Jump to content
Dogomania

Nagusowe porady


Iwona

Recommended Posts

  • Replies 244
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Natalia:)']Mój psiak to uwielbia mandarynki. Za nie dał by sie do końca obstrzyc. Zdziwiłam się jak to przeczytalam... :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:[/quote]
wet powiedział ze szkodzą ja nie daję i Tobie radzę też ograniczyć może coś w tym jest

Link to comment
Share on other sites

A Dinarenko stał się ostatnio amatorem...szminki truskawkowej! Już 2 mi pożarł :mad: . Bałam się, że mu zaszkodzi, ale na szczęście nic mu nie jest. I najbardziej mnie zdziwiło, że dał radę pogryźć tak twarde opakowanie tymi swoimi niekompletnymi zębami :crazyeye: . Muszę jednak dokładnie chować moje kosmetyki, bo kto wie co mu jeszcze do głowy wpadnie :diabloti: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Czy możecie mi doradzić jakiej wielkości transportówkę kupić dla Inuyashy? Oglądałam transportówki w sklepach u nas i wszystkie dostępne wydają mi się za niskie. Chyba kupię przez internet ale tu mam właśnie problem jakiej wielkości kupić. Inuyasha jest dość duży ma 35 cm z kłębie co najmniej (strasznie się wierci i nie mogę go dokładnie zmierzyć). A wogóle jak są podawane wymiary transportówek to co jest najpierw wysokość, szerokość, długość bo już nie wiem. Proszę poradźcie mi taką która będzie dla niego wygodna na dłuższe jazdy (np. pociągiem do Katowic:lol:).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Han Sharn']Czy możecie mi doradzić jakiej wielkości transportówkę kupić dla Inuyashy? Oglądałam transportówki w sklepach u nas i wszystkie dostępne wydają mi się za niskie. Chyba kupię przez internet ale tu mam właśnie problem jakiej wielkości kupić. Inuyasha jest dość duży ma 35 cm z kłębie co najmniej (strasznie się wierci i nie mogę go dokładnie zmierzyć). A wogóle jak są podawane wymiary transportówek to co jest najpierw wysokość, szerokość, długość bo już nie wiem. Proszę poradźcie mi taką która będzie dla niego wygodna na dłuższe jazdy (np. pociągiem do Katowic:lol:).[/quote]

Moje w pociągu śpią albo na wersalce na kocyku albo ... pod wersalką. Miałam transportówkę plastikową ale mi się nie sprawdziła i jest nie wygodna. Teraz mam szmacianą składaną i jest super. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga'][URL]http://www.allegro.pl/item148641595_marketzoo_ferplast_transporter_atlas_20.html[/URL][/quote]

Właśnie też przymierzałam sie do zakupu transportera, ale mi sie zdaje że ten jest za mały. Ma tylko 32cm wysokości. Mój psiak to ma 38,5 cm w kłębie bo duży jest jak na rase. Patrzyłam sie też za klatka ale to nie jest wogóle poręczne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natalia:)']Nie wiem czy mój, nie próbowałam. Ale co do kupna to nie jestem przekonana... [B]Może co wy sądzicie o trzymaniu psów w transporterach lub klatkach??[/B][/quote]


hahahahahaahahah

przeciez nikt z nas nie trzyma psow w transporterach ...

transporter jak sama nazwa wskazuje sluzy do TRANSPORTU , jest bezpieczny , podczas wypadku ( ptfu ptfu oby sie nikomu z nas nigdy nie zdarzylo) pies np nie przeleci przez przedna szybe samochodu , czy na wystawie nie zaatakuje innego psa badz nie zostanie zaatakowany , nie ucieknie za zapachem czegos ciekawego itd

(klatki tak samo)

a tych co trzymaja psy caly czas w kennelach tez bym zamknal w pomieszczeniu 50 cm x 50 cm i nniech sobie siedzi ...

ot !

Link to comment
Share on other sites

dokladnie tak jak mowi Angel... transporter to super sprawa! sama nie mam, ale na pewno w najblizszym czasie cosik kupie ;)

jazda z psem w transporterze jest o niebo bezpieczniejsza niz jak hasają sobie psy po calym aucie... szczegolnie jak sie jezdzi na wystawy samemu lub w kilka osob i... kilka psow ;)

poki co mam klatke, ktora zabieram na wystawy i czasami psy w niej tam siedza a czasami manifestuja ze chca wyjsc :eviltong: w samochodzie niestety w klatce nie jezdza bo klatka za duza... albo samochod za maly :eviltong: musze sobie sprawic kombi :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wyobrażam sobie podróży bez transportera. W tym roku na wakacjach dzięki transporterowi nasze psy były zawsze z nami. Pojechaliśmy na Gdańską starówkę psy chodziły na smyczy, ale zamiast wracać do domu na obiad poszlismy do knajpki. My jedlismy a psy spały w transporterze.
Dla nas to wygoda, ale przedewszystkim moje psy czują sie bezpieczniej zwłaszcza jak jest duzy hałas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelOfDeath']hahahahahaahahah

przeciez nikt z nas nie trzyma psow w transporterach ...

