Jump to content
Dogomania

uszy, podklejac czy zaczekac?


Recommended Posts

Witam, moja suczka stb ma 7 tygodni, na razie jedno ucho ma ladnie ulozone w platek rozy, drugie ma ochlapniete. Czy mam juz je podklejac czy jeszcze poczekac? Jesli czekac to jak dlugo?? To moj pierwszy szczeniak i nawet nie wiem jak sie za to zabrac. Na forum jest troche informacji, ale troche sie obawiam ze i tak moge zrobic cos nie tak jak powinnam:( Bede wdzieczna za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_1982']Witam, moja suczka stb ma 7 tygodni, na razie jedno ucho ma ladnie ulozone w platek rozy, drugie ma ochlapniete. Czy mam juz je podklejac czy jeszcze poczekac? Jesli czekac to jak dlugo?? To moj pierwszy szczeniak i nawet nie wiem jak sie za to zabrac. Na forum jest troche informacji, ale troche sie obawiam ze i tak moge zrobic cos nie tak jak powinnam:( Bede wdzieczna za pomoc.[/QUOTE]

Wstaw proszę jakieś fotki i informacje na temat suni, napewno da się zaradzić;)

Lordette Staffords.

Link to comment
Share on other sites

Tak więc suczka ma na imię Roxy, pochodzi z angielskiej hodowli DONMARLYN, gdyż ja i mój chłopak tam obecnie mieszkamy. Jej pełne imię to Rich Ruby Red. Marzyłam od niej 3 lata, gdy zaczełam się interesować się rasami typu bull. W tym czasie przeczytałam prawie wszystko co znalazłam w internecie, ale i tak czuję się jakbym była pierwszy raz matką i nie wiedziała od czego zacząć ;) Zawsze mogłabym zapytać się hodowczyni, ale najpierw musiałabym podszlifować swój angielski w tym temacie, wiec pewnie bedę się tu udzielać z pytaniami. Aha, i suczki nie kupiłam na wystawy, ale mimo wszystko chciałabym żeby to jej uszko ładnie się ułożyło.
A oto zdjecie naszej Roxy
[IMG]http://img215.imageshack.us/img215/9523/roxy2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

zrobić ładne zdjęcie małej to nielada wyzwanie, chyba że jak śpi ;) Dziekuje za odpowiedz, na razie zaczekam z tymi uszkami, może rzeczywiście jest jeszcze za wcześnie.
Kilka fotek roxy, naszego słodkiego łobuza
ten z prawej strony to jej brat
[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/75/cimg0425m.jpg[/IMG]
uwielbia spać pod stołem w salonie, nie wiem skąd jej się to wzieło ;)
[IMG]http://img29.imageshack.us/img29/5650/01112009971.jpg[/IMG]
a tu jej pierwsza noc w naszym domu, na swoim posłaniu, wślizgnęła się pod kocyk który dostaliśmy od hodowcy
[IMG]http://img32.imageshack.us/img32/729/02112009973.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

witam ;)
mam ten sam problem Miya ma teraz 9 tyg. i uszko nie ładnie układa się do przodu
[img]http://img10.imageshack.us/img10/9897/miyaup.jpg[/img]
dokładnie tak jak na zdjeciu, nie wiem czy zacząć już podklejac czy zaczekac jeszcze kilka tygodni?? sunia takze nie została zakupiona na wystawy, ale tak jak autorka wątku chciałabym aby miała ładne uszyska :)

Link to comment
Share on other sites

Pamiętajcie, że to jeszcze szczeniaki. W okresie wymiany zębów takie perypetie z uszami są na porządku dziennym. To normalne, po prostu dzieje się tak w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na Ca i składniki mineralne. Teraz wapń "idzie w zęby", a przecież chrząstka uszna też musi być odżywiana! Stąd mogą występować właśnie takie historie. Poczekajcie z podklejaniem, a za to włączcie do jadłospisu bardzo cenne chrząstki. I można zwiększyć ilość podawanego wapnia, ale to najlepiej po konsultacji z lekarzem weterynarii bo pamiętajcie, że nadmiar bywa szkodliwszy od niedoboru.
Istnieje też pewna zależność między typem budowy (lżejszy lub cięższy) a sposobem noszenia uszu. Zazwyczaj psy masywne mają piękne pączki róży, gdy lżejsze mają tendencję do półtojących. Oczywiście nie jest to regułą!
Ale na razie Wasze psy to szczeniaki i jestem pewna, że te uszka są spowodowane newralgicznym okresem wymiany zębów.

Link to comment
Share on other sites

moja mala jeszcze nie wymienia zebow, dzisiaj byla u vwta i wszystkie mleczaki ma jeszcze na miejscu, juz sie nie moge doczekac kedy powypadaja jej te male igielki ;) a nasza Roxy od kilku dni nosi pieknie oba uszka, udalo sie bez zadnej ingerencji, jutro wstawie zdjecie jak teraz wyglada nasza paskuda ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

moja mała ma w tej chwili 5 miesięcy, od jakiegoś czasu znowu ma problemy z noszeniem uszu. Jak wcześniej miała ochlapnięte to teraz ma półstojące, boje się że niedługo będzie je nosić jak bullterier ;) można coś z tym zrobić? Kleić czy już za póżno?
[IMG]http://img413.imageshack.us/img413/6660/p1000651l.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

mala kilka dni temu stracila ostatniego mleczaka, teraz rosnie jej pelna szczeka doroslych zebow ;) jak dlugo czekac z tym podklejaniem? Nie chcialabym dopuscic do tego ze bedzie za pozno na klejenie ale niepotrzebnie tez nie chce kleic. Wczesniej uszy same sie ulozyly - bez mojej pomocy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_1982']Wczesniej uszy same sie ulozyly - bez mojej pomocy ;)[/QUOTE]
I dlatego wlasnie nie kleilabym. Gdy zeby wyrosna uchole powinny ciut opasc i ulozyc sie jak wczesniej.
Klejenie moze spowodowac zmiane wczesniej prawidlowo uformowanej chrzastki, i bedzie gorzej.

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie Strumyk , ma racje :)
to normalne , że uchy szaleją w czasie wymiany zębów !!! wapno które formuje chrząstkę uszatkową , skupia się na wymianie ząbków ..... moje maluchy też kilka razy na dzień miały uszy jak reksio w czasie wymiany zębów .. ale to normalne :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...