Jump to content
Dogomania

Moja "Ballada o Wędrowaniu"


zielona

Recommended Posts

[quote name='zielona'][FONT=&quot][SIZE=3]Art Of Noice Loango to suczka o niezmiernie ciekawym genotypie. Zawiera gen czarny dominujący, i gen brindle. Pokryta psem rudo -białym da potomstwo czarne, rude i brindle. Zdarzyło się, że dała czarne(3) i brindle(1). To przypadek, że nie było rudego.
Gdyby miała maść jak trikolor brindle. Ale w takim umaszczeniu byłaby trindlem.
Nie widzicie, że to jest chore?
Amerykanie już od dawna wiedzą ....a co wiedzą Anglicy? Naprawdę nie wiem. Maja te same badania genetyczne.

[/SIZE][/FONT][/QUOTE]
Mając wiedzę o jej genotypie, to jak wirtuoz, można rzeźbić maści szczeniąt, z odpowiednim reproduktorem.(Nie trzeba sięgać do 16 pokolenia)
To jest cudowne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja z przyjemnością czytam [B]zielona [/B]co tu piszesz i z chęcią wysłuchuję różnych opinii :). Bardzo Ci dziękuję za informacje jak i co może wyjść z kojarzenia Saidi i Serka. No i mamy 2 tri i dwa rudaski :). Pytanie tylko co niosą te rudaski ;)

Gdybyś mogła uporządkować moją wiedzę, to:
[B]tri [/B]jest najbardziej [U]recesywny[/U], a więc zawsze oboje rodziców musi być nosicielami aby wyszedł
[B]rudy [/B]i [B]czarny[/B], to [U]dominujące[/U], czarny bardziej tak?
a jak ma się do tego pręgowany? (to jest brindle?)

Link to comment
Share on other sites

Zielona a myślałam,że juz spisz - ja jak jestem na wsi to z kurami chodze spac- cisza i świeże powietrze a tutaj nawdycham sie tego smogu i cierpie na bezsennosc :evil_lol:

Jamnicze ja napiszę tak:
Czarny jest dominujący nad innymi maściami. Działa też jak maska na inne maści ( przykrywa je- stad nie wiemy czy czarny jest czysty czy moze to jest brindle, trindle itp( po czystym czarnym- homozygotycznie dominujacym urodza sie tylko czarne baski)Następna jest masc ruda choziaz dziedziczy sie recesywnie ;-)
Maść brindle jest odmastką czarnej.Przykryje rudą-stąd prążki. Trindle to nic innego jak Tricolory niosace dominujacy nad nimi gen Brindle. Dlatego nieuznanie Trindli wynika [U]oczywiscie moim zdaniem[/U] z głupoty i niewiedzy tych co masci uznaja.(W stanach wraz z wiedząTrindle uznano).

Ja nie chce nikogo z tych filozofów od uznawania maści obrażać ale naprawdę idzie sie załamać jak kos chce być madrzejszy od natury. To samo jest z maściami rozjaśnionymi .Z uznawaniem masci naszych Basenji jest podobnie jak z Hitlerem i jego pomysłem na rase aryjska :diabloti:. Tylko bladyni o niebieskich oczach sa idealni a reszta to smieci do wyeliminowania. To jest właśnie taki przykład mody i czyjegos wymyslu(moze troszeczke przesadziłam z przykładem:evil_lol: ale chce wam pokazac moj tok rozumowania). Chcą zniszczyc to co naturalne .Ja teraz dużo buszuje po sieci w poszukiwaniu masci nieuznanych. Nagromadziłam ciekawe materiały i zdjęcia i moze kiedys zamieszcze mały fotowykład. Nawet obecnie po uznanych rodzicach czempionach w odpowiednich kojarzeniach nadal rodza sie Basenji o różnych maściach nieuznanych.Mamy sobolki i wilczate o różnym natężeniu barwy, masci rozjaśnione do kremowych i to wciąż sa rasowe Basenji.
Uf rozpisałam sie troszkę .Mam nadzieje ,ze moje wywody was nie nudza bo ja bardzo sie w te maści wkręciłam i to sie robi taka moja baskowa fascynacja i dlatego sie nakrecam :diabloti:

