Jump to content
Dogomania

Hodowla"z Różanego Ogrodu" + jamnik i duży pies


karolajn

Recommended Posts

witam,

1. mieliśmy kiedyś jamniorka długowłosego standard - właśnie z tej hodowli. odszedł niestety w maju 2008 roku. wtedy o 2 jamniorze nie było mowy, ale minął już rok i zastanawiamy się czy w niedalekiej przyszłości nie sprawić sobie kolejnego, tym razem dziewczynki - Frani, po naszym zmarłym jamniku. Jego imię rodowodowe, a raczej metryczkowe, bo rodowodu nigdy nie wyrobiliśmy to - Franko z Różanego Ogrodu. chcielibyśmy podobnego, ale o tej hodowli nie ma nic w internecie. Piesek urodził się w 97 roku, więc dość dawno. Ciekawa jestem, czy ma ktoś informacje na temat tej hodowli i co się z nią właściwie stało, a może ktoś ma lub miał jamniorka z tej hodowli....? o ile pamiętam mieściła się gdzieś pod WWA.

2. my w miedzyczasie kupiliśmy nowofundlandkę, jutro zamieszka z nami również Leonberger z adopcji, czyli mamy w domu 2 duże psy. Nowofundlandka toleruje małe pieski, dobrze się z nimi dogaduje - miała kontkat z kilkoma małymi kundelkami - bardzo ładnie się bawiły, weścikiem, którego znaleźliśmy i jamniczką mojej cioci - te 2 ostatnie ją zdominowały i na głowę sobie nie dały wejść...chociaż Elza próbowała się z nimi bawić :) o tyle, że oba były dużo starsze. nie wiem jak by było z małym jamniczkiem. o ile pamiętam - większość dużych psów na podwórku to byli dla niego wrogowie nr 1, chociaż miał też jednego kumpla ONka. dlatego zastanawiam się czy dla jamniora 2 duże psy w domu nie byłyby zagrożeniem. np. podczas zabawy. Franuś w moim domu był zawsze jeden, a na spacerach na ogół bawił się tym z małymi pieskami, dlatego nie do końca jestem pewna czy to dobry pomysł. jestem ciekawa jakie Wy macie doświadczenia? czy da się w jakiś sposób przygotować?

mamy już 1 Panią na oku, która ma podobne jamniczki do naszeo Franeczka, i której cała jamnicza rodzinka jest przecudowna, będziemy rozważać też adopcję, tylko czy dorosły jamniś pogodzi się z obecnością 2 olbrzymów?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a czy jamnik jest starszy? Elza miała do czynienia tylko ze starszymi maluszkami, i próbowała się bawić, robiła susy, ale jamniczka się trochę bała i szczekała, więc Elze przywołałyśmy do porządku. weścik za to od razu ją obszczekał, z takim zacięciem, że siedziała 2 kroki od niego i nie wiedziała o co chodzi. nie wiem jakby to było z młodszym psem, a zwłaszcza szczeniaczkiem.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...