Jump to content
Dogomania

goldenek


madalenka

Recommended Posts

I znow moi przyjaciele!!!! Widze, ze moge na was polegac w kazdej sprawie... :D :D
Dzieki. Ta strone juz dokladnie znam.
Nadaja sie? Ja tam kompletnie nie wiem, ale slyszalam, ze nie. Nawet nie wiem czemu. Ale skoro tak, to COOL!!! :cool1: A jakie rasy sie nie nadaja i czemu? Bo nie odrozniam...
A jakie znacie kluby blisko Piaseczna? Ja tak z ciekawosci, bo jeszcze nie wiem, czy cos z tego wyjdzie...
Co sie robi na fresbee i flyball, catring, coursing, flygillity, mondioring, schutzhund, weight pulling? W tym jestem cienka... :oops:

Link to comment
Share on other sites

fresbee, to taki latajacy dysk :P

na flyballu, pies musi przebiec przez kilka płotkow, wziasc z maszyny piłke tenisowa i wrocic do wlasciciela w jak najkrotszym czasie. (juz chyba prosciej sie nie da wytumalczyc :P )

goldeny są masywne, wiec byc moze dlatego sa takie opinie, jednak na zawodach i w klubach mozna spodkac mase tych posw ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Nadaja sie? Ja tam kompletnie nie wiem, ale slyszalam, ze nie. Nawet nie wiem czemu.[/QUOTE]
Prawie każdy pies się nadaje i to nie jest kwestia rasy, chociaż rasa ktora wydaje mi się wybitnie nieprzystosowana do sportu jest buldog angielski. Agility mogą uprawiać rasowce i kundle, młode i stare (znam 14-latka który jeszcze startuje) to nie ma znaczenia. golden może i nie będzie dorównywał szybkością borderowi ze względu na swoją budowę ale jak najbardziej może startować i wygrywać.
A tu masz agilitowego goldena
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img339.imageshack.us/img339/7121/img29750ld.jpg[/IMG][/URL]

[QUOTE]A jakie rasy sie nie nadaja i czemu? Bo nie odrozniam...[/QUOTE]
A świecie agility najpopularniejsze są bordery, belgi, szelciaki ze względu na swoje użytkowe korzenie, chęć współpracy, szybkość, zwrotność.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madalenka']Jestem po prostu ciekawa, co tam sie robi, bo nigdy sie z tym wczesniej nie spotkalam. Na czym to (tak ogolnie) polega??? ;)[/quote]
no przeciez na stronie goldenow jest wszystko opisane, zreszta o flyballu juz ci napisalam :lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Z goldenem można praktycznie wszystko! Moje goldenisko było męczone pod wieloma dyscyplinami to moge Ci powiedzieć jak się pies w takich rzeczach sprawuje (sorki za rozpisywanie się):lol: To tak kolejno:

- [B]taniec z psem[/B] - już wiesz co to, psisko jest przeuchachane i bardzo ładnie mi się uczy, ostatnio ćwiczenie tańca to nasze ulubione zajęcie bo piesek bardzo łatwo uczy sie większość nowych elementów:cool1:

[B]- agility [/B]- byliśmy niestety tylko kilka razy na treningu, ale widziałam naprawde dużo goldenów w tym sporcie, także wygrywających po czym stwierdzam, ze goldeny sa bardoz dobre do tego sportu, a mój piesek od razu bardzo ładnie skakał... a tak "domowo" to cały czas ćwiczymy przeskakiwanie przez ławki i wieeelgachne żywopłoty i wzdłuż i wszesz szersze od długości mojego psa:razz:... oczywiście z tym uważamy, żeby mu stawów nie przemęczyć

- [B]obedience [/B]- no po prostu posłuszeństwo, a goldki bardzo ładnie się uczą

- [B]tropienie [/B]- ja robiłam do tej pory tylko użytkowe, bo coś nie widzi mi się bieganie z tzw. "farbą" i skurą dzika po lesie (co kto lubi w końcu to ma być i moja i psa przyjemność z wspólnej pracy), ale ludzi ślicznie piesek tropi na razie na krótkich, nieskomplikowanych śladach i dodatkowo robie szukanie przedmiotów, głównie w domu, ale poza nim też znajduje:cool1:

- [B]canicross [/B]- polega na bieganiu z psem, jeżeli chcemu poważnie o tym myśleć to powinniśmy biegać z psem przypiętym na amortyzowanej lince i w pożądnych zgodnych z psią anatomią szelkach (np. typu guard) i przydał by sie pas dla nas do którego przypinamy amortyzowaną linke co bardzo umili nam ten sport (czyli nie będzie nam smycz wypruwała flaków:evil_lol:). Sprzęt w komplecie kosztuje ok. 250zł, ale myśle, ze się opłaca bno to jednorazowy wydatek, zwłaszcza, jeżeli kupimy dobrej jakości (najlepiej ManMat - z mojego doświadczenia:roll:). Może brzmi to nudnie, banalnie, jakoś "dziffnie", ale to anprawde moze dpruwnywac innym sportomm ja naprawde polecam:cool3:

- [B]flyball [/B]- ktoś już pisał a ja rozwine tamtą krótką myśl:lol: pies ma biec jak najszybciej przez kilka ustawionych w prostej lini rzędzie płotków, po czym wyrzuca sobie piłke tenisową z maszyny i jak najszybciej z nią wraca - przede wszystkim rozgrywane jest to drużynowo (po 4 psy jak pamiętam) i peiski mijają się przy ostatnim płotku. Na zawodach ustawia się 2 tory równolegle i robi wyścigi, która drużyna pierwsza przebiegnie w całości - fajne to - ja narazie byłam na 1 treningu, niestety bez psiska, które własnie co sobie rozcieło łapke:shake:

- [B]frisbee [/B]- wspaniała sprawa... jeżeli nie zapasiesz swojego goldena (ojjjj.... baaaardzo to niezdrowo!) to jak najbardziej goldenisko się nadaje i jaka przy tym frajda:lol: ...a tak dla niedowieżalskich mam foto - i dla tych co lubią popatrzeć - taki przebieg rzutu goldenowi - one tyż potrafić:evil_lol:

[IMG]http://hacker.blox.pl/resource/rzut1.JPG[/IMG]
[IMG]http://hacker.blox.pl/resource/rzut2.JPG[/IMG]
[SIZE=1]***wiem, wiem źle rzuciłam troche, ale wtedy jeszcze nie wiedziałam jak to ma być - fotki z jednego z pierwszych treningów, nie dysponuje innymi;( - ale pokazują, że golden też [SIZE=2][SIZE=1]może;) [/SIZE]

W zasadzie z psem (goldenem;P) można robić niezliczenie wiele rzeczy - jeszcze np. dogoterapie, ratownictwo, pozostałe psie sporty - myśle, że im więcej pracujemy tym leprzy mamy kontakt i bardziej doceniamy posiadanie psa:lol: Dodam, że mój pies ma strasznego pecha do kontuzji łap i pomimo to dużo z nim robie... tylko do zawodów jeszcze nie mieliśmy jak się przygotować, bo ciągle jak coś zaczynamy to musimy zaraz robić przerwy, z resztą właśnie co rozioł łape:-(

Znając mój talent do straszliwego rozpisywania się już kończe bo mnei ktoś tu zaraz spałuje:mad: - jak któryś sport Cie interesuje jakoś bardziej to moge napisać więcej:lol: ...jakoś tak strasznie polubiłam takie rozpisywanie się w necie przez te pare lat - weszło mi w krew:diabloti:
[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie w 100% z Anza :razz:
Golden do wiekszosci sportów się nadaje, trzeba tylko chciec i utrzymac psa w odpowiedniej kondycji. Co do tego to mój pies:

flyball- niestety nie probowałam, ale mimo wszystko uwazam, ze w tym sporcie pozadane sa psy takie jak border collie, czyli lekkie i zwinne. Trzeba w koncu robic to na czas i w ekspresowym tempie. Oczywiscie rekreacyjnie mozna cwiczyc, jak najbardziej :razz: Nie nalezy sie nastawiac na zawody, bo moze nie wyjsc ;) Niestety to nie wypadli, bo zbyt duzo pieniedzy kozstowałby nas te sporty, agility i tak jest drogie, do tego był szkolony w łodym wieku, wiec tez duzo kasy poszlo :shake:

agility- sport, ktory trenuje w klubie i traktuje bardziej powaznie. Mojemu psu świetnie idzie(nie liczac ostatniej lekcji na ktorej odmowil skakania, ale wybacze mu to, kazdy ma zły dzien :lol: ) Ma problemy jedynie z kładka na ktora boi sie wejsc, ale jakos uda nam sie pokonac jego lęk. W przyszlosci chce wystartowac w jakis zawodach :p tu macie zdjecia, jakby ktos chcial obejrzec:[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=6378&page=40"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=6378&page=40[/URL] tutaj i na nastepnej stronie, oczywiscie moj pies to wiadomo ktory :lol: i tutaj: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=6378&page=33"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=6378&page=33[/URL]

obedience- ćwiczymy amatorsko, ostatnio zaniedbalismy trenigni, ale bierzemy sie do roboty :diabloti: chce w sierpniu wystartowac w klasie "0" (chociaz cos kiepsko to widze :roll: ) Ale moim zdaniem jest to najnudniejszy sport.

canicross- o nie :diabloti: moja koncycja jest tragiczna, wiec narazie podziekuje. Moze kiedys :-(

fresbee- probowalam tylko na szmacianych dysku, ale ladnie mu szlo. W najblizszym czasie mam zamiar kupic jakies bardziej profesjonalne i zaczynam treningi, ale tylko rekreacyjne, na zadne zawody jezdzic nie bede ;)

tropenie- powiem szczerze nie probowalam. Mogłabys mi podac jakies stronki o tym?

Oprucz tego spedzamy czas: jezdzac na rowerze, rolkach, plywajac w morzu itp. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Miło, że się zgadzasz:lol:

Ja za to nie dokońca zgadzam się z Tobą w kilku rzeczach:roll: np. jeśli chodzi o [B]flyball[/B] to i golden może by naprawde abrdzo szybki - mój to już wogóle jest błyskawica normalnie, ale nie wiem jak na torze się sprawdzi. Pewnie drużyna z samych goldenów by nie wypaliła, ale drużyny mieszane też są dobre. Tak gdzie ja chodze jest jeden świetny labrador (Leon) i naprawde nie jest gorszy od tych BC co u nas ganiają:cool1: Tutaj masz foto z zimowego treningu, laba widać sporo: [url]http://woof.com.pl/aktywnoscflyball.html[/url] ...no i jego włściciel ma jeszcze bordera i co prawda Gremka nie widziałam na flyball'u, ale na frisbee radzi sobie o wiele gorzej niż jego labradorowisko:lol:

Jeśli natomiast popatrzeć na [B]agility[/B] to przyznam, że coś ten Twój pies strasznie spaśle wygląda na tych zdjęciach, ale jak jest cały rozciągnięty nad stacjonatą to widać, że jest z nim dobrze... ahhh ten urok goldenów - mój też ciągle wydaje się na spasłego, a jest najlepiej (napewno najchudziej) utrzymanym goldenem jakiego znam:razz:

[B]Obedience[/B] moim zdaniem jest bardzo ciekawe, a już na pewno trudne, no powiedzmy poza zerówką, ale w nastęonych klasach jest ten aport węchowy i kwadrat - to naprawde jest ciężki sport i jak zaczynamy tych rzeczy uczyć to wiemy - zwłaszcza na kwadracie:lol:

[B]Canicross[/B] - kondycją nie należy się przejmować, zaczyna się od malutkich odcinków bieganych robionych na zmiane z szybkim marszem... czyli np. 100 metrów biegniesz, a 120 idziesz marszem - to każdy wyrobi, a zaczyna się od tego, żeby i człowiek i pies sie wyrobił... oczywiście jak ktoś może więcej to robi więcej i jak np. może biegać więcej niż chodzić to zalecane, ale to takie podaje dla tych bez kondycji - a popatrz jak można się wyrobić:cool3: - oczywiście można nie lubić takiej rekreacji, ale myśle, że warto sprubować - wiele psów woli takie bieganie od innych niby fajniejszych sportów:razz:

[B]frisbee[/B] - fajnie, że chcecie poważnie zacząć ...szkoda, że jeszcze tego nie zrobiliście, bo szykuje się niedługo Wrocławski DiscCup i bym was tam chętnie poznała (ja nei startuje bo piesek rozcioł łape:-()

[B]tropienie[/B] - bardzo chętnie dała bym Ci linka, ale sama z internetu nie korzystałam... ale coś mi się zdaje, że coś na stronie osoby, z którą robiłam pierwsze ślady o tym jest, już szukam... iiiii..... : [url]http://bouvs.org/index.php?option=com_content&task=view&id=54&Itemid=138[/url] ...ogólnie masz kilka wątków o tropieniu w dizale Moje psy na tej stronie ([url]http://bouvs.org)[/url]... jest tam gdzieś nawet film z tropu:lol:

My też jeździmy na rowerze... zazdrościmy strasznie morza, które pańcia bardzo kocha, a Wrocławski pies nie zna - ale w Sopocie mu sie podobało:razz: Oczywiscie też spędzam przy innych rzeczach czas z psem... ale wypisywać mi sie nie chce... bo moje psisko jest zakręcone niczym border i bardzo aktywne się zrobiło:razz:

Link to comment
Share on other sites

Co do flyballu, no to ten słynny(i piekny :cool1: ) Labrador Leon jest bardzo lekkiej kosci, w typie sportowym. Na wystawie nic by nie zdzialał, bo wiadomo jakie psy sa tam preferowane. Niesteety zdecydowana wiekszosc jest brana z normlanych hodowli i wiekszosc labradorów i goldenów sa zdecydowanie ciezszej kosci, bo takie powinny byc( w koncu labrador czy golden powinien byc masywny, ale nie gruby)
Ale jak Ci to nie pasuje, to moge napisac, ze: wiekszosc goldenow i labradorow sie do tego sportu nie nadaje ;)

co do mojego spasłego psa, to przyznam, moglby jeszcze z kiloogram schudnac(i tak jest o niebo lepiej niz kiedy) Gdyby tylko, to ode mnie zalezalo to byłby w idealnej koncycji, ale mam rodzicow, którzy twierdza, ze pies jest głodny, bo mu głodowe porcje daje(dostaje 30% mniej jedzienia, wtedy udaje mu sie utrzymac wage) Juz dochodzi do tego, ze musze im z reki jedzenie wyrywac, zeby mu nie dawali :angryy:
Juz sie boje co to bedzie, jak mnie dwa tygodnie w domu na wakacje nie bedzie :roll: :-(

obedience- wiem, ze jest trudny, uczylam juz troche wysyłania do kwadratu i tych patyczkow, umie z kazdej klasy po trochu, tylko prawie cała '0' Ale naprawde, dla mnie jest to troche nudne, no ale ćwicze bardzo czesto.

fresbee- ale ja nie bede startowac na zawodach ;) To czystko rekreacyjnie. Zreszta moj pies jest duzo bardziej masywniejszy niz twoj, patrzac po fotkach, wiec dobrym zawodnikiem nigdy nie bedzie ;)

canicross- kondycje, to ja chce juz sobie poprawic od dawna, ale nie lubie biegac :roll:

Dzieki za linki, napewno skorzystam.
Na plaze i tak teraz zadko chodze, a jak juz, to tylko wieczorami. Wczesniej chodzi straz miejska i jest pełno plazowiczow, bo juz prawie lato :roll:

PS. zagladaj troche do galerii, goldenów i labków, wstaw zdjecia swojego psiaka ;)

Link to comment
Share on other sites

No niech Ci będzie, ze większość psów ras labradoro-goldenich jest masywna, ale fakt jest taki, że jeżeli chcemy psa do sportu i myślimy o zawodach to wybieramy psa sportowej linii - dlatego nie powiem, że z tą rasą nie myśli sie o zawodach - tylko jeżeli chcemy o nich myśleć to od początku tak psa się prowadzi:lol: Poza tym i masywne psy mogą wygrywać... ale to już raczej wyjątki.

Natomiast tak bardziej myśląc o tej masywności to Ci powiem, że to o wiele bardziej wynika z tego, że psy są zapaśone niż jaką mają kość:-( Niestety też zamieszkuje z rodzicami i moje psisko według nich głodze i cały czas musze mieć oczy do okoła głowy, żeby go nie dokarmiali, ale jakoś mi idzie:lol: No a jeżeli chodzi o Twoje psisko to jak pożyczyła byś mi go na dwa miesiące to by tak schudł i poprawił swoją linie, że byś go chyba nie poznała - można powiedzieć, że pod tym względem to ze mnie tragiczna sadystka i potrafie zamęczyć do granic zwierzaka, ale za to jaki potem efekt:evil_lol: np. jak mi rodzice zbyt zapasa psa to potrafie dwa dni mu nic do miski nie dać i pilnuje, zeby nikt mu nic nie podrzucał:mad: ...wtedy pies dostaje jedzonko tylko na szkoleniu, więc od razu spala i w ten sposób w maksymalnie dwa dni pies wraca do siebie ...i jakiej radości nabiera jak widzi kliker:diabloti:

Jeżeli o frisbee chodzi to jeszcze zobaczysz jak pies bedzie się sprawował - np. do frestyle nie potrzeba psa o małej masie, nawet mastiff mógł by startować i wygrać:razz:

Galeria.... hmmm..... no dobra no cośtam wrzuce mojego psa jak chcecie:oops: ...a co do goldenów i labradorów to ja raczej nei lubei oglądac tej "masakry" zapasionej :mad: ...ale popatrze moze dogomaniacy nie zapasają tak tragicznie swoich psów:cool3: ...a tak anwiasem muwiąc to mi sie goldy i labradory nei podobają wogóle - tylko ulubiona rasa rodziny, więc miałam wybur taki jaki oni by chcieli, czyli napewno jakiś "rodzinny pies", albo wcale:-( ...a tymczasem moje marzenie o Border Colie jest coraz bliższe spełnieniu, bo rodzice zaczynają być bardziej przychylni dwum psom w domu:lol:

Link to comment
Share on other sites

No cóz i tu sie roznimy, bo goldeny na zawsze pozostana w moim zyciu ;)
Chce tez typowo sportowego psa, wiec oprucz retrievera bedzie ze mna mieszkal drugi pies :)

Kupujac psa nie myslalam o sportach(w sumie to ledwo co wiedzialam o ich istnieniu) a ze zmienilam zdanie, to probuje wykorzystac tego mojego "spaslaka" nigdy nie bedzie super, ale sie staramy, w koncu to podstawa sukcesu :lol:

Niestety z moim ojcem jest tragedia i bardzo ciezko jest mi go przekonc, aby nie karmil psa, zreszta ja sie nigdy z nim nie umiem w zadnej sprawie dogadac, zarowno w psiej jak i nie... :-(

Do galeri zagladaj, czesto wstawiam zdjecia mojego psa, najłatwiej jest ocenic jego tusze, kiedy jest mokry :cool3:

Link to comment
Share on other sites

No dobra to ja sie wypowiem :lol:

agility - ktos mi kiedys mowil ze nie ma golden najmniejszych szans z np. borderem... (zwrotnosc i szybkosc). Ale zobaczymy - moze tego sprobujemy, tylko musimy dorosnac, bo niechcemy nadwyrezac stawow...

