Jump to content
Dogomania

Moja "Ballada o Wędrowaniu"


zielona

Recommended Posts

  • Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Basenji to ogromna gama kolorów. Są nieprawdopodobne, nawet łaciate. Kiedy trafiły do Anglii to moda była ostra. Ostre kolory czerń, biel i mocny rudy dały się przebić.Po angielsku, czarny melonik i biała koszula. Arystokracja. Pastele to lata 70-siąte. I tak tępiono pierwotną rasę. MASAKRA to małe słowo do basenji. Rodziło się 7/8 dilute. Wszystkie jakimś cudem nie przeżywały.
Weronika nawet płakała z tego powodu. A natura broniła się sama. Zróbmy coś dla basenji. Odtwórzmy inne maści. Ten pies jest PIĘKNY we wszystkich kolorach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Basenji to ogromna gama kolorów. Są nieprawdopodobne, nawet łaciate. Kiedy trafiły do Anglii to moda była ostra. Ostre kolory czerń, biel i mocny rudy dały się przebić.Po angielsku, czarny melonik i biała koszula. Arystokracja. Pastele to lata 70-siąte. I tak tępiono pierwotną rasę. MASAKRA to małe słowo do basenji. Rodziło się 7/8 dilute. Wszystkie jakimś cudem nie przeżywały.
Weronika nawet płakała z tego powodu. A natura broniła się sama. Zróbmy coś dla basenji. Odtwórzmy inne maści. Ten pies jest PIĘKNY we wszystkich kolorach.[/QUOTE]

Zapytam,
czy to nie przypadkiem domieszka maści whippetów do basenji była powodem powstania paskowanych i rozmytych kolorów w basenji???? To właśnie dlatego tak długo nie legalizowano brindli i dopiero spore i długotrwałe naciski ludzi którzy upodobali sobie ten kolor miały spowodować uznanie maści w rasie???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Zapytam,
czy to nie przypadkiem domieszka maści whippetów do basenji była powodem powstania paskowanych i rozmytych kolorów w basenji???? To właśnie dlatego tak długo nie legalizowano brindli i dopiero spore i długotrwałe naciski ludzi którzy upodobali sobie ten kolor miały spowodować uznanie maści w rasie???[/QUOTE]
Bundustar wróć do historii rasy i znajdziesz odpowiedz :evil_lol: Nie komplikujmy tego co jest proste

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Piękny piesek "dilute" jakich wiele rodziło sie u Weroniki Tudor Williams.

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/38/31489816107851397759110.jpg/"][IMG]http://img38.imageshack.us/img38/2853/31489816107851397759110.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]



Młody wygląda jakby za długo na słońcu siedział i troszkę wyblakł :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']Bundustar wróć do historii rasy i znajdziesz odpowiedz :evil_lol: Nie komplikujmy tego co jest proste[/QUOTE]

Nie zgadzam się z Tobą, tu nie wszystko jest proste, pozostaje wiele domysłów i wiele "różnych historii".
Różne publikacje podają różne ciekawe wątki i myślę sobie, że wiele z tych ciekawostek może mieć ziarnko prawdy w sobie.
Wątpliwości nie są niczym nagannym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Nie zgadzam się z Tobą, tu nie wszystko jest proste, pozostaje wiele domysłów i wiele "różnych historii".
Różne publikacje podają różne ciekawe wątki i myślę sobie, że wiele z tych ciekawostek może mieć ziarnko prawdy w sobie.
Wątpliwości nie są niczym nagannym.[/QUOTE]
Ja myśle ,ze są tacy co dużo wiedzą tylko ta wiedza do nas nie dociera. W koncu sa badania genetyczne , z ktorych mozna się to i owo dowiedziec na temat ewolucji rasy. Zielona ma coraz większą wiedzę i grono znajomych poza kontynentalnych. Tylko chyba juz nie chce sie tymi wiadomościami dzielic ...:roll: W każdym razie temat rasy pilnie drąży :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']Ja myśle ,ze są tacy co dużo wiedzą tylko ta wiedza do nas nie dociera. W koncu sa badania genetyczne , z ktorych mozna się to i owo dowiedziec na temat ewolucji rasy. Zielona ma coraz większą wiedzę i grono znajomych poza kontynentalnych. Tylko chyba juz nie chce sie tymi wiadomościami dzielic ...:roll: W każdym razie temat rasy pilnie drąży :evil_lol:[/QUOTE]

