poza bijacym licznikiem ogladalności watku nie wnosza :diabloti::diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Ha, ja pamiętam i nawet mam wydrukowany PIERWSZY post "innych", marzenie..., no może takie nie do końca moje, ale było co czytac! spisek dziejowy, że hohoho...

Pzdr.[/QUOTE]
A ten post jeszcze istnieje ? :evil_lol: Ja teraz niedawno zaczelam czytac co było kiedys pisane w sumie przez te zadymy. Niezle sie usmiałam zwłaszcza z dyskusji gmk kontra Zielona :diabloti: teraz wiem czemu gmk woli z Zielona nie zadzierać :evil_lol::evil_lol::evil_lol:Uśmiałam sie zwlaszcza z tych kaloszy hahaha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...