Jump to content
Dogomania

zawody agility + flyball


kubas

Recommended Posts

witam

mam pytanko natury informacyjnej (przynajmniej na razie)

czy bylibyście zainteresowani cyklem zawodów agility i być może flyballa organizowanych np co 2 - 3 tygodnie ???

nie byłyby to na początku zawody zrzeszone w federacji tylko wolne (ma to jakąś swoją nazwę) ale pozwoliłyby rozpropagować odpowiedzialne podejście do psów oraz te piękne przecież dyscypliny psiego sportu.

od Waszych wypowiedzi zależy czy pomysł będzie miał szansę realizacji - od razu mówię że jest to możliwe

z góry dzięki za wszelkie uwagi i sugestie

kuba i roka

Link to comment
Share on other sites

zainteresowanie to tak natomiast co do zawodów to ja na pewno nie będe brać udziału (nie ten poziom-ale mam jużjedną zawodniczke z cane corso więc jest szansa ze może kiedyś my też)

choć mam nadzjeje że że taki cykl zawodów spowodowałby by to że na śląsku powstanie jakieś towarzystwo czy klub agility a wtedy mielibyśmy gdzie potrenować i kto wie :)

Link to comment
Share on other sites

A gdzie te zawody miałyby być organizowane?

Przez kogo?

Czemu nie mogą być organizowane pod patronatem FCI?

Jeśli nie FCI, to jaki miałby obowiązywać regulamin?

witam

1. zawody chciałbym żeby odbywały się w samym Poznaniu oraz w jego okolicach (oczywiście latem na terenie otwartym)

2. organizacją zawodów chciałem zająć się ja + kolega (jeśli znajdą się inni którzy mogą pomóc to zapraszam)

3. FCI = wymagania (na pierwszy raz możemy nie podołać z np sędzią)

4. regulamin oczywiście FCI (z małymi zmianami)

5. wszystko jest do dogadania

kuba

Link to comment
Share on other sites

Zawodami jak najbardziej jesteśmy zainteresowani ale nie bardzo chce mi się co 2-3 tygodnie jechac do Poznania tylko po to, żeby pobiegać sobie z psem po torze! O jakich zmaianch w regulaminie mówisz? Kto miałby sędziować? Masz jakieś doświadczenia w agility? Zorganizowanie zawodów jest bardzo pracochłonne i trzeba włożyć w to wiele pracy! Przejedź sie 26.10 do Włocławka i zobacz jak to wygląda jeśli do tej pory nie miałeś okazji! :)

Jeśli uda Ci się zorganizować takie zawody to pewnie kiedyś z moją drużynką wpaniemy porywalizować!!! :P

Życzę powodzenia w organizacji!!! :D

Link to comment
Share on other sites

witam

1. zawody chciałbym żeby odbywały się w samym Poznaniu oraz w jego okolicach (oczywiście latem na terenie otwartym)

2. organizacją zawodów chciałem zająć się ja + kolega (jeśli znajdą się inni którzy mogą pomóc to zapraszam)

3. FCI = wymagania (na pierwszy raz możemy nie podołać z np sędzią)

4. regulamin oczywiście FCI (z małymi zmianami)

5. wszystko jest do dogadania

kuba

2. dwie osoby, to o kilka za mało

3. jakie wymagania? Jeśli idzie o zaproszenie sędziego, to może tego dokonać jedynie GKSP, a wtedy oni również mogą pokryć z tym związane koszty.

4. jakie zmiany? nie macie regulaminowego toru, czy chodzi o coś innego?

Jeszcze jedno, jeśli zawody nie są pod FCI, to nie możecie zrobić egzaminów na kategorie, a zatem jest mała szansa, że ktoś do was przyjedzie. Domyślam się, że to właśnie Ela miała na myśli pisząc swój post.

Link to comment
Share on other sites

witam

może zróbmy tak: jak będę mial z grubsza wszystko spisane i poukladane to się tym podzielę - nie będzie wtedy problemu niedomówień, ok :)

co do zawodów we Wloclawku - do kiedy są zgloszenia, ile koszuje start, ile dni trwają, czy jest ważny rodowód, czy oprócz standardowych kategorii będzie jumping?

pozdrawiam

kuba

Link to comment
Share on other sites

We Włocławku są zawody typu IAL. Oprócz tego jes Agility 0 i Jumping 0 dla psów początkujących oraz Open agility i Open Jumping dla psów zaawansowanych. Z tego co wiem to jest jeszcze sztafeta drużynowa. Nie ma egzaminów na kategorie. Nie jest potrzebny rodowód. Start kosztuje chyba 15zl ale nie pamiętam do kiedy zgłoszenie. Na pewno jeszcze można. Teraz nie podam adresu Doroty bo nie pamiętam (może Ty Robert masz lepszą pamięć :P) ale jeśli nie znajdziesz to postaram się jutro lub pojutrze podać!

A Ty Robert co tak Słabo Karczew reklamujesz??!! :D

pozdro!!

Link to comment
Share on other sites

To zależy wyłącznie od Marka Russa, bo to właśnie do niego kierowane są zgłoszenia. Regulamin mówi wyraźnie - pies musi mieć skończone 18 miesięcy. Myślę, że powinnaś spytać o to na piśmie (faksem lub mailem), a wtedy tą samą drogą dostaniesz odpowiedź i sprawa będzie jasna.