Odnośnie pytania co niosą rudaski - tylko gen tricolor :)

Link to comment
Share on other sites

[B]lourdnes[/B], ja tez mam moja mała kolekcję kolorów nieuznanych. I sa to bardzo ciekawe umaszczenia. Myslę, że do tej rozmowy o kolorkach nieuznanych jeszcze wrócimy (przypomnij sobie, o czym rozmawiałyśmy podczas Klubowej tegorocznej). A jak nie pamiętasz, to skontaktuj się z [B]zieloną[/B], ona pamięta;)

Porównanie z Hitlerem, fakt, bardzo ostre, ale myslę, że dobrze pokazuje tok myslenia.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]lourdnes[/B], ja tez mam moja mała kolekcję kolorów nieuznanych. I sa to bardzo ciekawe umaszczenia. Myslę, że do tej rozmowy o kolorkach nieuznanych jeszcze wrócimy (przypomnij sobie, o czym rozmawiałyśmy podczas Klubowej tegorocznej). A jak nie pamiętasz, to skontaktuj się z [B]zieloną[/B], ona pamięta;)

Porównanie z Hitlerem, fakt, bardzo ostre, ale myslę, że dobrze pokazuje tok myslenia.

Pzdr.[/QUOTE]
Wiem wiem , pamiętam i zbieram co trzeba bo to wszystko też jest na ten temat :evil_lol:
A te wszystkie maści nieuznane sa dla basenji tak naturalne jak dla ludzi kolory włosów i oczu-stad wyjechałam z Hitlerem-tez sie bawil w Boga :mad:. Zbieram też co jak migrowało , gdzie i kiedy co sie dolało ale to tylko taki przedsmaczek- wiecej nie zdradze .Wiesz tylko Ty i Zielona :diabloti: I trzymajcie kciuki bo moze dam radę zdobyć film na poparcie tezy :evil_lol: Więcej nie zdradze zeby nie zapeszyć :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Lourdnes i Zielona: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jeżeli prezentowanie swojej opinii, pozostawanie przy swoim zdaniu uważasz za bycie nie w porządku i atakowanie to pewnie masz rację[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zwróćcie proszę drogie Panie uwagę kto wyzwał wszystkich z forum (a więc i swoje koleżanki i kolegów) od ciemnogrodu, nieuków i nieoczytanych! I to wielokrotnie! Trudno się w tej sytuacji dziwić, że jest średnią przyjemnością wypowiadać się tu, więc i ludzi i ciekawych wiadomości z każdym dniem będzie mniej. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dużo łatwiej można by wymieniać się poglądami gdyby każde spostrzeżenie czy uwaga nie była przyrównywana do głupoty.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przyznaję, że mnie też z każdym dniem mniej się chce tu pisać, kiedyś miałam nadzieję, że się coś pozmienia i ułoży ale niestety ciągle forum basenji na dogomani przypomina „towarzystwo wzajemnej adoracji” i każdy spoza tego towarzystwa jest głupi, nieoczytany, nieuk itd itp. a szkoda.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Lourdnes i Zielona: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jeżeli prezentowanie swojej opinii, pozostawanie przy swoim zdaniu uważasz za bycie nie w porządku i atakowanie to pewnie masz rację[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zwróćcie proszę drogie Panie uwagę kto wyzwał wszystkich z forum (a więc i swoje koleżanki i kolegów) od ciemnogrodu, nieuków i nieoczytanych! I to wielokrotnie! Trudno się w tej sytuacji dziwić, że jest średnią przyjemnością wypowiadać się tu, więc i ludzi i ciekawych wiadomości z każdym dniem będzie mniej. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dużo łatwiej można by wymieniać się poglądami gdyby każde spostrzeżenie czy uwaga nie była przyrównywana do głupoty.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Przyznaję, że mnie też z każdym dniem mniej się chce tu pisać, kiedyś miałam nadzieję, że się coś pozmienia i ułoży ale niestety ciągle forum basenji na dogomani przypomina „towarzystwo wzajemnej adoracji” i każdy spoza tego towarzystwa jest głupi, nieoczytany, nieuk itd itp. a szkoda.[/SIZE][/FONT][/QUOTE]
