Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

Na pierwszej focie fajnie na drugiej widać,że lepiej nie będzie przy takim pysku.
Ale ja bym pod brodą jeszcze docieła po prawej stronie. Wygląda jakby tam było nie równo i jeszcze trochę zdjeła z policzka na lini zewnętrznego kącika oka . Widać,ze robiłaś te niby plasterki i ścinałaś boki, ja bym jeszcze to zrobiła własnie na tej linii. Na zdjęciu sylwetki widac dobrze linię od nosa do ucha, u Ciebie tworzy łódkę, im będzie ona bardziej jak półkole tym głowa "zrobi się" okrąglejsza i krótsza będzie wizualnie kufa. Niestety u długopyskich psów nie da za bardzo tego zrobić bo wygięcie mocniejsze tej linii sprawi,że głowa będzie nie proporcjonalnie duża do reszty.
Ale niech sie inni wypowiedzą. Ogólnie mi się podoba główka,ale tułów nie był na super krótko mam nadzieję:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Mudik'] Niestety u długopyskich psów nie da za bardzo tego zrobić bo wygięcie mocniejsze tej linii sprawi,że głowa będzie nie proporcjonalnie duża do reszty.
[/quote]

tak jak u mojego psa :eviltong:
tylko on ma naprawdę wielki łeb :eviltong::eviltong:

Mi się tak średnio podoba ten westik ze zdjęć (od razu mówię, że ja tylko swoją subiektywną opinię wygłaszam;)) Tzn za bardzo widać przejście na uszach... I tam niżej na policzku jakoś dziwnie się ten włos kształtuje.
Ja ogólnie wolę jak westik ma na uchu więcej zostawione i tylko sama końcówka jest mocno wystrzyżona, to daje taki fajny efekt małych uszków a jak jest całe ucho tak na krótko to nietoperz powstaje ;)


ten westik ktorego robiła Mudik ma bardzo fajnie właśnie te uszki zrobione:loveu:
[URL]http://images29.fotosik.pl/233/ad136f50e1268b1a.jpg[/URL]

mój tak ma przez pierwsze parę godzin po trymowaniu a potem mu wszystko klapie :lol: moja kochana ofiara życiowa :lol:

szkoda, że właściciele tego pieska zażądali pojechania maszynką... niestety to trochę widać na tym zdjęciu... dziwne, że tacy klienci się nie przekonują do trymowania nawet jak westikowi po maszynce odrasta kręcony, miękki, żółty włos, brrr...

No i żeby nie było, że się tu wymądrzam czy coś, ja mogę mówić tylko jakie efekty mi się podobaja i jak wg mnie najlepiej wygląda wzorcowy westik. Bo w praktyce to ja nie umiem NIC i boję się nawet nauczyć, żeby psa sobie nie zeszpecić ;)))

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się trochę oszukać i pojechałam go z włosem, ale uprzednio oczywiście trymowałam. Co do pyska, to będę próbować na następnych, myślę, że za jakiś czas wyjdzie tak, jak ma być. Chociaż przy cięciu docinam każdy włosek i już wydaje mi się że jest ok, to na zdjęciu i tak widzę swoje błędy.
Dzięki za opinię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cheritka']To ja oczywiście wstawie moja ulubioną rasę





oczywiscie robiony jest ręcznie nożyczkami
[IMG]http://images24.fotosik.pl/235/a02f607fc96282b1med.jpg[/IMG][/quote]

Troche za mocno poskrecany przy skorze jak dla mnie. Czym go suszylas?
Jak szczotkujesz psa przy suszeniu? To nie jest takie proste u pudla i wymaga ogromnej cierpliwosci. W tej sprawie mozemy sie przeniesc na priva, jesli masz chec pogadac. Polowa mojego stazu w salonie to bylo rozczesywanie i suszenie pudli, wiec mam wiedze!!! :-).
Napracowalas sie solidnie! Moje uwagi: niestarannie przycielas wlos nad stopami z tylu, nie podoba mi sie linia podbrzusza i front. Klab tez nie bardzo zaznaczony.Frontu nie ma, a wlos mialas, bo widac na zdjeciu przed. Cos tez jest nie tak z linia nad oczami, ale nie widze dokladnie, bo zdjecie z daleka.
Mimo wszystko "szapo" :-) za zrobienie pasa nozyczkami a nie pojscie na latwizne.

