Jump to content
Dogomania

Dolnośl.zapomniane pokopalniane miasto a w nim samotne psy.Szukamy WOLONTARIATU


kizimizi

Recommended Posts

[quote name='kizimizi']a tobie o co chodzi? Przeciez maja od zawsze[/QUOTE]

wyrwalas z kontekstu, Satrina pytala, gdzie sa ich opisy, bo nie mogla znalezc, wiec odpowiedzialam, ze na 1str powinny byc odsylacze do nich.

przeniesmy sie z wybieraniem psow do ogloszen tutaj, na watek ogolny.
zostalo w pakcie dla 2psow. ze starej serii. najdawniej nie bylo oglaszani simon i uszko- ten w ogole tylko jedna serie w zyciu mial, wiec mu sie nalezy.

wszystko mam wpisane na str 2, w moim pierwszym poscie. odsylam tam.

trzeba wiec kupic znow kilka pakietow i z nich wyslac parowke i fuksa i te wszystkie nowe psy, jak rubenowa i podhalan. ale oni tekstow nie maja. ile pakietow chcecie? na ile szt i za jaka kase?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Satrina']Tak jak mówiłam ja wyśle Simona i Uszka, czy Catangel trezba zapłacić za nich?Czy wiadomo ile Uszko ma lat?[/QUOTE]

dziekuje :)
zaplaceni sa. ostatnio z nia liczylam te psy i wyszlo jeszcze dla nich.
Uszko ma 6-8lat. tam nie ma w tekscie?????


tu mam

[url]http://www.schronisko.walbrzych.pl/index.php?x=12c&id_zwierz=41[/url]

pod koniec 2010 mial 5lat. wiec teraz ma 6,5roku. piszmy 6 jeszcze. w wakacje zmienimy na 7 :(

Link to comment
Share on other sites

ok, odhaczam na 2str.

to teraz trzeba tych mlodych, napisac teksty i oglaszac. Rubenowa, podhalan, elka, kolega rubenowej, kreska, rozowy nos, 2 roczne bezimienne psy w 1 kojcu- sunia i smutny samiec.

ide pisac do babki od Norki, bo z deka przegiela tym nie odzywaniem sie. mila nie bede...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] podhalan[/QUOTE]

Dawaj go !!!!

Idzie mi po kościach, że to dobra decyzja. Poza tym parówczak, Aprilka - do kwietnia, hallooo!!!!!co z tego, że teraz karma a jak się do kwietnia nie wyadptuje to jesteśmy w czarnej dupie? mylę się? a jak się nagle pojawi dt dla Bosta? więc bez szaleństw!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]hehehehe no jasne, zgadzam sie.. hehe wiatr w zagle, to lubie ;-)[/QUOTE]

też bym już się dawno rozpędziła, ale mamy tyle kasy ile mamy!
parówa - ile ma czasu, ile siedzi....posiedzi do końca życia....
aprilka - teraz fajnie, bo fajnie - ale jak przyjdzie płacić 300 za hotel to nawet poślady spinając możemy nie dać rady,
lolo - ma swoją kasę, ale ona też się rozpływa....co będzie jak dt zrezygnuje....myślmy o tym....jeśli nikt z ogłoszeń się nie odezwie to Lolo nie ma szans....z resztą wzięłyśmy go na dożycie, nie zapominajmy.
Bost - jak się zjawi dt za karmę i weta - cudo, ale ewentualny transport....kuźwa możemy nie mieć na tyle....

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jest fuks, gdzie etz dt mialo byc krotkie, a sie zasiezial, a dt prace traci i mozliwe,ze trzeba bedzie placic za dt.....
i diana, ktora tez z kata w kat sie przenosi, tez na bdt szla i wciaz w bdt, a okazala sie byc lekko trudna

ale jest nas 4! sama bym rady nie dala, nikt by nie dal, a inne ciotki biora sobie wiecej na glowe. nie badzmy wygodne ;P

p.s. pani od lusi nie zadzwonila- juz nie zadzwoni :(
[B]lusi nie ma sterylki i nie bedzie miec na razie! wpisac to do tekstu![/B]

foto parowki znalazlam z kotem, najpiekniejsze. robie mu pare ogloszen wlasnie.