Bundustar ja nikogo z forum nie wyzywałam .Ciemnogrod to Ci co dyktuja jakie masci sa Basenji a jakie nie sa nie majac pojecia co siedzi w genach tej rasy.(Dlaczego dane masci wciąż mimo wieloletniej selekcji występuja ? Odpowiedz jest prosta - sa to masci natualne tej rasy i przenosza sie latami w genach z pokolenia na pokolenie i w odpowiednich kojarzeniach się ujawniają) . Nikt z forum nie mial wpływu na to co uznac a co nie .Ja pisalam ogolnie. Nie wiem dlaczego cokolwiek napisze Ty bierzesz do siebie jako osobisty atak . Jeśli ktoś sie poczuł przeze mnie urażony to przepraszam. Czasem cos mi siedzi w glowie i moze napisze szybko zdanie źle je formułując,które potem brzmi dwuznacznie a czego ja w danym momencie mając cos konkretnego w glowie nie widzę. Na pewno nie mialam zamiaru nikogo tutaj atakować .I nie pisz mi ,ze ja coś i Zielona bo na to co pisze Zielona , Ty czy ktokolwiek inny ja wpływu nie mam .Moge odpowiadać tylko za siebie i ostatnia rzecza tutaj jest wyśmiewanie kogokolwiek .Ja tez alfa i omega nie jestem i uwazam ,ze moja wiedza o rasie wciąż jest w powijakach. Ja sama sie dopiero uczę i jestem na etapie podstawówki odnośnie rasy :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar'][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Lourdnes i Zielona: [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jeżeli prezentowanie swojej opinii, pozostawanie przy swoim zdaniu uważasz za bycie nie w porządku i atakowanie to pewnie masz rację[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zwróćcie proszę drogie Panie uwagę kto wyzwał wszystkich z forum (a więc i swoje koleżanki i kolegów) od [B]ciemnogrodu,[/B] [B]nieuków i nieoczytanych![/B] I to wielokrotnie! Trudno się w tej sytuacji dziwić, że jest średnią przyjemnością wypowiadać się tu, więc i ludzi i ciekawych wiadomości z każdym dniem będzie mniej. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][COLOR=darkgreen][SIZE=3]Dużo łatwiej można by wymieniać się poglądami gdyby każde spostrzeżenie czy uwaga nie była przyrównywana do głupoty.[/SIZE][/COLOR][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=red]Przyznaję, że mnie też z każdym dniem mniej się chce tu pisać, kiedyś miałam nadzieję, że się coś pozmienia i ułoży[/COLOR] ale niestety ciągle forum basenji na dogomani przypomina „towarzystwo wzajemnej adoracji” i każdy spoza tego towarzystwa jest głupi, nieoczytany, nieuk itd itp. a szkoda.[/SIZE][/FONT][/QUOTE]
Sprawdź Bundustar po ilu wymianach postu padły te słowa[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [B]ciemnogrodu,[/B] [B]nieuków i nieoczytanych![/B][/SIZE][/FONT]
Jakiś czas temu niewiele wiedziałam. Kiedy poddałam pod wątpliwość jakość badania SF w Ameryce, to był istny napad na mnie. Poszukaj te słowa, które zostały skierowane przeciwko mnie.To obrażanie mnie. Choroba dziedziczna i koniec. A co się okazało? Nie choroba dziedziczna tylko mutacja i dzisiaj należy powtórzyć badania bo poprzednie są nie aktualne.
Na Facebook-u (nie pamiętam) jakiś pies wcześniej miał AFS a po nowym badaniu jest CL.
To jak rzetelne są badania te poprzednie? Uważam to za wielkie oszustwo.
Wcześniej mówiłam, że badanie jest mało wiarygodne. I to prawda.
Wy mnie WSZYSCY WYSMIELIŚCIE.
Pytałam co jest [COLOR=red][B]przyczyną[/B][/COLOR] powstania zwyrodnienia nerek. Dostawałam odpowiedź jakie są objawy. Jakie są to ja wiem ale przyczyny NIKT Z WAS MI NIE PODAŁ.
Ja ją znalazłam. Tylko trzeba trochę czasu poświęcić, żeby znaleźć, potem się nauczyć i wiedzieć. A przede wszystkim to TRZEBA CHCIEĆ.
[COLOR=darkgreen]Nie da się tak rozmawiać na tym forum. Kto ma więcej wiedzy na tym forum od wcześniejszych bywalców to trzeba go zagryźć. A ja, no cóż, nie będę nikogo uszczęśliwiać na siłę.
[COLOR=black]Maści również chciałam wypisać, ale nasłuchałam się tylu drwin i obrażeń, że w porę wyhamowałam. Na mojej stronie wzór jest ogólny i nic z niego nie wyczytacie. Prawdziwy jest bardziej skomplikowany ale rzetelny.
I teraz, kiedy słyszę o błędnych teoriach i widzę, że osoby wygłaszające te teorie (od początku istnienia na forum) ciągle są w tym samym punkcie i wmawiają ludziom, że mają OGROMNĄ WIEDZĘ, ........... to bardzo przepraszam ale jest to nie do przyjęcia.
[COLOR=red]A co byś chciała, żeby się zmieniło i ułożyło?[/COLOR]