Link to comment
Share on other sites

Msta - powies sobie w salonie zdjecie dobrze zrobionego westie albo schemat. Przeanalizuj szczegoly. Sprobuj w mysli podzielic psa na czesci. Gdzie ma miec wlos bardzo krotki, gdzie wypada granica super krotkigo i przejscie w nieco dluzszy, gdzie dlugi. Wg mnie popelnilas podstawowy blad nie zachowujac linii przebiegajacej od kosci potylicznej do lokcia. Pies stracil proporcje. Glowa jest trudna, przyjdzie z czasem ale miejsce, gdzie zaczyna sie sukienka jest za LOKCIEM. Lapy zupelnie nie wymodelowane. Sukienka za gruba w porownaniu ze strzyzonym grzbietem. Fredzel na przedpiersiu za wielki. To ma byc tylko cieniutki przecinek przechodzacy nizej w sukienke.
Sorki, Msta, jeszcze troche pracy przed Toba. Westie, to jest jednak spore wyzwanie. To nie jest latwy pies. Super, ze dalas to zdjecie na forum. Kazdy sie uczy, popelnia bledy. Nastepny Twoj westik bedzie duuuzo lepszy. Jestem przekonana.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki, własnie po to wstawiam zdjęcia, żeby ludzie bardziej doświadczeni ode mnie wskazali mi błędy i braki. Wszystkie pieski , które robię to są pupile nie wystawowe, a ludzie są raczej zadowoleni, że piesek pozbył się długich kudłów, ale i te chciałabym robić tak, żebym ja sama była zadowolona z efektu. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita']Troche za mocno poskrecany przy skorze jak dla mnie. Czym go suszylas?
Jak szczotkujesz psa przy suszeniu? To nie jest takie proste u pudla i wymaga ogromnej cierpliwosci. W tej sprawie mozemy sie przeniesc na priva, jesli masz chec pogadac. Polowa mojego stazu w salonie to bylo rozczesywanie i suszenie pudli, wiec mam wiedze!!! :-).
Napracowalas sie solidnie! Moje uwagi: niestarannie przycielas wlos nad stopami z tylu, nie podoba mi sie linia podbrzusza i front. Klab tez nie bardzo zaznaczony.Frontu nie ma, a wlos mialas, bo widac na zdjeciu przed. Cos tez jest nie tak z linia nad oczami, ale nie widze dokladnie, bo zdjecie z daleka.
Mimo wszystko "szapo" :-) za zrobienie pasa nozyczkami a nie pojscie na latwizne.[/quote]

Susze psa i rozczesuje szczotką i grzebieniem,
ale ten pies przyszedł do mnie po kąpieli,
więc chyba sama wiesz co mogłam z nim zrobic.
Nie robiłam mu linii podbusza tylko podgoliłam brzuch na równo maszynką, aby było wygodnie wlaścicielowi,
i tak troche włosa zostawiłam, bo chcieli bardzo krótko całego pieska

Od kilku lat strzygę swoje psy,
więc połowa mojego stażu to też pudle :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']Piękny!! A jak soszysz, że ten włos tak się prostuje?? Jaką szczotką czy grzebieniem??[/quote]

Susze bardzo długo i .........
czasem już nie mam siły (tego akurat nie suszyłam),
ale swoje psy czesze odrazu po kąpieli i susze szczotką i potem grzebieniem sprawdzam czy wszystko się rozczesało.

[IMG]http://images32.fotosik.pl/304/359319bb41045b5emed.jpg[/IMG]

[IMG]http://images31.fotosik.pl/304/0aad8f77bdd170bamed.jpg[/IMG]

reszta zdjęć jest tu jeśli jesteś ciekawa jak się kąpie i suszy pudelka :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cheritka']Susze bardzo długo i .........
czasem już nie mam siły (tego akurat nie suszyłam),
ale swoje psy czesze odrazu po kąpieli i susze szczotką i potem grzebieniem sprawdzam czy wszystko się rozczesało.

reszta zdjęć jest tu jeśli jesteś ciekawa jak się kąpie i suszy pudelka :lol:[/quote]

To sorki, myslalam, ze Ty go suszylas. Ja tez susze szczotkujac i potem sprawdzam grzebieniem ;-).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='.ania']No ja nie wiem, ale mi suszenie dużego pudla zajmuje godzinę, wcześniej ok 30 minut obcieka w ręczniku i włos jest prościusieńki, to chyba nie tak dużo czasu :hmmmm:[/quote]
Aniu.
No prosze szybka jesteś,
to powiedz mi jaką Ty masz suszarkę,:crazyeye:
bo to może o to chodzi.
Albo poprostu mówimy o różnym włosie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Mały OT, na bazarku są kolczyki z Pudlami, Cheritka, może reflektujesz?
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=114130[/URL][/quote]
kurcze fajne ,jakbys z grzywaczem zauwazyła to daj mi znać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cheritka']Aniu.
No prosze szybka jesteś,
to powiedz mi jaką Ty masz suszarkę,:crazyeye:
bo to może o to chodzi.
Albo poprostu mówimy o różnym włosie.[/quote]

Suszarka jak suszarka, nic specjalnego, dokładnie to taka [URL]http://www.hurtowniafryzjerska.pl/images/suszarka%20ermila%202000.jpg[/URL]

Czy wlos inny to wątpię, to duży w pełnym wystawowym włosie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='.ania']Suszarka jak suszarka, nic specjalnego, dokładnie to taka [URL]http://www.hurtowniafryzjerska.pl/images/suszarka%20ermila%202000.jpg[/URL]

Czy wlos inny to wątpię, to duży w pełnym wystawowym włosie.[/quote]

No to chyba zaprosze Cię do siebie :cool3:
i nauczysz mnie jak to się robi :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...