Jump to content
Dogomania

rozwolnienie ale tylko w nocy :/


amber_Dorota

Recommended Posts

Nadszedł ten moment że mam pierwszy poważny problem z moją niespełna 4 miesięczną labradorką. właściwie zaczęło się to już prawie miesiąc temu. otóż robi w nocy... bardzo rzadką i cuchnącą kupę... na początku wyglądało to tak że 4 do 5 razy w tygodniu przez 2-3 godziny co około 15 minut między 2.00 a 5.00. potem w dzień były qpy o bardziej zwięzłej konsystencji 1 lub 2.

pani weterynarz orzekła że młoda dostaje za późno ostatni posiłek - wtedy dostawała ok 20 lub 21. zaleciła Nifuroksazyd Hasco przez tydzień i 2 dni głodówki a potem ostatni posiłek do 18.00. w czasie głodówki rzecz jasna wogóle qpy nie było bo skąd. jak zaczełam jej stopniowo dawać jeść po troszku a potem coraz więcej to na początku qpki były "piekne" :) potem czyli po 4 dniu jedzenia znowu sie zaczęło tyle że juz na mniejszą skalę. np. zaczyna o 1 w nocy i co godzine robi mi "prezent" mniej wiecej do 6.

we wtorek byłm znów u weta. młoda dostałam próbki karmy dla delikatnych żołądków z royal cannin na 3 posiłki i tabletki na odrobaczenie jakieś silne które miałam dawać przez 3 kolejne dni. karma owszem bardzo jej smakowała, tabletki z resztą też. i wtedy zaczęło się dziać coś dziwnego. przez cały dzień żadnej qpy- nic żebym mogła luknąć czy są tam robaki. dopiero na nocnym spacerze o 22 ale po ciemku nic nie dojrzałam niestety. za to w nocy i z samego rana były dwie rzadziudkie qpy z czyms co wyglądało jak długi ryż (a ryżu nie jadła od miesiąca conajmniej więc wnoszę że to były robaki które pierwszy raz w życiu oglądałam). na spacerach w ciagu dnia czyli wczoraj- nic... dopiero na nocnym o 21. ok 23 przysypiając usłyszałam dziwne odgłosy i co widzę? moja Fionka robi rzadką qpę... :( w nocy był spokój aż do 5 rano kiedy machneła mi kolejny prezent. te 2 ostatnie były już bez domniemanych robaczków.

teraz pytania: czy ktoś wie o co tu chodzi? ktoś ma jakiś pomysł? może ktoś się z czymś takim spotkał?

dodam że karmię psinę acaną puppy & junior. zostało mi jeszcze z 5kg i mam zamiar spróbować czegoś innego jak się skonczy bo moze ta karma jest za ciężka dla jej żołądka. chociaż to podobno super karma... ale już sama nie wiem... jestem w rozpaczy- niedosypiam i martwię się.

aha a małej poza tym rozwolnionkiem nic nie jest. ma apetyt, jest wesoła i skora do brojenia, gorączki nie ma.
zaczyna gubić zęby mleczne ale wet powiedział ze od tego raczej to nie jest....

POMOCY !!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

wszystko się już wyjaśniło. pasożyt nawet jeśli był to tabletki na odrobaczenie które psina przyjmowała już go wybiły. rozwolnienie nie ustępowało. zasłyszałam natomiast że niektóre psy mają alergię na kurczaka i potem są tego typu przeboje z qpą.. sprawdziłam skład karmy i faktycznie był tam kurczak. zmieniłam karmę na bezkurczakową i voila !! qpa jest twarda jędrna i po prostu "piękna" :D widocznie po 3 posiłkach z karmy z alergenem żołądek był tak obciążony że odreagowywał w nocy :/

alergię potwierdza fakt że mama nie wiedząc o niej dała psy chrząstki z kurczaka i potem w nocy był error :/ a następnego dnia już ok

niemniej dziękuję za odzew i trafne uwagi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...