Link to comment
Share on other sites

ze zgromadzonej kasy musimy placici parufczaka -poki co no i zatrzymac to dla Aprilki. I tak juz jestesmy w czarnej d... bo parufczak ma tylko 70 zl stalej a potrzebne miesiecznie 160. Latwo obliczyc ze jak skarbonka pokryje nastepne 7 mscy i koniec.
Dziewczyna ktora miala wysoka deklaracje zobowiazala sie robic bazarki ale chyba nici z tego.

A moze zamioast kupowac pakiety robmy ogloszenia same? jest nas 4 niech kazda porobi na 10 stronach to juz daje 40 ogloszen. Przeciez te pakiety po 100 ogloszen to jest pic na wode bo ludzie nie odwiedzaja nawet 20 z tych stron.
Co jest chodliwe:
gumtree, allegro, tablica, krakusik, adopcjeorg, cafeteria no i ?????????????
Podzielmy sie i robmy regularnie.


Co do plakatu Izadora zrobi. Nie poprosilam ja o ulotki bo nie wiedzialam o tym pomysle wogole. Jakie to formaty maja byc wogole? PLakat jak a4 czy wiekszy? To co na plakat mozna przeciez wrzucić na ulotke tez tyle ze w mniejszym formacie bedzie.


edit:
plakat bedzie nastepujacej tresci:

Moze na poczatek przydałoby sie jakies haslo, żeby człowiek wiedział o czym wogole jest plakat.
Coś w stylu: [B]w schroniskach w całej Polsce mieszkają miliony bezpańskich i niepotrzebnych nikomu zwierząt. Są duże i małe, piękne i zwykłe, są młodsze i starsze. I właśnie te ostatnie umierają tam najbardziej zapomniane ...[/B]


[B]1. Kuba vel parówka.[/B]
Witam, przedstawiam wam KUBUSIA, psa-parówkę "par excellence"
Kuba to godny przedstawiciel rasy, pies nieduży, grubiutki i jak na parówę przystało bardzo uroczy, pewny siebie, bardzo gadatliwy i przekochany! Kuba chętnie tupta na niedługie spacery, na smyczy chodzi ładnie, pilnuje się człowieka.
Kubus to niekonfliktowa psina, która będzie twoim cieniem, poduszką i termoforem. Zawsze pierwszy wdrapie się na kanapę (oby nie była za wysoka), zagrzeje twój fotel, dotrzyma towarzystwa kotu, ale przede wszystkim wierni będzie czekał na Ciebie z błyskiem w oku.
Pies ma 9 lat, jest wykastrowany, odrobaczony, zaszczepiony. Spędził lata w schronisku, teraz szuka dobrego domu i godnej starości.


[B]2. Fruzia.[/B]
Fruzia to starsza już Pani, która swoje życie spędza w betonowym kojcu, gdzie latem musi znosić upały i duchotę a zimą marznąć w nieocieplonej budzie. Ta mała, starsza suczka musi żyć bez swojego domu, bez miękkiego posłanka, bez pełnej miski i kochającego człowieka, który podejdzie i pogłaszcze, przytuli i powie, że kocha, tak jak ona by tego bardzo chciała.
Gdy wolontariuszka w schronisku odwiedzam Fruzię, ta zawsze podbiega do kraty, przywita się, pomacha ogonkiem, poliże rękę i już szybciutko zmyka do budy ... żeby czasem nikt nie zajął jej miejsca w tej smutnej, spokojnej przystani.
Fruzia ma 10 lat. Jest zdrowa, zaszczepiona, wysterylizowana. Jest psem bardzo nieśmiałym, potrzebuje człowieka żeby otworzyć się na świat. Czy możesz jej pomóc?


