Jump to content
Dogomania

Kilka psów


kskarbek

Recommended Posts

Mam trzy psy: dwie dorosłe suki i półrocznego szczeniaka. Wszystkie są raczej grzeczne i potrafią robić wszystko, co moim zdaniem pies w ich wieku powinien umieć.
Problem rozpoczyna sie gdy są razem np na spacerze. Nagle poraz je amnezja. Przywołanie trwa znacznie dłużej niz zwykle i zawsze któryś postanawia nie wrócić. Podobnie odwołanie od innych psów lub od przechodzącego człowieka.
Czy znacie może jakieś książki lub strony traktujące o układaniu sfory psów?
dziękuje za odpowiedzi
Krzysztof

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałem - komendy znają i kiedy są pojedyńczo ewentualnie we dwie wszystko jest ok. Problem występuje tylko wtedy gdy sa w trójkę.
Książke pani F. czytałem i stosuję (świetne rezultaty w pracy indywidualnej raczej o formowaniu hierarchii w stadzie). Niestety niewiele pisze o pracy z całym stadem.
Krzysztof

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kskarbek']Tak jak pisałem - komendy znają i kiedy są pojedyńczo ewentualnie we dwie wszystko jest ok. Problem występuje tylko wtedy gdy sa w trójkę.[/quote]

Czyli jednak nie mają zbyt dobrze wpojonych komend. Psy były szkolone? Jeśli nie to proponuję szkolenie PT ...

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałem komendy znają i kiedy się prowadzi cwiczenia indywidualnie wszystko jest w porządku. Problemem jest okiełznanie ich jako całości stada. Nie mam zielonego pojecia jak prowadzic wtedy ćwiczenia. jak to ma wygladac i co z nimi robić. W szkoleniu PT nie brały udziału - szkoliłem tam poprzednie psy a teraz po prostu mnie nie stać na taka "przyjemność " dla całej trójki.
Wszystkich odpowiadających prosiłbym o skupienie sie na pierwszej części pytania.
Krzysztof

Link to comment
Share on other sites

Piszesz,że we dwójkę jest ok.Czy to któryś konkretny pies powoduje spadek zdyscyplinwania?
Dlaczego piszecie,że psy nie mają perfekcyjnie opanowanych komend?Wydaje mi się,że jest różnica między znajomością komendy a jej wykonaniem.Jak pies ma twardy charakter albo nie ma odpowiedniej motywacji to może znanej komendy nie wykonać.Co nie oznacza,że tak może pozostać.
Poza tym kskarbek pisze,że już chodził z psami na PT,więc zakładam,że wiedzę w tym zakresie ma.
Może trzeba popracować nad jednym konkretnym psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vidge']Dlaczego piszecie,że psy nie mają perfekcyjnie opanowanych komend?Wydaje mi się,że jest różnica między znajomością komendy a jej wykonaniem.Jak pies ma twardy charakter albo nie ma odpowiedniej motywacji to może znanej komendy nie wykonać.[/quote]

Czyli psiaki nie mają dobrze opanowanych komend ... Jeżeli znają komendę i wykonują ją niezależnie od sytuacji wtedy możemy powiedzieć, że znają ją perfekcyjnie ...

Link to comment
Share on other sites

Nie zgadzam się.Znajomość komendy a jej wykonanie to dwie różne rzeczy.
Ja też znam komendę "nie przechodź na czerwonym" co nie oznacza,że nie przejdę na czerwonym w celu złapania autobusu.W tym wypadku masz dwie nagrody:autobus albo spokój sumienia,bo jesteś w porządku wobec przepisów.
Problem nie leży w znajomości komend,jeżeli kskarbek pisze,że znają,to zakładam,że tak jest,szczególnie że ma już doświadczenie i potrafi zauważyć czy psy znają czy nie.Wątpliwości mam co do szczeniaka,bo on pewnie jednak nie do końca je zna.
Po prostu coś tam szwankuje z motywacją albo z uznaniem zwierzchnictwa kskarbek.

Bo zobacz PiotrekJ,załóżmy,że pies jest doskonale wyszkolony(pomijając to,że czegoś takiego nie ma),ale ma wrodzoną fobię na np.huki.Taki pies w warunkach sylwestrowych komendy nie wykona.Nawet nie będzie Cię zauważał,nie weźmie jedzenia,tylko z dziką paniką w oczach będzie siedział pod łóżkiem.Czy to oznacza,że on tej komendy nie umie?

Link to comment
Share on other sites

Nie mówimy tu o sytuacjach skrajnych, takich jak Sylwester itp. ... Rozmawiamy o zachowaniu w życiu codziennym ...
A jeśli chodzi o najmłodszego psiaka ... :hmmmm: ... to rzeczywiście może być powód ... Jeśli jednak dorosłe psy przewodzą w hierarchii to czegoś tu nie rozumiem :-? ...

Link to comment
Share on other sites

Tzn młody pies może nie mieć w pełni opanowanych komend,a któryś ze starszych jest prowodyrem do wyłamywania i wtedy kicha.Ale ja tak luźno sobie przypuszczam :)
Bo osobiście mam tylko dwie suki i też się zdarzają wyłamania,głównie ze strony dorosłej,mała wyłamuje czasem,bo dopiero dwa miechy się uczy i jeszcze pewnych rzeczy nie rozumie.Albo ja coś źle robię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...