Jump to content
Dogomania

Kilka pytań o szkolenie


Thaliaa

Recommended Posts

Proszę o pomoc.

1) Chciałabym iść na szkolenie w warszawie, ale nie za bardzo wiem gdzie i jakie są szkoły dla psów. Może osoby z warszawy mogły by podpowiedzieć do jakie szkoły warto polecić.

2) Mój pies ma 5 miesięcy (bedzie miał dokładnie 05.października) czy pies w takim wieku może iść na szkolenie podstawoe czy powinien poczekać jeszcze miesiąc, dwa lub trzy...

3) Kilka osób odradzało mi póście na szkolenie o takiej porze roku bo pies nie chce się uczyć jak pada deszcze i wieje wiatr i nie ma to sensu. Ja sama nie wiem bo boje się czekać np. na kwiecień bo pies będzie miał już 11 miesięcy. Czy pójście w wieku 1 roku na szkolenie podtawowe to za póżno ?

Z góry dzięki za pomoc....

Link to comment
Share on other sites

nie wiem jaki masz ce tego szkolenia (pewno dobrze ułożony pies ;)) ale ja chodziłem ze szczniakiem na przedszkole i było ok ponieważ mnie słuchał to ociągałem się z pt a teraz niesety agresja do psów jest tak silna że szkolenie grupowe to istna droga przez męke więc jak widzisz że pies ma zadatki to taszcz go w nawet w błoto i niepogode na szkolenie :)

Link to comment
Share on other sites

5 miesięcy to dostkonały wiek na szkolenie.

Jeżeli chcesz, żeby pies słuchał się tylko jak świeci słońce, to nie musisz się pakować w błoto, ale jeśli chcesz, żeby pies był posłuszny nawet jak pada deszcz, to radzę szkolić od zaraz. Nie jest tak źle z tą pogodą.

W Warszawie ja uczęszczam na szkolenie związkowe na lotnisku na Bemowie, które zaczęło się już kilka tygodni temu i nie wiem, czy jeszcze przyjmują nowe psy -- chyba nie, ale zadzwoń do Związku i się dowiedz. Poza tym sa również inne prywatne szkoły -- napewno ich zwolennicy niedługo sie odezwą i Ci poradzą.

Link to comment
Share on other sites

Super napewno się wybiorę ale dopiero za miesiąc :) bo moja bullka jest jeszcze za malutka, ale już szukam dla niej dobrego szkolenia
No to na związkowe szkolenie będziesz musiała czekać do marca-kwietnia, bo dopiero wtedy zaczynają się nowe kursy :( . Może w międzyczasie znajdzies coś innego. A w jakim wieku jest Twoja sunia?
Link to comment
Share on other sites

Oj to szkoda chciałabym zacząć ją szkolić jak najwcześniej i właśnie myśle że w listopadzie byłoby dobrze będzie miała wtedy prawie 4 miesiące.

Ja wogóle się nie orientuję jeżeli chodzi o szkolenia bo jeszcze nigdy nie chodziłam z psiakiem, ale gdzieś przeczytałam że 4 miesiące to dobry okres żeby zasząć

Link to comment
Share on other sites

No i byłam w środę. Pojechaliśmy z meżem i z Hunterem zobaczyć jak takie szkolenie wygląda. I podobało się, ale: no właśnie mam już swoje zdanie i chciałabym się nim podzielić.

Flaire napisała, że 5 miesięcy to dostkonały wiek na szkolenie. I chyba nie do końca. Psiak mający 5 miesięcy nie wytrzyma chodzenia w kółko i wykonywania poleceń przez 2 godziny. I na szkoleniu były psiaki, które wyglądały jakby nie wiedziały co się dzieje i co właściciel od nich chce. Zupełnie inaczej rozumiały wszystko starsze psy (około 1 roku). One wykorzystywały naukę i przerwę tak jak powinny. Socjalizacja w wieku 6 miesięcy = konieczność. Szlolenie i wykonywanie suchych poleceń = chyba jeszcze nie.

Wzmocnię moją wypowiedź tym co usłyszałam od trenera. Uczyć psa samodzielnie uczenia się i słuchania, ale w formie zabawy i dużo socjalizacji z innymi psami. Najlepszy wiek na szkolenie to powyżej 7 miesiąca, a nawet 1 rok.

Flaire chyba Cię widziałam. Czy byłaś z ciemnej pikowanej kurtce ? 8) W grupie gdzie terenerem jest pan w sile wieku ?