[B]3. Loluś[/B]
Historia Lolka nie jest kolorowa, jest przerażająca i bezwzględna jak los, który z niego ciągle kpił. Lolek kiedyś miał swojego człowieka. Jednak pewnego dnia się po prostu znudził! Niegdyś szczenięca, włochata maskotka zestarzała się ... więc została tak o wyrzucona. Gdzie? Porzuconego zapewne na śmierć, odwodnionego, wygłodzonego, zaniedbanego, starszego psiaka uratowała SDZ.
Pies nigdy nie przeżyłby schroniska dlatego też umieściliśmy go w domu tymczasowym we Wrocławiu. Okazało się, że psiak nie widzi i praktycznie nie słyszy, jednak mimo zaawansowanego wieku jest w dobrej kondycji zdrowotnej. Lolek znakomicie radzi sobie w mieszkaniu, porusza się po nim bez żadnych problemów. Dzielnie maszeruje na spacerki na smyczy. Jest bardzo miłym, radosnym, towarzyskim psiakiem. To prawdziwy aniołek – jest spokojniutki i bardzo grzeczny. Akceptuje inne zwierzęta.
Historia Lolka się jeszcze nie zakończyła, dom tymczasowy nie jest domem na zawsze a pies wciąż szuka swojego człowieka. Czy właśnie TY możesz dopisać szczęśliwe zakończenie jego historii?
[COLOR=#FF0000][/COLOR]
[COLOR=#FF0000][B]Jeśli możesz dać dom, któremu kolwiek z tych psów nie wahaj sie i skontaktuj sie z wolontariuszką Lucyną pod nr tel: 668 836 964, oraz mailowo na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B][/COLOR]




ponad 2 godz zajelo mi zbieranie tekstow i szukanie fot bo np. Lolek nie ma zadnego odnosnika w 1 poscie.
A fotki parufki z kotem sa w jego albumie ogolnym tu:
[URL]https://picasaweb.google.com/Ingolec/Parowa[/URL]


jednak jakosc jest za kiepska zeby dac je na plakat, szkoda miejsca.


Poprosilam Isadore o zrobienie tez 2 plakatu z psami innymi -jak Mirek czy np. Boston bo klub seniora w pl to raczej nie 70latkowie (przepraszam ale to pokolenie zostaje juz w domu i slucha radia M. i narzeka na wszystko -przepraszam) ale raczej generacja naszych rodzicow (obecni 50-60 latkowie) -czyli ludzie na emeryturach, aktywnie sportowo a;bo samotni. Zwlaszcza w dużych miastach.
Dla nich taki Boston jest jak ulał!

Edited by kizimizi
Link to comment
Share on other sites

kizi bardzo ladnie i bardzo sie ciesze, super :)
mnie klub seniora sie z 70tkami kojarzy wlasnie.

pare zmian proponuje w tych tekstach. u parowki dopiac to,co na koncu u lolka-ze jego historia sie nie skonczyla,ze czeka w dt i nie moze tam zostac na zawsze, itp.
nie uzywac zadnych skrotow, jak SDZ, ten kto nie ma internetu raczej nie wie, co to ds, dt i sdz.

u [B]lolka[/B] usunac slowo aniolek. bo aniolkiem nie jest i ktos moze pomyslec, ze to piesek, ktorego trzeba pod pacha nosic, jak yorka. a on wtedy ugryzie. dopisac,ze mimo kalectwa jest energiczny, koniecznie. skacze fikolki, wciaz chce na spacer lazic. to ze schronu i z dt. nie moze wyjsc z tekstu,ze on tylko by spal, bo on jest aktywny.

[B]parow[/B]a nie jest aktywna. u niego- gadatliwy... super cal yten tekst, ale gadatliwy moze sie kojarzyc, ze to szczekacz, a on chyba cichy jest. i usunac par excellenc. po co takie trudne slowa ;o dopisac jeszcze,ze lubi sie przytulac do czlowieka lezacego na kanapie, ze to dobry termofor na zimowe wieczory. ze wystarcza mu krotkie spacery.

u[B] fruzi[/B] na koncu- potrzebuje czlowieka,zeby otworzyc sie na swiat... cos, zeby wyjsc z tej budy, w ktorej przesiedziala 4 lata i nie pamieta juz normalnego zycia. cos,ze ona jest tam bardzo dlugo, jest bardzo stara i boi sie normalnego zycia, bo go nie pamieta. zeby jej przypomniec, jak fajne jest psie zycie, ktory jest kochany i zaopiekowany. to twarcie na swiat- rozwinac.

pare literowek jest. "gdy wolont w schronie odwiedzaM fruzie" np. któremukolwiek-razem.