flyball - nie mam warunkow... :-( Wiec raczej nie sprobuje

obedience - boje sie ze to jest zbyt ciezka praca (jak narazie) dla mnie. No i wolalabym sie uczyc pod kogos okiem, a jak na razie siodme poty wyciskam przy rownaj :angryy: <nie lubie tego> A nie chce isc na szkolenie bo inne komendy dobrze umiemy. TYlko ta nam nie idzie.

canicross - Sonika - witaj w klubie. Ja tez nie lubie biegac, a kondycja by sie przydala... (chociaz i tak nie moge biegac)

frisbee - ekhm... to ja ide cwiczyc aport.... :oops: Bo moj pies tylko na smakolyka, albo ewentualnie biegnie za aportem, bierze go, tylko omija mnie potem szerokim lukiem. No a ja traktuje to jako zabawe, wiec na razie nie wyciskalam tego z niej. Jak nie chce to nie. Moze sie kiedys przekona. (jak wyglada frisbee?? Bo to takie plastikowe dla dzieci moim skromnym zdaniem sie nie nadaje... :cool3: )

tropienie - taa. Jak sie pozbieram do kupy to moze kiedys sprobuje. :lol: Ale najpierw chcialabym zdac PT1 a te cholerne rownaj mi w tym przeszkadza...

NO to by bylo na tyle :razz:

Link to comment
Share on other sites

Już mamy galerie:lol:: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=1813490#post1813490[/url]

[U][B]madalenka:[/B][/U]
Nie wierzcie, że golden w [B]agility[/B] dobry nie będzie, owszem bordery są zwinniejsze i szybsze, ale golden może wygrać swoją dokładniością, bo BC mają b.często mnustwo zrzutek, więc dostają punkty karne:roll:

Jeśli chodzi o [B]frisbee[/B] to talerzyki są z takiego giętkiego bardzo plastiku... foto masz w innych tematach na dogo (tych o frisbee), ładne zdjęcia masz tutaj:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=24889[/url]

[B]Obedience[/B] - całe to dla małego psa za trudne... trzeba uczyć po części, jak coś nie idzie to zostaw i sprubuj za tydzień, dwa później, może od razu bedzie dużo lepiej, w niektórych wypadkach na pewno;)

[B]Canicross[/B] - ojjj... wy lenie patentowane!!! ...kondyche by się chciało, ale biegać to gdzie tam... nu, nu, nu nie ładnie:mad::mad::mad:

[U][B]Sonika:[/B][/U]
Nie przejmuj się, ja z ojcem też się wogóle nie dogaduje, zwłaszcza jeżeli o psa chodzi:-( On np. cały czas mojego psa z problemami na tle agresji (wtedy trzeba spokoju, miejsca do wyciszenia) cały czas przytula, gada do niego i nie reaguje na jego CS'y i często nawet warczenie nie pomaga, a na koniec kończy się awanturą, że ja psa nie umiem wychować:-( ...a on tlyko prosi o spokuj i ja tacie wiele razy tłumaczyłam, że jak on CS'uje to ma dać mu spokuj... niektórym sie po dobroci niestety nie przetłumaczy:mad:

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
Probowalam kilka przerw robic i potem rownaj znow, ale nie wychodzilo. Tak jak robilam 2 kroki i dosc potem wiecej krokow, potem jeszcze wiecej itd. Ale my jakies ciolki jestesmy jesli o to chodzi.
Od kiedy mozemy cwiczyc agility?

