Jump to content
Dogomania

4 miesiące - ile razy dziennie jedzonko?


Behemot

Recommended Posts

SŁOWO DAJĘ, szukałam na forum topików na ten temat, ale jakoś nie znalazlam :halfrobo:
No więc: ile razy dziennie karmić 4-miesięcznego szczeniaczka? Moja Sonia dostaje 4 posiłki dziennie - czy to nie za dużo? Ma niesamowity apetyt i jest wszystkożerna :eating:
Dostaje posiłki o stałych porach: sucha Eukanuba, raz dziennie kurczak z ryżem i marchewką, czasami "mokra" karma.
I jeszcze takie pytanie: gdzieś wyczytałam, że psy dominujące mają wzmożony apetyt. Zgadzacie się z tą opinią?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']SŁOWO DAJĘ, szukałam na forum topików na ten temat, ale jakoś nie znalazlam :halfrobo: [/QUOTE]
Trzeba wiedzieć co wpisać w wyszukiwarkę. Na ten temat było np. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=12186&highlight=szczeniaka"]tutaj[/URL]
[QUOTE]No więc: ile razy dziennie karmić 4-miesięcznego szczeniaczka?[/QUOTE]
Myślę, ze możesz zacząć przechodzić na 3 posiłki. Psiak będzie bardziej syty po jedzeniu i może dzięki temu będzie mniej żarłoczna ;) Chociaż w tym wieku, kiedy maluch jeszcze rośnie- żarłoczność jest dość powszechna ;)
[QUOTE]I jeszcze takie pytanie: gdzieś wyczytałam, że psy dominujące mają wzmożony apetyt. Zgadzacie się z tą opinią?[/QUOTE]
Nie zgadzamy się ;)
Mój Filip był dominatorem i niejadkiem, a Kreśka jest aniołkiem i żarłokiem :lol:
Z dwojga złego- wolę żarłoka :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Trzeba wiedzieć co wpisać w wyszukiwarkę. Na ten temat było np. [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=12186&highlight=szczeniaka"]tutaj[/URL][/quote]

Dzięki, przeczytałam i rozjaśniło mi się we łbie :chlup:
BTW: Coztego, jesteś moim aniołem, czy jak? :chlup:Bo cierpliwość masz do mnie iście anielską :calus:

Link to comment
Share on other sites

A jak to jest z godzinami? W jakich godzinach dawac 4 posilki maluchowi, potem w jakich 3? Mniej wiecej w rownych odstepach? Czy mozna np. juz dwumiesiecznego malucha miec na 3, czy raczej nie bezie mu to sluzyc? Bo ja mialabym mozliwosc dawac maluchowi jesc miedyz godzinami 6-10, a nastepnie 15-23, czyli jednym slowem szczeniak nie mial by jak dostawac posliku kiedy nikogo nie ma w domu, czyli miedzy(w zaleznosci od dnia) 8-12, a 14-16, przy czym zadko zdarza sie, zeby ostatnia osoba wychodzila o 12, a kolejna wracala o 14. Jak takiemu psiakowi(20-25kg) ustawic szamanko? I w jakim wieku psiak o wadze koncowej 20-25kg moze jesc karme dla juniorow, bo na adulta przezucic go jak bedzie mial roczek, tia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Mniej wiecej w rownych odstepach? [/QUOTE]
Zawsze starałam się w miarę równe odstępy czasu zachować, ale jak się nie da to trzeba sobie jakoś inaczej ustalić.
[QUOTE]Czy mozna np. juz dwumiesiecznego malucha miec na 3, czy raczej nie bezie mu to sluzyc?[/QUOTE]
Ja bym tak nie karmiła, ale niektórzy producenci piszą na karmach dla maluszków, żeby dzielić porcję na 3 posiłki dziennie, więc pewnie można i tak..
[QUOTE]Bo ja mialabym mozliwosc dawac maluchowi jesc miedyz godzinami 6-10, a nastepnie 15-23[/QUOTE]
No to spokojnie: mozesz karmić o 6-tej, o 10-tej, 15-tej, 19-tej i 23-ciej 8)
Odstępy masz mniej więcej równe, a szczenior je 5 razy dziennie.
[quote]I w jakim wieku psiak o wadze koncowej 20-25kg moze jesc karme dla juniorow, bo na adulta przezucic go jak bedzie mial roczek, tia?[/quote]
Zależy czym będziesz karmić. Niektóre karmy nie mają lini puppy tylko od razu juniora... 8) więc lepiej spojrzeć na sugestie producenta.