[/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]zielona,[/B] ale to nie na tym forum...

a mnie zastanawia jedno.
Za badanie FS zapłaciliśmy wszyscy po 65 USD.Obecnie "proponuje" nam się "nowe" badania po 50 USD. Oczywiście tylko dla tych, co juz te badania maja i powinni sobie jeszcze raz sprawdzić, czy ich piesek aby nie pogorszył się w wyniku FS a może poprawił...
Te badania (powtórne) powinny być darmowe dla tych, co chcą je powtórzyc. Dla nowych - stała cena, czyli 65 USD.
Traktuję to jako wyciąganie kasy i nic więcej. Za nastepnych kilka lat przyjdzie inny pan dr i powie, że on ma inny sposób badania próbek sliny na FS i znowu trzeba będzie wydawac kasę, bo a nuż naszemu pieskowi sie poprawiło...?
eh, kasa, kasa rządzi...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[B]Bundustar[/B], a ja się nie dziwię [B]zielonej[/B], że nie chce dyskutowac. Bo ja czytałam te posty obrażające Ją i dyskredytujące Jej wiedze. I mi się to bardzo nie podobało. Brak umiejętności dyskutowania, brak argumentów skutkowało tym, że padały epitety... [B]zielona [/B]wtedy odpuściła i ja się nie dziwię.

Po jakimś czasie, teraz, okazuje się, że "inni" nie zrezygnowali i podpytują tu i ówdzie, ale kicha! Teraz to wypadałoby przeprosic oficjalnie na forum i przyznac się do braku wiedzy.Ale "inni" tego nie zroiba,bo.... są nieomylni, mają ogromną wiedzę...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][B]zielona,[/B] ale to nie na tym forum...

a mnie zastanawia jedno.
Za badanie FS zapłaciliśmy wszyscy po 65 USD.Obecnie "proponuje" nam się "nowe" badania po 50 USD. Oczywiście tylko dla tych, co juz te badania maja i powinni sobie jeszcze raz sprawdzić, czy ich piesek aby nie pogorszył się w wyniku FS a może poprawił...
Te badania (powtórne) powinny być darmowe dla tych, co chcą je powtórzyc. Dla nowych - stała cena, czyli 65 USD.
Traktuję to jako wyciąganie kasy i nic więcej. Za nastepnych kilka lat przyjdzie inny pan dr i powie, że on ma inny sposób badania próbek sliny na FS i znowu trzeba będzie wydawac kasę, bo a nuż naszemu pieskowi sie poprawiło...?
eh, kasa, kasa rządzi...

Pzdr.[/QUOTE]
ASIACZKU
Ale ja jestem ta agresywna co to ludzi na forum obrażam.
Ja im mówię prawdę, a co ONI z tą prawdą zrobią??? Jeden BÓG raczy wiedzeć.
[COLOR=red][B]J[/B][B]A WOLĘ WIEDZIEĆ[/B][/COLOR] BZDURY PISZĄ ALE JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI TO NA PEWNO O KASĘ

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Najbardziej recesywny jest "fula black" czarny "a"
Później czarny, następnie czerwony[/QUOTE]

[quote name='lourdnes']Zielona a myślałam,że juz spisz - ja jak jestem na wsi to z kurami chodze spac- cisza i świeże powietrze a tutaj nawdycham sie tego smogu i cierpie na bezsennosc :evil_lol:

Jamnicze ja napiszę tak:
Czarny jest dominujący nad innymi maściami. Działa też jak maska na inne maści ( przykrywa je- stad nie wiemy czy czarny jest czysty czy moze to jest brindle, trindle itp( po czystym czarnym- homozygotycznie dominujacym urodza sie tylko czarne baski)Następna jest masc ruda choziaz dziedziczy sie recesywnie ;-)
Maść brindle jest odmastką czarnej.Przykryje rudą-stąd prążki. Trindle to nic innego jak Tricolory niosace dominujacy nad nimi gen Brindle. Dlatego nieuznanie Trindli wynika [U]oczywiscie moim zdaniem[/U] z głupoty i niewiedzy tych co masci uznaja.(W stanach wraz z wiedząTrindle uznano).

Ja nie chce nikogo z tych filozofów od uznawania maści obrażać ale naprawdę idzie sie załamać jak kos chce być madrzejszy od natury. To samo jest z maściami rozjaśnionymi .Z uznawaniem masci naszych Basenji jest podobnie jak z Hitlerem i jego pomysłem na rase aryjska :diabloti:. Tylko bladyni o niebieskich oczach sa idealni a reszta to smieci do wyeliminowania. To jest właśnie taki przykład mody i czyjegos wymyslu(moze troszeczke przesadziłam z przykładem:evil_lol: ale chce wam pokazac moj tok rozumowania). Chcą zniszczyc to co naturalne .Ja teraz dużo buszuje po sieci w poszukiwaniu masci nieuznanych. Nagromadziłam ciekawe materiały i zdjęcia i moze kiedys zamieszcze mały fotowykład. Nawet obecnie po uznanych rodzicach czempionach w odpowiednich kojarzeniach nadal rodza sie Basenji o różnych maściach nieuznanych.Mamy sobolki i wilczate o różnym natężeniu barwy, masci rozjaśnione do kremowych i to wciąż sa rasowe Basenji.
Uf rozpisałam sie troszkę .Mam nadzieje ,ze moje wywody was nie nudza bo ja bardzo sie w te maści wkręciłam i to sie robi taka moja baskowa fascynacja i dlatego sie nakrecam :diabloti:

Odnośnie pytania co niosą rudaski - tylko gen tricolor :)[/QUOTE]
O, bardzo wam dziękuję za wyjaśnienie.
Temat ciekawy i szeroki, z chęcią dowiedziałabym się więcej, mam nadzieję, że na jakiejś wystawie będzie czas na pogaduchy, to się przypomnę :)

Link to comment
Share on other sites

Ja czytałam te stare posty jak jeszcze nie było mnie na forum i to prawda ,że nagonka na Zielona byla duża i z każdej strony. Cokolwiek nie napisala czy to ciekawostka czy teoria już była bombardowana i wcale nie bylo to robione na zasadzie dyskusji a raczej ataku agresji i to w gówniarski sposób. Pojawiła sie nowa osoba to gówno wie damy jej czadu.Taki jest moj odbior po przejrzeniu tych postów. Zobaczcie też ,ze jak wyszło ,ze jestem córka Zielonej nastąpiły ataki na mnie :evil_lol: Pojawiły sie osoby ,ze tak powiem z nikąd .Chodzi mi o to,że w życiu nie zamieniły ze mna ani słowa tak w realu jak i na tym forum -mam tu na mysli ataki pani Ypsylon i piękną litanie gmk ( którą to ponoć [B]JA[/B] obraziłam - tak mi powiedzial Pan z Loango na ostatniej wystawie przed wejsciem na ring :evil_lol: ). To sie dopiero nazywa nastawienie. Te wyżej wymienione osoby nie udzielaja sie na forum w ogóle a raz na czas pojawiają sie kręcić zadymę :diabloti:.Na podstawie mojej krótkiej rozmowy z Panem z Loango stwierdzam tylko ,ze z tymi ludzmi nie da sie rozmawiac ( Z Ypsylon nie wiem- nie poznałam jeszcze). Są ślepo zapatrzeni w siebie -wszędzie wietrza na siebie atak, wszystko wiedzą najlepiej i jak dzieci biora do siebie to co sie na tym forum pisze. To jest przeciez smieszne. I gdzie ja tu kogo obraziłam ? Ja tylko wyraziłam swoje zdanie na temat psa Opary. Mam prawo do własnego zdania przeciez nikt sie nie musi z nim zgadzac chociaz w tym wypadku nie zgodzily sie ze mna tylko 3 osoby :evil_lol: Eh nie ważne , było minelo :eviltong: W kazdym razie niektorzy powinni dac na luz - zyje sie wtedy łatwiej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jamnicze']O, bardzo wam dziękuję za wyjaśnienie.
Temat ciekawy i szeroki, z chęcią dowiedziałabym się więcej, mam nadzieję, że na jakiejś wystawie będzie czas na pogaduchy, to się przypomnę :)[/QUOTE]
Nie ma sprawy.Ja moge odpowiedziec i tutaj chyba ,ze czegos nie wiem to wtedy juz Zielona :)