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D :D :D

chyba nie wiesz, o co pytasz...

Nasz klub co roku prosi GKSP o terminarz zawodów agility i jeszcze nigdy się go nie czekaliśmy. Znając życie, to albo znów nic takiego nie będzie, albo w najlepszym przypadku zostanie coś podane na początku... wakacji.

Link to comment
Share on other sites

Więc tak, w Polsce rozgrywanę są zawody oficjalne, na których obowiązuje regulasmin FCI, a co za tym idzie, są na nich egzaminy na kategorię. No i mamy jeszcze zawody w ramach IAL i wg tego właśnie regulaminu.

Zacznę może od tych drugich - IAL odbywa się cyklicznie 4 razy do roku - jedne zawody w każdym kwartale. W tym roku została jeszcze do rozegrania 1 edycja tych zawodów i odbędzie się ona 26 października we Włocławku. Tradycją jest już, że każde następne zawody IAL organizuje inny ośrodek agility i z tego co się oriętuję, jeszcze nikt się nie zadeklarował na przyszły rok. Myślę, że może to być ustalone we Włocławku.

Oficjalne zawody organizowane przez lub pod patronem GKSP ZKwP odbywają się przy okazji organizacji wystaw. Dotychczas było to w Legnicy, Wrocławiu, Warszawie (letnia-krajowa), Poznaniu, a w tym roku doszły do tego Płock i Sopot, no i te za tydzień w Karczewie. Uwaga te ostatnie nie są na wystawie! Zresztą one pod wieloma względami będą inne - wyjątkowe :D

Jeśli w przyszłym roku wszystkie te miasta również będą organizowały zawody, to musisz sprawdzić w kalendażu wystaw, kiedy one będą się odbywały. Nie ma niestety co do tego żadnej pewności :-? A może dojdą jakieś nowe miasta?

Link to comment
Share on other sites

Czyli w pierwszych trzech miesiącach roku można się spodziewac tylko IAL-u, a tak to jest komasacja letnio jesienna. Fajnie by było, gdyby dołączyła Bydgoszcz. U nas jest wystawa międzynarodowa w maju (1-3 długi weekend), moze do tego czasu coś tu się rozrusza. Robię co mogę ale w związku jest tylko jedna przychylna agility osoba, reszta ma to gdzieś. Zobaczymy, może kiedyś, bo ja nie zrezygnuję. Do Karczewa pojedziemy w przyszłym roku, jeśli będą zawody :) , bo teraz jesteśmy za smarkate (to znaczy Saga jest) Życzymy ci powodzenia i mam nadzieję do zobaczenia we Włocławku.

Link to comment
Share on other sites

Czyli w pierwszych trzech miesiącach roku można się spodziewac tylko IAL-u,
Tak
a tak to jest komasacja letnio jesienna.
komasacja :lol: :lol: :lol:
Fajnie by było, gdyby dołączyła Bydgoszcz.
Pewnie :)
U nas jest wystawa międzynarodowa w maju (1-3 długi weekend), moze do tego czasu coś tu się rozrusza.
niestety nie jest to najlepszy termin na zawody agility. :-? W tym czasie odbywają się już od kilku lat mazowieckie mistrzostwa PT, a jednak trochę biegających w agility psów też to ćwiczy.
Robię co mogę ale w związku jest tylko jedna przychylna agility osoba, reszta ma to gdzieś.
No to nie jest tak źle :wink: Jedna przychylna, reszta obojętna, to i tak lepiej niż u nas... My do niedawna nie mieliśmy ani jednej przychylnej, za to wrogo nastawionyvh całkiem pokaźną ilość. Nasz klub do niedawna był postrzegany jako zła, wroga konkurencja, którą trzeba zniszczyć za wszelką cenę. A zatem wszystkie nasze działania były torpedowane, co zamiast rozwijać agility - skutecznie hamowało.
Zobaczymy, może kiedyś, bo ja nie zrezygnuję.
I bardzo dobrze!!! Tylko tak można do czegoś dojść:)
Do Karczewa pojedziemy w przyszłym roku, jeśli będą zawody :)
Mogę Ci obiecać, że w przyszłym roku też zrobimy zawody. Może to będzie Karczew, może Laski (tam trenujemy), może i to i to, a może jeszcze coś innego? Pożyjemy - zobaczymy 8) Natomiast, jak już zaczeliśmy robić oficjalne zawody, to na pewno będziemy starali się teraz, aby było ich jak najwięcej.
Życzymy ci powodzenia i mam nadzieję do zobaczenia we Włocławku.
A dziękuję :P i do zobaczenia!
Link to comment
Share on other sites

Kubas

szukaj transportu, nie zostawiaj tak, szukaj, znajomych wszystkich pytaj czy chca sie do wloclawka przejechac ;)

wlasnie w taki sposob udalo mi sie pojechac do wroclawia 27 wrzesnia :D

a dlaczego do karczewa sie nie zglosiles, co? imprezka sie zapowiada niezle :D 46 zgloszonych psow :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...