Jump to content
Dogomania

Dorosła suczka sika na swoje legowisko


Vilyen

Recommended Posts

Koleżanka prosiła mnie o zamieszczenie tu tematu. Ma 4 letnią suczkę, która nigdy nie miała własnego posłania. Zawsze spala na podłodze. Nie sikała w domu. W momencie kiedy dochodzi do próby podarowania jej legowiska (koca), jest wszystko w porządku, ale czasem jak jej się zachce to tam.. sika:/ Bo ten koc, to jedyne miejsce w które w domu mocz może wsiąknąć. Co robić?

Link to comment
Share on other sites

Może za rzadko wychodzi i nie wytrzymuje, a koc traktuje jak podkład do siusiania? Badanie moczu może zrobić? Sterylizowana?
Mocz może wsiąknąć w łóżko, dywan, pościel i w wiele innych rzeczy w domu.
Co robić? Przede wszystkim zastanowić się nad przyczyną takiego zachowania. Znając psa, jego przyzwyczajenia, nawyki, lęki, itp można dojść do jakichś wniosków. Oczywiście jak nie psychiczne 'dolegliwości' to trzeba przebadać czy wszystko ok fizycznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U mnie w domu nie można krzyczeć,natychmiast suka,która jest wysterylizowana sika na posłanie.Sika również wtedy,kiedy wpuszczę do niej inne pieski/wystarczy jeden/kładzie się na posłaniu i nie chce nawet wyjść na podwórko.Zachęcona do wyjścia nie chce się załatwić,tylko siedzi przy drzwiach i pilnuje żeby wejść do mieszkania pierwsza i żeby nikt inny nie zajął jej miejsca.Myślę,że sika bo wtedy wie,że nikt inny tam nie będzie chciał wejść.Kiedy jest sama,wszystko jest ok,posłanko suche.Nie lubi towarzystwa,ale czasami musi je mieć.Kiedy ktoś przychodzi muszę do niej wpuścić inne pieski żeby nie było zamieszania.Czy twoja suczka jest sama?Może tak być,że za głośno słuchasz muzyki,lub telewizor gra za głośno.Psy mają bardzo wyczulony słuch i cierpią,kiedy jest za głośno.Musisz poobserwować swoją dziewczynkę.Może na nią krzyczysz?.Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...