Link to comment
Share on other sites

Ale maluchy (do 6 m-ca) chodzą do przedszkola, gdzie zajęcia są mniej intensywne, jest więcej przerw i zabaw, a program dostosowany jest do wieku szczeniaków.

Flaire nie była w grupie, byłyśmy we dwie daleko za przeszkodą układając ślady. Widziałeś raczej kudłatego airedala (chyba pies), który tam się szkoli. :D

Link to comment
Share on other sites

O psim przedszkolu (bo o to mi oczywiście chodziło, gdy mówiłam, że 5 miesięcy to doskonały wiek i właśnie do takiej klasy dla przedszkolaków związek by Cię zapisał) pisałam juz gdzie indziej. Jak wstawisz "przedszkole" i poszukasz, to pewnie znajdziesz -- a jak mi się w międzyczasie napatoszy, to wstawię tu odnośnik.

Misia i Leon już tak dużo posłuszeństwa nie potrzebują i my nie mamy zajęć w środę, ale przyszłyśmy właśnie żeby sobie polożyć ślady, więc byłyśmy hen, hen, daleko od grup.

Link to comment
Share on other sites

Misia i Leon już tak dużo posłuszeństwa nie potrzebują

Mów za siebie, z łaski swojej :D

Thaliaa, jeśli naprawdę chcesz teraz jeszcze szkolić psiaka, to już ostatni moment, bo miesiąc juz minął. Przyjeżdżaj w sobotę na godz 8 na lotnisko i może uda się wcisnąć Was do jakiejś grupy przedszkolaków.

Flaire, wydaje mi się, że pani Kamila ma maluchy właśnie z samego rana?

Link to comment
Share on other sites

ooo my z Rakim w ubieglym roku bylismy w przedszkolu zwiazkowym i zajecia prowadzila wlasnie pani Kamila - wszystkie szczeniaki (oprocz mojego Rakiego i jeszcze jednego psa) chodzily na kolczatkach...:(

wyobrazacie sobie np. czteromiesieczna goldenke na kolczatce?

mam nadzieje, ze w tym roku przedszkole jest delikatniejsze...

Link to comment
Share on other sites

tak jak pisalam wszystkie nie byly na kolczatkach, ale te bardziej 'skrecone'... czyli na jakies 10 psow - 2-3 byly bez kolczatek...

a 'najfajniesze' przezycie mial bokser (mial wtedy z 6mcy), ktory piszczac z bolu byl ciagniety na kolczatce w jedna i w druga strone, az sie zlamie i przestanie stawiac opor... pamietam, ze jak w czasie przerwy przyszedl do nas intruktor z grupy doroslych pan Krzys, to tez sie 'troche' zdziwil...

Link to comment
Share on other sites

Mokka Tak jak napisałam już byłam w środę i nigdzie (!) mnie już nie wcisną. Rozmawiałam z panią kierownik. :( Powiedzieli, że nie ma sensu i jest za późno.

Ale plusem jest to, że powiedzieli, że mogę od czasu do czasu przyjść, żeby pies był między innymi psami, i za to jestem baaardzo wdzięczna. O to mi chodziło. Będę uczyła na własną rękę poprzez zabawę ,a w przyszłym roku pójdę na szkolenie podstawowe. W kwietniu. Może tam się spotkamy :D

W sobotę rano niestety idę do pracy :( , ale za to w niedzielę koło południa się wybieram...

:lol:

Link to comment
Share on other sites

hej! Misia jest airedale terrierem. Podobne do terierów walijskich, tylko większe, ok. 60 cm w kłębie, 24 kg.

Nigdy nie szkoliłam u pani Kamili, więc nic nie wiem o jej metodach. Natomiast wiem, że jedna z grup szczeniaków (nie ta pani Kamili) idzie metodą klikerową, więc tu o kolczatkach nie może być mowy. A jutro postaram się policzyć, ile kolczatek jest u pani Kamili.

Nasza grupa szkoli na samym końcu, za przeszkodami. Poza Misią i Leonem, jest u nas bokser, dwa berneńczyki i rotwailer. Reszta, o ile dobrze pamiętam, to ONy. No i nie zawsze wszystkie są.

Więc może do zobaczenia w niedzielę!

A na wiosnę radzę grupę pani Małgosi -- tej kierowniczki, z którą pewnie rozmawiałaś.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...