Jump to content
Dogomania

dzisiaj odebrany od mamy i....nie chce jesc


aj22

Recommended Posts

Dzisiaj odebrałam swojego yoreczka, urodził się 05.09.05 burczy mu w brzuszku,ale nie chce jesć. Dostałam od hodowcy próbkę pedigree junior,a mała polizała trochę galaretki z jedzenia i koniec. Dałam jej wody, to spróbowała kiedy zamoczyłam palce w miseczce.Martwię się o nią, żeby coś jej się nie stało. Nosek ma wilgotny i troszeczkę się pobawiła, ale głównie śpi. Być może histeryzuję, ale mam ją pierwszy dzień i nie wiem czy nic jej nie będzie.Jutro odbieram karmę royal,będę ją stopniowo wprowadzać do Pedigree(bo to dostawała dotychczas),aż całkowicie to drugie wycofam,bo wyczytałam że royal jest znacznie lepszy. Ile takie maleństwo może tak sobie głodować? Co robić-proszę o rady. Pozdrawiam AJ

Link to comment
Share on other sites

Musi się do Ciebie przyzwyczaić, ja jak odebrałam mojego pieska, też nie chciał nic zjeśc, dopiero potem, tylko pił mleczko (chociaż potem dowiedziałam się od weterynarza, żeby pił tylko wodę). Mysle, ze saszetki pedigree junior możesz jej podawać, ale karmy suchej z pedigree odradzam. POZDROWIONKA

Link to comment
Share on other sites

oj dziewczyny, dziewczyny prawdo podobnie piesio nie jadł suchej karmy spróbuj podać mu coś innego jakiś serek czy mięsko. A burczenie w brzuszku sugeruje że nie był odrobaczany idź z nim do dobrego weta niech sam oceni. Daj znać co się dzieje. Pamiętaj aby coś jadła bo inaczej spadnie jemu cukier, w razie co miej pod ręką glukozę i wlej troszkę do pyszczka łyżeczką. Pół łyżeczki glukozy na pół szklanki wody.

Link to comment
Share on other sites

dzieki za odpowiedzi, Frotka(bo tak jej dałam naimię była odrobaczana Drontalem w 2,4 i 6tygodniu życia, teraz mam z nią iść ok 15.11.05 a ta karma nie jest sucha. Postaram się jutro zaopatrzyć w glukozę....chociaż mam nadzieję, że nie będzie potrzebna. Może wcisnę jej do pyszczka chociaz jeden rozgnieciony kawałeczk mięska z tej karmy.

Link to comment
Share on other sites

albo moze troszke gotowanego kurczaczka, ale takiego az mieciusieńkiego.
co za hodowca karmił psa takim szajsem???!!!!!
masz ksiazeczke zdrowia czy tak na słowo te odrobaczenia? Bo jak na słowo to lepiej isc do veta.

aha i ps - gratulacje z okazji przybycia nowego domownika! Niech zdrowo rośnie!

Link to comment
Share on other sites

Frotka juz pałaszuje! W brzuszku przestało grać. Jest przeurocza. Kupiłam jej piękniutkie różowe szeleczki(co prawda takie dla małego królika) ale super pasują!
P.S. Książeczka zdrowia jest, także myslę ze wszystko jest ok. Do usłyszenia. Napewno bedę się odzywać. Pozdrowionka AJ

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie-co jej tak zasmakowało???? Ja przerabiałm temat 2 razy. Obydwa psy były bardzo chore. Mam dw psy - jeden ze schroniska-wzięty z nosówką - udało się - wylizał się choć weci zdecydowali - usypiać. Druga panna - yorkunia bardzo ciężko przeżyłą prawdopodobnie jakąś wewnętrzną infekcję. Do tej pory nie wiadomo co było. Dzięki naszej decyzji-zmiana antybiotyku-doszła do siebie. Żadnej karmy Pedegree dla yorunia. Ewentyalnie Royal dla szczeniąt małyh ras-ale koniecznie rozmoczona!!!!Coco jdła gotowanego kurczaczka z marczewką i kleikiem ryżowym - wszystko zmiksowane. Na dodatek 5,6 razy dziennie strzykawką karnienie chudym rosołem - bez przypraw!!! ech-mieliśmy z nia jazdy-nie ma co. 12 razy dziennie zastrzyki - niektore bardzo bolesne (wetastymina, wit. B12) Ale jesli zaczela jesc to na pewno bedzie ok. Trzymam kciuki za maluszk i napisz co jej tak zasmakowalo. A i najważniejsza sprawa!!!! Odrobaczenie. Pomimo ze szczenie bylo odrobaczone u hodowcy - musi byc dodatkowo odrobaczone po 2-ch tygodniach-radze dobrym środkiem(tu nie oszczedzaj) I broń boże nie szczepić w okresie kiedy jest odrobaczana. Zrestą hodowca powinien Ci to sam powiedzieć. Jeśli tego nie zrobił - pytaj u wet-ów.

Link to comment
Share on other sites

co zasmakowało? Kupiłam jej Royal Canin i dałam rozmoczoną w wodzie-nie na papkę,ale wymieszałam z odrobiną Pedigree bo tym niestety była karmiona u hodowcy. Więc żeby nie zrobić zbytniej rewolucji chciałam wymieszać stopniowo usówając Pedigree z jeje menu i..............niestety w chwili obecnej mała ma rozwolnienie :o( ze skrajności w skrajność. Od 15 załatwiła się trzy razy i to lźno. Nie widać w kale ani krwi, ani robaków.Załamuję się pomału. Daję jej do picia wodę,ale nie wiem co dalej.Smekta? I czy dawac jej ten Royal? Frotka nie jest osowiała oprócz tego, ze dużo śpi to biega i bawi się,więc moze to rozwolnienie to tylko reakcja na nową karmę.Pomyślałam,że skoro tak się stało to może dam jej tylko Royala, bo przecież ta druga karma jest niedobra dla yorków.Już sama nie wiem co mam robić, chciałoby się jak najlepiej a tu znowu coś nie tak! Pomóżcie rozhisteryzowanej-nowej właścicielce :o(

Link to comment
Share on other sites

Witaj. Ja jak przywiozłam do domciu mojego Tajgera, to tez miał rozwolnienie, ale w dodatku nie chciał pić. Poszłam do weterynarza , dał zastrzxyk i mu przeszło. Tez byłam histeryzowałam. Miałam go na uwadze non stop, bez przerwy o niego dbałam, bo bałam sie zeby tylko nic mu sie nie stało. Przez tydzień czasu mało co spałam, chodziłam bardzo zmęczona, ale teraz juz jest wszystko dobrze, a yorczek ma juz 6,5 miesiąca i zaczął podnosic noge do siusiania. Niczym sie nie przejmuj, jeżeli, wszystko bedzie dobrze:)

Link to comment
Share on other sites

Witaj. Ja jak przywiozłam do domciu mojego Tajgera, to tez miał rozwolnienie, ale w dodatku nie chciał pić. Poszłam do weterynarza , dał zastrzxyk i mu przeszło. Tez byłam histeryzowałam. Miałam go na uwadze non stop, bez przerwy o niego dbałam, bo bałam sie zeby tylko nic mu sie nie stało. Przez tydzień czasu mało co spałam, chodziłam bardzo zmęczona, ale teraz juz jest wszystko dobrze, a yorczek ma juz 6,5 miesiąca i zaczął podnosic noge do siusiania. Niczym sie nie przejmuj, jeżeli, wszystko bedzie dobrze:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...