transporter jak sama nazwa wskazuje sluzy do TRANSPORTU , jest bezpieczny , podczas wypadku ( ptfu ptfu oby sie nikomu z nas nigdy nie zdarzylo) pies np nie przeleci przez przedna szybe samochodu , czy na wystawie nie zaatakuje innego psa badz nie zostanie zaatakowany , nie ucieknie za zapachem czegos ciekawego itd

(klatki tak samo)

a tych co trzymaja psy caly czas w kennelach tez bym zamknal w pomieszczeniu 50 cm x 50 cm i nniech sobie siedzi ...

ot ![/quote]

Nie miałam na myśli jakiegoś długiego trzymania tam psa ale jak napisane w celu transportu i ewentualnie na wysawach...

Link to comment
Share on other sites

Ta transportówka , którą mi Miniaga pokazała jest super. Tylko faktycznie mi jest potrzebna trochę większa (wyższa). Transportera potrzebuję bo na razie auta nie mam. Jak miałam to (o wybaczcie i nie grzmijcie) Inuyasha jeździł siedząc ... no cóż u mnie na kolanach:oops:. Trochę przeszkadzał ale ja byłam wtedy nim tak zauroczona, że zniosłabym nawet gdyby mi na głowie usiadł. Niestety auta z pewnych względów (czyt. rdza) już nie mam i na razie będę zmuszona korzystać z publicznych środków transportu .
Myślę, że transporter też będzie pełnił rolę klatki na ew. wystawie i dlatego też musi być większy. Bardzo mi sie podobają te transportery z materiału ale czy w tym psa można przenieść?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AngelOfDeath']hahahahahaahahah

przeciez nikt z nas nie trzyma psow w transporterach ...

transporter jak sama nazwa wskazuje sluzy do TRANSPORTU , jest bezpieczny , podczas wypadku ( ptfu ptfu oby sie nikomu z nas nigdy nie zdarzylo) pies np nie przeleci przez przedna szybe samochodu , czy na wystawie nie zaatakuje innego psa badz nie zostanie zaatakowany , nie ucieknie za zapachem czegos ciekawego itd

(klatki tak samo)

a tych co trzymaja psy caly czas w kennelach tez bym zamknal w pomieszczeniu 50 cm x 50 cm i nniech sobie siedzi ...

ot ![/quote]

nie zebym bronila..ale to nie ejst tak w kennelach ze psy siedza caly czas w klatce. Ogolnie wiekszosc czasu psu sa na wybiegach:) no a mysle ze normalny hodowca nie zamknie psa w takiej tranportówce małej jak na wystawe;) Ja juz wiedzialam nie jedna domowa hodowle gdzie psy wiecej czasu spedzaja w klatce niz w jakims kennelu.
A u mnie psiaki to kazdy ma swoja budke..ale w sumie tylko york sie nie rozstaje ze swoim Vari Kennel w wielkosci na husky ( nawet dwa hasiory tam wleza spokojnie:cool3: ) no ale luskus musi byc:) Bardzo lubi swoj domek bynajmniej.

Link to comment
Share on other sites

Han napisz do tego sprzedającego z allegro. Poproś żeby sprawdził, który transporter kupił akwamarynowy i czy jeszcze ma. Nie jestem pewna czy to akurat ten ja mam bo ten pan ma różne rozmiary.


Moje psy korzystają z transportera tylko w czasie podróży. Ostatnio transporter przydał sie jak odwiedziła nas znajoma z psem. Tasia Agresor oglądała gościa przez kraty:evil_lol:

Zastanawiam się nad kupieniem klatki. Może niedługo zamieszka u nas pies, więc musze jakoś się zabezpieczyć na czas cieczki. Niby przystosowuje nowe mieszkanie do psów i mogą iść do drugiego pokoju, ale już sobie wyobrażam co Tasior by tam nawywijała:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']nie zebym bronila..ale to nie ejst tak w kennelach ze psy siedza caly czas w klatce. Ogolnie wiekszosc czasu psu sa na wybiegach:) no a mysle ze normalny hodowca nie zamknie psa w takiej tranportówce małej jak na wystawe;) Ja juz wiedzialam nie jedna domowa hodowle gdzie psy wiecej czasu spedzaja w klatce niz w jakims kennelu.
A u mnie psiaki to kazdy ma swoja budke..ale w sumie tylko york sie nie rozstaje ze swoim Vari Kennel w wielkosci na husky ( nawet dwa hasiory tam wleza spokojnie:cool3: ) no ale luskus musi byc:) Bardzo lubi swoj domek bynajmniej.[/quote]

zle zrozumialas , kennel mialem na mysli jako transporter , a nie hodowle;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...