Jump to content
Dogomania

BAJAN i my... ZAGRAJ już z nami w domu od str. 535


mmbbaj

Recommended Posts

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[CENTER][IMG]http://images21.fotosik.pl/189/b7d11497606484e1.jpg[/IMG][/CENTER]


[CENTER][B][COLOR=orange]Aaaaaaach !!!![/COLOR][/B][/CENTER]

:modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla: :modla:

Link to comment
Share on other sites

Jak czytam różne opisy psich zachowań, myślę sobie często: Saba też tak robi, Caro też tak robi, albo: wiele psów tak robi. Większość zachowań jest typowa, a tylko zakochani, czasem kompletnie bez umiaru własciciele, widzą w tym nadzwyczajne cechy, tak zresztą jak jest z dziećmi. Mamuśki potrafią godzinami rozmawiać o zachowaniach i wypowiedziach swoich geniuszy, które świadczą tylko o tym, ze te dzieci są co najwyżej normalne.
Aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Pies, który bierze za rękę i prowadzi w określone miejsce, to uważam, ze nie jest typowe i banalne. Nie dość, że chce, aby z nim iść, to jeszcze ma wszystko przemyślane :miejsce, osobę. To jest rozumne komunikowanie się z człowiekiem na poziomie ponad przeciętnym. To jest cecha wyjątkowa i świadcząca o ogromnej inteligencji psa.
Tak uważam :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina1']
...
Nie dość, że chce, aby z nim iść, to jeszcze ma wszystko przemyślane :miejsce, osobę. To jest rozumne komunikowanie się z człowiekiem na poziomie ponad przeciętnym. To jest cecha wyjątkowa i świadcząca o ogromnej inteligencji psa.
Tak uważam :loveu:[/quote]
[COLOR=blue]Ano własnie. Też tak uważam.[/COLOR]
[COLOR=blue]Piszą o Zagraju słowo ,,wyjątkowy" mam na uwadze również jego nad wyraz wysoki iloraz inteligencji :multi: Popatrzcie na fotki- to widać. Ten pies nie jest tylko ,,fotogieniczny" on mówi oczami-całym sobą. On się komunikuje CZYTELNIE oraz w sposób PRZEMYŚLANY z człowiekiem- JEST wyjątkowy :multi: [/COLOR]
[COLOR=blue][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100'][COLOR=blue]Ano własnie. Też tak uważam.[/COLOR]
[COLOR=blue]Piszą o Zagraju słowo ,,wyjątkowy" mam na uwadze również jego nad wyraz wysoki iloraz inteligencji :multi: Popatrzcie na fotki- to widać. Ten pies nie jest tylko ,,fotogieniczny" on mówi oczami-całym sobą. On się komunikuje CZYTELNIE oraz w sposób PRZEMYŚLANY z człowiekiem- JEST wyjątkowy :multi: [/COLOR]
[/quote]

Jestem potwornie zazdrosna :placz:
Dlaczego nikt o Soni nie powie: "ooooo, to wyjątkowo inteligentny pies" :placz:
Wszyscy tylko mówią, że ładna, wysportowana, itd. Buuu :placz:
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Jestem potwornie zazdrosna :placz:
Dlaczego nikt o Soni nie powie: "ooooo, to wyjątkowo inteligentny pies" :placz:
Wszyscy tylko mówią, że ładna, wysportowana, itd. Buuu :placz:
;)[/quote]
O co jesteś zazdrosna Behemot, o psa? Chyba żartujesz :lol:
Ja mam jedneGo normalnego, a jednego bidaka tępego. Ale tak już jest. Wśród ludzi też i wsród dzieci. Trzeba doceniać , jeśli się zauważy cos wyjątkowego. Na dłuższą metę nie uda się utrzymać teorii, że wszyscy ludzie są pod wzgledem zdolności i inteligencji jednakowi. Już to przerabialiśmy. Psy są też różne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina1']
Pies, który bierze za rękę i prowadzi w określone miejsce, to uważam, ze nie jest typowe i banalne. Nie dość, że chce, aby z nim iść, to jeszcze ma wszystko przemyślane :miejsce, osobę. To jest rozumne komunikowanie się z człowiekiem na poziomie ponad przeciętnym. To jest cecha wyjątkowa i świadcząca o ogromnej inteligencji psa.
Tak uważam :loveu:[/quote]

Sabinko, dziś kiedy wróciłam do domu, spytałam Marka czy Zagrajowi dał jeść bo miał niedyspozycję żołądkową i myśleliśmy czy go nie przegłodzić. Marek powiedział, że tak, bo.. Zagrajek jak już pospał po harcach w ogrodzie, podszedł do Marka, wziął go za rękę i zaprowadził do miski :lol: Nas też zdumiewa fakt, że umie sobie przełożyć ten gest z ręką na wiele innych sytuacji. I on sam na to wpadł, nikt go tego nie uczył. Jest świetnym obserwatorem i ogromnie komunikatywny. Też uważam, że jest ogromnie inteligentny :loveu:

[quote name='bea100'][COLOR=blue]Ten pies nie jest tylko ,,fotogieniczny" on mówi oczami-całym sobą. On się komunikuje CZYTELNIE oraz w sposób PRZEMYŚLANY z człowiekiem- JEST wyjątkowy :multi: [/COLOR]
[/quote]

Nic ująć, nic dodać :evil_lol:

[quote name='idabo']A ja wam się pochwalę...
ładny mam podpisik?[/quote]

Śliczny :loveu:, sama go zrobiłaś? :lol:

[quote name='Behemot']Jestem potwornie zazdrosna :placz:
Dlaczego nikt o Soni nie powie: "ooooo, to wyjątkowo inteligentny pies" :placz:

;)[/quote]

Behemotku, Sonia to wyjątkowo inteligentny pies" :p

[quote name='PIKA']Cześc właścicelko inteligentnego psa :multi:[/quote]

Cześć właścicielko dozia :loveu:

[quote name='Sabina1']O co jesteś zazdrosna Behemot, o psa? Chyba żartujesz :lol: [/quote]

No oczywiście, że żartuje :evil_lol:

[quote name='Sabina1'] Ja mam jedneGo normalnego, a jednego bidaka tępego[/quote]

A który to twój pies jest tępy? :crazyeye:

[quote name='Behemot']Nie o psa, tylko o Niunia, a to ogromna różnica :cool3:[/quote]

:lol:...:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina1']A taki jeden wyżłunio, co się po roku nauczył łapę podawać :lol:[/quote]
[COLOR=blue]A tak to akurat nie mów. Jest problem z łapą. Wyszło to podczas szkoleń dogoterapeutycznych- bo pierwszym hasłem dzieci -komunilkatem w stronę psa jest ,,podaj łapę" a wiele psów ( nadspodziewanie wiele) tego nie robi- nie- bo nie :shake: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1]czas na przerwę w pracy...[/SIZE]
[SIZE=3]Rodzinko!! Dlaczego jeszcze śpicie??!!:diabloti: :diabloti: :mad: [/SIZE]
Zagrajek zdumiewa mnie swoimi przemyśleniami, tak mi się przypomniało - ostatnio czytałam, że psy w toku ewolucji wykształciły gamę ok 37 dźwięków by lepiej się z nami porozumiewać - Zagraj poszedł o krok dalej...

[SIZE=1]podpisik sama samiuteńka zrobiłam, bez niczyjej pomocy - też zdolna jestem, ale to rodzinne:loveu: :evil_lol: [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Witanko :multi: Pogoda piękna, ale zimno! Wybieramy się do Bei :lol: Wczoraj też byliśmy, psy dostały dużą piłkę i mieliśmy ubaw :evil_lol: I Monia i Zagraj wpadły na to, że można ją popychać nosem, ale żadną miarą nie mogą zaakceptowć, że nie da się jej w paszczę złapać :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

[quote name='bea100'][COLOR=blue]A tak to akurat nie mów. Jest problem z łapą. Wyszło to podczas szkoleń dogoterapeutycznych- bo pierwszym hasłem dzieci -komunilkatem w stronę psa jest ,,podaj łapę" a wiele psów ( nadspodziewanie wiele) tego nie robi- nie- bo nie :shake: [/COLOR][/quote]

Taaaak? :crazyeye: A z drugiej strony wydaje się, że to najprostsza komenda :cool3: Zagrajka JA nauczyłam, podaje i lewą i prawą :eviltong:...:lol:

[quote name='idabo']
[SIZE=3]Rodzinko!! Dlaczego jeszcze śpicie??!!:diabloti: :diabloti: :mad: [/SIZE][SIZE=1] [/SIZE][/quote]

Już wstaliśmy :multi: Rozumiem twoje wzburzenie :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

[quote name='idabo']czytałam, że psy w toku ewolucji wykształciły gamę ok 37 dźwięków by lepiej się z nami porozumiewać - Zagraj poszedł o krok dalej...[/quote]

No przecież pisałam, że Zagrajek mówi "mama" :evil_lol:

[quote name='idabo'][SIZE=1]podpisik sama samiuteńka zrobiłam, bez niczyjej pomocy - też zdolna jestem, ale to rodzinne:loveu: :evil_lol: [/SIZE][/quote]

Achhhhhhh, jaka dumna z ciebie jestem :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmbbaj']
Taaaak? :crazyeye: A z drugiej strony wydaje się, że to najprostsza komenda :cool3: Zagrajka JA nauczyłam, podaje i lewą i prawą :eviltong:...:lol:



[/quote]
Bo najprostrza. Tylko jak pies jej nie załapie "bo nie", to trzeba różne teorie do tego dopasować :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmbbaj']
Behemotku, Sonia to wyjątkowo inteligentny pies" :p[/quote]

Eeee, jakoś bez przekonania to mówisz :razz:

[quote name='mmbbaj']No oczywiście, że żartuje :evil_lol:
[/quote]

Ja żartuję? Ja nigdy nie żartuję! :shake:
:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina1']Bo najprostrza. Tylko jak pies jej nie załapie "bo nie", to trzeba różne teorie do tego dopasować :lol:[/quote]

Sabina, z Caro to zupełnie inna sytuacja. Nikt nigdy go nieczego nie uczył do tego wiemy jak wyglądało jego życie dokąd nie znalazł się u ciebie. Poza tym to nie jest już młodzieniaszek. Mimo bardzo pozytywnego podejścia, jednak nauka jest dla psa stresem bo on chce zrobić to czego od niego oczekujesz, a nie zawsze rozumie. Wiele zależy od samego nauczyciela, ale nam się zawsze wydaje, że jesteśmy bardzo czytelni. Czasem pies rozumie, ale nie widzi powodu, dla którego miałby zrobić to czego chcesz. I jestem o tym przekonana, że można również psa zniechęcić np. wyśmiewaniem się lub dezaprobatą. Pies, oprócz smakołyka, potrzebuje słów zachęty i podziwu, nawet dla najmniejszego kroczka na drodze do celu, do którego zmierzacie. Ja oczywiście nie wiem jak było z tym u was i tak tylko piszę ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...