Jump to content
Dogomania

A moze by tak galeria...


:)

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

czy tylko ja mam taki talent? pocięłam się filcakiem... byłam poczesać sukę ciotki a teraz patrze i mam skaleczenia na 3 palcach:lol:
no i znowu zapomniałam zrobić jej zdjęcia:roll: próbowałam wyrwać jej małe pasemko na próbę i udało się ale... dosyć ciężko wychodzi to normalne? kłaki ma raczej szorstkie
jak się ociepli przejdzie przemianę:p tylko nie wiem czy dam radę ją wytrymować:oops: zawsze mogę wziąć maszynkę i ją zgolić ale nie chcę;)

Link to comment
Share on other sites

pies to westie a raczej w typie;) ma rok i nigdy nie była jeszcze obcinana na krótko tylko dziobana nożyczkami do... paznokci:diabloti: chcę się za nią zabrać jak się ociepli jeszcze trochę ale jak kudły nie będą wychodzić to idzie pod maszynkę na 12mm i mam nadzieję że nie będzie różowa:roll: najważniejsze żeby piesa nie wyglądała jak teraz żeby się tak nie kołtuniła bo właściciele ją głaszczą szczotką:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Według mnie, ta łysa szyja wygląda okropnie, no ale są gusta i guściki...[/QUOTE]

Zgadzam się, dla mnie to po prostu nieestetycznie, zdecydowanie za mocno ta szyja wygolona.


Szukam filcaka, mógłby mi ktoś coś konkretnego polecić ?

Link to comment
Share on other sites

yorkomanka coz,albo rwanie albo golenie tak naprawde...Golony west mi sie osobiscie nie podoba...No ale sa gusta i gusciki... Zreszta co,zglisz grzbiet a koltuni sie i tak dol i firanka...Bez sensu... Wg mnie poczekaj az wlos dojrzeje i recznie go wyskub i tyle.
Polec wlasciciela preparaty na koltuny,np konskie lustranty...Ja bardzo je sobie chwale:) Im twardszy wlos tym mniej problemowy tak naprawde...To golenie stwarza problemy bo wlos robi sie miekki i watowaty...

Link to comment
Share on other sites

ło matko Iza do czego ci filcak, bo chyba nie do Buenia? Filcaków nie polecam są do d... lepiej nożyczkami tylko nie przecinać a włożyć jedno ostrze i przeciągnąć w zdłuż jak jest kołtun

U westika popracuj nad przejściem z włosa krótkiego w długi, jakim ostrzem goliłas szyję? ja golę też bardzo króciutko ale wydaje mi sie że ciut dłużej.Ja bym obniżyła linię tym przejściem, cos mi nie pasuje wygolenie na klacie chyba za daleko poleciałaś, wyskubałabym bardziej przy dupce i przejścia przy łapkach.Popatrz sobie jeszcze na westy wystawowe to zawsze pomaga, tu gdzies dziewczyny wklejały super przygotowanego psa, wiadomo że nie muszisz tapirować i robic chryzantemy, możesz bardziej wyskubać ale chodzi o linie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21']ło matko Iza do czego ci filcak, bo chyba nie do Buenia? Filcaków nie polecam są do d... lepiej nożyczkami tylko nie przecinać a włożyć jedno ostrze i przeciągnąć w zdłuż jak jest kołtun

[/QUOTE]


nie, nie, zdecydowanie nie do Buenia :lol:
Zobowiązałam się zrobić suke znajomych a ona ma tak masakryczne filce, że nie wiem czy dam rade samym grzebieniem, jak to zawsze robię ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ilka21']
U westika popracuj nad przejściem z włosa krótkiego w długi, jakim ostrzem goliłas szyję? ja golę też bardzo króciutko ale wydaje mi sie że ciut dłużej.Ja bym obniżyła linię tym przejściem, cos mi nie pasuje wygolenie na klacie chyba za daleko poleciałaś, wyskubałabym bardziej przy dupce i przejścia przy łapkach.Popatrz sobie jeszcze na westy wystawowe to zawsze pomaga, tu gdzies dziewczyny wklejały super przygotowanego psa, wiadomo że nie muszisz tapirować i robic chryzantemy, możesz bardziej wyskubać ale chodzi o linie.[/QUOTE]
Hmm goliłam ludzką maszynką :lol: tak naprawdę robię jak mi się podoba, czyli krótko, tak samo głowa, wcześniej miała już 'chryzanteme' ale ścięlam jej to już jakis czas temu i teraz ścinam na małą głowę krótka firanke, no a szyja wygląda jak wygląda, golę bez nakładki, nie mam degaży i przejscie jest masakryczne ;)

Link to comment
Share on other sites

to że krótko to ok ale linie są liniami ;) jeżeli pies jest trymowany to do przejść degażówki nie potrzebne, można się obyć, poprostu przetrymuj delikatnie jeszcze nizej ale nie tak jak na górze, ja degażówke używam tylko w miejscach gdzie pies nie daje

Link to comment
Share on other sites

Ilka21 mogę Ci udowodnić do czego potrzeba dobry odfilcak , nożyczkami nic się nie zrobi .
Występujące , trzeba przerabiać , słaba ostrość .Dla mnie jest narzędziem niezbędnym , ale zrobionym samodzielnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Ilka21 mogę Ci udowodnić do czego potrzeba dobry odfilcak , nożyczkami nic się nie zrobi .
Występujące , trzeba przerabiać , słaba ostrość .Dla mnie jest narzędziem niezbędnym , ale zrobionym samodzielnie.[/QUOTE]

Grey weź ty przestań już bo pisałam ci już o twoich filcakach to jest to samo co moje nożyczki i używam tak samo a przeróbek nie trzeba, chcesz to ja mogę ci pokazać jak i byś nie musiał się męczyć. Czy ty na prawdę myślisz że ja jakas idiotka jestem,mam samych super klientów co przyprowadzają mi psy bez kołtunów, filców? Przestań pisać do mnie w takim tonie bo mnie obrażasz poprostu...Chcesz mi pomóc to naucz jak strzyc pudla wystawowego ale wg wzorca a nie twoich widzi mi się, CTRa czy inne rasy,których u siebie nie mam okazji robić albo podszkól mnie z terierów(bo uważam że mogłabym lepiej je jeszcze robić) ale też porposzę wg wzorca rasy a nie wzorca Greya - jest jeszcze sporo innych ras ktorych chętnie bym się nauczyła albo choć liznęła. Skończ temat tych swoich filcaków i odfilcowywania bo to już nudne i żenujące, każdy na dgm czytał to i wie co masz w tym temacie do powiedzenia i to nie raz. Oprócz tego nie udzieliłes ani jednej dobrej, fachowej rady.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...