Uff. Dobrze ze to ja daje psu jedzenie. :lol: Chociaz rodzice i tak caly czas mowia ze za chudego mam psa. Ja karmie 2 x royalem i raz BARF-em. I mysle ze tak jest dobrze, bo dobry bilans, a na kolacje pies czeka cala dobe :cool3:

A tu jest link do naszej galerii - za chudego psa :D
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=22764&page=14"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=22764&page=14[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='URIA']Mały off - Azna - czytałam twojego bolga wczoraj troszke - bardzo mi sie podobal pisz wiecej.;)[/quote]

Jaki tam off:eviltong: w końcu to blog o szkoleniu goldena:cool3: Pisać będe chętnie więcej zwłaszcza, że teraz będe miała więcej czasu (no pomijając wyjazdy:roll:)

Co do chodzenia przy nodze i równaj to może po prostu za wcześnie, albo nie umiesz uczyć:lol: - oczywiście nie ma w tym nic złego, ja np. źle podawałam psu smaczki przez co miałam krzywy siad, ale nauczyłam się wyginać jakos tam reke, że jest prościutko:cool1: Jak tego uczysz? Myśle, że źle uczysz tego pieska po prostu i trzeba zmienić metodę na przystępna małej:roll: Co rozumiesz poprzez rownaj?? Chodzi o to, żeby przy chodzeniu przy nodze trzymała pozycje? Ty małej klikasz, czy używasz jakiejś innej metody?(jakiej?) Jak ładnie opiszesz to sprubuje Ci coś leprzego wykombinować dla małej:cool1:

Teraz o jedzeniu - niezdrowo jest mieszać dawanie royala i BARF'u! Ja na Twoim miejscu zrezygnowała bym z royala bo BARF jest wspaniały:roll:... ew. możesz zrezygnowac z BARF'u, ale mieszać się nie powinno - bardziej psu szkodzi i jedno i drugie niż pomaga - zwłaszcza, że masz młode psisko, które jeszcze rośnie! Przy takim zestawieniu katujesz jego układ pokarmowy i nie ma praktycznie szans, żeby dobrze mu potrzebne jedzenie zestawić, aby niczego nie brakło i z niczym nie przesadzić:shake: Ja też sama karmie psa, ale rodzinka mu cały czas stara się coś dawać "za plecami" i ciągle się czepia, że go głodze;/

Galerie właśnie sobie oglądam:lol: Ładny szczeniak był...
Sonika, Ty masz galerie?? - nie moge znaleźć Twojego psa:-(

Link to comment
Share on other sites

Mi sie wydaje ze jest ok. A poniewaz w tej kwestii kazdy mowi inaczej, wiec robie po swojemu. :p

No to ja robie tak: (ja klikam kiedy chce - przy rownaj nie klikalam) ide krok, pies przy mnie smakolyk. Ide dwa kroki pies przy mnie smakolyk. No i tak jakis tydzien. Potem dluzsza droga. No i ostatnio doszlam do kilkunastu metrow po czym mojej suce sie znudzilo i nie chce wogole. A rozumie, bo wczesniej robila...

Link to comment
Share on other sites

Nie mam galeri, wstawiam tylko regularnie zdjecia do grupy VIII w temacie galeria goldenow i labków ;)

Własnie, mozesz mi napisac, jak nauczyc dokladnie psa chodzenia przy nodze z kontaktem wzrokowym? bo tak ucze i ucze, ale zeby sie na mnie patrzył chociaz przez chwile, musze powtarzac caly czas "dobry pies" bo po tym wie, ze dostaj nagrode :roll: Ale mimo to i tak ladnie nie idzie :roll:
Madalenka z moim psem jest podobnie, tylko ze ona ma 2.5 roku...

Nie uzywam klikera, wiec w gre wchodza tylko smakołyki.

Link to comment
Share on other sites

Sonika a na piłeczkę ? Ja mam inną rasę, ale to jak moja sucz zaczęła ostatnio cwiczyć to byłam pod wrażeniem :lol:. Ja na początku robiłam krótkie odcinki jedna sesja na dzień lub dwie, ale tylko jedna na jednym spacerze. Na początku wydawałam jakieś dźwieki typu :titutitu, a teraz tych dźwięków już nie ma i jest tylko komenda i słowo podtrzymujące jakiś dystans i nagroda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...