Jump to content
Dogomania

BOSCH MY FRIEND czy PURINA DOG CHOW?


hanka0711

Recommended Posts

Na allegro jest Bosch 20kg+2kg+kości+kurier gratis za 79zł i zacząłem się nad nią zastanawiać, bo prawdę powiedziawszy nie mam za bardzo siana na kupowanie karm za 250 zł

Moje psy:
Sunia- wysterylizowana, ale bardzo aktywna, 6,5 roku, w typie dobka
Psiur- kastrat, leniwy(zero ruchu), 7 lat , kurdupel

Gotuję im ryż z kurczakiem, wątróbke. Jedzą wszystkie warzywa oprócz sałaty ;), orzechy, płatki, jogurty naturalne.Podaję im preparaty z glukozaminą i drożdżami.

Czy mogę z czystym sumieniem kupić im taką karmę? Czy potrzebują jednak lepszej?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='borysus']Na allegro jest Bosch 20kg+2kg+kości+kurier gratis za 79zł i zacząłem się nad nią zastanawiać, bo prawdę powiedziawszy nie mam za bardzo siana na kupowanie karm za 250 zł

Moje psy:
Sunia- wysterylizowana, ale bardzo aktywna, 6,5 roku, w typie dobka
Psiur- kastrat, leniwy(zero ruchu), 7 lat , kurdupel

Gotuję im ryż z kurczakiem, wątróbke. Jedzą wszystkie warzywa oprócz sałaty ;), orzechy, płatki, jogurty naturalne.Podaję im preparaty z glukozaminą i drożdżami.

Czy mogę z czystym sumieniem kupić im taką karmę? Czy potrzebują jednak lepszej?[/QUOTE]

wg dość wiarygodnego artykułu ( [url]http://pies.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=71&Itemid=6[/url] ) można przy takim karmieniu podawać karmę średniej klasy. myślę jednak, że lepszym wyborem byłby chyba Brit (nawet ten niebieski). nie jest wiele droższy, ale jakość bez porównania. Dog Chow i Bosch My Friend to niespecjalne karmy...za jedno byłoby już kupić Pedigree :) skład podobny.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy i obiektywny artykuł. Zgadzam sie z nim w zupełności. Staram sie moim psom dawac wszystkiego po trochu, są wszystko żerne ;) i od siedmiu lat są zdrowe ,silne, maja ładne zęby i lśniącą sierść(pomijając problemy ze stawami mojej suni, ale to juz wyniosła ze schronu i od kiedy wprowadziłem glukozaminę nie ma większych problemów).

Jeśli chodzi o karmę to zamówiłem i muszę przyznać, że nie jest najgorsza(napewno lepsza od hipermarketówek), ale brakuje jej zapachu i nie jest taka wilgotna jak lepsze karmy

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Nie polecam tej karmy. Firma Bosch ma w swoim asortymencie karmy lepsze z rodzaju premium i może cenowo trochę mniej ciekawe ale różnica w jakości jest gigantyczna. Swego czasu karmiliśmy boschem lamm& rice starego owczarka z niewydolnością trzustki i było ok.
Karmę bosch my friend przez pewien czas jadły zaprzyjaźnione psy- 2 spore kundle ( pana, który wcześniej żywił je puffi z biedronki lub korpusami) i chciał im kupić coś lepszego czego nie musiałby nosić w zimie ze sklepu a też nie jest zamożny. Ale jego zdaniem bmf to porażka wcale nie lepsza od supermarketówy, i że jednak woli im dawać korpusy z kurczaków....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...