Temat rasy zgłębia wiele osób. Jestem bardzo wdzięczna tym z którymi miałam okazję ostatnio rozmawiać za udostępnianie choć cząstki ze swej ogromnej wiedzy oraz za to, że mają szerokie horyzonty i otwarte umysły.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Temat rasy zgłębia wiele osób. Jestem bardzo wdzięczna tym z którymi miałam okazję ostatnio rozmawiać za udostępnianie choć cząstki ze swej ogromnej wiedzy oraz za to, że mają szerokie horyzonty i otwarte umysły.
Pozdrawiam[/QUOTE]
To podziel sie tym co wiesz jeśli to nie tajemnica i tyle w tym temacie. Moze sie z tego zrobi fajna dyskusja i wreszcie ludzie sie otworza i wspolnie powymieniamy sie informacjami. Ja probowalam sie dzielic tłumaczeniami ale niestety mi nie wyszło .Moze Tobie sie uda poruszyć temat ewolucji ale musisz najpierw z czymś wyjsc od siebie. Ja jestem jak najbardziej otwarta :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lourdnes']To podziel sie tym co wiesz jeśli to nie tajemnica i tyle w tym temacie. Moze sie z tego zrobi fajna dyskusja i wreszcie ludzie sie otworza i wspolnie powymieniamy sie informacjami. Ja probowalam sie dzielic tłumaczeniami ale niestety mi nie wyszło .Moze Tobie sie uda poruszyć temat ewolucji ale musisz najpierw z czymś wyjsc od siebie. Ja jestem jak najbardziej otwarta :)[/QUOTE]

Przypomnę, że chwilę temu zatkałaś mi buzię genetyką.
Jak rozmawiać kiedy pewne struktury na tym forum uważają, że mają monopol na wiedzę?
Jestem konserwatywna jeśli chodzi o dalszy rozwój rasy ale bardzo ciekawa tego co było do tej pory, i nie zwykłam polegać na jednym nurcie wiedzy. Z zainteresowaniem czytam to co piszecie, nie zawsze się mi to podoba ale wchodzenie w jakąkolwiek polemikę z Wami jest ogromnie trudne. Wybacz więc, nie będę tego dalej ciągnąć.
Kończę tą dyskusję aby nie zaśmiecać wątku Zielonej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Temat rasy zgłębia wiele osób. Jestem bardzo wdzięczna tym z którymi miałam okazję ostatnio rozmawiać za udostępnianie choć [COLOR=red][B]cząstki[/B][/COLOR] ze swej [COLOR=red][B]ogromnej[/B][/COLOR] wiedzy oraz za to, że mają szerokie horyzonty i otwarte umysły.
Pozdrawiam[/QUOTE]
Bardzo mnie to cieszy. Nareszcie zgłębiają.
Bo jak do tej pory to wiedza na temat rasy na tym forum to istny ciemnogród.
Cząstkę ogromnej wiedzy uchyliłam na innym forum (nie w Polsce) i zostałam zasypana "privami". I też wiele skorzystałam zgłębiając ciekawe ( te trudniejsze w zapisie dziedziczenia kolorów) rodowody.
Będąc oczytanym i ciągle zgłębiając wiedzę to horyzont i umysł same się otwierają .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zielona']Bardzo mnie to cieszy. Nareszcie zgłębiają.
Bo jak do tej pory to wiedza na temat rasy na tym forum to istny ciemnogród.
Cząstkę ogromnej wiedzy uchyliłam na innym forum (nie w Polsce) i zostałam zasypana "privami". I też wiele skorzystałam zgłębiając ciekawe ( te trudniejsze w zapisie dziedziczenia kolorów) rodowody.
Będąc oczytanym i ciągle zgłębiając wiedzę to horyzont i umysł same się otwierają .[/QUOTE]

Prawie bym się zgodziła tylko, że ani jednym słowem nie wspominałam, że mam na myśli rozmowy z ludźmi z tego forum!!!
Mowa o CZĄSTCE zaczerpniętej z OGROMU wiedzy wynikała z tego, że ten ogrom jest zbyt duży jak na możliwości czasowe spotkań które odbyłam :(
Nie wiem czy mam się czuć dotknięta ;) moje znajomości w rasie nie ograniczają się do dogomani i Polski :) jednak pragnę podkreślić, że mamy w naszym kraju naprawdę bardzo ciekawe i pełne fachowej wiedzy osobowości więc dla mnie fakt publikowania na zagranicznych forach i ilość wiadomości prywatnych nie są wyznacznikiem wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Przypomnę, że chwilę temu zatkałaś mi buzię genetyką.
Jak rozmawiać kiedy pewne struktury na tym forum uważają, że mają monopol na wiedzę?
Jestem konserwatywna jeśli chodzi o dalszy rozwój rasy ale bardzo ciekawa tego co było do tej pory, i nie zwykłam polegać na jednym nurcie wiedzy. Z zainteresowaniem czytam to co piszecie, nie zawsze się mi to podoba ale wchodzenie w jakąkolwiek polemikę z Wami jest ogromnie trudne. Wybacz więc, nie będę tego dalej ciągnąć.
Kończę tą dyskusję aby nie zaśmiecać wątku Zielonej.[/QUOTE]