ze starszych jest jeszcze kapielowka, ale ona jest zawsze taka atakujaca w kojcu, ze ja mam wobec niej troche obawy dla takiej 70letniej osoby... ale moze 60letnia sie zglosi? ona jest sliczna, moze sie poodbac, wiec moze ją tez dodamy?
bo dora laciata z jej kojca- nigdy jej poza kojcem ne mialam i ona sie wydaje agresywna.

to moze Bolka tez? on tez starszy.


foty parowy mam z kotem, ale lilu dala w dziale- przygarne psa, gdzie satrina reklamowala parowke, dala foto, ktorego nie ma w tym albumie. najlepsze foto akurat wg mnie i jego szukalam. i znalazlam :) dawalam do wczoraj robionych ogloszen.


ogloszenia masowe- mi sie nie chce. psow mamy z 15 do oglaszania, kazdemu po 10 co tydzien, dwa. ja ostatnio mam cholernie lewe rece do robienia ogoszen, zawsze tego nienawidzilam. byl czas, ze sie przelamalam i robilam regularnie, ale teraz mam znow opory.
[B]moze wybierzmy takie 20 portali najlepszych i poprosmy, by ktos platnie robil? za 2zl? podajmy konkretne strony, te ilosc 20 i za to 2zl za 1 psa, co?[/B]

p.s. mysle tez czesto o suni starszej w domku D, parowka, czarna podpalana, ogon zakrecony do gory. tez ma z 8lat, w schronie polowe zycia, a fajna jest. nigdy jej fot nie robilam specjalnych, ale ona tez dla tych seniorow by sie nadala...

Link to comment
Share on other sites

tekst dla Barrego, prosze o dorzucenie tam, gdzie trzeba.

Cześć! Jestem Barry. Widzisz mnie? Proszę, zauważ mnie, niech mnie ktoś wreszcie wypatrzy... ;/ Zawsze tak się cieszę na widok człowieka, biegnę szybko do kraty, żeby być pierwszym, żeby zdążyli mnie pogłaskać, zanim przybiegnie reszta psów i odepchnie mnie w tył. Bo ja się ich trochę boję. Jestem tu najmłodszy, więc zawsze ostatni do wszystkiego. Ale gdy tylko widzę człowieka wstępuje znów we mnie radość, chcę się bawić, podgryzam za rękawiczki, wciągam je do kojca, żeby mieć coś ludzkiego dla siebie, nie tylko beton i kraty.
Chciałbym wyjść stąd wreszcie, czekam już prawie 2 lata, ale dlaczego? Chyba dlatego, że jestem zbyt pospolity z wyglądu. Czas mija, a wraz z nim uciekają mi najpiękniejsze lata życia, jak to mówią. Trafiłem do schroniska mając 2 lata. Teraz mam prawie 4 i w sobie wciąż mnóstwo radości i szczenięcej chęci zabawy. Bardzo chciałbym mieć dom z dużą ludzką rodziną, gdzie będą dzieci... i bawić się z nimi, biegać, przytulać się. Jak ja bym chciał......

Barry ma niepełne 4lata, jest zdrowy, zaczipowany i zaszczepiony. Mieszka w jednym z dolnośląskich schronisk. Jeśli nie możesz dojechać, pomożemy zorganizować transport.
Warunkiem adopcji jest zgoda na przeprowadzenie wizyty przedadopcyjnej i podpisanie umowy adopcyjnej.

kontakt pod nr tel 668- 836- 964
lub mailowo [email][email protected][/email]



tekst dla Rozowego Nosa. na smiesznie z tym jego imieniem.

