Jump to content
Dogomania

Marzę o buldożku!


klaudiaprocula

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Basiulka 22, zadałaś mi pytanie na pv, ale ni uważam, abyto nie mogło być napisane na forum . a więc czy chcesz nabyć szczenię z rodowodem , czy bez rodowodu. Jęśli bez rodowodu, to przedewszystkim ważne jest zdrowie. Bęz rodowodu zawse wszystkim odradzam, bo to jest los na loterii, to tak jakbyś telewizor kupowała na giełdzie bez sprawdzenia go i bez żadnej gwarancji. Jeśli z rodowodem, to przedewszystkim musisz pojechać na miejsce i sprawdzić w jakich warunkach psy żyją. Czy to jest hodowla, czy fabryka psów. Buldożki, aby były zdrowe musza być hodowane w b. dobrych warunkach, przy człowieku, bo to są psy do towarzystwa. Ponadto trzeba patrzeć na pochodzenie,jak już będziesz miała coś upatrzonego, to wtedy chętnie Ci porzdzę. Zawsze możesz przesłać fotkę szczeniaczka na mój email. to powiem co o nim myślę.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich!!
Udało mi się zamieścić kilka fotek Tofika na temacie zdjęcia i pogaduszki o szczeniaczkach.
Jestem bardzo ciekawa co z tą suńką z atopowym zapaleniem skóry. Jest bardzo mało prawdopodobne, aby choroba pojawiła się u właścicielki po 5 latach posiadania psa, bo to choroba skóry pojawiająca się w wieku dziecięcym i jeśli byłaby uczulona na alergen psa, to na pewno objawy pojawiłyby się wcześniej.
Mój mąż postawił zdecydowany sprzeciw - mówi, że po pierwsze na Tofika zdecydowałam się w tydzień, więc nie było to posunięcie szczególnie planowane, a na razie jesteśmy na etapie uczenia Tofika załatwiania się tylko na podwórku. Dochodzi tez niestety nieprzyjemna ale bardzo realna kwestia finansowa, bo kupienie podwójnej dawki Eukanuby nie pozostanie bez wpływu na nasz budżet, pomijam inne kwestie takie jak weterynarz i ewentualne leki. Przykro mi, ale muszę to usznować, mieszamy przecież razem. Mam tylko nadzieję, że suńka naprawdę znajdzie odpowiedni dom i jej właścicielka będzie umiała sobie poradzić bez niej.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie odpowiadał na moje pytanie o Ninkę (tę sunieczkę 5-letnią do wzięcia), więc sama tam zadzwoniłam. Faktycznie to sunia ma atopowe zapalenie skóry i to o umiarkowanym nasileniu. Jej Pani wydaje się być bardzo miła i zrozpaczona faktem nadchodzącego rozstania. Podobno suńka juz przeczuwa i straciła apetyt. Jest mi tak smutno. Podobno ta dziewczyna ma parę ofert z różnych stron Polski, istnije możliwość dowozu psiuńki. Nie wiem co mam robić i czy potem nie będzie tragicznie, bo przecież suńka będzie to rozstanie makabrycznie przeżywać. Boję się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malgosia78']Nikt nie odpowiadał na moje pytanie o Ninkę (tę sunieczkę 5-letnią do wzięcia), więc sama tam zadzwoniłam. Faktycznie to sunia ma atopowe zapalenie skóry i to o umiarkowanym nasileniu. Jej Pani wydaje się być bardzo miła i zrozpaczona faktem nadchodzącego rozstania. Podobno suńka juz przeczuwa i straciła apetyt. Jest mi tak smutno. Podobno ta dziewczyna ma parę ofert z różnych stron Polski, istnije możliwość dowozu psiuńki. Nie wiem co mam robić i czy potem nie będzie tragicznie, bo przecież suńka będzie to rozstanie makabrycznie przeżywać. Boję się.[/quote]Sunia napewno będzie cierpiała, al otoczona czułą opieką powinna szybko się przyzwyczaić. Psy ajgorzej znoszą przejście do gorszych warunków, jeśli znajdą się w lepszycch to dość szybko się przyzwyczajają