Mnie jest wszystko jedno. Sama nie zawsze byłaś w porządku stąd bywało nieprzyjemnie ale to nie znaczy ,ze należy ten stan kontynuować .Zauważ ,że początkowo to właśnie Ty atakowałaś a potem to juz jest tylko nastawienie i moze dlatego taki stan sie utrzymywał :evil_lol:Nie mniej ja lubie z Tobą dyskutować i sie nie zrażam .Nie musimy pisac na tematy naukowe mozemy o pierdołach i też jest ok ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Prawie bym się zgodziła tylko, że ani jednym słowem nie wspominałam, że mam na myśli rozmowy z ludźmi z tego forum!!!
Mowa o CZĄSTCE zaczerpniętej z OGROMU wiedzy wynikała z tego, że ten ogrom jest zbyt duży jak na możliwości czasowe spotkań które odbyłam :(
Nie wiem czy mam się czuć dotknięta ;) moje znajomości w rasie nie ograniczają się do dogomani i Polski :) jednak pragnę podkreślić, że mamy w naszym kraju naprawdę bardzo ciekawe i pełne fachowej wiedzy osobowości więc dla mnie fakt publikowania na zagranicznych forach i ilość wiadomości prywatnych nie są wyznacznikiem wiedzy.[/QUOTE]
To też zależy z kim sie te wiadomości prywatne wymienia ;) Bo jak są to ludzie , którzy pracują nad tą rasą , genetyka, pochodzeniem to takie wiadomości są bardzo ciekawe i pouczające i szkoda ,ze właśnie tak jest ,ze na tym forum każdy kisi wszystko dla siebie bo jak juz ktoś sie z czyms wychyli dla innych to dostaje prosto w nos. Ale ja wciąż mam nadzieję ,że w koncu sie to zmieni i na tym forum obok codziennych pogaduszek o pierdołach da sie tez czegos mądrego dowiedziec o czym jeszcze nie pisza w książkach :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bundustar']Prawie bym się zgodziła tylko, że ani jednym słowem nie wspominałam, że mam na myśli rozmowy z ludźmi z tego forum!!!
Mowa o CZĄSTCE zaczerpniętej z OGROMU wiedzy wynikała z tego, że ten ogrom jest zbyt duży jak na możliwości czasowe spotkań które odbyłam :(
Nie wiem czy mam się czuć dotknięta ;) moje znajomości w rasie nie ograniczają się do dogomani i Polski :) jednak pragnę podkreślić, że mamy w naszym kraju naprawdę bardzo ciekawe i pełne [B]fachowej wiedzy osobowości[/B] więc dla mnie fakt publikowania na zagranicznych forach i ilość wiadomości prywatnych nie są wyznacznikiem wiedzy.[/QUOTE]
Gdybym miała czekać na dogomanię to dzisiaj byłabym w lesie.
A [B]fachowej wiedzy osobowości [/B]w Polsce nie widać. Nie ma [COLOR=red][B]NIC[/B][/COLOR] w temacie basenji (poza forum chociażby).
Wiesz jak wygląda czarny trindel (black brindle)? [FONT=&quot]Art Of Noice Loango . Gdyby była tricolor to nie byłaby suką hodowlaną. Taka wiedza jest w Polsce, Toż to całkiem niedawno się działo.[/FONT] I [B]fachowej wiedzy osobowości[/B] nie wiedziały jak to się dzieje.
Bundustar chylę czoła przed Twoją [B]CZĄSTKĄ OGROMNEJ WIEDZY[/B]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=&quot][SIZE=3]Art Of Noice Loango to suczka o niezmiernie ciekawym genotypie. Zawiera gen czarny dominujący, i gen brindle. Pokryta psem rudo -białym da potomstwo czarne, rude i brindle. Zdarzyło się, że dała czarne(3) i brindle(1). To przypadek, że nie było rudego.
Gdyby miała maść jak trikolor brindle. Ale w takim umaszczeniu byłaby trindlem.
Nie widzicie, że to jest chore?
Amerykanie już od dawna wiedzą ....a co wiedzą Anglicy? Naprawdę nie wiem. Maja te same badania genetyczne.

[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...