Jump to content
Dogomania

Chory brzuszek??


Aggie

Recommended Posts

prosze o rade. Mój schroniskowy ONek jest u mnie 3 tygodnie. Od początku dostaje do jedzenia to samo co mój drugi pies (też ON)
Z reguły jest to Royal Canin Veterinary dla owczarków z domieszką czegoś - a to wątróbki, trochę pasztetu, trochę tuńczyka - rozumiecie - tak dla urozmaicenia suchej karmy. Od czasu do czasu także ryż z mieskiem.
wszystko było w najlepszym porządku do przedwczoraj. Raffi dostał takiego rozwolnienia że sie z biedaka leje... :-( - poza tym wszystko ok - tzn. nadal pożera wszystko co dostanie, cieszy się i bawi i nawet jest w stanie zapanować (nie wiem jak to robi ) nad tym rozwolnieniem i załatwia sie tylko na dworze.
Myslałam, że to minie po jednym dniu (że coś mu nie podpasowało), ale niestety nie - strasznie mi go żal. Nie wiem czy lecieć już do weta czy może kupić mu jakieś lekarstwo na brzuszek? Dziesiaj wstępnie mała dieta
poradżcie mi coś proszę

Link to comment
Share on other sites

Moi weterynarze zawsze przy biegunce zalecają głodówkę.To proste -nie je,nie drażni przewodu pokarmowego i nie ma czym....!Jeśli wiem że moje psy pożarły coś na spacerze i mają biegunkę zawsze mają głodówkę,potem dieta:ryż+marchew+odrobina mięska z indyka.Ryż absorbuje wodę,marchew zapiera,a odrobina mięsa tylko na smaczek.Jeśli trwa to dłużej niż jeden dzień,nie ma na co czekać,tylko lecieć do lecznicy.

Link to comment
Share on other sites

bardzo Wam dziękuję za rady:buzi: , po wczorajszej diecie i smeccie troche sie poprawilo, zobacze jeszcze dzisiaj i zadecyduje czy wet niezbedny
PS co to znaczy, że lepsza jedna dieta? tzn czy jak daje sucha karmę z jakąś domieszką too nie powinnam im dawać ryżu z mięsem czy innych gotowanych rzeczy?

Link to comment
Share on other sites

[B]Aggie[/B] sposobów karmienia jest tyle, ilu uzytkowników forum ;) Jedni karmią tylko suchą karmą, inni gotowanym jedzeniem, jeszcze inni pół na pół, kolejni "barfują". I kazdy uważa że to własnie jego sposób jest najlepszy ;)
Ale jesli pies ma problemy z zołądkiem, to ja zalecałabym jednak monotonną dietę, chocby po to, zeby zorientowac się co powoduje te problemy.

Moja Sabina na przykład na gotowanym żarełku co i rusz miała właśnie biegunki. Na suchej karmie te problemy znikły, je więc sucha karmę, od czasu do czasu do suchej karmy dodaję jej a to troszkę oleju, a to trochę jugortu naturalnego, a to jajko na miękko, a to siemię lniane. Podstawa jest jednak sama sucha karma. Czasem owszem, dam jej mięso, czy gryzak ze skóry, ale to juz nie z karmą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher'][B]Aggie[/B] sposobów karmienia jest tyle, ilu uzytkowników forum ;) Jedni karmią tylko suchą karmą, inni gotowany...
Podstawa jest jednak sama sucha karma. Czasem owszem, dam jej mięso, czy gryzak ze skóry, ale to juz nie z karmą.[/quote]

[B]Asher[/B] - dzięki za pomoc :lol: , ja to bym chciała suchą karmą samą, ale ja juz przeszłam przez niejeden horror jedzeniowy. Mój Zoran od małego byl niejadek - i doprowadzał mnie tym do spazmów nerwowych :mad: . TZ mówił - jak zgłodnieje to zje - ale ja pękałam po półtora dnia, nie życząc sobie zeby mój śliczny acz uparty jak osioł pies wyglądał jakby go ktoś głodził i przez pół roku jak nie chciał to z reki go karmiłam (razem zresztą za ONkiem teściowej o imieniu Heros - jeszcze gorszym niejadkiem :wallbash: ) . W końcu zaczęłam jakies dodatki dodawać do karmy i jakoś poszło...
Raffi jak to pies schroniskowy rąbie wszystko jak leci, tylko różnie mu służy jak widać.
A napiszcie mi jeszcze - jak to jest z surowym mięsem? czy np kośćmi do obgryzania?
pozdrawiamy
Aggie + Zoran + Raffi + Heros

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...