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='tomek24ster']Witam wszystkich którzy to czytają!
Szukam buldożka który nie ma do kogo się przytulć
ja moge mu zapewnić odpowiedni dom
szczepienia, jedzenie itp.
chciałbym młodego ale każdy jest kochany
jestem z Poznania ale przecież moge dojechać pociągiem
w każde miejsce w polsce więc raczej nie ma z tym
nie ma problemu
jak nie macie pieska może znacie kogoś kto ma
albo chociaż dacie mi linki do takich ofert
zależy mi na nim
kontakt:
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
a jak ktoś chce to moge dać telefon[/quote]Skontaktuj sie z Lawinią, albo z Anutka. One zajmuja sie znajdywaniem domow dla niechcianych buldożkow. napisz pv do Lawinii, napewno cos dla Ciebie znajsdzie

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ja z chęcią bym je wszystkie przygarnęła ale niestety w tej chwili tylko stać mnie na jedego żeby zapewnić mu jak najlepszą opiekę.nie wiem co myśleć o tych pieskach co są na allegro większość z nich nie ma rodowodu...może chociaż jedne go wziąć takiego i go wystwrylizować.,żeby Ci ludzie już ich nie rozmnażali...chociaz wolałabym jakiemuś biednemu nawet choremu zapewnić domek i opiekę.Moja babcia mieszka na wsi i jak patrze na te biedne kundelki co ciągle biegaja wychudzone to aż się płakać chce ale weż im przetłumacz znowu wzieli sobie suczke bo taki ładny piesek a póżniej znowu wyjdzie gdzieś z pięcioma szczeniakami...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Na [COLOR=SeaGreen][B]xxx[/B][/COLOR] jest ogłoszenie o sprzedaży szczeniąt buldożków z dwóch miotów po 900 zł/szczenię z adnotacją o możliwości sprzedaży wszystkich po niższej cenie... Jeśli ktoś chce komuś upchać hurtem szczeniaki, to chyba nie zależy mu na ich losie...

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze 1.5 roczna suczka, która na moje oko nie wygląda zbyt szczęśliwie:

[URL="http://www.kupsprzedaj.pl/zwierzeta/psy/buldogi/showAdvert912199.html#"][IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/14/5b/c5-main.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.kupsprzedaj.pl/zwierzeta/psy/buldogi/showAdvert912199.html#"][IMG]http://img.kupsprzedaj.pl/14/5b/c6-main.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dogofanka']Te dwa powyższe posty, to nie chodzi o buldożki do adopcji tylko na sprzedaż- w nawiązaniu do wypowiedzi Anuli o allegro, ale nie wiem czemu kupsprzedaj wyixowało, a alegro zostało?[/quote]
Posta Anuli o allegro nie wyiksowało,ponieważ samo słowo [B]allegro[/B] na dogomanii nie jest zabronione.Ani słowo [B]kup-sprzedaj.
[/B]Natomiast zabronione jest umieszczanie ogłoszeń.A Ty wyraźnie napisałaś,że na [COLOR=SeaGreen][B]XXX[/B][/COLOR] portalu można zakupić psy.Na dodatek psy z pseudohodowli.Dogomania nie promuje tego typu działalności i nie pomaga w sprzedaży szczeniąt.Stąd tez 2 punkt regulaminu,który zabrania umieszczania ofert kupna-sprzedaży.
Natomiast Anula chce psa zaadoptować,a ogłoszenia,gdzie psy są do adopcji lub za symboliczną złotówkę,jak najbardziej można umieszczać.
[quote] 2. [COLOR=Red][B]Zabrania się umieszczania na forum postów o treści:[/B][/COLOR]
- obraźliwej
- niecenzuralnej
- niezgodnej z prawem
- stanowiących reklamę, [COLOR=Red][B]ofertę kupna–sprzedaży [/B][/COLOR]lub ofertę matrymonialną

Jeśli jednak znalazłeś ciekawą stronkę i chcesz się z nią podzielić z innymi – większość działów na forum posiada „linkownie” zgodne z tematyką danego działu. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany link nie będzie poczytany za reklamę – skorzystaj z pomocy moda – napisz do niego PW .[COLOR=SeaGreen][B] Wyjątek stanowią linki do ogłoszeń, gdzie psy oddawane są za symboliczną złotówkę. Niemniej, celowość umieszczenia ich należy uzgodnić z moderatorem działu Psy w Potrzebie.[/B][/COLOR][/quote]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...