Link to comment
Share on other sites

Drogie Panie,
to znaczy, że się nic nie zmieniło...kiedyś ktoś kogoś obraził...później odwrotnie ten obrażany obaził obrażającego, a może warto się przeprosić i uznać, że każdy może mieć swoje zdanie.
Bardzo nudny byłby świat gdybyśmy wszyscy uważali tak samo i wiedzieli to samo.
Myślę sobie, że nie trzeba nikogo obrażać, wyciągać pochopnych wniosków i opinii.
Przyznaję, nie wszystkie wątki czytałam od początku, bo też nie wszystko mnie w równym stopniu zajmuje ale ostatnie wymiany zdań są takie....przykre.
Lordnes piszesz, że zbytnio do siebie biorę to co piszesz ale jeśli coś kierujesz do mnie lub w odpowiedzi do mojego postu to nie sposób inaczej do tego podejść, dla mnie nie ma znaczenia, że jesteś córką Zielonej, czasem tylko zastanawia mnie konwencja wymiany przez Was zdań na tym forum, ale to WASZA sprawa jak się kontaktujecie, tak ostatecznie przyjęłam, natomiast wyzwanie od ciemnogrodu owszem nastąpiło po kilku postach tego samego wieczora, a warto mieć na uwadze, że nie każdy dysponuje niograniczonym czasem na śledzenie postów na dogo, nie każdy też, tu myślę o sobie, ma zamiar wdawać się w szczegóły uzyskiwania konkretnych maści.
Przyznaję też, że trochę przeraża mnie podejście do maści basenji jak do kolorowych skórek, jakoś zupełnie pominięto kwestie pozostałych cech rasy, a one też są baaardzo istotne, ale to tak na marginesie zupełnie bo się o tym nie mówi. Wspomnę, że o nieoczytanych nieukach była mowa gdy Loango prawidłowo przewidziało maści w swoim miocie, a Pani Zielonej wróżba rozminęła się z rzeczywistością.
Nie będę jednak więcej wyliczać ile razy kto kogo "napadł" i ile razy mnie napadnięto bo nie o to chodzi, mnie ciągle się marzy zgodne grono w rasie i tyle :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']


Loango prawidłowo przewidziało maści w swoim miocie, a Pani Zielonej wróżba rozminęła się z rzeczywistością.

Pozdrawiam[/QUOTE]
Droga Pani Bundustar.
Loango podało maść szczeniąt tri i czarne ja zaś czarne i rude.
W sumie urodziły się trzy kolory.
Wróżeniem zajmuje się moja córka. Ma skompletowane kilka tomów tarota i spędziła na nauce ładnych parę lat.
Nawet nieźle jej idzie.

Link to comment
Share on other sites

Fakt Tarota oswoiłam jeszcze w podstawówce zaczynając wróżenie na murkach pod szkołą :evil_lol:
Bundustar Ty masz nadal pretesje ;) Wyrawałaś jakieś słowo z kontekstu , piszesz ,ze chcesz coś zmienic ale robisz cos całkowicie odwrotnego. Mozemy zamknąc ten temat , uciać tu i teraz niczego nie wnoszace wymiany zdań i życ w zgodzie?
Ja też nie chce kłótni i jak Ty chce cos zmienić dlatego proponuje tu i teraz uciac wszystkie spory . Dobry początek ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...