Oto Różowy Nos. Myślisz sobie: "cooo???..." TAK, Różowy Nos. To pies. To imię psa. Dziwisz się?
Więc spójrz na zdjęcia i powiedz, jak inaczej miałam nazwać tego psa? Mnie pasowało Różowy Nos i tak zostanie, dopóki go nie adoptujesz i nie nadasz mu "normalnego" imienia.
A teraz czas na reklamę.
Różowy Nos, to piękny, elegancki pies. Prezentuje się bajecznie ze swoim złoto-miodowym umaszczeniem i tym specyficznym, różowym nochalem. Do tego to wspaniały przyjaciel człowieka. Na obcych, podejrzanych typów szczeka groźnie, naprawdę potrafi odstraszyć. Jest bardzo inteligenty, bo wie kto jest takim podejrzanym typem i nie szczeka bez potrzeby. Na przykład mnie uwielbia, a ja uwielbiam jego. To wielki pieszczoch i prawdziwy psi przyjaciel. Zawsze garnie się do krat na mój widok, wpatruje się raz to smutnymi, raz radosnymi oczami, co zawsze wywoła pożądaną dla niego reakcję. Głaskanie i czocharnie :) Oj,... ten piecho potrafi się przypodobać :) Wszyscy w schronisku go lubią. Nawet inne psy. A żyje z nimi w zgodzie.
Różowy Nos nie jest długo w schronie. Raptem 3 miesiące. Wyrzucony, czy zaginiony... Fakt faktem, że do poprzedniego życia nigdy nie wróci, nikt go nie szuka. Teraz nasza kolej na poszukiwania. Szukamy więc gorliwie, dobrego domu dla Różowego Nosa! Chcesz się zgłosić? Super! Ale pamiętaj, że wymagamy podpisania umowy adopcyjnej i zgody na przeprowadzenie wizyty przedadopcyjnej, byśmy mieli pewność, że pies trafi w dobre ręce i nigdy nie zaliczy "Powtórki z rozrywki". Jesteś pewny? Więc zadzwoń i dowiedz się więcej. nr tel 668 836 964 lub mailowo [email][email protected][/email]
aha, Różowy Nos ma zaledwie 2,5 roku. pa


podhalan. nadaje mu imie Dunaj.

Smutek i tęsknota. Mimo kilku miesięcy spędzonych już w schronisku, nadal tylko to zobaczysz w oczach Dunaja.
Kto mógł kochać takiego psa, przywiązać go do siebie, a później porzucić bestialsko? Bo naprawdę bestialstwem jest porzucenie, lub nieodszukanie zaginionego psa, który przywiązuje się do właściciela tak mocno, jak Dunaj. To pies w typie owczarka podhalańskiego, a ta rasa szczególnie mocno przywiązuje się do swojej rodziny, do swojego stada. Psy takie odznaczają się wysoką inteligencją. Są łagodne, kochają dzieci, idealnie stróżują i pilnują swojego terenu.
Właśnie dlatego Dunaj cierpi teraz tak bardzo. Początkowo nie chciał w ogóle wychodzić z budy, niewiele osób go w ogóle mogło zobaczyć. Teraz Dunaj już wychodzi, ale wciąż jest bardzo smutny. Nie cieszy się na widok człowieka, bo dla niego to wciąż obcy człowiek, to nie jego poprzedni ukochany pan, czy pani, nie dzieci, z którymi dorastał i bawił się. Ja się jemu nie dziwię...

Dunaj ma zaledwie 2 lata, jest zdrowy, posiada identyfikacyjny czip, został zaszczepiony. Niebawem będzie wykastrowany. Pilnie poszukujemy mu nowego domu, gdzie znów poczuje się, jak u siebie, pokocha całą rodzinę i będzie jej wierny aż do końca swoich dni. Bo to najwierniejszy pies pod Słońcem!

Pamiętaj, że wymagamy podpisania umowy adopcyjnej i zgody na przeprowadzenie wizyty przedadopcyjnej, byśmy mieli pewność, że pies trafi w dobre ręce i nigdy nie wróci już za kraty schroniskowego kojca.
kontakt pod nr 668 836 964
mailowo [email][email protected][/email]



dunaj wrzucony tu
[url]http://www.dogomania.pl/threads/107254-Podhalany-w-potrzebie/page19[/url]

Edited by kora78
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']kto pojdzie licytowac zabawki dla aprilki na bazarku u giseli? tylko u niej sa, a ja nie chce patrzec na slowa i profil tej jędzy.[/QUOTE]

buhahaha :D
Wyglada na to, ze ja jestem skazana na ta banicje ;) Albo Satrina lepiej, ona jest nowa :D

Teksty spoko, tam gdzie ja mam post swoj to wrzuce, gdzie nie mam bo tylko ty dodalas zdjecie -ty wrzuc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...