Link to comment
Share on other sites

mój wet już zalecił Młodej posiłki 3 razy dziennie (było to na początku grudnia - czyli jak Beta nie miała skończonych 4 m-cy). Beta dostaje rano, tj. koło 8 Proformance, ok. 14.30 - 15.00 biały ser z kefirem lub jogurtem naturalnym i koło 20 ryż z mięskiem (lub rybą) i warzywami...ciekawe jaki wybór będzie jak na 2 posiłki będziemy przechodzić ;)

Link to comment
Share on other sites

5 posilkow... Hmm, czyli w jakim wieku przechodzic na 4? Bo na 3 to ok.4 miesiaca, tak? I zalozmy ze jest te 5 posilkow, to jakby na to nie patrzec to sa malutkie porcyjki, wiec np. 3 to sucha karma, a dwie to odrobinka ryzu z jajeczkiem i marchewka? Czy lepiej jednak zostac tylko przy suchym, a jajko czy bvialy serek raz czy dwa razy w tygodniu?

Link to comment
Share on other sites

Beta pojawiła się u nas jak miała 7 tygodni i z tego co pamiętam dostawała od razu 4 posiłki...no a od jakiegoś m-ca jak już pisałam dostaje 3 posiłki...wszystko zmiata z miski - rano marudzi przy suchym, ale ona jak mój TZ nie lubi chyba jeść śniadań...ale po przyjściu z pracy micha z suchym jest pusta :)

Link to comment
Share on other sites

Ja malucha karmilam 3 razy dziennie.
Wydaje mi się, że nie ma to większego wpływu 3 czy 4 razy/dzień.
Wiadomo, że na początku było chuchanie i dmuchanie, więc mały dostawał jedzonko co stałą ilość godzin, a później...
Chodzi o to, żeby nie obciążać małego "brzuszka".

Link to comment
Share on other sites

[B]zakla[/B], moje maluchy miały 6 tygodni jak do mnie przyszły, więc były karmione 5 razy dziennie do 10 tygodnia (mniej więcej), 4 razy dziennie do 16 tygodnia, potem 3 razy dziennie, a odkąd suka skończyła pół roku- dwa razy dziennie i tak już zostało na zawsze.
Porcyjki początkowo są malutkie i o to chodzi. Moje jadły rano suche- 2 lub 3 razy, wieczorem 2 razy gotowane- mięso z ryżem i jarzynkami a nie jajeczko i serek ;) Z czasem podawałam suce suchego coraz mniej, bo wolę gotować.
Od dłuższego czasu karmię sukę tylko gotowanym, suche dostaje na wakacjach. :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Ja karmie i malucha z pewnoscia tez bede karmic tylko suchym. Moje staruchy oprocz dwoch pelnych posilkow dziennie dostaja tez pomiedzy nimi jakies nagrodki czy kosteczki, a ze smakiem zjadaja wsyztsko do czysta ;) Wiec kolejne pyatnie- czy maluchowi(jak do mnie przybedzie bedzie mial 8-10tygodni) mozna dawac zamiast czwatrego posilku np. kosteczke, swinskie ucho, czy jakies ciacho?

A no i dzieki dzieczyny ;) Mam straszna obsesje na punkcie odpowiedniego przygotowania sie do wymarzonego maluszka(co prawda mam jeszcze z 10 miesiecy, no ale coz ;))

Link to comment
Share on other sites

Zakla, u mnie maluchy wedzone przysmaki dostaja dodatkowo a nie zamiast jednego z posiłków. Uszy czy kostki daje w sumie zaraz jak sie pies pojawi (najmłodszy trafił 11 tygodniowy) bo poza zajeciem na czas nieobecnosci pomagaja tez rozchwiać mleczne ząbki, i wzmacniają szczęke. No i nie ograniczam sie tylko do uszu, asortyment jest tego bogaty : wedzone kurze szyjki, żwacze, przełyki.

Link to comment
Share on other sites

Moja sucz miała problemy z wagą i dostaliśmy zalecenie 5 razy na początek a do ok 6 miesiaca 4 razy do roku 3 razy teraz tazke je dwa :) Uzasadnieniem było to ze wiecej zje a zoładek jej sie nie "rozciągnnie" (mało fachowo ;))
zakla w pełni Cie rozumiem odnosnie przygotowań :)

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Chciałbym się Was poradzić, może ktoś z was ma podobny problem. Mianowicie mój półroczny ON-ek, waży 30 kg, ma straszny apetyt. Dostaje dwa razy dziennie suchą PROformance Large Breed Puppy, zgodnie z dzienną dawką na tabelce, ale dla niego to tak jak by nic. Jego waga staneła mniej więcej 3-4 tygodnie temu i utrzymuje sie (30 kg), czy to normalne? Mam nadzieje że hormony jeszcze swoje zrobią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...